Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polecam

Nasze doświadczenia, czyli subiektywnie o naszych ciążach i porodach.

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: MagdaKCh » 09 sty 2013, 12:23

Gdy zaszłam w ciążę, dwie znajome poleciły mi dr Michała Krekorę ("Primamed", Matejki), chodziłam tam od 8. do 33. tygodnia ciąży. No i cóż... Nie mogę za wiele napisać na temat "umiejętności" doktora, który podobno jest specjalistą, jeżeli dzieje się coś złego. Moja ciąża przebiegała na szczęście książkowo, ale doktor mnie też książkowo "olewał". Wizyty były co 3 tygodnie (w prawidłowo przebiegającej ciąży, to chyba dość często), więc kaska leciała, od 27. ktg (kolejne pieniązki...), a w zamian "dostawałam" tyle, że w 33tyg. doktor nie wiedział, jak się nazywam, i za każdym razem stwierdzał, że do szpitala wysłał mnie na badania (a w rzeczywistości leżałam z podejrzeniem pustego jaja). Ja już nawet z nim nie dyskutowałam, tylko się szłam szykować do badania, zostawiając Męża, by konwersował, taka byłam zła i zdegustowana. Identyczne zdanie miała znajoma, której sytuacja wyglądała tak samo - ona wytrzymała do porodu, ale stwierdziła, że raczej tego nie powtórzy.
Jeszcze raz powtórzę, nie zarzucam tu nic umiejętnościom doktora, natomiast za podejście do pacjentki - megakolejki, można by rzec "produkcja masowa", pięciominutowe wizyty i jawne okazywanie braku zainteresowania, też dużo punktów, moim zdaniem, lekarzowi można odjąć.
Ja w 36. tygodniu przeniosłam się do Medeoru, tam korzystałam z KTG i usług lekarzy (dr Laskowski i dr Krajewski), tam też urodziłam, i jestem bardzo zadowolona, do tej pory korzystam z poradni i mam zamiar tam zostać.

Dopisałam do listy - fuente
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Malwina » 09 sty 2013, 14:49

Dziewczyna, z którą leżałam na sali miała takie same odczucia.
Dr Krekora opisywał moje KTG, bo chodziłam na Matejki. Chyba zapamiętał mnie po tych kilku badaniach, bo jak byłam na porodówce i mnie widział, to pytał jak się czuję, jak sobie radzę, a do kobitki, która prowadziła u niego ciążę nawet nie wszedł :/

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 09 sty 2013, 16:42

Ja tylko dodam, że dziś dzwoniłam do dr. Dudarewicza umówić się na kolejne USG i przeżyłam szok... Pan dr. nie przyjmuje już na Kamińskiego, teraz razem z dr.Wilińskim mają swój gabinet przy ulicy Liściastej 74 :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: lmyszka » 14 sty 2013, 11:48

No dobra dziewczyny którego lekarza na USG genetyczne polecicie: Skoczylasa czy lepiej Błaszczyk? Muszę się umówić. Niestety u Dudarewicza muszę odwołać, po przeliczeniu 260 zł to dla mnie za dużo :(
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 14 sty 2013, 11:55

lmyszka, to ja zawsze całym sercem za Skoczylasem... Błaszczyka nie znam, więc trudno mi oceniać, ale Skoczylas, zawsze wszystko dokładnie pokazuje na monitorze, nie spieszy się, tłumaczy, odpowiada na WSZYSTKIE pytania. Ja mam do niego bezgraniczne zaufanie...

lmyszka, odwoływałas juz wizytę u Dudarewicza? Bo ja mam wizytę na 1,02 a jakbys miała wcześniej to ja bym chętnie "wskoczyła" za Ciebie...:)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: lmyszka » 14 sty 2013, 12:20

ja mam 8.02 jak by ktos był chetny to możemy się zgadać jeszcze nie odwołałam :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 14 sty 2013, 12:30

No to odpada niestety... dla mnie za późno :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: gohnia » 15 sty 2013, 12:29

Ciążę prowadziłam u dr Pietrzaka i on też robił mi cesarkę. W Salve opiekował się mną też dr Wojciech Wiliński i faktycznie jest bardzo pomocny, sympatyczny i fachowy.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Kurczak » 17 sty 2013, 11:27

Dziewczyny, a czy którejś z Was to genetyczne usg w 12 tygodniu robił dr Wiliński? Położnikiem na pewno jest świetnym, ale czy na usg również się zna? Zastanawiam się, czy dodatkowo nie umówić się u kogoś innego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: kasia_m85 » 18 sty 2013, 19:45

Kurczak pisze:a czy którejś z Was to genetyczne usg w 12 tygodniu robił dr Wiliński?

Moja kuzynka prowadziła u niego ciężę i on na wszystkie genetyczne wysyłał ją do dr Dudarewicza (tylko te pomiędzy robił sam)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Kurczak » 20 sty 2013, 9:39

kasia_m85 pisze:Moja kuzynka prowadziła u niego ciężę i on na wszystkie genetyczne wysyłał ją do dr Dudarewicza (tylko te pomiędzy robił sam)


kasia_m85 - a czy Twoja kuzynka była zadowolona z opieki dr. Wilińskiego?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: ppola » 21 sty 2013, 23:15

lmyszka, mi wszystkie genetyczne robił Skoczylas + pierwsze Dudarewicz ( no dobra chciała się upewnić ;) ) generalnie powiedzieli to samo tyle że Dudarewicz dodał płeć. Także bardzo polecam Skoczylasa :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4830
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: sardynka » 24 sty 2013, 13:07

Ja chodzę do dr Krekory i długo też miałam mieszane odczucia, ale od jakiegoś 3 trymestru jest o wiele lepiej... po pierwsze kojarzy mnie już z imienia i nazwiska :lol:, po drugie na pewno nie zlekceważył żadnego problemu, który mi się w ciąży pojawił... no i zawsze odbiera tel/ oddzwania nawet w środku nocy :) Na początku też czułam się jakoś bardziej zbywana i wizyta kończyła się dla mnie zdecydowanie za szybko, natomiast od pewnego czasu wyjaśnia każdą nawet najmniejszą wątpliwość i wizyty zdecydowanie się wydłużyły B-)
Minusem niestety są ceny wizyt (dodatkowo płatne usg i ktg i co tam jeszcze potrzebne) i ich nadmierna częstotliwość... ale ja jestem panikarą, więc w zasadzie częste wizyty mi odpowiadają (oczywiście jakby było taniej to bym się nie obraziła :ymsmug: )
Co do opieki w szpitalu/ porodu to wypowiem się za jakiś czas ;)

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: petunia3 » 28 sty 2013, 13:35

lmyszka pisze:No dobra dziewczyny którego lekarza na USG genetyczne polecicie: Skoczylasa czy lepiej Błaszczyk? Muszę się umówić. Niestety u Dudarewicza muszę odwołać, po przeliczeniu 260 zł to dla mnie za dużo :(


lmyszka ja wszystkie badania USG w ciązy miałam robione przez dr Błaszczyka w LIM-ie. Generalnie byłam zadowolona dr zawsze najpierw badał i mierzył maluszka a poźniej pokazywał, opowiadał i odpowiadał na pytania. Jedyne co to dr Błaszczyk nie jest zbyt wylewny ale jak masz pytania na wszytkie odpowiada i ma poczucie humoru co rozładowywało moje zdenerwowanie podczas badania ;-)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
petunia3
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 lis 2012, 11:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: hatifnatka » 04 lut 2013, 20:08

pierwszą ciążę prowadziłam u dr Doroty Estemberg w Salve na Struga. nie mam jej nic do zarzucenia - specjalizuje się ona w ciążach zagrożonych, dzięki niej ciąża się utrzymała i mamy pięknego synka :) teraz, ze względu na problemy z tarczycą, prowadzi moją ciążę dr Małgorzata Jędrzejczyk (ginekolog-endokrynolog, ma swój gabinet na ul. Zacisze). zleca mnóstwo badań, pilnuje dawek leków, ogólnie trzyma ciągle rękę na pulsie. z pani dr jestem również b. zadowolona.
a usg - tylko Dudarewicz :)

Dopisałam do listy - fuente
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: rajeczka » 13 lut 2013, 11:44

Moją ciążę prowadził doc Piotr Kaczmarek, świetny lekarz, mily i sympatyczny...który również robił mi 2i 3 usg-(pierwsze usg robil mi dr Kozarzewski). A że ciąża przebiegała książkowo ,więc nie musiałam za dużo jeździć do niego:) zlecal wszystkie potzrebne badania,przepisywał odpowiednie leki.Uprzedził mnie że telefonicznie trudno się z nim skontaktować, więc pozostała droga sms-owa .Rodziłam na jego oddziale w MP, byl przy badaniach ,ale ciął mnie kto inny:) Generalnie polecam :)

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: agunia » 13 lut 2013, 13:18

Moją ciążę tez prowadzi doc Kaczmarek i jestem z niego bardzo zadowolona,z czystym sumieniem mogę polecać. Miły,kompetentny,bardzo delikatny i z dużym poczuciem humoru.

Dopisałam do listy - fuente
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 26 lut 2013, 16:08

No to ja moge napisac słów kilka na temat lekarzy z Salve :)
Najpierw bylam u dr. Joanny Stefanowicz na wizycie kwalifikacyjnej do porodu. Wybrałam ja bo ma bardzo dobre opinie. Może i jest świetnym fachowcem, ale w kontakcie jak dla mnie nie jest fajna. Na pytania odpowiadała bardzo zdawkowo, w pewnym momencie zadzwonił jej telefon komórkowy który cały czas leżał na biurku, bez slowa przepraszam odebrala, ucieła sobie pogawędkę z mężem... ani be, ani me, ani pocałuj mnie w nos. Przyzwyczajona jestem po dr. Skoczylasie do zupełnie innego standardu. On nie odbiera telefonu kiedy rozmawia z pacjentką, a jak juz musi, to zawsze przeprasza i pyta czy nie będe miala nic przeciwko jeśli odbierze, a jak odbiera to rozmówce przeprasza i informuje, że oddzwoni. Ogólnie dr. Stafanowicz na mnie dobrego wrażenie nie wywarła, ale jako że ją tylkow Salve znałam, mająs pozytywny wynik tego nieszczęśnego GBSa, umówiłam sie do niej na wizytę żeby to omówić. Traf chciał że dzisiaj w dniu wizyty zadzwoniono do mnie z Salve, że Pani dr. musi dziś wczesniej wyjść i musza mi przełozyc wizytę. Zaproponowano mi dr. Górskiego. Zgodziłam się... I powiem wam, że teraz gdybym miała iść do lekarza do Salve, to na pewno byłby to dr. Górski. Jest niesamowicie ciepły, miły, na wszystkie moje pytania odpowiadał bardzo obszernie, słuchał moich obaw i starał się je rozwiać. W czasie wizyty sam zaproponował że podejrzy Malutką na aparacie do USG, zeby zobaczyć czy wszystko jest w porządku, pomierzył ja, posłuchał serduszka. Mimo, ze nie jest moim lekarzem prowadzącym i trafiłam do niego przez przypadek bardzo ciepło mnie potraaktował a w dodatku naprawde czułam się podczas wizyty bezpiecznie i pewnie. Podszedł do mnie indywidualnie. Tak że ja bardzo serdecznie polecam Pana dr. Nie wiem jako jest podczas wizyty w szpitalu, ale prywatnie to naprawde fantastyczny lekarz :)

Reasumując:
dr Stefanowicz- ja nie polecam! Drugi raz już bym do niej nie poszła z własnej woli
dr. Górski - Zdecydowanie polecam, jeśli miałabym iśc na wizytę do Salve, to na pewno do niego :)

Jak wiekszość z was wie prowadzi mnie dr. Skoczylas i już tu wyrazalam swoja opinie na temat tego fantastycznego lekarza, ale chciałabym jeszcze dopisać, że Pan dr. Skoczylas naprawde bardzo indywidualnie podchodzi do każdej pacjentki. Wczoraj podczas wizyty u niego nie było możliwości żeby Panie w LuxMedzie zapisały mnie do niego na wizytę przed terminem porodu, więc proponowały mi innego lekarza, na co Pan dr stwierdził ze on się nie zgadza, żeby mnie na ostatnią wizytę odsylac do kogos innego, bo jestem jego pacjentką i zaproponował mi żebym na wizyte przyjechała do niego do szpitala Madurowicza. Podał mi dokladny termin mam tylko zadzwonic do niego jak będe na miejscu i on wtedy po mnie zejdzie i zabierze mnie na izbę przyjęć, gdzie mnie zbada, zrobimy USG, podłączy mnie pod KTG... Jeśli chodzi o Pana dr Skoczylasa, to lekarz na którego pacjentka zawsze może liczyć.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: szaraczarownica » 26 lut 2013, 19:02

Fuente pisze:zaproponował mi żebym na wizyte przyjechała do niego do szpitala Madurowicza

Super :)
Ja mu już zapowiedziałam, że jeśli kiedykowliek będę planowała drugą ciążę to tylko i wyłącznie jeśli będzie mogł być moim lekarzem prowadzącym :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 26 lut 2013, 19:14

szaraczarownica, ja wychodzę dokładnie z tego samego zalożenia... Ostatnio na wizycie powiedziałam, ze kocham go miłością bezgraniczną i ze mój mąż nie ma nic przeciwko... Usmiał sie strasznie i dodal tylko: "No i ja miałem pozwolić żeby wysłali Panią do innego lekarza?! Nigdy w zyciu!"
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: mls » 28 lut 2013, 15:45

moją ciążę prowadziła lek. med. FERĘC ANNA, LIM, ul. Dowborczyków 30/34. Bardzo fajna i rzeczowa babeczka. Delikatna, bez niczego zlecająca wszystkie badania :)

Na usg chodziłam do lek. med. BŁASZCZYK JACEKA też do LIMu, bardzo miło wspominam UGS, miły, tłumaczy wszystko i bez problemu mąż mógł być na badaniu.

Byłam też na genetycznym u Dudarewicza i bardzo gorąco polecam. Badanie dokładne, wszystko tłumaczy :)

i miałam jedno badanie w szpitalu Madrurowicza wykonane przez lek. med. Baś-Budecka Elżbieta. Niezbyt miło wspominam to USG. Trafiłam z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. Badanie trwało długo (badanie przez pochwę i przez powłoki brzuszne), bolesne - tu myślałam, że mie w leżankę wgniecie. Nie odezwała się słowem, tylko że kolejna kontrola za 2 dni. Słyszałam o niej pozytywne opinie, ale ja nie mogę o niej takiej wystawić.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Patrycja11 » 28 lut 2013, 16:34

mls pisze: lek. med. FERĘC ANNA
sorry za OT ale ja też do niej chodziłam zanim zaszłam w ciążę, to bardzo pomogła mi w wyregulowaniu cyklu, dobrała mi odpowiednie tabletki i wysłała na potrzebne badania. Dla mnie jest super babką :)

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: MamaŻaby » 01 kwie 2013, 20:23

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Hekate » 12 kwie 2013, 15:10

To ja polecę panią doktor Małgorzatę Sobczak z poradni położniczej z CZMP. Prowadziła moją ciążę i mogę ją ocenić jako bardzo opiekuńczą i przyjazną osobę.
Acha no i Lech Dudarewicz jest absolutnym numerem jeden w kwestii usg :)

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: klarysa » 12 kwie 2013, 15:49

Patrycja11 pisze:
mls pisze: lek. med. FERĘC ANNA
sorry za OT ale ja też do niej chodziłam zanim zaszłam w ciążę, to bardzo pomogła mi w wyregulowaniu cyklu, dobrała mi odpowiednie tabletki i wysłała na potrzebne badania. Dla mnie jest super babką :)

To ja mam inne zdanie na jej temat. Nastraszyła mnie na początku ciąży źle ułożonym łożyskiem, które, jak się okazało, na tym etapie ciąży było całkowicie normalne. Chodziłam do niej państwowo i wszystkie informacje musiałam z niej wyciągać, bo sama nie odezwała się słowem. Jedyne, co mi się podobało, to bardzo delikatne badanie.

Dopisałam do listy - fuente
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: justys » 13 maja 2013, 21:59

Moją ciążę prowadziła dr Gruszczyńska-Walczak i zdecydowanie polecam. Wszystko wyjaśnia, cierpliwie odpowiada nawet na najgłupsze pytania, bardzo delikatnie bada, w razie problemów można do niej zadzwonić i albo poradzi co robić albo przyjmie od razu.
USG robiłam u dr Perenc i również polecam. Podczas badania mówi co robi i "rozmawia z maluszkiem" ogólnie jest bardzo sympatyczna.
Poród natomiast odbierał dr Krekora i też nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Jako jedyny zainteresował się mną i zdecydował wywołać poród. Podczas porodu przychodził i uspakajał, a jak padła decyzja że będzie cesarka to tylko dzięki jego opanowaniu i spokojowi nie wpadłam w panikę.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek Obrazek
justys
 
Posty: 23
Rejestracja: 25 mar 2013, 21:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Pepsi » 25 maja 2013, 19:31

pijana-wiatrem pisze:niechęci pana doktora do zlecania badań

a ja chciałam iść do niego po skierowanie na badania i na usg :| chyba sobie daruję
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Pepsi » 26 maja 2013, 16:31

łooo do szpitala położyć się to mogę bez jego skierowania ;;) Wolałabym zrobić nie tracąc 3 dni w szpitalu :p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: mietka » 27 maja 2013, 20:28

obie moje ciąże prowadził dr Mariusz Grzesiak z Kliniki Matczyno Płodowej ICZMP. Własną ręką uzbrojoną w skalpel również wyciągnął ze mnie moje bachorki. Pomijając to, że znamy się prywatnie uważam, że jest bardzo dobrym lekarzem, ma w sobie mnóstwo spokoju, który czasem bardzo się przydaje w trudnych sytuacjach... Prywatnie przyjmuje w Diasonie.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Malwina » 26 cze 2013, 12:24

Po zakończeniu ciąży chciałabym wyrazić opinię o moim lekarzu prowadzącym, którym był dr Skoczylas.
Generalnie wydaje mi się, że byłam pod dobrą opieką. Wszystkie badania zlecane, wyniki omawiane.
Doktor zawsze miły, uśmiechnięty, poświęcał pacjentce tyle czasu ile potrzebowała.
Pod koniec zbagatelizował przepływy w pępowinie i stwierdził, że to jeszcze norma. Jednak z tego co wiem od położnych, to z pępowiną było coś nie tak, bo miała jakieś rozgałęzienia i mogła nie dostarczać Maluchowi tyle wartości odżywczych ile potrzebował. Nie wiem, nie znam się, mam tylko słowo lekarza na słowo personelu z Medeora.
Mam wątpliwości, czy to jest dobry lekarz do ciąż problemowych.
Przed wybraniem Medeora rozmawiałam też z lekarzem, co sądzi o tym pomyśle i stwierdził, że byłoby świetnie, gdyby mi się udało.
Gdy dzwoniłam po wyjściu ze szpitala, bo chciałam się poradzić odnośnie rany, to po wymianie opinii na temat Medeora usłyszałam tylko komentarz, że widać Madurowicz nie jest taki zły. Zabrzmiało to przynajmniej tak, jakbym mimo ostrzeżeń na temat Medeora uparła się tam rodzić. Skomentowałam to tylko tak, że radziłam się go czy warto i czy bezpiecznie i na tym zakończyłam rozmowę.
Drugi raz bym chyba Doktorowi nie zaufała.
Moją pierwszą ciążę prowadziła dr Krzewińska z MSWiA i dr Gruszczyńska prywatnie, drugą ciążę prowadził dr Skoczylas.
Z tych trzech lekarzy największe zaufanie mam do dr Gruszczyńskiej.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: malaJu » 26 cze 2013, 17:03

Malwina pisze:Zabrzmiało to przynajmniej tak, jakbym mimo ostrzeżeń na temat Medeora uparła się tam rodzić.

no to nieładnie ze strony doktora. Jakby umywał ręce... Basiowa przynajmniej od początku mi mówiłam, że oszalałam :D
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: grafitowa » 26 cze 2013, 17:18

Malwina pisze:Z tych trzech lekarzy największe zaufanie mam do dr Gruszczyńskiej.

To moja ukochana pani doktor :) Jak będę w drugiej ciąży, to zamierzam też prowadzić u doktor Gruszczyńskiej :)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: kasia_m85 » 26 cze 2013, 19:01

malaJu pisze: Basiowa przynajmniej od początku mi mówiłam, że oszalałam

Mnie tak mówiła o Salve, ale to ze względu na neonatologię (bo Medeora w ogóle nie brałam pod uwagę) >D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: malaJu » 26 cze 2013, 19:03

kasia_m85, no mi też o Salve :) Chodziło mi o wybór - państwowo a prywatnie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: semper » 18 lip 2013, 10:47

Ciąża zakończona sukcesem imieniem Eryk, to mogę się wypowiedzieć w temacie ;)
Moją ciążę prowadził dr Jacek Błaszczyk w Lux Medzie i jestem z niego bardzo zadowolona. Lekarz o wysokiej kulturze osobistej, przemiły, opiekuńczy, cierpliwy, SŁUCHAJĄCY pacjentki, odpowiadający na wszystkie pytania, a przede wszystkim nie lekceważący żadnych objawów. Moja ciąża od początku była zagrożona, oprócz momentu porodu 7 razy leżałam w szpitalu, ale nikt nie wiedział skąd biorą się krwawienia. Potem doszły zbyt wczesne skurcze przepowiadające i rozluźnienie szyjki macicy, ale wszystko skończyło się dobrze, choć cesarką ze względu na ułożenie miednicowe. Doktor Błaszczyk nie zlekceważył niczego, zawsze kierował mnie do szpitala. Niektórzy mówili, że niepotrzebnie mnie straszy i że dobrze się z doktorem dobraliśmy - dwoje panikarzy :) Ale z perspektywy czasu jestem mu wdzięczna, bo każda wizyta w Matce Polce (choć ciężka psychicznie z racji na wielość historii innych kobiet, opowiadanych czasem nazbyt otwarcie i mrożących krew w żyłach)umacniała mnie w przekonaniu, że wszystko jest ok,a także zahartowała mnie i przygotowała na moment porodu. Obydwoje z doktorem wychodzimy z założenia, że lepiej przecierpieć te kilka dni w szpitalu i upewnić się, że wszystko jest ok, niż coś zbagatelizować. Aha, no i jak tylko znajdowałam się w szpitalu, a on miał dyżur, zawsze do mnie przychodził, pytał o samopoczucie i konsultował moje wyniki ze szpitalnymi lekarzami.
Poza tym robił mi każde usg, z każdego byłam zadowolona, bo było bardzo dokładne (po etapie mierzenia, zawsze była prezentacja maluszka na monitorze, ale czasem jak już nie mogłam się doczekać, to nawet wcześniej ;) ), a w bodajże 13 tygodniu doktor oznajmił, że będzie chłopiec, no miał rację :) Zatem polecam!
Poród odbierał dr Krekora i też nie narzekam. Nie wiem jak prowadzi ciąże, ale przed i podczas porodu zaopiekował się mną bardzo dobrze. To on mnie operował i oprócz tego, że rana jest duża, to zabliźniła się bardzo ładnie i równiutko. A jego postura i głos budzą nie tylko respekt, ale też jakieś dziwne zaufanie, że pod jego skrzydłami krzywda mi się stać nie może... :) W każdym razie to moje odczucie.
Nie polecam zaś do czegokolwiek pani doktor Ewy Roczniok. Nie wiem skąd pozytywne opinie o niej w internecie. O mały włos dzięki tej pani Eryka nie byłoby na świecie, tylko dlatego, że miała zły humor i postanowiła zemścić się na mnie za 5 minutowe spóźnienie odmawiając przyjęcia mnie i zbadania, pomimo niepokojących objawów, o których jej powiedziałam. Przepisała mi leki, które hamowały rozwój ciąży, a wcześniej potraktowała jak gówniarę wrzeszcząc na mnie przy poczekalni pełnej ludzi... I to w prywatnej lecznicy. Odradzam, nie polecam, ostrzegam, jeśli ktoś nie chce być notorycznie mieszany w błotem...

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Deco-Ania » 18 lip 2013, 11:18

semper pisze:Nie polecam zaś do czegokolwiek pani doktor Ewy Roczniok. Nie wiem skąd pozytywne opinie o niej w internecie.
No widzisz, a ja mogę powiedzieć, że nie wiem skąd w internecie negatywne opinie na jej temat. Jest moim lekarzem od... niemal 20 lat. Wcześniej byłam co najmniej u trzech, ale żaden mnie do siebie nie przekonał, a ona tak.

semper pisze:Poród odbierał dr Krekora i też nie narzekam. Nie wiem jak prowadzi ciąże, ale przed i podczas porodu zaopiekował się mną bardzo dobrze.
Też mogę potwierdzić, że sposób "bycia" dr Krekory wzbudza zaufanie. Byłam u niego na dwóch wizytach "na zastępstwie" w czasie ciąży z Antkiem. Fajny facet.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: AnnaMaria » 18 lip 2013, 14:23

semper pisze:Nie polecam zaś do czegokolwiek pani doktor Ewy Roczniok. Nie wiem skąd pozytywne opinie o niej w internecie.
mogę się podpisać pod tymi słowami byłam u niej na wizycie raz i wizyta zakończyła się tym że złożyłam na nią skargę w lux-medzie

Dopisałam do listy - fuente
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: szaraczarownica » 18 lip 2013, 14:43

semper, ja jak wybierałam lekarza prowadzącego, to właśnie między Błaszczykiem, a Skoczylasem. Nawet dziewczyny w rejestracji jak kogoś znają, bo widują u nich często, to polecają tylko ich dwóch.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: semper » 18 lip 2013, 14:55

Deco-Ania, ja się u niej leczyłam rok. Sprawiała wrażenie suchej, ale konkretnej. Nie raz zrugała mnie za odzywanie się "nie w porę" albo też nie przyjęła mnie za spóźnienie ("bez dyskusji!"), ale też dawała do zrozumienia, że jest zaangażowana w moje leczenie. Z tego co wiem ma taki sposób bycia, że traktuje kobiety jak "pani od matematyki", ale miało się to przekładać na rzetelność. Tak myślałam do momentu, gdy nie wywaliła mnie z gabinetu, jadąc po mnie jak po burej suce, a dwa dni później wylądowałam w szpitalu... Na szczęście... bo gdybym tam nie trafiła, lekarze nie odstawiliby mi leków przepisanych przez nią, a Eryka nie byłoby na świecie... Nie ważne jak wiele dobrych opinii o niej usłyszę - nigdy nie zapomnę jej tego, co zrobiła i co mogła zrobić. Skargi nie napisałam tylko dlatego, że przez pobyt w szpitalu i zagrożenie ciąży nie miałam do tego głowy, a prawda jest taka, że doradzali mi to sami pracownicy Lux Medu, którzy byli świadkami tamtej scysji...
Wiem, że można lubić ją i jej sposób bycia oraz metody leczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że pozwala sobie czasem na zbyt wiele i nie zawsze jest to wybaczalne...

szaraczarownica, i do nich jakoś nigdy nie ma miejsc... Pod koniec ciąży już cały czas byłam jako dodatkowa ;) U Skoczylasa byłam na monitorowaniu cyklu i serii usg i też go bardzo dobrze wspominam - sympatyczny, grzeczny i dokładny. Ale niestety pracował w Madurowiczu, a ja chciałam do Matki Polki (ze względu na neonatologię tylko i wyłącznie...). Zaś Błaszczyka polecił mi znajomy lekarz i nie mylił się co do niego ani trochę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: semper » 18 lip 2013, 15:02

A tak z innej beczki - czy znacie jakiegoś lekarza, ale na NFZ i nie do prowadzenia ciąży, tylko dla dojrzałej kobiety, co musi sobie czasem zrobić cytologię, usg i takie tam? Bo potrzebuję znaleźć jakiegoś sensownego dla mojej mamy - a to jeszcze to pokolenie, co do lekarza chodzi raz na 10 lat, więc potrzebuję takiego, co ją po pierwszej wizycie nie zniechęci... Czyli miły, kulturalny, ale też rzetelny i konkretny i skierowań nie skąpiący. Poleciłabym jej w ciemno Błaszczyka, ale on tylko prywatnie przyjmuje, a na to moja oszczędna matka nie pójdzie... Znacie kogoś? W okolicach Bałut, Julianowa albo Retkini???
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Deco-Ania » 19 lip 2013, 8:05

semper, Może właśnie dr Krekora?
Kiedy myślałam o zmianie lekarza (bo Roczniok na przeszło rok wyjechała) to był typem nr 1.
Moja kuzynka polecała dr Raczkowską z Medeora (przyjmuje na NFZ)


A co do Ewy Roczniok: Kiedyś czytałam o niej opinie na dobrym lekarzu - odniosłam wrażenie, że większość negatywnych pochodzi od kobiet, które leczą się u niej na NFZ. Może tu tkwi też różnica w podejściu do pacjenta (chociaż oczywiście tak nie powinno być)?
Kiedyś nawet rozmawiałam o niej z mamą - bo kiedyś była u niej potwierdzić diagnozę innego lekarza. Powiedziała o niej dokładnie to samo co Ty, że:
semper pisze:Sprawiała wrażenie suchej, ale konkretnej
, ale że woli zostać u swojego lekarza.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: semper » 19 lip 2013, 8:19

Deco-Ania, a zostawmy już panią Roczniok w spokoju, nie wywołujmy wilczycy z lasu ;) Co do Krekory zaś - no z obycia i charakteru to bym go poleciła, ale dziewczyny piszą, że wizyty są ekspresowe, a ja bym chciała, żeby on mamy wysłuchał i sam tez nieco swoją myśl rozwinął... Jak ktoś nie był tyle lat u lekarza, to powinien odbyć generalny przegląd ,a to musi chwilkę potrwać... A u Raczkowskiej raz byłam w ciąży po zwolnienie, jak mojego lekarza nie było. Tez niezła herod-baba, ale w sumie sympatyczna. Aczkolwiek dzięki za trop ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: sardynka » 30 lip 2013, 19:21

Tak jak pisałam ciążę prowadziłam u dr Krekory i całkiem przypadkiem? okazało się, że urodziłam również na jego dyżurze (właściwie nie wiem czy to był przypadek czy celowe działanie, bo po teście z oksytocyny stwierdził, że rodzę i później już zaczął wywoływać mi poród...)
Zdecydowanie nie mogę narzekać na opiekę w szpitalu, chociaż nie miał żadnych pacjentów na OCP to wpadał codziennie do naszej sali zapytać się jak się czujemy, w czasie porodu wiadomo jak jest - tzn. najważniejsza jest położna (trafiła mi się cudowna kobieta) ale doktor też nad wszystkim czuwał - na pewno nie czułam się w każdym bądź razie olewana >D

Z jednej strony chciałabym kolejną ciążę poprowadzić u niego, z drugiej zastanawiam się nad porodem w Salve (bo w CZMP wkurzyła mnie opieka pediatry) a on jest strasznie cięty na porody w prywatnych klinikach... no a prowadzenie ciąży u dr to niestety też spore koszty i zobaczymy czy będzie nas na to stać (spokojnie za to co wydałam poprowadziłabym ciążę prywatnie u innego lekarza i urodziła w Salve :roll: )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: semper » 31 lip 2013, 7:33

sardynka pisze:bo w CZMP wkurzyła mnie opieka pediatry
No ja też nie mam dobrych wspomnień. Generalnie traktują matki jak kretynki, które przypadkiem zaszły w ciążę i nie wiedzą jak się nazywają, więc nie warto z nimi o dziecku rozmawiać. Jak ja tuz przed wyjściem POPROSIŁAM o konsultację pediatryczną, co by wiedzieć w jakim stanie zabieram dziecko do domu, na co zwrócić uwagę i czy są jakieś uwagi (wydawało mi się, że to naturalne chcieć wiedzieć takie rzeczy...), to dostałam opier... jak dziecko w szkole, że w ogóle zawracam pani doktor dupę i że na wypisie mam wszystko napisane, a w ogóle to był obchód to trzeba było pytać... :-o Tylko, że obchód trwał minutę i pani doktor nie zatrzymała się nawet na chwilę, gdy zadawałam pytania, a wypis dostałam do ręki na wyjściu, poza tym wychodziłam w święto, więc pani była sfochowana już samym faktem, że musi w majowy weekend siedzieć w robocie, a tu jeszcze pacjent ma pytania...granda! Generalnie poszło na noże, bo jak zaczęła się pluć tuż nad łóżeczkiem dziecka i je obudziła, to nerwy mi puściły. A na koniec rzuciła, że jestem złą matką, że pytam o stan dziecka dopiero na wyjście...wtf?! @-) Potem żałowałam całej tej scysji, bo słyszał nas zapewne cały oddział, ale przez zmęczenie, ból po cc, zastoje w piersiach i baby blues nerwy mi puściły, a przy takiej larwie zachować spokój i w tym stanie to była sztuka dla mnie nie osiągalna... No ale szpital państwowy, więc i relikty rodem z prl-u się tam plączą...

A co do Krekory - to on jest aż tak drogi???
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Deco-Ania » 31 lip 2013, 7:45

semper pisze:A co do Krekory - to on jest aż tak drogi???
Nie wiem jak teraz, ale kiedy cztery lata temu byłam w ciąży z Antosiem, wizyta u dr Krekory kosztowała mnie 70% drożej niż wizyta u prowadzącej ciążę.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: sardynka » 31 lip 2013, 8:02

semper pisze:A co do Krekory - to on jest aż tak drogi???



A co do CZMP to wypuścili mi dziecko z śródmiąższowym zapaleniem płuc (nawet crp po porodzie nie miał zrobionego) a pani profesor (chyba) pediatra wyśmiała wręcz moje pytania o potrzebę wykonania echa serca (w ciąży wyszła niedomykalność zastawki trójdzielnej - która jak się okazało na echo - zrobiliśmy prywatnie- nadal jest niedomknięta). Może to ta sama pediatrzyca, bo też przy niej czułam się traktowana jakbym była co najmniej głupiutkim dzieckiem z podstawówki...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: semper » 31 lip 2013, 8:30

sardynka, o mamo! No to faktycznie droga zabawa. A on przyjmuje w swoim prywatnym gabinecie czy w ramach jakiejś większej przychodni? Bo może to ceny odgórne? Nie żeby to coś zmieniało, ale jak ktoś tak się ceni i to jeszcze co do jednej czynności/badania, to nasuwa się pytanie "dlaczego?"...

A co do pediatry - nie chcę generalizować, ale podczas mojego pobytu po porodzie na obchodach widziałam 3 różne i wszystkie 3 były jednakowo antypatyczne, zawsze rozgrzebały dziecko, nigdy po badaniu nawet pieluchy nie zapięły (bo "mama sobie zapnie"... a mama ze szramą od biodra do biodra jeszcze z łóżka nie może wstać...), nie odpowiadały na żadne pytania, a jak już im się zdarzyło, to tak na odwal się, żeby chyba więcej nie pytać...
A po wyjściu ze szpitala każdy pediatra, u którego byłam dziwił się, że dziecko nie miało zrobionych badań pod kątem konfliktu serologicznego w grupach głównych, bo były do tego ewidentne wskazania...
Najlepsze było, jak mi pani doktor wykrzyczała, że mnie sobie zapamięta :shock: I teraz nie wiem czy mam się bać, że mnie znajdzie, czy po prostu omijać CZMP szerokim łukiem, bo to podpadało w zasadzie pod groźby...
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: sardynka » 31 lip 2013, 8:54

semper pisze:sardynka, o mamo! No to faktycznie droga zabawa. A on przyjmuje w swoim prywatnym gabinecie czy w ramach jakiejś większej przychodni?



U nas jedna pediatra była jeszcze w miarę (ale ona przyszła tylko raz), ta druga za to okropna baba...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: martula_87 » 31 lip 2013, 8:59

semper pisze:A co do pediatry - nie chcę generalizować, ale podczas mojego pobytu po porodzie na obchodach widziałam 3 różne i wszystkie 3 były jednakowo antypatyczne,

Ale trafiłyście ja na oddziale Matczyno-Płodowym miałam świetnych pediatrów i dokładnych. Po każdym obchodzie pediatra podchodził do mamy dziecka i wszystko wyjaśniał(bo dzieci badali w osobnym pomieszczeniu za szybami) i odpowiadał na każde pytanie.Wszystkie dzieci miały usg główki już pierwszego dnia.No i podejrzewam że dzięki dokładności pediatrów i ich zaangażowaniu moje dziecko w miarę szybko miało wykrytą infekcję i zabrano go na neonatologię na leczenie a tam lekarze to już marzenie cudowni, ciepli zaangażowani maksymalnie w każde dziecko.Bo gdyby od początku nie przyłożyli się do mojego dziecka to albo mogłoby się to skończyc tragicznie albo po kilku dniach znów byśmy wrócili do szpitala.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: semper » 31 lip 2013, 10:39

martula_87, ano trzeba pamiętać, że CZMP to fabryka i że pracuje w tam tylu lekarzy i położnych, że nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Ale może jest też tak, że dzieci i ich matki ze zwykłego oddziału poporodowego traktowane są z założenia "lżej", bo jeśli dziecko jest zdrowe, to nie poświęca się mu tyle czasu.. Nie wiem. Nas potraktowano karygodnie. Aczkolwiek wierzę, że są tam też serdeczni lekarze, tym bardziej, że sama znam jedną lekarkę z neonatologii i choć ma charakter po byku, to na mnie robi bardzo pozytywne wrażenie (nie wiem jak na pacjentkach, których nie zna osobiście) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szpitale, lekarze i położne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron