Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polecam

Nasze doświadczenia, czyli subiektywnie o naszych ciążach i porodach.

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: risonia » 08 sie 2013, 16:10

czy któraś z was chodziła państwowo do Michała Pietrzaka ?? Jakie opinie ?? Nie chodzi o prowadzenie ciąży .
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: klarysa » 08 sie 2013, 16:53

semper pisze:ano trzeba pamiętać, że CZMP to fabryka i że pracuje w tam tylu lekarzy i położnych, że nie można wrzucać wszystkich do jednego wora.

Ja leżałam na tym samym oddziale co sardynka i miałam świetną pediatrę. Miła, ciepła, kompetentna i jeszcze załatwiała nam wszystko, jak najszybciej się dało (bo tam badania trwają wieeeki). Ale raz na dyżur przyszła taka, która opieprzyła babkę z mojej sali, że wyszła do toalety i dziecko samo zostało, a wg niej przez przynajmniej pierwszy miesiąc nad dzieckiem ktoś powinien stać non-stop.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 12 sie 2013, 23:03

Ja dzisiaj byłam w LuxMedzie u dr. Zbigniewa Dobrowolskiego. Z tego co mówił pracuje w Medeorze.
Ogólnie bardzo sympatyczny, lekko zakręcony, miałam momentami wrażenie, że kompletnie nie ogarnia co robi w danym miejscu i po co jest. Poza tym straszna gaduła, myślałam, że już nie wyjdę z tego gabinetu tak się rozgadał o porodach prywatnych... Wizyta trwała ponad 40 minut, za mną w korytarzu zrobiła się już niezła kolejeczka...

Ogólnie na zwykłą wizytę może być, ale opieki w czasie ciąży na pewno bym mu nie powierzyła.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Kurczak » 26 sie 2013, 12:54

Ciąża za mną, poród też, tak więc mogę z czystym sumieniem wystawić opinię dr. Wilińskiemu. Jaką? Oczywiście celującą :) Przecudowny lekarz i przecudowny człowiek. Wyrozumiały, troskliwy, umiejący słuchać i doradzić. Zawsze na Jego widok czuję się jakaś taka bezpieczna i spokojna. Podczas całej ciąży i porodu czułam, że jestem w dobrych rękach. Nie bagatelizował nigdy żadnych objawów, ale z drugiej strony nie szaleje z niepotrzebnymi badaniami. Zarówno ja, jak i Mąż, po wizytach u niego zawsze czuliśmy się usatysfakcjonowani: rozwiewał wszelkie wątpliwości i odpowiadał na wszystkie, pewnie czasem głupie, pytania. Dodatkowo ma świetne poczucie humoru, więc wizyty u niego są absolutnie bezstresowe, wręcz odwrotnie, chodzi się do niego wręcz z radością ;). Co prawda planowaliśmy tylko dwoje dzieci, ale dla samej przyjemności bycia pod Jego opieką w ciąży i w trakcie porodu mogłabym się i na piątkę zdecydować ;)

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: milencja83 » 25 wrz 2013, 7:28



Dopisałam do listy- fuente
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: rajeczka » 25 wrz 2013, 8:55



Dopisałam do listy-fuente
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: kari » 25 wrz 2013, 9:27



Dopisałam do listy-fuente
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: milencja83 » 25 wrz 2013, 10:16

milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: tulipan87 » 25 wrz 2013, 11:36

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Dagg » 22 lis 2013, 21:07

Mam do Was takie pytanie.. Mimo, że to początek ciąży już raz leżałam w szpitalu z Zgierzu.. dwa razy byłam u dr Gottwalda.. jednak ze względu na to, że mam abonament w Medicoverze wybrałam się wczoraj do dr Witolda Pietrzaka.. Chciałabym do niego już chodzić.. jednak powiem szczerze - zraził mnie trochę na pierwszej wizycie.. Możecie mi coś poradzić? :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dagg
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2013, 10:54
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Malwina » 22 lis 2013, 21:25

Dagg, ja poradzę tylko tyle, że do lekarza prowadzącego musisz mieć 100% zaufanie. Jeżeli Ci nie podpasował, to poszukaj innego,
Możesz chodzić do lekarza z Medicoveru i robić tam badania, a dodatkowo do jakiegoś swojego lekarza chodzić prywatnie z wynikami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Dagg » 22 lis 2013, 22:05

Malwina pisze:Dagg, ja poradzę tylko tyle, że do lekarza prowadzącego musisz mieć 100% zaufanie. Jeżeli Ci nie podpasował, to poszukaj innego,
Możesz chodzić do lekarza z Medicoveru i robić tam badania, a dodatkowo do jakiegoś swojego lekarza chodzić prywatnie z wynikami.


Dzięki.. jest to dość dobry pomysł :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dagg
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2013, 10:54
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 22 lis 2013, 23:34

Dagg, Pietrzak odbierał mój poród... Generalnie nie polecam, go jako lekarza. Ja nigdy, przenigdy nie wybrałabym go jako lekarza prowadzącego...

Jeśli chcesz rodzić w Zgierzu, to ja polecałabym jako lekarza dr. Górskiego :) Jeśli nie w Zgierzu, to ja zawsze, ale to zawsze i wszystkim polecam dr. Skoczylasa :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: szaraczarownica » 23 lis 2013, 8:18

Fuente pisze:polecam dr. Skoczylasa

Fuente, tylko, że ja od samego Skoczylasa słyszałam, że już tak łatwo nie można się do niego dostać, więc nie wiem czy kogoś "z ulicy" zapiszą. Może w końcu rozładują się te makabryczne kolejki :roll:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: kakonka » 23 lis 2013, 10:24

Fuente pisze:Jeśli chcesz rodzić w Zgierzu, to ja polecałabym jako lekarza dr. Górskiego :)


ooo zdecydowanie tak :D rewelacyjny lekarz :)

w Medicoverze polecam Dr Makułę - chyba jeszcze tam pracuje :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: wikusia » 23 lis 2013, 10:28

kakonka pisze:
w Medicoverze polecam Dr Makułę - chyba jeszcze tam pracuje :D


Ja też, prowadziła moją zagrożoną ciążę bliźniaczą.
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Dagg » 25 lis 2013, 11:44

dzięki za rady.. pozostałam więc u dr Gottwalda.. Dr Makuła nie prowadzi już ciąży w Medicoverze :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dagg
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2013, 10:54
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: sistermonn » 08 sty 2014, 10:22

Ja jak narazie bardzo polecam dr Ireneusza Połacia (Gameta Łódź). Pacjentce poświęca dużo czasu, udziela wyczerpujących odpowiedzi na każde, nawet najbardziej durne pytania, uśmiechnięty, serdeczny, rzeczowy. Uspokaja znerwicowane pacjentki :) Mam do niego 100% zaufania

dr. Kozarzewski - również polecam, choć na usg genetycznym informacje przekazywał z kamienną twarzą, jakby kolejne usg i przekazywane wiadomości go nudziły. Poświęcił nam jednak dużo czasu i na spokojnie pokazywał gdzie są poszczególne organy Cudzika. Duży plus, że nie naciągał nas na test PAPP-A.

Zdecydowanie odradzam - dr. Sobkiewicza ( Salve Medica)- mimo stwierdzonej subklinicznej niedoczynności tarczycy "lekarz" miał na tyle wielkie dolarki w oczach, że zadecydował o kontynuowaniu procedury invitro (oczywiście zakończonej niepowodzeniem). Do tego oschły, odpowiada tylko na zadane pytania, czasem wręcz opryskliwy. Mimo umówionej na konkretną godzinę wizyty, zawsze trzeba było odczekać pod gabinetem 40 - 60 minut.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: agnieszka19 » 08 sty 2014, 10:31

Ja bardzo polecam :
Jolantę Kuzmecką- Matuszewską

Przyjmuje państwowo w Madurowiczu lub prywatnie- chyba w lux medzie.
Ja chodziłam do Madurowicza i jestem bardzo zadowolona z opieki. W gabinecie spędza się najmniej 20 minut. Pani doktor cierpliwa, odpowiada na wszystkie pytania.
Na pierwszy rzut oka wydaje się oschła, ale to tylko pozory. Jest miła i troskliwa. Zleca wszystkie potrzebne badania.
Do mnie zwracała się na "Ty", ale nie wiem czy u niej to standard. Ja to w każdym razie lubiłam, bo czułam się jakoś tak mniej obco... Nie umiem tego określić... Lubiłam też te jej zwroty: "Trzymaj się", "Do zobaczenia", "Będzie dobrze" czy na ostatniej wizycie: "Powodzenia" :)

Dopisałam do listy - fuente
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: kasia_m85 » 08 sty 2014, 10:38

sistermonn pisze:Mimo umówionej na konkretną godzinę wizyty, zawsze trzeba było odczekać pod gabinetem 40 - 60 minut.

Opóźnienia wynikają najczęściej z winy pacjentek, zresztą dr. nie tylko przyjmuje zwykłe wizyty, ma też zabiegi itp a tutaj co do minuty nie da się zaplanować także z tym bym nie przesadzała.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Deco-Ania » 08 sty 2014, 10:43

sistermonn pisze:Mam do niego 10% zaufania
skoro polecasz lekarza to domyślam się, że jednak 100% a nie 10? :-)

sistermonn pisze:dr. Kozarzewski - również polecam, choć na usg genetycznym informacje przekazywał z kamienną twarzą
Chyba taki styl po prostu mam. Chociaż nam udało się chwilę "poplotkować" na ostatnim USG.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: agnieszka19 » 08 sty 2014, 10:48

Deco-Ania pisze:sistermonn pisze:
dr. Kozarzewski - również polecam, choć na usg genetycznym informacje przekazywał z kamienną twarzą
Chyba taki styl po prostu mam. Chociaż nam udało się chwilę "poplotkować" na ostatnim USG.


Dokładnie :)
Na początku usg był bardzo oficjalny ale już pod koniec "rozkręcił" się :) Obie dziewczynki u niego "podglądałam" :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Sybel » 08 sty 2014, 11:11

U nas Kozarzewski nie mófgł się powstrzymać i podpytywał o moją dr prowadzącą, bo kiedyś używała trzech nazwisk i był ciekaw, czy nadal tak robi :D Poza tym spoko facet, lubię go :)
Sybel
 

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Bian » 08 sty 2014, 11:38

Kurczak pisze:Ciąża za mną, poród też, tak więc mogę z czystym sumieniem wystawić opinię dr. Wilińskiemu. Jaką? Oczywiście celującą :) Przecudowny lekarz i przecudowny człowiek

Pod całym wpisem Kurczak mogę się podpisać. Jak wiecie moja ciąża w pewnym momencie okazała się ciążą wysokiego ryzyka. Dr Wiliński nawet przez moment nie zbagatelizował sytuacji, dwukrotnie kierując mnie do szpitala w takich momentach, w których miał przekonanie, że trzeba. Sam powiedział, że stara się nie panikować i tak po prostu nie wysyłać pacjentek na przymusowe leżenie, ale w moim przypadku wie, że tak trzeba. I miał rację, bo w szpitalu potwierdzili, że w moim przypadku było bardzo łatwo przegapić moment, w którym z Matyldą zaczęłoby się źle dziać, a mój organizm nie zasygnalizowałby tego. Ponadto to bardzo miły i ciepły człowiek, z poczuciem humoru, które mi osobiście bardzo przypasowało. Pan doktor odbiera również telefony o różnych porach i na urlopie. Np. w Wigilię musiałam się skonsultować czy skutek uboczny po zastrzykach w postaci bardzo silnego zaczerwienienia twarzy nie dyskwalifikuje podania drugiej dawki. Pan doktor na spokojnie mi wytłumaczył, że akurat w tym przypadku nic się nie stanie i mam iść na kłucie. Szczerze mówiąc żałuję, że nie trafiłam na dr Wilińskiego już w pierwszej ciąży. Kolejnych nie planuję, ale na pewno będę jeździć na rutynowe kontrole czy badania :)

Dopisałam do listy - fuente
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Deco-Ania » 08 sty 2014, 12:02

agnieszka19 pisze:Obie dziewczynki u niego "podglądałam"
A ja obu chłopców :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Patrycja11 » 08 sty 2014, 12:06

Deco-Ania pisze:
sistermonn pisze:dr. Kozarzewski - również polecam, choć na usg genetycznym informacje przekazywał z kamienną twarzą
Chyba taki styl po prostu mam. Chociaż nam udało się chwilę "poplotkować" na ostatnim USG.


dokładnie też tak uważam, to chyba jego sposób bycia. Jednak ja zawsze miałam ciarki na plerach, jak opowiadał ściszonym głosem poszczególne części Maluszka :)

kasia_m85 pisze:a tutaj co do minuty nie da się zaplanować także z tym bym nie przesadzała.
co do minuty może nie, ale godzinna obsuwa, to przesada.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: lmyszka » 08 sty 2014, 12:08

U Skoczylasa też były takie obsuwy. Niestety jak lekarz jest dobry i ma wiele pacjentek trzeba się z tym liczyć. Ja zawsze miałam książkę i czas leciał :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 08 sty 2014, 12:19

lmyszka, ale ja sobie nie przypominam godzinnej obsuwy, max 20 minut opóźnienia, a wynikało to z tego, że on nie odmawiał pacjentkom i przyjmował duzo pacjenetek dodatkowych, często zostając dłużej w pracy.

A co do Sobkiewicza słyszałam na jego temat tak wiele złych opinii od koleżanki która była jego pacjentką, że jak szłam do Salve to unikałam wizyty u niego :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: ola » 08 sty 2014, 13:36

Dr Piotr Kaczmarek (Gameta Łódź) - prowadzi moją ciążę jak i wcześniejsze całe starania, bardzo rzeczowy, konkretny a i też można pożartować, bardzo miły. Mimo że nie udawało się nie naciągał np. na zrobienie laparoskopii w Gamecie - tylko dał skierowanie do Matki Polki.
Dopiero po dłuższym czasie gdy się nie udawało po próbach z lekami itp. stwierdził że trzeba spróbować zastrzyków aby nie pakować się szybko do In Vitro, czy inseminacji. (Całe szczęście że akurat zastrzyki okazały się być nie potrzebne - chyba organizm przestraszył się zastrzyków więc wtedy się udało)
Bardzo pomógł z torbielami, jak i teraz bardzo dokładnie ogląda mięśniaka który przeszkadza trochę podczas ciąży... ale dajemy radę.

Dr Kozarzewski - parę razy byłam na usg owulacyjnym - bo zawsze Dr Kaczmarek mówił że jak nie ma u niego wolnego miejsca to żebym szła do dr Kozarzewskiego - więc mają widać do siebie bardzo duże zaufanie.

sistermonn, może w Gamecie spotkamy się kiedyś :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: sistermonn » 08 sty 2014, 13:46

kasia_m85 pisze:
sistermonn pisze:Mimo umówionej na konkretną godzinę wizyty, zawsze trzeba było odczekać pod gabinetem 40 - 60 minut.

Opóźnienia wynikają najczęściej z winy pacjentek, zresztą dr. nie tylko przyjmuje zwykłe wizyty, ma też zabiegi itp a tutaj co do minuty nie da się zaplanować także z tym bym nie przesadzała.


Kasia, ja nie wymagam od lekarza, żeby przyjmował mnie co do mintuy, tak jak się umawiałam. U obecnego lekarza też zdarza mi się czekać, ale wizyty w Salve akurat u tego dr ustalane są ( na pewno były w zeszłym roku) co 5 - 10 minut.
Poza tym, o ile pamiętam, dwa dni u pana dr były przeznaczone na zabiegi i wedy nie były wyznaczane wizyty.
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 08 sty 2014, 14:51

sistermonn, to chyba w Salve to standard jest.... do Stefanowicz też co 5-10 minut wizyta (przynajmniej rok temu tak było)... więc sorry co ten lekarz zrobi przez 10 minut? Dla porównania w LuxMedzie wizyta co 20 minut :) To chyba wynika w dużej meirze z tego, że oni dużo na NFZ przyjmują.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: kasieńka 85 » 08 sty 2014, 15:05

sistermonn pisze:Zdecydowanie odradzam - dr. Sobkiewicza.Do tego oschły, odpowiada tylko na zadane pytania, czasem wręcz opryskliwy.
Byłam u niego raz. W sumie ze sprawą, która nie wymagała megazaangażowania, raczej sprawdzenia i uspokojenia panikującej kobiety. Cóż, Pan dr nie grzeszy podejściem do pacjenta. Czułam się jak petent w urzędzie.
Ze swojego doświadczenia NIE polecam:
dr M. Balcerak - wiecznie narzekająca na liczbę pacjentek. Czas wizyty głównie mijał na wypisywaniu recepty, zleceń badań, zwolnienia (w którym się pomyliła trzykrotnie)i słuchaniu jak to Pani dr ma dużo pacjentek. Ma specyficzne poczucie humoru (mnie to tam lotto ale może nie każdy chce usłyszeć na początku ciąży, że ma leżeć i żreć duphaston). Plusy są takie, że jest punktualna i przyjmuje pacjentki wg listy zapisu (jak ktoś się spóźni, np. 30minut to czeka do końca a nie że wejdzie, bo był zapisany na wcześniejszą godzinę niż osoba, która ma aktualnie wchodzić). Ja chodziłam do Pani dr do Przychodni Salve na Łokietka i moim zdaniem organizacyjnie porażka. Jak się nie poprosi o zmierzenie ciśnienia (w ciąży) to położne nawet nie wspomną, ważenie w domu a i zapisy do lekarzy uzależnione od tego kto aktualnie zapisuje. Sprzęt marny. Słowem porażka.
Dr A. Zając - bardzo, bardzo miła, młoda lekarka. Tylko nie ma z mojego doświadczenia wynika, że miała niewielką styczność z ciążami. Kierowała mnie do szpitala na założenie szwu na szyjkę (18 tydzień ciąży), bo w badaniu wyszło, że mam rozwarcie na jeden palec a do tej pory moja szyjka jest zwarta i długa (27tydzień ciąży):twisted: Zaangażowana w swoją pracę, ale cóż wolałam sobie zaoszczędzić nerwów i czasu na martwienie się takimi diagnozami.
Lekarzy, których POLECAM:
dr K. Bielińska - pracuje w Przychodni w Zgierzu. Prowadziła moją pierwszą ciążę i z perspektywy czasu i po doświadczeniach z lekarzami powyżej stwierdzam, że warto było do niej jeździć przez całą łódź, nie raz, nie dwa powkurzać się na Panie w kolejce, które chyba nie potrafiły odczytać wielgaśnej kartki na drzwiach, ze ciężarne wchodzą bez kolejki. Czułam się zaopiekowana. Sama organizacja Poradni K, w porównaniu z innymi nie najgorsza. Położna zawsze mi mierzyła ciśnienie, ważyła.
dr E. Baś - Budecka - wiele było już napisane, więc nie będę powtarzać. Wreszcie jestem zadowolona z opieki (szkoda, że nie na NFZ). Nigdy nie odmówiła mi pomocy, odpowiada na pytania, poświęca wystarczająco czasu, żeby ciężarną uspokoić przygotować do tego, co może się zmieniać do następnej wizyty. Mimo takiej ilości pacjentek nie myli mi się w zwolnieniach-taki niuansik.
dr Kamer - Bartosińska - miałyśmy styczność w przykrych okolicznościach ale zaopiekowała się mną najlepiej jak umiała, mimo, że byłam u niej pierwszy raz. Gdy musiałam udać się do szpitala, uprzedziła izbę, że mam być przyjęta na oddział, na którym pracuje.

Dopisałam do listy - fuente
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: malaJu » 08 sty 2014, 20:06

Deco-Ania pisze:skoro polecasz lekarza to domyślam się, że jednak 100% a nie 10? :-)

poprawione, tez to wychwyciłam, szczególnie że dotyczy lekarza, którego rodzinę znam od lat ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: sistermonn » 09 sty 2014, 9:48

Deco-Ania, oczywiście 100% . Zgubiłam jedno 0 :)

malaJu, jaki ten świat jest mały :)

Po moich 5 latach walki z niepłodnością nasuwa mi się wniosek, że jest bardzo dużo dobrych lekarzy- gienkologów, którzy potrafią zajmować się bezproblemowymi pacjentkami i ich ciążami. Natomiast gdy pojawiają się jakieś większe problemy nagle to grono bardzo się zawęża ("bo ja już nie wiem co ja mogę z panią zrobić", " musi pani iść do innego lekarza", " widocznie taka pani uroda").
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: malaJu » 09 sty 2014, 10:49

sistermonn pisze:" widocznie taka pani uroda"

Z racji endometriozy słyszałam to zdanie kilka razy. I jeszcze "No okres musi boleć".
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: MamaŻaby » 12 sty 2014, 19:24

a ja mam takie pytanie - czy miałyście innego lekarza w ciąży a innego przed (i po)?
Zastanawiam się, czy jak zacznę chodzić do nowego lekarza będąc w ciąży to czy on nie będzie mnie traktował ... no tak inaczej, może gorzej? Sama nie wiem ale mam taką wątpliwość. Leczę się teraz u dra Gottwalda a chciałabym rodzić w ICZMP i mieć lekarza stamtąd (żeby nie popełnić drugi raz tego samego błędu) i nie jestem pewna czy to nie jest niewłaściwe - taka zmiana tylko po to żeby mieć swojego lekarza na porodówce. Nie umiem tego inaczej opisać :? Co o tym myślicie?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: lmyszka » 12 sty 2014, 19:29

MamaŻaby, jak zaszłam w ciąże to Skoczylas zobaczył mnie po raz pierwszy na oczy :) nie czułam się inaczej/gorzej traktowana :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Bian » 12 sty 2014, 19:34

MamaŻaby ja w pierwszej ciąży i po niej jeździłam do lekarki do Piotrkowa, bo chodziłam do niej dość długo i miałam zaufanie. W drugiej ciąży stwierdziłam, że nie ma szans na to, że będę śmigać co jakieś 3 tygodnie na wizytę do niej, szczególnie, że zamierzałam pracować ile się da, no i była już Hania. I na potwierdzenie drugiej ciąży poszłam już do dr Wilińskiego. Tyle, że ja i tak zamierzałam rodzić w Rydygierze, opcja Salve pojawiła się w zasadzie tylko chwilowo. Według mnie jeśli masz się czuć pewniej, rodząc w szpitalu, z którego masz lekarza prowadzącego, to powinnaś tak zrobić, w sensie zmienić lekarza. Z drugiej strony nie masz nigdy pewności czy Twój lekarz będzie w dniu porodu miał dyżur.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: MamaŻaby » 12 sty 2014, 19:44

Bian pisze:MamaŻaby Z drugiej strony nie masz nigdy pewności czy Twój lekarz będzie w dniu porodu miał dyżur.

no niby tak ale może chociaż jest większe prawdopodobieństwo, że przy przyjęciu popatrzą w kartę ciąży i położą mnie na oddziale na którym pracuje ten lekarza a wtedy mogę się czuć nieco bezpieczniej. Ale nie mam pewności czy tak będzie

Z drugiej strony do dra Gottwalda mam duże zaufanie. On już nie przyjmuje na NFZ więc w sumie powinnam się zdecydować żeby płacić temu lekarzowi do którego będę chodziła długo po zajściu w ciążę. Sama nie wiem :?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: malaJu » 12 sty 2014, 19:47

Ja chodziłam do dr Baś-Budeckiej i w dniu porodu Jej nie było.
Potem też się nie przejmowała, tylko raz wsadziła głowę do mojego pokoju i tyle. Dlatego bez żalu i obaw poszłam potem do Salve. Niby skierowała mnie do koleżanki, ale jej też nie było z powodów rodzinnych i ostatecznie kroił i zajmował się mną dr Wiliński. Dlatego z mojego pkt widzenia osoba lekarza prowadzącego nie ma znaczenia. Myślę, że lepiej mieć na miejscu znajome położne.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: MamaŻaby » 12 sty 2014, 19:50

dzięki malaJu, cenna opinia ::)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: lmyszka » 12 sty 2014, 19:52

Ja też rodziłam bez Skoczylasa. On skończyłam dyżur o 8 a ja rodziłam o 13. Zjawił się dopiero w dniu wypisu i dał zgodę iść do domu :)
A co do gwarancji przyjęcia to też nie ma. Jak mnie przyjęli na oddział to po mnie zamknęli oddział bo było full i poród za porodem. Przyjęcia zaczęły się dnia następnego jak opróżnili sale >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: kasia_m85 » 12 sty 2014, 19:54

A ja bardzo odczułam (pozytywnie oczywiście),że jestem pacjentką dr Baś-Budeckiej. I najpierw na OCP i potem po urodzeniu już, chociaż tego dnia kiedy miałam cięcie dr nie było w szpitalu, była na szkoleniu. Potem powiedziała,że bardzo żałuje,że jej nie było i że nie ona robiła to cięcie co też było miłe.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: kari » 12 sty 2014, 20:01

moja lekarka nie pracowała w żadnym szpitalu, ale miałam znajomą położną ze szkoły rodzenia i dzięki Su drugą, która mnie przyjmowała na oddział i później po porodzie do nas przychodziła, jedynego lekarza jakiego znałam to tego, który przyjmował w mojej przychodni robił mi USG (ale na 2 tygodnie pobytu w szpitalu miał tylko 1 dyżur) i mojego pierwszego ginekologa, który mnie przyjmował do szpitala, jakoś mi mój lekarz nie był do szczęścia potrzebny
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: szaraczarownica » 12 sty 2014, 20:33

Ja u Skoczylasa byłam raz przed ciążą, bo słyszałam opinie, że jest rewelacyjny. Przyjął mnie, zbadał i grzecznie poprosił, żebym przyszła jak będę w ciąży, bo on się zajmuje głównie ciężarnymi, którym i tak trudno się do niego dostać. No to przyszłam w ciąży :D
A teraz chyba nie ma serca odmówić swojej pacjentce, więc dalej chodzę :D Ale że co pół roku, to aż tak bardzo nie zawadzam :lol:

Przy moim porodzie był, ale tu nawet nie było możliwości, żeby żadnego lekarza nie było ;) wiec tak mnie ustawiał, żeby mnie ciąć osobiście. Cieszę się z tego niezmiernie, bo pomimo wielkiego przerażenia, akurat o sam przebieg operacji się nie bałam, bo wiedziałam, że jestem w dobrych rękach.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Patrycja11 » 12 sty 2014, 20:43

malaJu pisze:latego z mojego pkt widzenia osoba lekarza prowadzącego nie ma znaczenia. Myślę, że lepiej mieć na miejscu znajome położne.
absolutnie się zgadzam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Deco-Ania » 12 sty 2014, 21:22

MamaŻaby pisze:czy miałyście innego lekarza w ciąży a innego przed (i po)?
Nie, od prawie 20 lat mam cały czas tą sama lekarkę.
MamaŻaby pisze:chciałabym rodzić w ICZMP i mieć lekarza stamtąd (żeby nie popełnić drugi raz tego samego błędu)
Moja lekarka nie pracuje w ICZMP, ani w żadnym innym łódzkim szpitalu. Rodziłam w ICZMP i nie miałam tam nikogo "znajomego" - a mimo to nie odczułam, żeby mnie jakoś inaczej z tego powodu traktowali.
Ale domyślam się, że miałaś w związku z tym jakieś niemiłe sytuacje.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: MamaŻaby » 12 sty 2014, 22:21

Deco-Ania pisze:Ale domyślam się, że miałaś w związku z tym jakieś niemiłe sytuacje

no właśnie, i w związku z tym przyznam że jeśli by można było to zaraz po zajściu w ciąże i przechodzeniu wszystkich łatwych miesięcy od razu chciałabym poprosić o dziecko w beciku. Odwiedzanie lekarzy, leżenie w szpitalach, wszystkie chamskie odzywki "Wielkich Panów Profesorów" nie są na moje nerwy, zwłaszcza w ciąży. Dlatego tak się spinam na samą myśl i chcę dobrze przygotować. A mam wątpliwości bo naprawdę lubię i cenię dra Gottwalda, nie tylko za profesjonalizm, ale też za szacunek do mnie jako pacjentki. U niego nie byłabym tylko ciałem w ciąży, o które trzeba jako tako zadbać żeby nie było skarg. U niego jestem i będę człowiekiem.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: Fuente » 12 sty 2014, 22:27

MamaŻaby, ja chodziłam do Skoczylasa (i nie zamieniłabym go na innego lekarza za żadne skarby świata), a rodziłam w innym szpitalu gdzie nie znałam żadnego lekarza. Rodząc naturalnie lekarz w ogóle nie był mi potrzebny... liczyła sie tylko położna, lekarz przyszedł tylko na szycie i potem na obchodach się przewijali, ale generalnie dla mnie najwazniejsze były położne, więc podpisuję się pod tym co pisały dziewczyny... Grunt to mieć swoja położną...

Gdybym miała rodzić w państwowym szpitalu na pewno zapłaciłabym jakiejś położnej, która miałaby być przy moim porodzie :)
Inaczej jest przy cc, wiadomo że wtedy lekarz jest ważniejszy od położnych.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Lekarze ginekolodzy prowadzący ciążę - polecam/nie polec

Postautor: ava » 12 sty 2014, 23:24

W szpitalu w którym rodziłam nie znałam żadnego lekarza ani położnej. Na opiekę nie mogłam narzekać.

Fuente pisze:rodziłam w innym szpitalu gdzie nie znałam żadnego lekarza
Myślę, że przy porodzie w prywatnym szpitalu ten fakt i tak nie miał znaczenia :p
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8868
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szpitale, lekarze i położne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron