Klinika SALVE ul. Szparagowa

Nasze doświadczenia, czyli subiektywnie o naszych ciążach i porodach.

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 14 cze 2016, 10:25

milencja83, to zapytaj, ja tez powiem jej, że została naciągnięta - ale oczywiście żadnego paragonu nie dostała...
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 14 cze 2016, 11:35

MamaŻaby pisze:a ja myślę, że gdyby nie było przyzwolenia społecznego na takie coś to by placówki bardziej uważały. Na tyle pacjentek tylko kilka złożyło skargi. Dla mnie to jest w tym wszystkim najbardziej przykre.


no ale nie każdy śledzi wszystkie przepisy jakie wchodzą w życie o ile średnio się go dotyczą...osobiście nie wiedziałam (zresztą nadal nie wiem od kiedy tak jest), że np. te porody nie mogą być współfinansowane i właśnie dopłaca się jedynie za lepszy standard, bo z tego co kojarzę np. w Warszawie na Żelaznej raczej standardem jest (było?) wynajmowanie położnej do porodu itd. Dlatego nawet jakbym sprawdziła w ZIP (ale nie sprawdzę bo nie mam konta a nie bardzo chce mi się jeździć po odbiór dokumentu gdzieś do ośrodka nfz więc się rejestrować nie będę) to byłabym pewna, że tak ma być - tzn. że sam poród refundowało nfz... a to, że nfz tego nie weryfikowało to już jakby inna bajka i chyba właśnie problem nfz głównie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 14 cze 2016, 18:06

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 14 cze 2016, 18:30

MamaŻaby, jak ja rodziłam to nie słyszałam o ani jednym porodzie na nfz (tzn. całkiem darmowym) w Salve...no może po znajomościach bliższych ktoś tak rodził, ale raczej wszyscy mieli wykupione pakiety. Także jeśli chciało się rodzić w lepszych niż państwowe warunki (doskonale wiem jak wyglądają bo rodziłam Miśka w ICZMP) za moich czasów (poród Gajki) to wybór był tylko pomiędzy Medeorem a Salve, Medeor dla mnie z wielu powodów odpadał więc zostawało jedynie Salve
MamaŻaby pisze:Więc za co dodatkowo dopłacasz? Bo nie rozumiem. Ja osobiście nie chciałabym płacić 3 czy 4 tysięcy za wygodne łóżko na 3 doby.

Dla mnie osobiście chociażby jednoosobowa sala była tego zdecydowanie warta ;)

MamaŻaby pisze:A te przepisy o braku dopłat obowiązują zdaje się od zawsze

no to znaczy, że nie tylko Salve robiło ludzi w balona bo i w Medeorze były niegdyś pakiety prywatne, do tego w wielu szpitalach (akurat nie łódzkich) trzeba było zapłacić chociażby za znieczulenie czy właśnie możliwość porodu rodzinnego, o dopłatach do pojedynczych sal nie wspominając etc.
No i u stomatologa też zawsze można było dopłacić za lepszą plombę...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 14 cze 2016, 18:38

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 14 cze 2016, 18:39

MamaŻaby, no ja sobie dopłacam za wyprawkę, że nie muszę swojej torby taszczyć do szpitala, inni wolą mieć swoje ok - ja wolę swoich rzeczy nie wnosić do szpitala, bo nie będę ich potem odkażać ;) płacę za szkołę rodzenia, mogę chodzić za darmo, ale nie - mam taki kaprys i sobie dopłacam. I chcę, żeby mnie ciął konkretny lekarz. Bo tak. Chcę być sama na sali, a nie w obstawie 3 czy 4 innych obolałych kobiet. Za to sobie dopłacam. A NFZ, na który odprowadzam co miesiąc składki niech mi refunduje poród i znieczulenie, bo to ich obowiązek, skoro podpisali kontrakt ze szpitalem. Może niektórym kobietom przeszkadza współfinansowanie, to niech Salve odda pieniądze NFZtowi, a niezadowolone Panie pokryją różnicę... Bo ja tam jestem zadowolona, że wydam 2 tysiące mniej :) mam porównianie z wrocławskim prywatnym szpitalem, który nie ma kontraktu. I jeszcze jedna kwestia. Te pacjentki same się zgodziły i podpisały papier. Same chciały rodzić prywatnie w lepszym standardzie. Ciekawe czemu, skoro przecież standardy okołoporodowe mają być wszędzie takie same, to czemu nie wybrały takiej Matki Polki, Madurowicza czy Rydygiera? Bo chciały mieć lepiej :) miały, a teraz jest lament o pieniądze.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 14 cze 2016, 18:40

sardynka, w Medeorze nadal są pakiety, cesarka na żądanie 3500 pln ;) osobna sala rodzinna 1500
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 14 cze 2016, 18:51

Ja mam porównanie Matka Polka i Medeor.

Zdecydowanie Matka Polka mimo dużej ilości pacjentek w tym samym czasie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Kurczak » 14 cze 2016, 19:15

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 14 cze 2016, 19:24

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Kurczak » 14 cze 2016, 19:33

MamaŻaby, ale ja się z Tobą zupełnie zgadzam! :) Mimo że rodziłam pierwsze dziecko w Salve i mimo że nie żałuje tamtych pieniędzy i decyzji. Teraz zmienił się i zakres świadczonych usług w województwie, i moje podejście. Jak to mówią - tylko krowa nie zmienia poglądów ;)

I oczywiście masz rację, że zarówno lekarz, jak i położna należą się w ramach NFZ, po prostu świeżo po lekturze ich strony wypunktowałam, co Salve uważa za warte dopłaty ;) Nie była to moja osobista lista usług ponadstandardowych :)

Nie ukrywam, że bardzo wysoko cenię sobie wysoki standard w wielu dziedzinach życia. I wiele jestem w imię tego poświęcić czy zapłacić. I pewnie może z racji dobrych wspomnień dopłaciłabym za to łóżko, za wyprawkę, za salę jednoosobową, ale uważam, że to nie jest warte TAKICH pieniędzy. Przy Diance przeważył fakt, że wtedy jeszcze nie było znieczulenia na żądanie, a mi bardzo zależało na takiej opcji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 14 cze 2016, 20:50

Kurczak, co do znieczulenia to w ICZMP było na rządanie już jak rodziłam Mikołaja ;)
A wyprawka za 300 zł w salve też mnie rozwaliła ;)

MamaŻaby, widzisz ja mam z Matki Polki zgoła inne wspomnienia. Po pierwsze wywołano mi poród trzy dni po terminie chociaż nie było ku temu przesłanek i spokojnie można było poczekać. Ponieważ poród nie był stricte fizjologiczny to trwał dość długo i doprowadził do lekkiego niedotlenienia Miśka (7/8 apgar) - całe szczęście bez żadnych widocznych skutków ubocznych ale wiadomo że mogło się skończyć różnie...po porodzie nie było mi wcale wesoło z koleżanką z sali bo pół dnia siedziało u niej pół rodziny (matka, ojciec, siostra, ciotka) co na metrażu naszej sali, w której to dodatkowo stał inkubator jej córki bo miała naświetlania dawał popalić :/ Finalny wieeeeelki minus za brak zrobienia czy chociażby zalecenia kontroli kardiologicznej (chociaż w ciąży były ku temu przesłanki a kontrole mamy po dziś dzień) i wypisanie dziecka z infekcją (zapalenie płuc) bo twierdzili że dziecko pokasłuje od suchego powietrza w sali...także ich neonatologia jakby nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, za to po kilku dniach bardzo dobrze poznałam oddział neonatologiczny w Salve (Miki tam trafił) i odtąd wiedziałam że drugie dziecko urodzę właśnie tam ;)

Btw. W czmp Miśka oczywiście zaszczepiono jak leci, w Salve przed pierwszymi szczepieniami wykonano morfologie crp i powtórkę crp (bo pierwszy był skrzep) zanim podano szczepienia...także chociażby z tego powodu jak dla mnie warto zapłacić i móc wymagać pewnych rzeczy (chociaż oczywiście powinien to być standard wszędzie)

No i za czasów mojego porodu pakiet porodowy wyglądał zupełnie inaczej niż obecnie więc nie ma co porównywać. Nie było opcji na nfz a jedynie możliwość wykupienia pakietu porodu sn albo cc
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 14 cze 2016, 21:07

Mną się tak opiekowano w MP, że ciążę straciłam. I na nic mi ich oddział noworodka, jak przez tydzień czasu mieli mnie w d... mimo, że zgłaszałam swój niepokój, płakałam i prosiłam o badania, jak przestałam czuć ruchy. Zrobili po prawie 3 dniach i było za późno. Więc standardy, standardami, referencyjność może i najlepsza, ale zainteresowanie pacjentką zerowe. Kompletny brak informacji, mimo moich błagań. I po poronieniu umieszczenie na sali poporodowej, gdzie inne kobiety tuliły swoje dzieci.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Misiak » 14 cze 2016, 21:33

A ja na nfz miałam jednoosobową salę z normalnym (nie zarwanym) łóżkiem, cięcie przez wybranego lekarza, badania krwi dziecka od razu po urodzeniu (po otrzymaniu wyników podłączono niunię pod glukozę, a to były doslownie minuty po urodzeniu), ubrań dla Młodej też nie musiałabym mieć bo mieli, artykuły do połogu dla mnie, kompleksowe badania Niuni przed wyjściem (usg bioder, brzucha, przezciemiączkowe) i umówioną przez szpital wizytę na ortopedii ICZMP bo mieliśmy wskazania. Pobyt swój w szpitalu wspominam super, a nie zapłaciłam ani złotówki (oprócz drobnego podarunku dla mojego doktora- ale to z własnej woli). Więc myślę że da się osiągnąć ludzki standard bez dodatkowych opłat.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 14 cze 2016, 21:44

Dziewczyny macie zupełnie inne doświadczenia niż ja i ja waszą decyzję i poglądy całkowicie szanuję ::)
Przyznam, że sama różowo pobytu w MP nie wspominam i też w trakcie obu pobytów miałam obawy zdrowie swoje i życie moich dzieci, przy czym nie będę się wdawać w szczegóły ;) Jeśliby doszło do kolejnego porodu to myślę, że ponownie wybrałabym MP ale teraz chodziłabym w ciąży do lekarza z ich porodówki ;)

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: szaraczarownica » 14 cze 2016, 21:52

MamaŻaby pisze:A zgodnie z przepisami, jeśli dana placówka ma w harmonogramie pracy zapisane jakieś godziny przyjęć dla pacjentów na NFZ to nie ma prawa przyjmować w tym czasie, w tym lokalu i przez ten personel innych pacjentów.

MamaŻaby, to wytłumacz mi jedną rzecz: Medycyna Rodzinna przyjmuje pacjentów na NFZ, ale również tych z Luxmedu (bo to ta sama grupa). Pacjenci są przyjmowani równocześnie, to znaczy każdy jest zapisany na swoją godzinę i tak wchodzi. Czy oni tak mogą robić?
No i odpowiadając na Twoje pytanie: widzę w tym coś niewłaściwego. Płacę dodatkowo za opiekę lekarską w Luxmedzie, a jakbym się chciała dostać do internisty, to zazwyczaj termin jest na za dwa dni. I wkurza mnie nieziemsko ta umowa z NFZ MR, bo zabierają nam miejsca - w prywatnej placówce, która ze mną ma prywatną umowę i raczej nie dostaje pieniędzy za to, że mnie obsługuje, tylko idzie to z prywatnego ubezpieczenia medycznego. Płacę za pewien określony standard, który jest obniżany przez to, że placówka przyjmuje również pacjentów na NFZ, chociaż w momencie zawierania umowy nikt nas nie informował, że taka sytuacja może mieć miejsce.
To taki punkt widzenia z drugiej strony.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 14 cze 2016, 21:57

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 14 cze 2016, 21:58

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 14 cze 2016, 22:02

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 14 cze 2016, 22:02

MamaŻaby, szczerze? Nie. Nie widzę w tym problemu. Bo Salve to szpital prywatny z kontraktem NFZ, i ma zarabiać na siebie takimi pacjentkami jak ja - co chcą mieć "wygody" i komfort psychiczny, że tym razem mnie nikt nie oleje i będzie mnie zbywał, doprowadzając do tragedii. Ale rodzę jak każda inna kobieta, opłacam składki, więc oczekuję, że NFZ zwróci Salve pieniądze za mój poród, skoro podpisali z nimi kontrakt. Średnio mnie interesują panie Jadzie i Krysie, bo każdy ma prawo decyzji jak chce rodzić i gdzie. Ja od początku ciąży wiedziałam, że nie chcę rodzić w szpitalu publicznym i z Mężem kwotę na poród uzbieraliśmy. Miałam do wyboru szpital wrocławski albo łódzki. I wybrałam Salve, bo dzięki refundacji zostaje mi w portfelu conajmniej 2000 zł więcej w relacji do Medfeminy.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 14 cze 2016, 22:03

katya, ok ;) ::)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 14 cze 2016, 22:07

Na stówkę wzieli, bo Salve ma refundację porodów od końca 2010 czy 2011 roku. Wtedy też ceny spadły o te 2000 zł
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: szaraczarownica » 14 cze 2016, 22:07

MamaŻaby, nie składałam, więc za mnie raczej nie biorą ;)
Za to ja możliwe, że pocisnę sprawę bardziej, bo już raz złożyłam skargę opisując właśnie to, co i Tobie napisałam. Mają wobec mnie jakieś zobowiązania, więc niech się z nich wywiązują najlepiej jak potrafią, a nie zrzucają mnie na dalsze miejsce, bo mają umowę z NFZ.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 15 cze 2016, 9:22

MamaŻaby pisze:


No ale jak wzięli skoro zapłaciła tylko połowę ceny porodu? Wzięli to za co miał płacić NFZ- za sam poród i ani grosza więcej ani mniej. Ja mam konto w ZIP i widzę że wzięli z NFZ 3tys a drugie tyle zapłaciłam ja. Pewnie u sardynki jest tak samo. No chyba żeby zobaczyła w ZIP że z NFZ wzięli 6tys ale nie sądzę

Więc jeszcze raz. Przynajmniej w 2010 roku było tak że w Salve z sam poród płacił NFZ około 3 tys i drugie tyle dopłacała pacjentka za wszystkie aspekty prywatnej kliniki: pojedyncza sala z klimą i tv, jedzenie z menu, opieka położnych przez 24h (przez 3 noce zostawiałam u nich dziecko), darmowe ciuszki, podkłady, koszule itp itd.
Ja, i zapewne sardynka, i pewnie te panie z cyt artykułu też - wszystkie płaciłyśmy za ten "pakiet dodatkowy" około 3 tys. A jeśli 3 tys, to drugie tyle figuruje w ZIP za sam zabieg porodu. Nie wiem w czym problem i jakieś podejrzenia. Dla mnie układ od początku do końca jest jasny. A to czy w NFZ wolno robić takie "współfinansowanie" - tego nie wiem. Ale skoro przez X lat to funkcjonowało i było oficjalne info na stronie, to chyba NFZ o tym wiedział. W Łodzi powstało ostatnio sporo porodówek i podejrzewam że takimi "przekłamanymi" artykułami w gazetach ktoś próbuje podkopać Salve i tyle
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: caixa » 15 cze 2016, 15:06

MamaŻaby, ja rozumiem twój punkt widzenia. Rzeczywiście coś tu nie gra.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 15 cze 2016, 17:44

Agania, problem w tym, że nie powinnaś nic płacić skoro zapłacił NFZ. :)

I jeśli za coś płaci NFZ i podpisuje kontrakt, to taka sama powinna być dostępność dla wszystkich, a nie trzymanie łóżek dla tych, co opłaciły :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 15 cze 2016, 17:59

Malwina, ale za poród w Salve sie nie płaci tylko za dodatki. Za poród płaci NFZ. Za 3900 zł opłaciłam szkołę rodzenia, pojedynczą salę i możliwość wyboru lekarza do operacji, wyprawkę na czas pobytu. Przypomnę tylko, że Salve to szpital prywatny, a nie publiczny - więc porody komercyjne mają pierwszeństwo i bardzo dobrze.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 15 cze 2016, 18:32

Więc jeżeli to szpital prywatny i komercja ma pierwszeństwo, to nie powinien mieć kontraktu z NFZ.

Tak jak prowadzisz ciążę państwowo, to masz darmowe badania. Prowadzisz tyko prywatnie - płacisz za wszystkie badania.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 15 cze 2016, 19:18

Malwina, a jednak ma. I Salve, i Medeor, i miała do tej pory Gameta.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 15 cze 2016, 19:21

Malwina pisze:Agania, problem w tym, że nie powinnaś nic płacić skoro zapłacił NFZ. :)

I jeśli za coś płaci NFZ i podpisuje kontrakt, to taka sama powinna być dostępność dla wszystkich, a nie trzymanie łóżek dla tych, co opłaciły :)


No ale dlaczego? Skoro na NFZ można było mieć salę wieloosobową a ja wolałam dajmy na to pojedynczą? Na NFZ położone nie zabierały dzieci na noc, a ja po cc chciałam odpoczywać? na NFZ nie było darmowych ciuchów, pieluch, koszul do porodu itd, a ja nie chciałam nosić z domu? Na NFZ przysługiwał NFZ-owski obiad, a my z mężem chcieliśmy zjeść normalne posiłki z karty, no i NFZ nie było sali z klimą i tv, a ja miałam taki kaprys więc dlaczego nie mogłam sobie niby za to dopłacić? (zabrzmiało to trochę lansersko, ale mniej więcej tłumaczy istotę rzeczy). Moim zdaniem to te marne pieniądze które NFZ dopłacał za poród, nie wystarczyłyby na to wszystko, więc jak najbardziej uważam że powinnam dopłacić i cieszę się że taka możliwość była
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: malulu » 15 cze 2016, 19:49

Agania pisze:No ale dlaczego?

Bo takie są przepisy.
Albo wybierasz wygodę i płacisz za wszystko, albo bierzesz to, co oferuje NFZ. Czy idąc prywatnie do lekarza oczekujesz, żeby wypisał Ci skierowanie na badania finansowane z NFZ?
Widać, że zjawisko współfinansowania jest dość powszechne choć nie powinno tak być.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 15 cze 2016, 20:43

OK, podaj linka do tych przepisów, albo zacytuj bo jestem naprawdę ciekawa. Jakim cudem to funkcjonowało tyle lat? Nie wierzę że NFZ o tym nie wiedział - wszystko było opisane na stronie
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: lmyszka » 15 cze 2016, 20:56

Ciekawe czy jeśli by te "prywatne" szpitale brały całość od pacjentek a nie polowe z NFZ też cieszyły by sie takim zainteresowaniem :))
No bo 3 a 6 tyś robi różnice :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 15 cze 2016, 21:15

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 15 cze 2016, 21:40

lmyszka, to wtedy i tak bym rodziła prywatnie, tylko już we Wrocku ;)
sardynka, tyleże w umowach jest napisane, że płacimy za usługi ponadstandardowe - nierefundowane przez NFZ. Podpisujemy z NZOZ Salve sp. z o.o. A kasę z nfz za poród pobierała spółka Salve ZOZ sp. jawna. Tak coś mi w którymś kościele dzwoni. I dołączenie do pozwu Pań co by miało dać koleżance? Kasy pacjentkom nie zwrócą, bo na jakiej podstawie :)
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kasia_m85 » 15 cze 2016, 21:46

Tylko w przypadku Salve jest trochę inaczej.Nfz płaciło za poród NZOZ a pacjentki za dodatkowy pakiet Salve s.c czyli dwie rozne firmy.Tym samym w przypadku Salve nie było wspolfinansowania.Nic im nie zrobią,zrobił sie szum bo komuś sie nudzi i nie rozumie tego co podpisuje.
I nie jest tak ze pacjent komercyjny ma to samo co ten który nie zapłacił.Chyba tylko łóżko takie samo:)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 15 cze 2016, 21:51

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 15 cze 2016, 22:15

sardynka, bo jak mają zgłoszenie to sprawdzają. Niedługo NFZ pewno też się zajmie Medeorem i ProFamilią, za te 0ponad 1000 nagłych porodów z ostatnich 8 miesięcy, za większość wystawiane rachunki ponad 5 tys. Kwestia czasu, i wrócimy do punktu wyjścia, gdzie trzeba będzie samemu wszystko opłacić.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kasia_m85 » 16 cze 2016, 7:28

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 16 cze 2016, 9:36

Dlatego, że ja rodząc zarówno w 2011 roku jak również w 2013 roku nie miałam szans rodzić w Salve bez wykupowania pakietu.

A założenie finansowania przez NFZ jest takie, że każdy ma równy dostęp.
Czyli taki, że nie mają do porodu pierwszeństwa osoby, które zapłaciły.

Ot... tyle :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 16 cze 2016, 19:05

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 16 cze 2016, 19:11

MamaŻaby, o ile pamiętam, to Salve miało miejsca na NFZ w innych salach niż dla pacjentek komercyjnych. Tak jak ktoś wyżej wspomniał - pacjentki komercyjne płaciły innej spółce. Rozumiem to tak, że np. NFZ w ramach kontraktu opłacało zabieg w szpitalu a pacjentka we własnym zakresie opłacała sobie np. hotel i usługi ponadstandardowe (w tym przypadku innej firmie od Salve NZOZ, Salve sp.cyw) Zasady były jasno wyłożone i powtórzone w podpisywanej umowie - nie rozumiem nadal skąd to oburzenie pacjentek z artykułu i robienie burzy w szklance wody. No ale ja patrzę na to tak - jak Salve było jedyną porodówką prywatną, to wszyscy się cieszyli że mogą 3 tys dopłacić i mieć komfort (nieporównywalnie niska cena np. z Warszawą gdzie taka przyjemność to 9-10 tys). Jak teraz wyrosło kilka innych porodówek i jest walka konkurencji, to zaczyna się podkopywanie dołków i nagle się wszyscy obudzili - że halo, coś jest nie tak! Salve działa na tych zasadach od co najmniej 6 lat. Gdzie były wcześniej wszystkie panie z pretensjami?
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 16 cze 2016, 19:56

Agania, ja dostałam informację taką:
może Pani próbować zadzwonić i przyjechać, ale pierwszeństwo mają pacjentki komercyjne i to dla nich musimy trzymać łóżka.

Gdzie tu równość? =)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 16 cze 2016, 20:16

Malwina, ale ja nie piszę o tym, że tak ci powiedzieli. Być może tak było. Nie kwestionują tego. W sumie też ich rozumiem. Jeżeli ja podpisałam umowę, umówiłam lekarza i zarezerwowałam salę, to logiczne że muszą dla mnie to miejsce trzymać - jeżeli dajmy na to jest jedno miejsce i przyjedzie w tym czasie pacjentka komercyjna i niekomercyjna, to kogo twoim zdaniem mają odesłać? Powiedzieli przecież że możesz przyjechać ale nie mogą zagwarantować ci miejsca (podobnie jest też np. w co bardziej obleganych szpitalach publicznych np. w Wwie)

Ale ja przede wszystkim piszę o tych "nawiedzonych" paniach z artykułu, które za poród tam zapłaciły 3tys, a potem zdziwione w NFZ ZIP odkryły że NFZ też zapłacił 3 tys. No sorry, ale jak ktoś myśli że na tym polegał wałek że Salve pobrało DWUKROTNIE kasę (i co? brali raz od pacjentek, drugi raz od NFZ i myśleli że nikt się nie kapnie ;) ) i że poród w prywatnym szpitalu kosztuje 3tys, to dla mnie musi być niespełna rozumu. Dlatego uważam że to zwykły "pismakowy" artykuł po to żeby zrobić czarny PR Salve (bo np. Gamecie nie przedłużono kontraktu, a co z Pro Familią też nie wiadomo).
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Kurczak » 16 cze 2016, 20:32

Agania, ale wydaje mi się, że właśnie dlatego wybuchło to zamieszanie.

Pacjentki komercyjne, rodzące w Salve, podpisują umowę na świadczenia ponadstandardowe, niegwarantowane przez NFZ, czyli wszystko to, co już wielokrotnie zostało tu wymienione: lekarz, położna, jednoosobowa sala, wyprawka, szeroki wybór menu itp.
I ok, wg mnie brzmi to sensownie, sama z tego skorzystałam, bo chciałam i to mi odpowiadało.

Natomiast później się okazuje, że z tych zapłaconych 3500 - 4000 zł przez pacjentki ok. 3000 to współfinansowanie samego porodu (bo skoro NFZ oddał za panią X 3000 zł, to znaczy, że drugie tyle zapłaciła rodząca), a nie pakietu VIP.

I to już wydaje mi się nie fair. Bo płacisz teoretycznie za jedno, a pieniądze idą na coś innego.

Tak przynajmniej rozumiem to całe medialne zamieszanie.

A tak poza wszystkim - MamaŻaby, dziękuję Ci za te merytoryczne wypowiedzi :ymhug: Dzięki Twojemu przykładowi z panią Krysią i panią Jadzią wreszcie do mnie dotarł sens tych przepisów o zakazie współfinansowania świadczeń. Bo, przyznam szczerze, wcześniej wydawał mi się kompletnie bezsensowny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 16 cze 2016, 20:33

Najlepiej to wykupić poród i jak zaczyna się akcja zadzwonić i spytać czy jest miejsce. Mówią że jest a Ty wtedy ok to rezygnuję z płatnego a chcę na NFZ ;)
Agania, ja byłam święcie przekonana że wykupując pakiet w Salve ja ponoszę całość kosztów i tyle kosztuje mój poród 3 a nie 6 tyś. Koniec końców urodziłam w MP.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 16 cze 2016, 21:43

A mi się nadal brak możliwości współfinansowania świadczeń wydaje bezsensowny np. W kwestii stomatologii - np. Dopłata za znieczulenie...dlaczego to nfz ma decydować kiedy powinnam odczuwać ból a kiedy nie? Albo że w tylnych zębach mogę nosić czarne plomby ;) a już na pewno mniej zabawnie jest przy operacjach w których wszczepia się np endoprotrzy etc.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 16 cze 2016, 22:34

sardynka pisze:A mi się nadal brak możliwości współfinansowania świadczeń wydaje bezsensowny np. W kwestii stomatologii - np. Dopłata za znieczulenie...dlaczego to nfz ma decydować kiedy powinnam odczuwać ból a kiedy nie? Albo że w tylnych zębach mogę nosić czarne plomby ;) a już na pewno mniej zabawnie jest przy operacjach w których wszczepia się np endoprotrzy etc.


W przypadku stomatologii to ja bym się cieszyła że chociaż te czarne plomby są finansowane przez NFZ. Prawda jest taka że leczenie stomatologiczne w większości krajów jest teraz w całości płatne (przynajmniej w tych, o których wiem np. UK)
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 17 cze 2016, 7:57

Agania, odsyłają tą, która przyjechała później.

To jest równy dostęp właśnie :)

Ciekawe czy w ciągu swojego istnienia SALVE odesłało jakąś pacjentkę komercyjną?
A ile odesłało niekomercyjnych? :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 17 cze 2016, 8:38

Nie odsyłają, tylko proszą o kontakt telefoniczny przed przyjazdem. Jeżeli nie mają łóżek, to nie mogą przyjąć i informują pacjentkę wcześniej.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szpitale, lekarze i położne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron