II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medyczne

Nasze doświadczenia, czyli subiektywnie o naszych ciążach i porodach.

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: jpuasz » 06 paź 2014, 18:33

A ja mam pytanie do tych, które rodziły ze wskazaniem do CC, bo poród naturalny nie był możliwy. Jak to wygląda w praktyce? Czy umawiany jest konkretny termin CC, czy trzeba się zgłosić ileś przed terminem?

W moim przypadku najprawdopodobniej nie będzie można w ogóle dopuścić do rozpoczęcia akcji porodowej i nie wiem jak to rozwiązać. Tzn wiadomo - chciałabym jak najdłużej być w dwupaku dla dobra dziecka, ale boję się czekać za długo, żeby skurcze się nie zaczęły.

Rozważam Rydygiera i MP i sama nie wiem na który się zdecydować...
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: MamaŻaby » 06 paź 2014, 18:40

jpuasz, a rozmawiałaś na ten temat ze swoim lekarzem prowadzącym? Który szpital on poleca?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: jpuasz » 06 paź 2014, 18:55

Jeszcze mam czas i dokładnie nie dopytywałam. Póki co pytałam gdzie się lepiej zgłosić w razie, gdyby pojawiło się krwawienie. Powiedział, że jeśli przed 30-32 tygodniem coś się będzie działo, to zdecydowanie MP. Po tym terminie nie ma to już aż takiego znaczenia. Do tego czasu mam jeszcze 2 miesiące, więc będę miała czas żeby go wypytać. Póki co chcę poznać opinie od strony pacjentki a nie lekarza :)

Wcześniej jak jeszcze nie było mowy o cc tylko sn, to mówił zdecydowanie o Rydygierze ze względu na położne i cały personel, który jest bardzo pomocny przy sn. Przy cc nie ma to znaczenia (jedynie później przy opiece nad dzieckiem).
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: kasieńka 85 » 06 paź 2014, 19:03

jpuasz, nie wiem czy dobrze pamiętam ale kiedyś agunia pisała że w Rydygierze nie ma opcji umówienia się na termin cc. Agnieszka zapewne dokładnie napisze, bo ja mogę pokręcić.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: agunia » 06 paź 2014, 21:14

jpuasz dokładnie,w Rydygierze nie praktykują umówienia się na konkretny termin cc,ja byłam na wizycie u lekarza tam pracującego i zalecił mi położyć się po skończonym 39tc i oni w ciągu tygodnia do terminu zdecydują kiedy zrobią cc. Ja prawdopodobnie,na 90% będę tam rodzić i mam ewidentne wskazanie do cc,więc za miesiąc będziesz miała informacje z pierwszej ręki ;)
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: jpuasz » 07 paź 2014, 9:15

Agunia a mogę zapytać jakie masz wskazania do CC?? Pytam, bo ma znaczenie czy to jest powiedzmy ciśnienie czy wada wzroku a przodujące łożysko tak jak u mnie. Z tego co wiem w przypadku wysokiego ciśnienia czy problemu z oczami nic się nie stanie jak rozpocznie się akcja porodowa a w mojej sytuacji może to być niebezpieczne, gdyż może skończyć się potężnym krwotokiem.

No i dzięki serdeczne za informację :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: agunia » 07 paź 2014, 11:46

U mnie jest to zbyt krótki odstęp czasu od poprzedniego cc.Nie wyobrażam sobie żeby mi się zaczęła normalna akcja porodowa
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: jpuasz » 07 paź 2014, 11:49

Sorry, moje niedopatrzenie - nawet nie spojrzałam na suwaczki :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: wiolancia » 07 paź 2014, 14:09

Ja miałam CC w Rydygierze.Wcześniej 1 raz byłam na prywatnej wizycie u ordynatora i on sam wyznaczył mi dzień stawienia się w szpitalu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: agunia » 07 paź 2014, 16:01

wiolancia i właśnie tego dnia miałaś cc?A kto tam jest ordynatorem i gdzie przyjmuje prywatnie bo jeśli wyznaczy dokładną datę to chętnie bym poszła
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: wiolancia » 07 paź 2014, 20:30

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Szizel » 26 lis 2014, 14:14

madziorek-89 pisze:witam, a czy któraś z Was może się wypowiedzieć na temat dr. Remisza ze szpitala Rydygiera? Prowadziłyście może u niego ciąże?


Ja prowadzę swoją ciąże u dr. Remisza, prawdziwy lekarz z powołania, empatyczny. trafiłam do niego podczas poronienia i wiedziałam, że dalej będę się leczyć u niego, ciepły, troskliwy, odpowie na każde pytanie, poświęca uwage i czas swoim pacjentkom.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: dorotatre » 03 lip 2015, 9:45

To i ja podzielę się swoją opinią na temat szpitala Rydygiera (tak na marginesie nie jest to już II Miejski Szpital tylko Centrum Medyczne im. dr Ludwika Rydygiera sp. z o.o.).

Ale wracając do opinii :) Bardzo długo zastanawiałam się gdzie rodzić, początkowo miał to być Medeor (tam prowadziłam też ciążę), jednak po przeczytaniu pogarszających się opinii o Medeorze oraz po tygodniowym pobycie w trakcie ciąży w szpitalu Rydygiera zmieniłam zdanie. Szpital naprawdę wart polecenia! Rodziłam na jednej z nowych sal porodowych (sala zodiakalna). Wszystko ładne, nowiutkie, do dyspozycji ma się własną łazienkę. Położne cały czas doglądają, sprawdzają czy wszystko jest w porządku, proponują różne pozycje i wręcz zachęcają, żeby być aktywną jak najdłużej i leżeć jak najmniej. Podczas całego porodu dokładnie tłumaczą co i jak trzeba robić :) (nie chodziłam do szkoły rodzenia a przy pomocy położnej dałam radę i wiedziałam co, kiedy i jak mam robić :) ) Mogę powiedzieć, że opieka podczas porodu była taka jakby to była prywatna położna :) (co nawet stwierdziła moja mama, która była ze mną podczas całego porodu). Przy moim porodzie były też dwie studentki, które jak tylko trafiłam na porodówkę przedstawiły się i zapytały czy wyrażam zgodę na ich obecność i na to, żeby wykonywały niektóre czynności podczas porodu. Lekarze też bardzo sympatyczni, widać, że są to lekarze z powołania a nie z przypadku :)

Opieka po porodzie też super! :) Położne doglądają maluszki, pytają się w pierwszych godzinach czy wszystko dobrze i czy jest potrzebna jakaś pomoc.

Przy szpitalu działa też poradnia laktacyjna, która jest darmowa dla kobiet rodzących w Rydygierze :) Na oddział codziennie zagląda doradca laktacyjny co jest bardzo pomocne w przypadku problemów z karmieniem piersią :)

Ogólnie szpital bardzo przyjazny a cały personel szalenie sympatyczny :)
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotatre
 
Posty: 264
Rejestracja: 22 sie 2014, 7:25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: martonia » 20 paź 2016, 14:30

dziewczyny jak jest z przyjęciami do poradni ginekologicznej w tym szpitalu, długo się czeka? polecacie jakiegoś lekarza?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: dorotatre » 22 paź 2016, 21:29

martonia, ja zapisywałam się do dr Michalskiego w wakacje, termin miałam wyznaczony na 20 października. Ogólnie na wizytę czekałam prawie 3m-ce po czym okazało sie, że akurat tego dnia dr Michalski wziął urlop i najbliższy możliwy termin to styczeń :( Jeśli chodzi wizyty ciążowe to terminy podobno sa krótsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotatre
 
Posty: 264
Rejestracja: 22 sie 2014, 7:25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: PolubiłamGotowanie » 25 paź 2016, 10:29

Dr prowadząca moją ciążę pracuje w Matce Polce, ale ponieważ ogólnie wiadomo, że nie ma co lecieć na poród do szpitala, w którym przyjmuje Twój lekarz prowadzący, kierowałam się opiniami z gdzierodzic.info i oczywiście tym co deklaruje szpital ze swojej strony przed, w trakcie i po porodzie.
Na szpitalu się nie zawiodłam i kolejne dziecko z pewnością będę rodziła tam - chyba, że będzie można skorzystać z usług Pro-Familii na NFZ :)
Było pare sytuacji, które mi się nie spodobały, jak np. chęć dokarmienia mojego dziecka mm, w momencie, kiedy ja rozkręcam laktację i nie wyrażam na to zgodny, ponieważ pokarm w piersiach miałam (w szpitalu jest specjalista laktacyjny, który każdej kobiecie jak leci powtarzał - nie pozwalać dokarmiać, jeśli masz pokarm). Czy deklarowanie na plakatach na szpitalnych korytarzach, że nie popierają podawania dziecku smoczka, ale gdy syn długo płakał położne proponowały by go podać. I najważniejsze - po cc syna zobaczyłam dopiero na sali pooperacyjnej. Nie było kontaktu skóra do skóry, a to wg przepisów jest obowiązkiem każdego szpitala.
Niestety rozporządzeniem nt. opieki okołoporodowej zainteresowałam się po fakcie, więc trudno mi było egzekwować swoje prawa nie wiedząc, że je mam, ale ta wiedza przyda mi się przy kolejnej ciąży ;)


Dla zainteresowanych treść rozporządzenia:
http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struk ... 211353.pdf
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: kari » 25 paź 2016, 18:29

PolubiłamGotowanie, ale cc to nie jest poród fizjologiczny, a o takim mowa w rozporządzeniu,
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: PolubiłamGotowanie » 25 paź 2016, 18:50

kari Ale nie ma przeciwwskazań by po cc matka mogła zobaczyć i przytulić swoje dziecko. Koleżanki z sali, których mężowie byli na sali operacyjnej miały taką szansę.
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: mirabell86 » 25 paź 2016, 20:51

PolubiłamGotowanie, ja miałam cc w Rydgierze i małego przyłożyli mi do twarzy żeby go przytulić i pocałować, później zaniosła go pokazać tatusiowi (jeszcze przed myciem) :lol: Może to zależy od zmiany ale mi małego nie chciały dokarmiać, od razu przystawiły do cyca
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: PolubiłamGotowanie » 25 paź 2016, 21:06

mirabell86
Mi go nie pokazali, a co dopiero dali do pocałowania... Usłyszałam tylko jego płacz i został wyniesiony z sali. A ja nie miałam pojęcia co się dzieje. Tym bardziej, że cc została wykonana po 9 godzinach na porodówce, bo dziecku spadało tętno.
Okazało się, że wynieśli go, żeby go zważyć, zmierzyć itd. No przecież.
Do cyca od razu przystawiły, ale w 2 czy 3 dobie miałam problem, bo mały nie chciał spać i ciągle płakał. Wtedy położna wzięła Małego i powiedziała, że idzie go dokarmić. Oczywiście powiedziałam, że się nie zgadzam, bo mam pokarm i wolę się przemęczyć z nim płaczącym i po raz setny przystawić go do piersi niż podawać niepotrzebnie mm. Pani oddała mi dziecko i z obrażoną miną wyszła.
Jak tak siebie czytam to nie wiem czemu polecam ten szpital i znowu chcę w nim rodzić :D
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: martonia » 27 paź 2016, 8:28

czy jak jestem umówiona w poradni ginekologiczno-położniczej należącej do szpitala to wybieram się na ul. Sterlinga 13 czy na Pomorską 59 ?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: PolubiłamGotowanie » 27 paź 2016, 10:42

Możesz iść i tu i tu. Zależy, do której umówiłaś się na wizytę. Jeśli nie jesteś pewna to zadzwoń do nich - możesz wytłumaczyć się roztargnieniem spowodowanym ciążą ;)
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: martonia » 13 sty 2017, 13:05

16.01.2017 dzień otwarty - nowy oddział położniczo-noworodkowy
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medy

Postautor: Paulina S. » 26 lut 2017, 22:37

Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Poprzednia

Wróć do Szpitale, lekarze i położne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości