II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera/Centrum Medyczne

Nasze doświadczenia, czyli subiektywnie o naszych ciążach i porodach.

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Sophia321 » 16 cze 2014, 20:55

a... i czy rzeczywiście przy przyjęciu trzeba mieć dokument potwierdzający ubezpieczenie? Przecież jest eWUŚ? Ja np. nie mam książeczki pracowniczej, więc musiałabym mieć to zaświadczenie półroczne.

Ponadto czy wskazówki co do tego, co należy ze sobą zabrać do szpitala zamieszczone na stronie internetowej szpitala jest ok? Pakować się według niej czy sugerujesz coś dodać lub skreślić z tej listy?
Sophia321
 
Posty: 20
Rejestracja: 15 cze 2014, 19:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 16 cze 2014, 21:15

Sophia321 pisze:czy rzeczywiście przy przyjęciu trzeba mieć dokument potwierdzający ubezpieczenie?

Sprawdzają w eWUŚ, nie trzeba nic mieć.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: mirabell86 » 16 cze 2014, 22:52

Sophia321 pisze:Ponadto czy któraś z Was mogłaby się wypowiedzieć na temat dra Jerzyńskiego?

Byłam u niego na wizycie przed szpitalem. Jeżeli chodzisz do niego prywatnie przez całą ciąże to nawet do ciebie zajrzy jak ma dyżur >D Po tygodniu leżenia w szpitalu (po terminie) prosiłam żeby przyspieszył wywoływanie ale nic nie zrobił. A koleżance która chodziła do niego przez całą ciąże zlecił wywoływanie 1 dzień po terminie :evil:
Sophia321 pisze:Ponadto czy wskazówki co do tego, co należy ze sobą zabrać do szpitala zamieszczone na stronie internetowej szpitala jest ok? Pakować się według niej czy sugerujesz coś dodać lub skreślić z tej listy?

ja miałam wszystko z listy
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Sophia321 » 17 cze 2014, 5:13

Dziękuję :)
Sophia321
 
Posty: 20
Rejestracja: 15 cze 2014, 19:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: kasieńka 85 » 17 cze 2014, 7:23

Sophia321, tak, jak pisałam wcześniej jestem bardzo zadowolona ze szpitala. Na żadnym polu mnie nie zawiedli. A co do listy potrzebnych rzeczy to panowała się wg niej. Jedynie troszkę modyfikowalam ilość rzeczy dla mnie, na większą rzecz jasna.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: koniczynka84 » 18 cze 2014, 10:48

Awatar użytkownika
koniczynka84
 
Posty: 64
Rejestracja: 04 sty 2014, 13:42
Lokalizacja: Łódź, Dąbrowa
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Sybel » 18 cze 2014, 11:21

Ja tam dwójkę urodziłam, co prawda lekarzy nie pamietam, ale jest bardziej intymnie, niż w matce Polce i podobno czyściej, niż w madurowiczu. Co do wyprawki - i tak będziecie jeszcze dowozić rożne rzeczy, ale generalnie to, co na stronie, powinno wystarczyć. Ja akurat sie załapałam na koniec marca, wiec o infekcji nie wiedziałam.
Sybel
 

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Sophia321 » 19 lip 2014, 4:00

Witajcie! Postanowiłam napisać, gdyż już od tygodnia jest z nami nasza córa, którą urodziłam właśnie w Rydygierze.
Na wstępie - jestem baaardzo zadowolona i z czystym sumieniem polecam ten szpital na poród.
Co do lekarzy - na izbie przyjmował mnie dr Kuleszczyk - starszy i dość specyficzny. Nie bardzo chyba wierzył, że będę rodziła, tym bardziej, że była to moja pierwsza ciąża.
Gdy dostałam silniejsze skurcze, badał mnie dr Jerzyński. Przyznam, że mi się przyfarciło, gdyż to mój lekarz prowadzący i akurat miał dyżur :) (rodziłam w sobotę). Super lekarz. Wszystko mówi, tlumaczy. Też mnie zszywał, bo mnie troszkę nacięli.
Położną, która pomagała mi się rozkręcić, była pani Małgosia Turska. Anioł, nie człowiek. Pomogła mi bardzo. Nie cchodziłam do,szkoły rodzenia, ale dzięki p. Małgosi urodziłam w miarę szybko (obie fazy 8 godzin). Poród odbierala już inna położna, też Małgorzata, ale nie pamiętam nazwiska. Także złota kobieta.
sala mi się trafiła ta, która jest opisana w Internecie. Szpital przepełniony, stąd byłam w tej super sali, ale nie narzekam, gdyż miałam łazienkę w sali :)
O bakterii nic mi nie wiadomo.
Generalnie fajny zespół i fajny szpital.
Jakbyście miały jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Trzymajcie sie, pa ;)

błąd poprawiłam, dodatkowy post usunęłam - szara
Sophia321
 
Posty: 20
Rejestracja: 15 cze 2014, 19:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: madziorek-89 » 07 sie 2014, 12:13

witam, a czy któraś z Was może się wypowiedzieć na temat dr. Remisza ze szpitala Rydygiera? Prowadziłyście może u niego ciąże?
madziorek-89
 
Posty: 65
Rejestracja: 07 sie 2014, 11:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Sophia321 » 07 sie 2014, 21:23

Jeśli chodzi o Remisza, przychodzil do mnie codziennie podczas obchodu jak bylam po porodzie. Moim zdaniem ok, ale nie prowadzilam ciąży u niego. Mam jednak znajoma, której ciaze prowadzil i pamie
tam, ze wypowiadala sie w samych superlatywach.
Sophia321
 
Posty: 20
Rejestracja: 15 cze 2014, 19:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 08 sie 2014, 6:27

madziorek-89 moja sąsiadka prowadziła u niego ciążę bliźniaczą, była bardzo zadowolona z opieki w trakcie ciąży i później w szpitalu po porodzie. Została też u niego w przychodni po porodzie.

Mnie przed drugim porodem robił USG (decyzja o natychmiastowym cc). Mimo iż mnie nie ciął, to przyszedł zaraz po zabiegu - powiedział, że wszystko będzie ok, że Matylda jest mała, ale silna. Także jest taki ciepły i empatyczny. Co do samego USG to jest bardzo dokładny, dużo mówi. A wiem, że w szpitalach bywa z tym różnie. Także pierwsze wrażenie zrobił na mnie bardzo pozytywne.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: madziorek-89 » 08 sie 2014, 13:37

Ok, dzieki za info ;) czy jest na forum przyszła mamusia z terminem okolo połowy sierpnia i planuje rodzic w Rydygierze? ;)
madziorek-89
 
Posty: 65
Rejestracja: 07 sie 2014, 11:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: agunia » 08 sie 2014, 14:22

A czy ten dr Remisz przyjmuje gdzies prywatnie w Lodzi???mnie on przyjmowal do szpitala i tez zdecydowal o natychmiastowym cc,przy zabiegu byl,ale nie cial osobiscie.Potem codziennie do mnie zagladal,wykazywal faktyczna troske.Na mnie zrobil super wrazenie
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 08 sie 2014, 14:36

agunia w Łodzi przyjmuje tylko w Rydygierze, ma dyżury w przychodni. Z tego co widziałam w sieci to chyba prywatnie przyjmuje gdzieś w Piotrkowie.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Paulina S. » 08 sie 2014, 15:21

Zapoznałam się z listą rzeczy dla mamy i dziecka umieszczoną na stronie szpitala. Troszkę tego jest... Udało się Wam zmieścić w "jedną torbę podręczną wielkości reklamówki - nie walizkę" :?: Gdy koleżanka rodziła kilka miesięcy temu (ale w innym szpitalu) miała i torbę i małą walizkę podręczną, bo same podkłady i pieluchy zajęły mnóstwo miejsca. Naprawdę trzeba mieć nawet własny talerzyk, kubek i sztućce (akurat to mi nie przeszkadza, nawet wolą mieć własne naczynia, ale trochę się zdziwiłam).
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 08 sie 2014, 15:24

Paulina S. pisze:Naprawdę trzeba mieć nawet własny talerzyk, kubek i sztućce?

Tak :)

Paulina S. pisze:Udało się Wam zmieścić w "jedną torbę podręczną wielkości reklamówki - nie walizkę" :?:

Coś Ty :D Ja ostatnio byłam obładowana jak na wojnę, no ale z Matyldą szykowałam się bardziej na OCP niż od razu na porodówkę, więc w mojej torbie można było znaleźć książki i żarcie :lol: Ale z Hanną jechałam jak już się wszystko zaczęło i też miałam dwie torby - jedną dla siebie, drugą dla malucha.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: kasieńka 85 » 08 sie 2014, 15:44

Paulina S., i ja podobnie jak Bian miałam dwie torby. Jedna dla siebie, druga dla Gabryni. Miałam spakowane rzeczy które są podane na stronie. Tylko od razu wiedziona doświadczeniem wzięłam większa ilość podkładów na łóżko i poporodowych. Rzeczy i tak Krzysiek mi donosił, ot choćby ubranka czy pieluszki. Fajne jest to ze w salach są szafki gdzie można trzymać swoje rzeczy. Ja nie korzystałam bo nie lubię się pakować i rozpakowywac ale jak komus to nie przeszkadza to jest to jakaś opcja.
Co to talerzy to nam przenoszone jedzenie na szpitalnych i przekladalysmy sobie.tez wole swoje. Ale coś co mnie zaskoczyło to to, że był papier toaletowy w łazienkach
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Paulina S. » 08 sie 2014, 15:59

To mnie uspokoiłyście :) Głowiłyśmy się właśnie z mamą jak się można zmieścić w jedną torbę. Dobrze, że nie są aż tak restrykcyjni. (Już oczami wyobraźni widziałam przed wejściem na salę kosz do mierzenia wymiarów torby jak na lotnisku ;) :D ) Fajnie, że są szafki.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: madziorek-89 » 12 sie 2014, 7:20

Paulina S., Hej, ja tez mam dwie torby spakowane. Jedna dla siebie, a drugą dla maluszka z ubrankami,kosmetykami,pieluszkami i rożkiem ;) Także liczę, ze jest normalne i nie bedą dziwnie na mnie patrzec ;) >D >D >D
madziorek-89
 
Posty: 65
Rejestracja: 07 sie 2014, 11:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: risonia » 25 sie 2014, 8:36

Zaczynam się zastanawiać nad Rydgierem . Możecie mi powiedzieć , bo ja nie mam lekarza z tego szpitala , czy byliście na jakiej wizycie przed porodem u pracującego tam lekarza ? I jak jest z cc , można zapłacić za obecność męża , jak jest z kontaktem z dzieckiem po porodzie i czy położne pomagają w karmieniu , dostawianiu po cc ? Czy położne zabierają dziecko na noc jeśli się o to poprosi ??
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: kasieńka 85 » 25 sie 2014, 8:50

risonia pisze:Możecie mi powiedzieć , bo ja nie mam lekarza z tego szpitala , czy byliście na jakiej wizycie przed porodem u pracującego tam lekarza ?
Moją ciążę prowadziła dr Baś-Budecka. Nie byłam u żadnego z lekarzy tam pracujących. Nie czułam się gorzej traktowana.
risonia pisze: I jak jest z cc , można zapłacić za obecność męża
Jest możliwość, żeby mąż był przy cc. Kosztuje to 250zł. Przynajmniej tak było w kwietniu.
risonia pisze: czy położne pomagają w karmieniu , dostawianiu po cc ?
Położne pomagają i jest też pomoc doradcy laktacyjnego.
risonia pisze:Czy położne zabierają dziecko na noc jeśli się o to poprosi ??
Chyba nie ma takiej możliwości. Tyle, że ja po sn, może po cc jest inaczej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: agunia » 25 sie 2014, 8:54

risonia ja tez nie mam tam lekarza,umowilam sie tam na wizyte w ramach NFZ teraz na 2.09 wiec zdam relacje jak to wyglada przy cc.Co do poloznych to pomagaja bardzo,na miejscu jest doradca laktacyjny wiec mozesz poprosic o taka porade fachowca.ale kszda jedna polozna wg byla bardzo pomocna.Dziecko nawet po cc dostajesz od razu,tylko wiadomo,jak jestes na tej pooperacyjnej to jest polozna ktora wszystko przy dziecku robi a potrm na normalnych salach to juz Ty sama.Polozne tylko kapia u Ciebie w sali wiec mozesz obserwowac.Jak ja lezalam to nie spotkalam sie z praktyka zabierania dzieci na noc
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 25 sie 2014, 10:37

Dziewczyny napisały w zasadzie wszystko. Ja też nie miałam stamtąd lekarza, a dwukrotnie byłam bardzo zadowolona. Dzieci nie zabierają na noc czy to po sn czy cc. Tam po cc leżysz plackiem 8 h, a kolejne kilkanaście z uniesioną głową. W tym czasie położna zajmuje się Tobą i dzieckiem, podaje Ci do karmienia itp. Jak pójdziesz na normalną salę to już sama się zajmujesz. Fajne jest to, że po cc dostajesz dzieciaczka prawie od razu do piersi na jedzenie lub zwykłe przytulanie :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Sybel » 25 sie 2014, 10:40

Rodziłam tam z marszu, bez znajomości. Opieka porządna, choć u mnie bardzo skopali szycie po porodzie naturalnym i czeka mnie operacja korygująca. Tyle, że to się może w każdym zdarzyć, a ja jestem typem, który zalicza niestety spory odsetek możliwych skutków ubocznych i powikłań w każdej sytuacji, więc nikogo nie obwiniam. Obowiązuje tam system rooming-in, tak więc zaraz po uruchomieniu po cc mama dostaje dziecko pod opiekę. Cały czas położne sprawdzają, jak tam karmienie, jest oddziałowy laktator, można kupić nakładki w sklepie na dole, jeśli pokarmu jest mało, połozne dokarmiają dziecko. Generalnie ekipa bardzo pomocna, ja po urodzeniu Zosi miałam problemy z kwestiami łazienkowymi, bo bardzo mocno popękałam, poszłam do położnych, była tam akurat pediatra, która mnie dosłownie utuliła, wygłaskała i pocieszyła, że mam sie nie martwić, zaleciła lek pomocniczy i bardzo wsparła. Gorąco ten szpital polecam, bo dzieci też nie są anonimowe, na Zosię wołali np. Buba :)

Wita też tam rodziłam i było ok.
Sybel
 

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: risonia » 25 sie 2014, 10:49

No właśnie chciałabym aby przy cc , mała była od razu dostawiona do piersi . A ilu osobowe są sale i czy mąż po cc może być przy mnie i dziecku ? Nie ukrywam , że w Koperniku te pierwsze godziny po cc były dla mnie straszne i becność M bardzo mi pomogła .
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 25 sie 2014, 11:08

risonia po samym cięciu trafiasz na salkę, w której non stop jest położna. Sala jest max czteroosobowa, niestety tam mąż nie może wejść. Dopiero jak Cię przeniosą na oddział poporodowy. Kwestia tego, żeby zminimalizować zarazki bezpośrednio po zabiegu. Muszę przyznać, że na salce pocięciowej jest na serio super opieka.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: MamaŻaby » 25 sie 2014, 11:56

Dziewczyny a ja mam takie pytanie - czy jest tam oddział neonatologiczny żeby dzieci z problemami (np takie wymagające leżenia w inkubatorze) nie były wywożone do Matki Polki? Bo jeśli jest to ja się chyba zdecyduję na ten szpital. Miałam jechać do Matki Polki ale tylko ze względu na neonatologię. Jeśli tutaj jest to chyba wolę ten szpital, zwłaszcza po przeczytaniu opinii o wszystkich łódzkich porodówkach na stronie Gdzie Rodzić.
Aaaa i jeszcze jedno, trzeba się wcześniej umówić do poradni przyszpitalnej czy można z ulicy przyjechać ze skierowaniem?

A może któraś z Was może mi polecić jakąś położną, z którą mogłabym się umówić na towarzyszenie tam przy porodzie? Bo chyba jednak tym razem chciałabym rodzić sn, o ile lekarz pozwoli po pierwszej cc. Nie wiem jaką mają tam politykę jeśli chodzi o takie rzeczy.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: risonia » 25 sie 2014, 12:10

MamaŻaby na pewno mają oddział neonatologii http://www.szpitalrydygiera.pl/Oddzial- ... iczny.html Bian pisała , że ona przyjechała z ulicy ze skierowaniem . Co do położnej to nie pomogę co prawda moja siostra cioteczna tam rodziła troje dzieci i miała swoją położną ale szczegółów nie znam , mogę się dowiedzieć :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: malaJu » 25 sie 2014, 12:17

MamaŻaby, najwyższy stopień referencyjności mają tylko Matka Polka i Madurowicz. Chyba że coś się zmieniło w temacie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: kasieńka 85 » 25 sie 2014, 12:19

MamaŻaby oddział neonatologii mają , bo chociażby Matylda bian tam leżała. W kwestii skierowania. W 30 tygodniu byłam u nich na izbie i bez problemu mnie przyjęli bez skierowania. Jak rodziłam skierowanie miałam ale chyba szpital musi przyjąć nawet jeżeli go nie. Ewentualnie, jezeli nie ma miejsc wskazać inny szpital. W przychodni przyszpitalnej nigdy nie byłam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Sybel » 25 sie 2014, 12:20

MamaŻaby, nie wiem, czy prywatna położna jest niezbędna, bo te kobitki tam są naprawdę w porządku. Możesz się zapisać na Szkołę Rodzenia, tam prowadzą połozne, można je poznać i poprosić o obecnosć przy porodzie. Na pewno są inkubatory i maluchy bez poważnych problemów tam leżą, tylko te bardziej skomplikowane jadą do ICZMP. Jeśli chodzi o skierowanie - idź, jeśli mozesz, to nie w poniedziałek, lepiej nawet w piątek, wtedy są wypisy, łatwiej o miejsce.
Sybel
 

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: agunia » 25 sie 2014, 14:19

MamaZaby ja mam tel do poloznej z ktora mialam rodzic sn w Rydygierze Kornelke,eyis kiszlo jak wyszlo,ale kobitka b.fajna.widzislsm sie z nia pare razy i zawsze byla pod tel na duzo przed porodem.Tylko taka indywidualna opieka kosztuje 800zl wiec nie wiem czy jest sens bo te polozne tam sa naprawde super pomocne.Jak bedziesz chciala nr to pisz
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: MamaŻaby » 25 sie 2014, 19:20

dzięki Dziewczyny za taki szybki odzew :ymhug:
Pytałam mojego Gina o wybór szpitala i zdecydowaliśmy, że jeśli sn to Rydygier a jeśli cc to ICZMP. Przy czym po dzisiejszym badaniu Doktor stwierdził, że raczej będzie cc i na sn nie powinnam się zbytnio nastawiać bo:
1. wcześniej było cc,
2. była cholestaza,
3. Młode ułożone pośladkowo przez całą ciążę.
Mam się na razie wstrzymać i porozmawiamy na następnej wizycie za 5 tyg. Wtedy pewnie podejmiemy ostateczną decyzję. Ale Rydygier mi się strasznie podoba i byłoby super gdybym mogła tam rodzić.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 25 sie 2014, 19:28

MamaŻaby a tak z ciekawości - czemu MP jeśli cc?
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: MamaŻaby » 25 sie 2014, 19:34

Bian pisze:MamaŻaby a tak z ciekawości - czemu MP jeśli cc?

bo tam już rodziłam cc i wiem jak to tam wygląda. No i jest duże prawdopodobieństwo, że zrobią cc bez ociągania bo to fabryka a nie szpital przyjazny rodzącej. Raczej chodzi o to że na pewno nie chcę rodzić sn w MP. Bałabym się.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: agunia » 25 sie 2014, 19:38

MamaŻaby ale przecież jeśli będziesz miała tylko skierowanie na cc to nikt Ci tego w Rydygierze nie odmówi moim zdaniem i nie będzie nakłaniał do sn.Poproś swojego lekarza o skierowanie do Rydygiera ze wskazaniem do cc i już.
A tak w ogóle to Ty nie rodziłaś w Koperniku???coś pomyliłam?
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: risonia » 25 sie 2014, 19:43

Nasza mała przez cały czas ułożona była pośladkowo, a tydzień temu się obróciła , więc jeszcze jest czas :) 28.08 mam wizytę u mojej gin to muszę z nią porozmawiać . Zobaczymy co ona na moje plany i rozterki. W Koperniku ja rodziłam ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: MamaŻaby » 25 sie 2014, 19:47

agunia pisze:przecież jeśli będziesz miała tylko skierowanie na cc to nikt Ci tego w Rydygierze nie odmówi moim zdaniem i nie będzie nakłaniał do sn

generalnie masz rację ale poczytałam opinie na stronie Gdzie Rodzić i jednak one odstręczają od rodzenia w Rydygierze przez cc. Przynajmniej mnie bo mam wrażenie, że przez to że oni są nastawieni na porody naturalne to te położnice po cc mają bardziej pod górkę jeśli chodzi o pomoc przy dziecku. W Matce Polce się z tym nie spotkałam bo oni tam z kolei są nastawieni na cesarki i jest nakaz by położnice leżały bez dzieci przynajmniej dobę. Więc jako tako można dojść do siebie.
agunia pisze:A tak w ogóle to Ty nie rodziłaś w Koperniku???coś pomyliłam?

miałam rodzić ale akurat zaczęli remont na oddziale położniczym i musiałam jechać do MP, bo z kolei Madurowicz się wtedy palił i też nie przyjmowali. Teraz żałuję, że z pierwszą ciążą nie trafiłam do Rydygiera. Może wszystko potoczyłoby się inaczej.
Teraz tylko się modlę, żeby do szpitala trafić jak najpóźniej a nie "na obserwację i się zobaczy co dalej".
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 25 sie 2014, 20:06

MamaŻaby pisze:jest nakaz by położnice leżały bez dzieci przynajmniej dobę. Więc jako tako można dojść do siebie.

MamaŻaby ja miałam cc o 14:00, a mogłam wstać dopiero po 11 dnia następnego, także masz prawie dobę na leżąco. Wprawdzie ja bez dziecka, bo Mati była w inkubatorze, ale dziećmi dziewczyn z łóżek obok w tym czasie zajmowała się położna. Dziecko dostawały tylko do karmienia lub jeśli chciały się poprzytulać. Tam masz taką salkę tzw. oddział pocięciowy i położna ma stoliczek w sali, więc jest na niej praktycznie cały dyżur.

Ale nie ukrywam, że jeśli będziesz po terminie i dostaniesz skierowanie bez wskazania to owszem, najpierw będą czekać aż urodzisz naturalnie, ewentualnie podejmą próbę wywołania i dopiero cc. W moim przypadku decyzja o cc była w zasadzie natychmiastowa, no ale to był 36. tydzień i Matylda nie ważyła nawet dwóch kilo. Ordynator po przeanalizowaniu KTG i USG od razu zarządził cięcie.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Sybel » 25 sie 2014, 23:02

MamaŻaby, w Rydygierze miałam w czasie pobytu dwie mamy po cc w sali i miały super opiekę - cały czas połozne sprawdzały, co tam, jak się czują, czy czegoś potrzebują, cały czas było wsparcie laktacyjne od nich i od specjalistki. Byłam w Rydygierze i w Matce Polce w trakcie drugiej ciąży i właśnie z powodu pobytu w obu szpitalach wybrałam Rydygiera - nie zostawiają pacjentki samej sobie, są życzliwi, traktują jak człowieka, nie jak pacjentkę, numerek przy karcie.
Sybel
 

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: MamaŻaby » 26 sie 2014, 10:06

Dzięki Dziewczyny za wyczerpujące informacje :ymhug: Dałyście mi do myślenia. Może faktycznie niezależnie od sytuacji wybiorę Rydygiera? :roll:
Muszę to przemyśleć, zwłaszcza że z MP mam naprawdę złe wspomnienia, zarówno sprzed porodu, jak i po, w tym z neonatologii na którą zabrali Żabę z powodu zapalenia płuc.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Bian » 26 sie 2014, 10:19

MamaŻaby wybierz zgodnie ze swoim odczuciem :) wiesz jak to jest, w każdym szpitalu zdarzają się wpadki czy jakieś dziwne akcje. Ja byłam bardzo zadowolona i będę polecać, ale też znajdą się niezadowolone pacjentki. To już tak ze wszystkim jest.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: kasieńka 85 » 26 sie 2014, 10:28

MamaŻaby, jak to mawia moja mama "niezależnie od tego gdzie będziesz rodzić, nikt za Ciebie nie urodzi". Ja tez byłam bardzo zadowolona z Rydygiera i gdybym miała rodzic trzeci raz to na pewno tam. Tyle, że trzeba pamiętać że jak wszędzie i tutaj znajdą się przypadki zaniedbań. Życzę podjęcia najlepszej dla Was decyzji.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Paulina S. » 02 wrz 2014, 10:34

Mam pytanie odnośnie sali porodowej. Wiem, że jest jedna (nowsza) z jednym stanowiskiem porodowym i druga z trzema stanowiskami. Nic nie pokręciłam? Na tej kilkuosobowej stanowiska są od siebie oddzielone ściankami, parawanami, jak to wygląda :?: Ma się zapewnione minimum prywatności czy też wszyscy akurat przechodzący (np. partnerzy innych rodzących) mogą zobaczyć jak postępuje mój poród? ;;))
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Deco-Ania » 02 wrz 2014, 10:41

Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: kasieńka 85 » 02 wrz 2014, 11:06

Paulina S., w Rydygierze jest sala porodowa i tam chyba jeden fotel. Nie wiem do końca, bo nie zdążyłam tam się przemieścić. I jest sala przedporodowa. Niewielka. Są na niej trzy łóżka, oddzielone parawanami. Fakt, przejście jest od strony stóp. Tyle, że na sali raczej nikt nie szuka widowiska, każdy jest skoncentrowany na swojej żonie/partnerce i nie rozgląda się na boki, żeby podziwiać. Położne dbają o intymność. Jak jest badanie którejkolwiek z kobiet to wszyscy panowie wędrują na korytarz a łóżko z pacjentką jest osłaniane parawanem.
I jeszcze...jak rodzisz to zapewniam Cię, że to jak czy Cię ktoś widzi jest najmniejszym problemem. ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Paulina S. » 02 wrz 2014, 11:11

kasieńka 85, dziękuję, uspokoiłaś mnie :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: kasieńka 85 » 02 wrz 2014, 11:19

Paulina S. pisze:kasieńka 85, dziękuję, uspokoiłaś mnie :)
pamiętam jak przed porodem z Karolcią przeżywałam, że łóżka na sali porodowej w Koperniku były oddzielone murkiem jedynie. Cóż, później sama z siebie się śmiałam bo w takich chwilach człowiek nie myśli co się dzieje obok ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: Deco-Ania » 02 wrz 2014, 11:34

kasieńka 85 pisze:pamiętam jak przed porodem z
Antosiem
kasieńka 85 pisze:przeżywałam, że łóżka na sali porodowej (...) były oddzielone murkiem jedynie. Cóż, później sama z siebie się śmiałam bo w takich chwilach człowiek nie myśli co się dzieje obok

Było mi naprawdę wszystko jedno.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: II Szpital Miejski im. dr Ludwika Rydygiera

Postautor: mama_szymka » 11 wrz 2014, 8:43

Dziewczyny, wiecie może czy pozbyli się na oddziale tej bakterii, z którą tak długo walczyli? Mam jakieś przeczucia, że urodzę lada dzień. Dziś w nocy dostałam bóli w krzyżu, i zaczęłam się trochę "oczyszczać". Oczywiście jest trochę za wcześnie oraz jesteśmy w trakcie opóźniającego się ciągle remontu, a co za tym idzie przeprowadzki. Mam więc bałagan w obu mieszkaniach, żyjemy na workach i nie wiem gdzie co mam. Także to nie czas kompletnie na poród :( a jak wiemy życie jest reżyserem i lubi płatać figle ::(
Obrazek

Obrazek
mama_szymka
 
Posty: 41
Rejestracja: 05 lis 2012, 10:37
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szpitale, lekarze i położne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości