Klinika SALVE ul. Szparagowa

Nasze doświadczenia, czyli subiektywnie o naszych ciążach i porodach.

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kisskiss » 20 paź 2013, 12:49

Chodzi zarówno o dziecko, jak i o mnie. Dodatkowo - czy jeśli np dziecko bedzie musiało np zostać w inkubatorze dłużej niż 2 doby to matka jest wypisywana?
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 20 paź 2013, 12:58

kisskiss, ja moglam zostać z córeczka, ale wtedy bylo malo porodów, wiec bylo miejsce. W razie czego mozesz zostac za doplata. Ja rodziłam w sobotę, wypisano nas w srode. Normalnie powinnyśmy wyjsc w poniedzialek, ale Amelcia miała żółtaczke fizjologiczna, wiec bylysmy dłużej. Nic nie dopłacalam do pobytu ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kisskiss » 20 paź 2013, 13:18

Dzięki za odpowiedz. Żółtaczka zdarza sie chyba dość często wiec to tez istotne jak szpital postępuje. każda doba, jeśli trzeba płacić, to dodatkowe koszty, a wiadomo, ze matka chce byc przy dziecku.

Mam właśnie dylematy, bo to mój pierwszy poród i byłam od początku nastawiona na szpital Madurowicza, ale im bliżej do terminu, tym bardziej sie boje... Na pewno nie chciałabym, aby poród był dla mnie traumatycznych przeżyciem, dlatego biorę pod uwagę Salve, gdzie gwarantowana jest dobra opieka i warunki. Z drugiej strony nie wiem czy ten szpital jest przygotowany na niespodziewane sytuacje.
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kisskiss » 15 gru 2013, 19:35

Dziewczyny, zdecydowałam sie na Salve jednak. W sobotę mam wizytę kwalifikacyjna u dr. Lipeckiej. Mam pytanie odnośnie torby - położne na SR mówiły żeby lepiej wziąć ubranka dla dziecka i pampersy. Spakowalam tez chusteczki i krem do pupy. A jak jest z podpaskami poporodowymi dla mamy? Je tez mam spakować?

Wiecie w jakich kosmetykach kąpane sa maluchy? Bo ja kupiłam Johnsona i wolałabym żeby młody był jedna linia kapany od początku.
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: malaJu » 15 gru 2013, 19:37

kisskiss pisze:A jak jest z podpaskami poporodowymi dla mamy? Je tez mam spakować?

nie bierz, wszystko dostaniesz bez ograniczeń.
kisskiss pisze:Wiecie w jakich kosmetykach kąpane sa maluchy?

niestety, tego nie wiem i nawet nie pytałam. Pewnie jak dasz swoje to problemu nie będzie, bo każde dziecko jest kąpane osobno. W Madurowiczu było taśmowo ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Kurczak » 15 gru 2013, 21:22

kisskiss pisze:A jak jest z podpaskami poporodowymi dla mamy? Je tez mam spakować?


Nie ma absolutnie takiej potrzeby. Na korytarzu jest szafa pełna podpasek i podkładów, można brać do woli :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: gohnia » 15 gru 2013, 22:49

kisskiss pisze:położne na SR mówiły żeby lepiej wziąć ubranka dla dziecka i pampersy


Wszystko dostaliśmy. Jak raz założyliśmy nasze ubranko to potem było zamieszanie, bo jak Ł przebierali po kąpieli to wrzucili do swoich.
Także weź ubranka tylko na wyjście. Pieluch też dali nam pełno, że jeszcze do domu zabraliśmy ;;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 15 gru 2013, 23:03

gohnia pisze:Wszystko dostaliśmy. Jak raz założyliśmy nasze ubranko to potem było zamieszanie, bo jak Ł przebierali po kąpieli to wrzucili do swoich.
Także weź ubranka tylko na wyjście. Pieluch też dali nam pełno, że jeszcze do domu zabraliśmy ;;)


Ja potwierdzam... mnie nawet położne zaznaczyły że mam dziecka nie ubierać w swoje ubranka, tylko zostawić je na wyjście, bo w szpitalu one i tak ubierają Malucha w ubranka szpitalne- bardzo ładne i czyściutkie. Zresztą ja nic nie potrzebowałam kompletnie... zapakowałam sobie i podkłady i wkładki higieniczne i dla Amelki chusteczki, pampersy... a tak naprawdę mogłabym tam wejść z ulicy bez torby bo wszystko było na miejscu, ze swoich toreb nie korzystałam WCALE. Drugiego dnia mąż zabrał większość rzeczy bo okazały się zbędne, zostawiłam tylko to w czym Amelka wychodziła ze szpitala ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 16 gru 2013, 11:59

Myślę nadal również nad Salve. Ciężka sprawa. Boję się tego, że i tak coś będzie nie tak i będę musiała jechać np. do Matki Polki, albo do Madurowicza. Jak jest konieczność porodu w innym szpitalu, to samemu się jedzie do szpitala, czy to Salve przewozi? Bo nie chciałabym sytuacji w której się okazuje że jadę do innego szpitala np. Madurowicza - a ja tam żadnego lekarza nie znam, albo do Matki Polki na inny oddział niż mój lekarz.
Czy z dzieckiem musi być tak wszystko na 100% super żeby rodzić w Salve? U mnie jest ta akcja z mięśniakiem, więc pod koniec może być bardzo różnie.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 16 gru 2013, 13:15

ola, teoretycznie mają II stopień na neonatologi, ale! pediatrzy z którymi miałam styczność raczej dobrego zdania o tym oddziale nie mają i traktują go raczej w kategorii "wysłać tam dziecko na doleczenie".
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 16 gru 2013, 13:24

Malwina pisze:ale! pediatrzy z którymi miałam styczność raczej dobrego zdania o tym oddziale nie mają i traktują go raczej w kategorii "wysłać tam dziecko na doleczenie".


A widzisz mój lekarz prowadzący Skoczylas, bardzo dobrze wypowiadał się o tym oddziale, oczywiście nie dla ciężkich przypadków, ale generalnie określił ten oddział jako bardzo przyzwoity :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kisskiss » 16 gru 2013, 14:51

Odkąd powstał ten oddział neonatologii to żadne dziecko nie zostało przewiezione do innego szpitala. Wręcz dzieci trafiają tam z innych szpitali.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, ale muszę się chyba upewnić na wizycie kwalifikacyjnej, bo ja chodzę do SR w Salve i właśnie o ubrankach czy podpaskach poporodowych, to wiem od położonych z Salve. Mam przez te popdaski między innymi strasznie zawaloną torbę i w sumie wolałabym ich nie brać.
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 16 gru 2013, 15:55

kisskiss, trafiają owszem, na doleczenie i przetrzymanie do osiągnięcia wystarczającej do wyjścia wagi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: hatifnatka » 16 gru 2013, 23:39

kisskiss, ja potwierdzam to, co mówią dziewczyny, rodziłam w Salve dwa razy, ostatnio w maju tego roku ;) i nie było nic dosłownie potrzebne, poza moimi rzeczami osobistymi typu kosmetyki, ręcznik czy klapki (choć i ręczniki były). koszulę wolałam szpitalną ;;) dla dziecka potrzebne były tylko ciuszki na wyjście.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kisskiss » 17 gru 2013, 8:20

hatifnatka, ok no to w takim razie muszę wyładować trochę rzeczy z torby :)
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: veeraa » 08 sty 2014, 15:53

Cześć dziewczyny,
zastanawiałam się na porodem w Salve ale po Waszych wypowiedziach nie mam już wątpliwości :) To moja pierwsza ciąża i nie chciałabym mieć wspomnień z porodu jak z horroru. Czytając o wyprawce, rozumiem że poza dokumentami powinnam spakować tylko koszulę, szlafrok, kapcie/klapki, kosmetyki dla mnie i ubranka na wyjście dla dziecka? A bielizna, majtki poporodowe /wkładki laktacyjne?
ps. Może jest na forum ktoś kto ma planowany poród drugą połowę marca? :)
Obrazek
veeraa
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2014, 15:42
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 08 sty 2014, 16:00

veeraa, witaj na forum ;) W kwestii wyprawki nic wiecej nie potrzeba. Ja wkladki laktacyjne zaczelam używać dopiero po wyjściu ze szpitala, ale warto je mieć ze sobą, majtek poporodowych w ogóle nie uzywalam. Lekarze w Salve nie radzili, a poza tym bylam sama w pokoju, mialam w pokoju toaletę, wiec bylo to kompletnie niepotrzebne ;) bieliznę mialam tylko na wyjscie ze szpital. Uzywalam samych wkladek i podkladow higienicznych.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kisskiss » 08 sty 2014, 18:01

Ja jestem coraz bliżej terminu. Umowa podpisana, wszystko w sumie załatwione. W piątek jadę na ktg. Oczywiście po porodzie również podzielę się swoimi wrażeniami :)
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: veeraa » 08 sty 2014, 19:14

Dzięki Fuente za podpowiedź :) Pytałam o te wkładki laktacyjne, bo w sumie zastanawiam się czy już ich nie kupić, bo mam tyle siary, że ciągle nią wszystko brudzę, waciki zwykłe nie wystarczają ::(
Kisskiss życzę powodzenia i z niecierpliwością czekam na Twoje wrażenia, ewentualne wskazówki :)
Obrazek
veeraa
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2014, 15:42
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: martynique82 » 13 sty 2014, 14:27

Witam,

Mam zapytanie. Jestem w połowie ciąży. Wszystko na razie przebiega wzorcowo, co bardzo mnie cieszy. Wiem już na pewno. że chciałabym rodzić w Salve. Ale jako kobieta w ciąży, już mam wątpliwości. Czy któraś z Pań może mi odpowiedzieć na pytanie, czy jeśli wszystko jest ok czy mogą nie zakwalifikować do porodu? Czy można pójśc przed 36 tygodniem ciązy na taką wizytę kwalifikacyjną? Czy mogą odmówić, bo za duże jest zainteresowanie i nie ma wolnych łóżek? Nie wyobrażam sobie, że mogę rodzić gdzie indziej ..... A tak w ogóle witam wszystkie przyszłe i obecne Mamy:)
Pozdrawiam.
martynique82
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2014, 14:12
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 13 sty 2014, 14:30

martynique82, witaj na forum :)

Osobiście nie słyszałam o takim przypadku :) No ale pewnie gdyby faktycznie mieli takie wielkie obłożenie, to mogłoby dojść do takiej sytuacji, choć wydaje mi się, że teraz większość kobiet decyduje sie raczej na Medeor, gdzie jest za darmo.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: veeraa » 14 sty 2014, 20:03

martynique82 na stronie salve jest napisane, że po 32 tyg. na taką wizytę należy przyjść, także odpowiadając na Twoje pytanie - tak można przed 36 tyg, ale po 32 :) Ja na wizytę kwalifikacyjną mam zamiar udać się 28 stycznia - będę wtedy kończyć 32 tydzień ciąży, zapisałam się do Wilmańskiego prywatnie, bo same dobre rzeczy tutaj o nim wyczytałam :) Mam nadzieję, że nie powie mi, że to jednak za wcześnie i będę musiała przychodzić jeszcze raz:)
Obrazek
veeraa
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2014, 15:42
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: martynique82 » 14 sty 2014, 20:11

veeraa pisze:martynique82 na stronie salve jest napisane, że po 32 tyg. na taką wizytę należy przyjść, także odpowiadając na Twoje pytanie - tak można przed 36 tyg, ale po 32 :) Ja na wizytę kwalifikacyjną mam zamiar udać się 28 stycznia - będę wtedy kończyć 32 tydzień ciąży, zapisałam się do Wilmańskiego prywatnie, bo same dobre rzeczy tutaj o nim wyczytałam :) Mam nadzieję, że nie powie mi, że to jednak za wcześnie i będę musiała przychodzić jeszcze raz:)


A czy mogłabyś podać mi namiary do doktora Wilmańskiego? Czy długo trzeba czekać na taką wizytę? Pozdrawiam serdecznie, M.
martynique82
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2014, 14:12
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Bian » 14 sty 2014, 20:21

martynique82 możesz zaklepać termin u dr Wilińskiego przez serwis: http://www.znanylekarz.pl/wojciech-wili ... kolog/lodz

Widzę, że do końca stycznia terminarz jest wypełniony w zasadzie w całości, chyba jeden termin został. Ew. zadzwoń do gabinetu: 783661023.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 14 sty 2014, 20:41

A to jest tak że można na kwalifikację iść gdzie indziej niż do Salve? Bo tam co Bian, napisała to ten lekarz przyjmuje na Liściastej. Czy chodzi o to żeby konkretnie ten lekarz również pracował w Salve a czy ja pójdę do niego prywatnie gdzieś do jego gabinetu czy do Salve to bez różnicy?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Bian » 14 sty 2014, 21:29

ola nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba dr Wiliński robi kwalifikacje tylko w swoim gabinecie. Coś mi się takiego obiło o uszy, ale ręki sobie nie dam uciąć :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 14 sty 2014, 21:30

ola, Wiliński jest ordynatorem oddziału położniczego w SALVE i wizyte kwalifikacyjną wymątkowo mozna odbyć u niego w jego prywatnym gabinecie przy liściastej :) Jest to mozliwe ponieważ Pan doktor nie przyjmuje od dłuższego czasu w gabinecie Salve, pracuje tylko na porodówce jako ordynator właśnie.

DO innych lekarzy jesli chcesz iść na kwalifikację to tylko i wyłącznie jest to mozliwe w gabinecie Salve :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: martynique82 » 15 sty 2014, 8:47

Bian pisze:martynique82 możesz zaklepać termin u dr Wilińskiego przez serwis: http://www.znanylekarz.pl/wojciech-wili ... kolog/lodz

Widzę, że do końca stycznia terminarz jest wypełniony w zasadzie w całości, chyba jeden termin został. Ew. zadzwoń do gabinetu: 783661023.


Bardzo dziękuję za odpowiedź i za namiary:)

Pozdrawiam,
M.
martynique82
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2014, 14:12
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: veeraa » 15 sty 2014, 10:55

Ja właśnie zapisałam się do niego przez stronę Znany Lekarz i udało mi się jeszcze załapać na wizytę w styczniu :) Dam znać jak będę po wizycie.

W ogóle powiedzcie mi, na czym dokładnie polega ta wizyta kwalifikacyjna?
Obrazek
veeraa
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2014, 15:42
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 15 sty 2014, 14:00

Fuente, dzięki za odpowiedź :) jak już dojdzie co do czego to skorzystam z jego wizyty :) :) Bo nadal w kropce jesteśmy :D ale pewnie jeszcze kilka miesięcy i będziemy dalej w tej kropce :P
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Asia » 28 sty 2014, 21:08

POLECAM
Rodziłam 10 stycznia 2014.
Wybralismy Salve, bo to był mój pierwszy poród, ktorego strasznie się balam i chciałam mieć komfort psychiczny, że nie będę musiała się o nic martwić, że położne pomogą jeśli tylko będzie potrzeba. I rzeczywiscie opieka super. Dr Wiliński - świetny specjalista a przede wszystkim miły, kulturalny i sympatyczny człowiek. Położne (oprócz jednej) bardzo miłe. Standard pokoi, lazienek super. Łózko regulowane, ubranka dla dzieci szpitalne, podkłady, podpaski bez limitu. Nawet herbata i mikrofalówka (przydała się raz bo inaczej jadłabym zimny obiad). A i obiady bardzo smaczne - dowozi jakiś catering. Oczywiscie na drugi dzien po cc dostalam tylko sucharki na śniadanie, ale potem rosołek, który przywrócil mnie do życia.
Jeśli któraś z Was mialaby jakies pytania to piszcie.
Asia
 
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2013, 11:32
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kisskiss » 04 lut 2014, 12:21

Ja rownież jestem po :) mój malec urodził sie prawie tydzien temu. Moge tylko potwierdzić słowa dziewczyn - to najlepiej wydane pieniądze w życiu. Dzięki dr Wilinskiemu i położnej Sylwii mój wywołany porod sn obył sie bez komplikacji. Oboje bardzo mi pomagali przez cały porod i niemal przyjmowali dziecko na podłodze ;) dzięki ich wyczynom mój syn ważący 3600 przyszedł na świat bez naciecia, a na tym bardzo mi zależało. Po porodzie opieka bez zarzutu. Niebo, a ziemia z tym co zastałam w szpitalu publicznym.
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 23 mar 2014, 23:17

Czyli kwalifikacja odbywa się po 32 tygodniu? A od 36 czy 34 już można w razie czego gnać na sygnale na porodówkę ? :P
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Misiak » 24 mar 2014, 8:39

ola, ja już Ci kiedyś pisałam, że gdyby mi się akcja porodowa zaczęła w 34 tc, to na mur beton nie jechałabym do Salve, tylko do wyspecjalizowanego szpitala czyli Madurowicz lub MP. Nie zdecydowałabym się urodzić takiego wcześniaka w Salve. Ja jeśli miałabym rodzić w Salve to ok 36 tc poszłabym się zakwalifikować, bo w razie wcześniejszego porodu na pewno bym do nich nie pojechała.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 24 mar 2014, 9:13

ola, teoretycznie można, ale mimo, ze tam rodziłam podpisuje się pod tym co pisala Misiak ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 24 mar 2014, 13:28

ola pisze:Czyli kwalifikacja odbywa się po 32 tygodniu? A od 36 czy 34 już można w razie czego gnać na sygnale na porodówkę ? :P


można...ja nawet byłam świadkiem (jak Misiek leżał na neonatologii) jak zrobił się szum, bo jechała do nich rodząca w 34tc (szykowali się na odbiór porodu)
ale osobiście też bym się nie zdecydowała...jednak to nie jest szpital specjalistyczny, poza tym po porodzie bezpłatnie przetrzymają Cię może góra 3-4 dni ale później albo płacisz tam za hotel (250zl/ doba) albo wracasz do domu...jednak w państwowym szpitalu spokojnie potrzymają Cię znacznie dłużej...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 24 mar 2014, 13:32

sardynka pisze: poza tym po porodzie bezpłatnie przetrzymają Cię może góra 3-4 dni ale później albo płacisz tam za hotel (250zl/ doba) albo wracasz do domu...jednak w państwowym szpitalu spokojnie potrzymają Cię znacznie dłużej...


A tu się nie zgodzę. Ja byłam dłużej mimo, ze jedynym wskazaniem do dłuższego pobytu był stan Amelci. Ja mogłam wyjść po dwóch dniach, jednak ordynator (dr. Wiliński) zadecydował, że zostanę z Małą :) Moja koleżanka natomiast w państwowym szpitalu została odesłana do domu, bo nie mieli miejsc. Podejrzewam, że jak ja rodziłam i byłoby dużo rodzących, to też by mi nie pozwolili zostać, ale akurat było mało sal zajętych więc nie było problemu. Ja nic nie dopłacałam za hotel ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Malwina » 24 mar 2014, 13:33

Tak sobie teraz myślę, jak to wygląda. Jak urodził się Mateusz, to lekarz mi mówił, że w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych dziecka (nie mówię tu o infekcjach, tylko o poważniejszych problemach), wymaga się przewiezienia dziecka na oddział z III stopniem referencyjności. Czyli wychodzi na to, że z Salve też powinni przewieźć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 24 mar 2014, 13:57

Malwina, i przewożą, dlatego przed 36 tygodniem nie zdecydowałabym sie tam rodzic ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 24 mar 2014, 14:20

Fuente pisze:Ja byłam dłużej mimo, ze jedynym wskazaniem do dłuższego pobytu był stan Amelci


a jak długo z nią zostałaś?

Ja w CZMP bez żadnych wskazań siedziałam tydzień :lol: koleżankę z pokoju zostawili jeszcze na dłużej, też właśnie ze względu na żółtaczkę dziecka :)

I tak wydaje mi się, że jednak łatwiej będzie o miejsce w publicznym szpitalu gdzie tych miejsc jest całkiem sporo niż w Salve gdzie sal jest chyba z 5? (jak dobrze pamiętam)...chociaż pewnie można mieć farta i załapać się akurat na luzy w Salve jak i pecha i rodzić w tłoku w państwowym...
No i jednak wcześniak przeważnie wymaga zdecydowanie dłuższego pobytu w szpitalu niż dzieci z żółtaczką, poza tym tego czy dziecko będzie mieć żółtaczkę/ infekcję poporodową nie przewidzisz (zawsze jest jakieś ryzyko) ale właśnie rodząc wcześniaka w 34tc można spodziewać się, że jednak jakieś problemy mogą się z tego tytułu pojawić
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 27 mar 2014, 11:37

Dzięki za porady, więc raczej jak wytrzymamy do 36 tygodnia, to możliwe że zdecydujemy się na Salve. Ale czym bliżej porodu tym jakoś tak dodatkowe są okoliczności które blokują mnie przed Salve.
W środę popytam doktora co sądzi ogólnie o prywatnych szpitalach o Salve i Medeorze. Czy w ogóle z moimi przypadkami warto tak się tam pchać czy sobie darować. W środę też się okaże czy pessar zostanie mi założony, czy jednak będziemy leżakować i liczyć że nie będzie się szyjka dalej skracała.
Ale dodatkowo mam przepuklinę pępkową więc nie wiem czy takie Salve by mnie chciało (a co dziwne w ciąży póki co ta przepuklina mnie nie boli).
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 17 kwie 2014, 16:26

To moje kolejne pytanie jak liczą w Salve tygodnie?
Na jaki mniej więcej tydzień wyznaczają cc? 38? Czy wcześniej czy później?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: malaJu » 17 kwie 2014, 16:28

ola, u mnie połowa 39tc
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: hatifnatka » 17 kwie 2014, 17:31

ola, u mnie za każdym razem termin cc miałam wyznaczany ok. 10 dni przed tp. za drugim razem musieliśmy wcześniej pojechać do Salve, bo niespodziewanie zaczął się poród (trzy dni przed umówionym terminem cięcia). bez problemu zrobili mi w nocy cc.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Paulina S. » 18 kwie 2014, 10:52

hatifnatka pisze:niespodziewanie zaczął się poród

Podobnie było u mojej znajomej, tylko u niej wszystko się zaczęło na 2 tygodnie przed ustaloną datą cc. Pojechała w nocy do Salve i szybko na świecie pojawił się jej synek (przez cięcie, chociaż już była blisko podjęcia decyzji o porodzie naturalnym).
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 25 cze 2014, 7:01

Dziewczyny, czy Wy też w ankiecie (tej, którą zanosi się na kwalifikacje) miałyście zaznaczone, że jeśli zamiast sn będzie konieczność wykonania cc to musicie dopłacić różnicę w cenie (700 zł)?
Bo kiedyś obiło mi się o uszy, że w przypadku nagłej cc nie trzeba tej różnicy pokrywać, więc wczoraj gdy dostałam ankietę od dr Wilińskiego nieco się zdziwiłam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Kurczak » 25 cze 2014, 8:45

sarydnka, nie mogę tego znaleźć w papierach, ale na 99% jestem pewna, że jeszcze w sierpniu nie trzeba było dopłacać w razie cesarki interwencyjnej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 25 cze 2014, 8:53

Kurczak pisze:sarydnka, nie mogę tego znaleźć w papierach, ale na 99% jestem pewna, że jeszcze w sierpniu nie trzeba było dopłacać w razie cesarki interwencyjnej.


jak ja rodziłam, też - widocznie coś się zmieniło ;) Ale to by trzeba bylo dopytać lekarza :)

sardynka, daj znac jak cos będziesz wiedzieć :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 25 cze 2014, 11:06

U mnie na kwalifikacji widzialam ze bylo ze doplaca sie do cc. Ale u mnie bylo zaplacoane za cc... jednak zycie tak potoczylo sie ze nie rodzilam w Salve. Teraz czekamy na zwrot pieniedzy.
Moze nastepne bedzie w Salve o ile zdecydujemy sie na kolejne dziecko na dzien dzisiejszy na pewno nie
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: pokrzywcia » 12 lip 2014, 18:17

Tak okołoporodowo - ale KTG to też ważna "część" ciąży. Nie jestem stałą pacjentką SALVE i nie zamierzam tam rodzić, nie mam też lekarza prowadzącego z tej kliniki. Niemniej jednak jako że KTG mają w swojej ofercie i mam tam w miarę blisko postanowiłam się tam wybrać.
Za pierwszym razem umówiłam się na wizytę telefonicznie na określoną godzinę, po czym na miejscu okazało się że plotkujące sobie panie z zabiegowego o tej godzinie KTG nie wykonują "bo teraz to jest pobieranie krwi, a poza tym nie ma żadnego lekarza który by badanie opisał". Oczywiście po interwencji w rejestracji okazało się że lekarz jednak jest i badanie ma zostać wykonane. Niby drobiazg, może się czepiam ale skoro płacę (40zł) to jednak wymagam choć trochę normalnego i profesjonalnego podejścia i nie muszę wiedzieć o której one mają ochotę wykonywać badania. Badanie ostatecznie wykonano, ale z wielką łaską, w gabinecie zabiegowym gdzie co chwila wchodził ktoś na pobranie krwi albo inne zabiegi - czyli zero warunków do tego typu badań jak na "klinikę" stawiającą głównie na porody i sprawy ciążowe. W trakcie badania zero zainteresowania pielęgniarek czy nic się nie zsuwa i czy dobrze założone. Ostatecznie wynik niby ok, ale do końca nie jestem przekonana czy było to wykonane poprawnie.
Dałam Salve drugą szansę, na drugie KTG. Tym razem godzina późniejsza, panie w zabiegowym nie robiły problemów, niemniej jednak nadal kręciło się tam sporo postronnych osób. Znowu w trakcie badania zero zainteresowania przebiegiem - pielęgniarka założyła, podłączyła, wyszła i wróciła na koniec. Miałam wrażenie że ta część od badania tętna dziecka została założona za nisko. Po zakończonym badaniu pielęgniarka zaniosła zapis do opisu lekarza - i okazało się że "pani doktor zapis się nie podoba" i należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub do szpitala. Na moje pytanie co konkretnie jest nie tak nie potrafiła odpowiedzieć, jedyne co usłyszałam "coś tam zawężone"... Po rozmowie z moim lekarzem okazało się że faktycznie 10 minut zapisu jest zawężone, ale dzidzia wtedy pewnie spała bo ruchów też nie było. A zaraz po odłączeniu od KTG znowu się wściekała i dobrze ją czułam. Badanie powtórzyłam na drugi dzień w innej klinice i usłyszałam dokładnie to samo - że wszystko jest ok, dziecko pewnie spało, trzeba było w takiej sytuacji coś zjeść, pochodzić i powtórzyć za godzinkę. Dodam, że tam badanie prowadziła POŁOŻNA, a nie zwykła PIELĘGNIARKA.
Piszę o tym głównie ku przestrodze, bo przecież my ciężarne nie musimy znać się na każdym badaniu i takie "straszenie szpitalem" i brak kompetentnych informacji może się skończyć różnie. Wcześniej dzięki badaniom KTG właśnie w Salve moja koleżanka również dzięki "zaleceniom" zgłoszenia się do szpitala bo już rodzi - przeleżała niepotrzebnie w szpitalu tydzień, a urodziła i tak po terminie.
pokrzywcia
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2013, 20:27
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szpitale, lekarze i położne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości