Karmienie piersią w miejscu publicznym

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: caixa » 30 sty 2013, 5:18

Ja dołączam do grona kobiet, które krępuje widok nagiej,karmiącej piersi. Sama gdy karmiłam (nawet w szpitalu) starałam się ukryć. Karmienie tak, ale jak większość już tu wspomniała, dyskretnie.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: mietka » 30 sty 2013, 8:51

Z nagością problemu nie mam, chrześcijańska skromność również przeze mnie nie przemawia, ale karmienie to dla mnie czynność intymna i nigdy nie zdarzyło mi się karmić przy kimś innym niż mama czy mąż, a z dziećmi wychodzilismy często. Da się? Da. Ale są kobiety, które po prostu przyjmują postawę "jestem matką karmiącą mam w dupie cały swiat" i bez zażenowania wyciągają piersi na środku manufaktury będąc 50m od pokoju dla matki. Ani to fajne dla nas, ani dla dziecka. Ale matka karmiąca musi, teraz natychmiast i po co się przykrywać?
No na boga, nawet jak z piersi płynie mleko to nie wygląda jak butelka, tylko nadal jest piersią....
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: misia-misia » 30 sty 2013, 20:15

ot i mietka powiedziała to co mnie na wątrobie leży ;;)
Własnie o to dokładnie chodzi...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: mala_mk » 30 sty 2013, 22:27

Moja koleżanka z pracy obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim i przyszła niedawno odwiedzić nas ze swoim synkiem. Przyniosła ciasto i całym zespołem (14 osób, w tym 3 facetów) usiedliśmy sobie na kawce w sekretariacie. Maluszek najpierw sobie spał, ale gdy się obudził usłyszeliśmy "oho, głodny jest". Wiedziałyśmy, że koleżanka karmi piersią, bo o tym rozmawialiśmy, więc powiedziałam, żeby sobie poszła do sąsiedniego pokoju, bo jest tam wygodny fotel i spokojnie małego nakarmi. Ale usłyszałam tylko "ok, nie ma potrzeby". Gdy zobaczyłyśmy, że dziewczyna rozpina bluzkę, dwie koleżanki ponowiły propozycję nakarmienia małego w sąsiednim pokoju. Młoda mama, jakby głucha... zaczęła się lekka konsternacja, w momencie kiedy stanik poszedł w górę, koledzy dyskretnie wycofali się na korytarz mrucząc pod nosem, że oni lepiej poczekają...
W naszym zespole jest 9 młodych mam i 1 świeżutki ojciec, ale zachowanie to wywołało u nas niemałe zaskoczenie i skrepowanie. Może gdybyśmy siedziały tylko w babskim gronie, byłoby inaczej, ale czemu miało służyć paradowanie z gołym biustem przy kolegach z pracy nie rozumiem do tej pory.
Bo przecież
mietka pisze: nawet jak z piersi płynie mleko to nie wygląda jak butelka, tylko nadal jest piersią
dlatego ja zdecydowanie
caixa pisze:dołączam do grona kobiet, które krępuje widok nagiej,karmiącej piersi
Obrazek Obrazek
mala_mk
 
Posty: 357
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Blue » 30 sty 2013, 23:25

Mala_mk,niefajnie:/
Ja tez miewałam podobne sytuacje w swoim gronie znajomych.
Może za dużo książek psychologicznych się naczytałam,ale wg mnie takie zachowanie to przedłużenie ego. Każdy z nas ma w sobie ego które szuka uznania,podziwu,poklasku,postawienia na swoim, zwrócenia na siebie uwagi, wyróżnienia się z tłumu itp.ale w takiej sytuacji gdzie szuka się publiczności by wywołać wokół siebie trochę szumu i ściągnąć spojrzenia na własna osobę (a można bylo zrobić to inaczej, wyjść lub pójść "w kącik" tyłem do reszty) to juz jednoznacznie ego przerosło potrzebę nakarmienia dziecka...
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Blue » 31 sty 2013, 9:35

PS.przedluzenie a nie przedlozenie :roll:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: malaJu » 31 sty 2013, 9:57

Blue, już poprawiłam
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Deco-Ania » 31 sty 2013, 10:16

Zdarzało mi się karmić w miejscach publicznych, ale... nigdy nie robiłam tego na pokaz z cycem na wierzchu. Zawsze starałam się znaleźć jakich ustronny kącik, w którym mogłam usiąść, dodatkowo przysłaniałam nas pieluszką (kładłam na ramieniu i zakrywałam Antosia ciumkającego, przysłaniając jednocześnie pierś). Pilnowałam też, abym w czasie takich wyjść, gdzie zachodziło prawdopodobieństwo karmienia, byłam ubrana tak, żeby odsłonięcie piersi było jak najmniejsze: a więc stanik z odpinaną miseczką i bluzka z ukrytymi nacięciami (dla mnie lepsze rozwiązanie niż zadzieranie bluzki do góry i odsłanianie oprócz piersi połowy brzucha).
Poza tym takie miejsce na uboczu ma inne swoje zalety: maluszek jest nieco odseparowany od innych bodźców i może się skoncentrować na jedzeniu.

Podobnie w domu. Jeżeli mieliśmy gości (lub sami byliśmy gośćmi) zawsze wychodziłam do drugiego pokoju.

mietka pisze:i bez zażenowania wyciągają piersi na środku manufaktury będąc 50m od pokoju dla matki.
Niby tak - ale nie ma co ukrywać, w tym pokoju zwyczajnie śmierdzi (jak dla mnie) - a niefajnie karmić w takim miejscu. Mi służyło tylko do zmiany pieluchy.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: gohnia » 02 lut 2013, 15:55

maskotka pisze:W pierwszej kolejności zawsze zwracałam uwagę na komfort mojego dziecka, potem na mój, a na końcu na komfort innych ludzi.


To podejście jest mi najbardziej bliskie. Co prawda karmię dopiero miesiąc i jeszcze nie byliśmy w "miejscu publicznym", ale nie wyobrażam sobie chowac się po kątach (toaletach, pokojach dla matek z dziećmi, które najczęściej śmierdzą jak toi-toi), bo kogoś widok karmionego dziecka może razić. Jak komuś przeszkadza to niech nie patrzy
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4787
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: misia-misia » 02 lut 2013, 16:18

gohnia pisze:bo kogoś widok karmionego dziecka może razić


Litości! Dla ścisłości... nie widok karmionego dziecka tylko piersi...

Nie popadajmy w skrajność. Nikt nie każe uciekać z Manufaktury czy chować się po kątach... chodzi o dyskrecję!
Karm sobie nawet w kolejce do kasy, karm na środku ulicy ale rób to dyskretnie bez zbędnej nagości.

gohnia pisze:Jak komuś przeszkadza to niech nie patrzy


i to jest własnie to o czym mówiłam... i o czym wspomniały dziewczyny.
Ja karmię, mnie wolno wszystko i wszędzie. Inni niech nie patrzą... Mam trochę wrażenie, że nie przemawia tutaj głos rozsądku mamy, by dziecko zjadło w ciszy i spokoju, bez zbędnych bodźców wzrokowych i słuchowych.

No cóż... ile ludzi tyle opinii. Pewnych nawyków i spostrzeżeń się nie zmieni.
Za to dyskusje bogatsze :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: gohnia » 02 lut 2013, 16:53

misia-misia pisze:nie przemawia tutaj głos rozsądku mamy, by dziecko zjadło w ciszy i spokoju


Ciekawe gdzie np. w centrum handlowym można znaleźć takie miejsce (inne niż śmierdzący pokój do opieki nad dzieckiem)

misia-misia pisze:chodzi o dyskrecję


Oczywiście nie myślę o wywalaniu po chamsku cyca, ale po prostu o komfortowe (w miarę możliwości) karmienie. Skoro mam spore piersi no to siłą rzeczy trochę go będzie widać.
Po pierwsze, nie rozumiem kiedy ludzie nie widzą różnicy między ekshibicjonizmem a chęcią nakarmienia dziecka. Po drugie, jakoś nie widzę protestów pod billboardami z modelkami prezentującymi bieliznę, które pokazują więcej piersi (i w ogóle ciała) niż karmiąca matka.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4787
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: misia-misia » 02 lut 2013, 22:37

gohnia pisze:Po pierwsze, nie rozumiem kiedy ludzie nie widzą różnicy między ekshibicjonizmem a chęcią nakarmienia dziecka. Po drugie, jakoś nie widzę protestów pod billboardami z modelkami prezentującymi bieliznę, które pokazują więcej piersi (i w ogóle ciała) niż karmiąca matka.


no i wracamy do punktu wyjścia... ;;)
Gdzieś wyżej jest już na to odpowiedź więc nie będę powtarzała.

gohnia pisze:Ciekawe gdzie np. w centrum handlowym można znaleźć takie miejsce (inne niż śmierdzący pokój do opieki nad dzieckiem)


już mówię...
W Manufakturze fakt, nieraz jest nieprzyjemny zapach w pokoju dla matki i dziecka. Ale zależy które pomieszczenie...
A druga sprawa np w pomieszczeniu tym koło Reala jest dodatkowo odgrodzone miejsce na karmienie i tam akurat nigdy nie śmierdziało. A za ścianką przy przewijaku już tak.
Ale skoro komuś tak bardzo to przeszkadza wystarczy usiąść w tym korytarzu u góry koło Reala, nie dochodząc do wyżej wymienianego pokoju. Tam zawsze jest mało ludzi. Można usiąść i karmić w spokoju.
Czysto jest też w pokoju tym koło restauracji, za McDonaldem.

W Porcie eleganckie i czyste pokoje. Ja tam bardzo lubię karmić Majkę.
Wszystko po ręką, odseparowany kącik.

Nie wiem jak jest w Galerii Łódzkiej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: malaJu » 02 lut 2013, 22:49

najbardziej mi się podobał kącik w restauracji w IKEI w tej czesci z basenem z piłkami. Tam jest parawan, za którym stoi zielona (chyba) kanapa. Miodzio!
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: grafitowa » 03 lut 2013, 8:33

misia-misia pisze:Nie wiem jak jest w Galerii Łódzkiej.


W Galerii chyba kiedyś karmiłam i o ile dobrze kojarzę, nie było jakiegoś okropnego zapachu, dla mnie najgorzej chyba było w Carrefourze. Tam aż nie chciało się wchodzić.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: caixa » 03 lut 2013, 9:21

gohnia pisze:Ciekawe gdzie np. w centrum handlowym można znaleźć takie miejsce (inne niż śmierdzący pokój do opieki nad dzieckiem)


Szczerze mówiąc wolałabym ten śmierdzący kącik niż ławkę na środku pasażu handlowego gdzie przewija się jakieś 100 osób na minutę. Różnych osób: kaszlących, kichających, gapiących się etc.
Jeśli chodzi o pokoje to jak napisały dziewczyny PORT i IKEA mają najfajniej je zorganizowane. Tam nigdy nie śmierdzi!!! Byłam też w pokoju w Manu przy food courtach. Duże, przestronne pomieszczenie. Nie zauważyłam, żeby śmierdziało. Nie wiem jak w innych.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: martula_87 » 03 lut 2013, 10:28

gohnia pisze:inne niż śmierdzący pokój do opieki nad dzieckiem)

Może i nie dokarmienia ale korzystałam z takich pokoi i w Porcie Łódź i w Manufakturze i co do czystości i zapachu nigdy nie można było się doczepić.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: misia-misia » 03 lut 2013, 11:24

stare przysłowie mówi :złej baletnicy nawet rąbek spódnicy przeszkadza...

Ja zauważyłam, że owszem czasem jest mało sympatyczny zapach. Ale głównie przy przewijakach. Wiadomo, wyrzucamy brudne pieluchy...
Ale już w kącikach do karmienia nie ma takiego zapachu.
Ja zawsze korzystam z tych pokoi. Mimo że nie karmię piersią tylko butelką to staram się zapewnić dziecku odrobinę spokoju podczas jedzenia. Dziecko skupia się wtedy na jedzeniu a nie na mijających nas grupach ludzi...

caixa pisze:Szczerze mówiąc wolałabym ten śmierdzący kącik niż ławkę na środku pasażu handlowego gdzie przewija się jakieś 100 osób na minutę. Różnych osób: kaszlących, kichających, gapiących się etc.


no dokładnie...

Odnoszę wrażenie, że matki karmiące piersią (nie wszystkie - nie generalizuję!) idą na łatwiznę po całości.
Bo wiadomo - karmienie butelką wymaga generalnie ogrzania wody, wymieszania mleka, podania butli. Zatem to trzeba wysilić się i poszukać odpowiedniego miejsca na przygotowanie mieszanki. Więc szukamy i korzystamy z pokoi dla matki i dziecka.
A piersią? Wyciągam pierś i już. Gotowe.
A więc - skoro to takie łatwe to po co szukać odizolowanego miejsca. Wyciągam pierś i już.
A że inni będą na to patrzeć - trudno, ja karmię i już. Niech inni się odwracają i nie patrzą.

Tak uważam...
Gromy niech się sypią... ;;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Blue » 03 lut 2013, 11:35

A poza tym jak mozna dowiedziec sie z nowopowstalego watku,jest troche miejsc gdzie mozna nakarmic dziecko piersia w spokoju,istnieja przyjazne pokoje dla matki z dzieckiem.Czyli da sie,tylko trzeba sie "pofatygowac" zeby z tego skorzystac a nie kazdemu sie chce;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: misia-misia » 03 lut 2013, 11:40

W samej Manufakturze jest kilka miejsc:
Na dole koło Sephory, na górze za Realem, na górze koło Restauracji. W wielu Restauracjach na terenie Manufaktury też są takie pokoje.
W Porcie też jest kilak miejsc plus IKEA.
W Galerii nie korzystałam ale domniemam że tez są.
W Tesco na Pojezierskiej też jest pokój z przewijakiem. Warunki trochę spartańskie bo zwykłe krzesełko i rozkładany przewijak, ale da się. Tu jedynie jest problem z podgrzaniem obiadku dla starszego dziecka - nie ma kuchenki. Ja przyparta do muru korzystałam z pomocy sąsiedniej knajpki. Mąż wyskoczył, poprosił o podgrzanie w kuchence i gotowe.
Naprawdę jest trochę takich miejsc. Ale tak jak napisała Blue, trzeba się "pofatygować"...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Piersiowe kontra butelkowe

Postautor: malaJu » 20 lip 2013, 19:39

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Piersiowe kontra butelkowe

Postautor: Misiak » 20 lip 2013, 19:59

malaJu, to się nadaje do tematu o karmieniu w miejscu publicznym. Ja powiem tak- kobitka chyba nie miała "jaj". Jakby mi jakiś dziadyga zwrócił uwagę to puściłabym wiązanę. Mam uczulenie na obcych mieszających się w moje sprawy. Nie wiem jak pani z artykułu karmiła, ale podejrzewam, że nie z piersią na wierzchu tylko osłonięta. No nie wiem, nigdy nie zafundowałabym mojemu dziecku wdychania zapachów sików przy jedzeniu. Nieraz byłam w miejscach, gdzie nie mogłam usiąść w osobnym pokoiku i karmić, więc szłam do samochodu, albo nakrywałam pierś pieluchą i jedząca Pola wyglądała jakby się do mnie przytulała. Więc jeśli kogoś razi to, że karmię, choć nie widać mi nawet skrawka cyca, to niech no się tylko do mnie odezwie. :twisted:
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4010
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Piersiowe kontra butelkowe

Postautor: malaJu » 20 lip 2013, 20:53

Misiak pisze:to się nadaje do tematu o karmieniu w miejscu publicznym.

wiem, ale nie mogłam go odnaleźć. jak znajdę, to przeniosę.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Misiak » 20 lip 2013, 21:15

misia-misia pisze:W Tesco na Pojezierskiej też jest pokój z przewijakiem. Warunki trochę spartańskie bo zwykłe krzesełko i rozkładany przewijak, ale da się.

No jak ja byłam, to ktoś sobie krzesełko najwyraźniej pożyczył :roll: .
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4010
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: risonia » 20 lip 2013, 21:16

Mnie nigdy nie raził widok karmiących matek nawet jak było widać pierś . Dla mnie nagość nie jest czymś niestosownym, a czymś naturalnym , nie wstydzę się ani swojego ciała ani innych . Uważam , że karmienie dziecka piersią to coś bardzo dobrego , powinno się je promować . Jasne , że każdy jest inny rozumiem , że niektórym to przeszkadza , ale nie widzę problemu , wszystko się da jakoś pogodzić jeślim obie strony chcą :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Malwina » 20 lip 2013, 22:15

Gdyby mi tak szanowny Pan powiedział to zapewniam, że moją odpowiedź zapamiętałby na długi czas...
A już na pewno nie karmiłabym dziecka w WC, bo jakiś idiota poczuł się urażony.

Nie podoba się, to nie patrz... koniec tematu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Misiak » 24 lip 2013, 8:43

Wczoraj w Carrefour byłam zmuszona wyjąć cyca w miejscu publicznym. Niestety nie ma tam miejsc gdzie mogłabym to zrobić w odosobnieniu, więc musiałam karmić na ławeczce w głównym pasażu. Jednak dla spokoju mojego a przede wszystkim mojego dziecka wybrałam najmniej uczęszczane miejsce na końcu marketu, poosłaniałam nas i myślę, że nikt nawet nie widzial co robimy.:)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4010
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Sybel » 24 lip 2013, 11:07

Mi generalnie widok obcej karmiącej kobiety nie przeszkadza, ale z drugiej strony mi w ogóle nagość w żadnym wydaniu nie przeszkadza, w domu chodzimy we trójkę nago i nie ma problemu, zresztą po tym, co przeszłam na porodówce, już nic mnie nie rusza :)
Jednak wiem, że ludziom z jednej strony nie przeszkadza scena seksu w prawie każdym filmie, reklamowanie sprzętu budowlanego półnagimi kobiecymi ciałami, a z drugiej uważają za obrzydliwy, odrażający i w ogóle nie do zniesienia fakt, że dziecko i matka robią to, do czego są stworzeni przez naturę, czyli jedno karmi, a drugie jest karmione. Wiedząc, ze żyjemy w takiej hipokryzji, wolałam Młodego karmić w pokoju dla mamy z dzieckiem lub brać butelkę, bo karmilismy w sposób mieszany. Tak samo będzie z drugim maluchem.
I tak na marginesie - o co chodzi z kobiecymi sutkami, czemu są uznawane za tak wulgarne, nie do oglądania, skoro mężczyzna bez koszulki jest ok, a tez ma sutki, do tego też wrażliwe? Dla mnie to zawsze było nie do ogarnięcia.
Sybel
 

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Deco-Ania » 24 lip 2013, 20:18

Sybel pisze:Mi generalnie widok obcej karmiącej kobiety nie przeszkadza
Co do zasady - mi też nie. A jednak poczułam się nieco dziwnie w pewnej sytuacji w czasie tych wakacji. Zrobiliśmy sobie wycieczkę do Darłowa i weszliśmy do miejsca, które nosiło dumną nazwę - jadłodajnia (nazwa nas "uraczyła"). Chociaz może kojarzyć się specyficznie - w rzeczywistości wygląd może trochę stołówkowy, ale jednak sympatyczniejszy niż w niejednej "restauracji". Wszystkie stoliki zajęte, wchodzi mama z dzieckiem ok 1,5 roku, chyba z babcią i starszym dzieckiem, po czym wyjmuje pierś i zaczyna karmić młodsze dziecko, które później obiadek mamowy poprawiło jeszcze klasycznym obiadem. Niby nic, a jednak sposób w jaki to zrobiła sprawił, że ja, która sama karmiłam piersią, poczułam się nieco dziwnie.
Pamiętam, że zawsze starałam się jakoś osłonić dziecko i pierś, wybierałam miejsca bardziej ustronne czy też kiedy wiedziałam,że będę karmić w miejscu publicznym, ubrać się tak, aby było mi najwygodniej (rozpinana bluzka, lub taka specjalna do karmienia) - w tym przypadku nic takiego nie zaobserwowałam: dekolt bluzki został niemiłosiernie ściągnięty w dół, cała pierś wywalona na wierzch. Może miała bym nieco inne odczucia, gdyby to dziecko było mniejsze. Ale w takiej sytuacji - było to nawet dla mnie dziwne doświadczenie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Sybel » 25 lip 2013, 8:49

Deco, ja karmiłam jakieś pół roku, w sumie dla mnie maksimum karmienia piersią to rok, bo potem dziecko - dla mnie, podkreślam - jest za duże na karmienie w ten sposób. I też zawsze, ale to zawsze zakładałam bluzki z łatwym dostępem do piersi, tylko w domu takie, ze musiałam np. dekolt ściągnąć - wśród ludzi tylko takie, które się da łatow podwinąć.
Sybel
 

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: AnnaMaria » 31 lip 2013, 8:49

Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: kari » 31 lip 2013, 8:54

AnnaMaria, no to już jest przegięcie
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Patrycja11 » 31 lip 2013, 8:58

AnnaMaria, :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Malwina » 31 lip 2013, 12:01

Cholera, to ja nie powinnam siadać do komputera, bo zawsze mnie uczyli, że jedzenia i picia do komputera się nie bierze ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Patrycja11 » 31 lip 2013, 12:58

Malwina pisze:Cholera, to ja nie powinnam siadać do komputera, bo zawsze mnie uczyli, że jedzenia i picia do komputera się nie bierze
:lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: sardynka » 31 lip 2013, 13:18

Ja się staram tak celować z posiłkami, żeby nie karmić w miejscach publicznych (chociażby dlatego, że nie chce mi się specjalnie dobierać garderoby, w której łatwo karmić - wolę założyć to na co mam akurat ochotę), ale jak dziecko mi płacze to karmię gdzie popadnie (chociaż właściwie póki co karmiłam jedynie na korytarzu szpitala na Spornej (jak Misiek miał zapalenie płuc - czyli w wieku 3 tygodni), raz czy dwa na ławce podczas spaceru, kilka razy też karmiłam w samochodzie (np. jak jeździmy na budowę, bo warunki póki co są tam spartańskie)
w zasadzie nie lubię karmić w miejscach publicznych bo Mikołaj się rozprasza i takie jedzenie to nie jedzenie...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Fuente » 31 lip 2013, 15:49

sardynka pisze:a się staram tak celować z posiłkami, żeby nie karmić w miejscach publicznych (chociażby dlatego, że nie chce mi się specjalnie dobierać garderoby, w której łatwo karmić - wolę założyć to na co mam akurat ochotę),


To ze mną dokładnie to samo!
Póki co w miejscu publicznym karmiłam ją RAZ! Tylko dlatego, że była wielka histeria. Nakarmiłam ja w aucie cała zasłonięta ze wszystkich stron żeby nikt mnie nie widział :D
Generalnie problemu nie ma, bo faktycznie staram się tak celować w wyjścia, żeby Amelka była najedzona a kolejne karmienie odbyło się w jakimś odosobnionym miejscu. Tak jest najlepiej i dla mnie i dla niej bo wtedy nic jej nie rozprasza :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: kochecka » 25 sie 2013, 20:51

dzisiaj byliśmy w GŁ i w pewnym momencie musiałam nakarmić Laurę (jogurtem dla jasności). Niestety do pokoju matki z dzieckiem ustawiły się dwie rodzinki z "zakupkanymi" dziećmi więc stwierdziłam, że będzie smrodek. Podeszlam więc do stoiska z mrożonymi jogurtami bo akurat było po drodze i mieli wszystkie siedzonka wolne. Zapytałam na wszelki wypadek Panią czy mogę sobie przysiąść żeby nakarmić małą na co usłyszałam, że jeśli piersią to w żadnym wypadku :?
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Patrycja11 » 26 sie 2013, 7:44

kochecka pisze: Zapytałam na wszelki wypadek Panią czy mogę sobie przysiąść żeby nakarmić małą na co usłyszałam, że jeśli piersią to w żadnym wypadku
:shock: :shock: :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: lmyszka » 26 sie 2013, 8:39

Ja już wiem, że jesli będę chciała wyjść z domu z młodym to będę musiała sie przemóc i Go nakarmić, za często je i tak musiała bym siedzieć w domu.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Misiak » 26 sie 2013, 17:20

kochecka, ja bym spytała czy jak wyjmę pierś to wezwie ochronę, czy od razu policję. Wydaje mi się, że nie można tego typu rzeczy zabronić, ale matka zdroworozsądkowo powinna skoczyć z cycowaniem do pokoiku dla matki z dzieckiem.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4010
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Marcka » 17 paź 2014, 8:22

ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: gohnia » 17 paź 2014, 10:15

Być może ktoś poczuł się skrępowany widokiem karmiącej kobiety. Ochrona powinna wskazać miejsce, w którym matka może swobodnie i w intymnych warunkach nakarmić dziecko, w tym wypadku pracownica się pomyliła, prowadząc klientkę do niewłaściwego punktu. Uwagę trzeba zwrócić subtelnie, może tutaj tego zabrakło, jest nam przykro z tego powodu


Nie do wiary :evil:
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4787
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Karmienie piersią w miejscu publicznym

Postautor: Laguna » 27 kwie 2015, 12:37

Nic nam innego nie pozostaje, jak edukować. Ja rozmawiam na takie tematy i wyjaśniam. Może temu Panu nikt nie wyjaśnił, że to normalna sprawa. A może on sam am jakieś problemy z sobą.
Laguna
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2015, 12:16
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Poprzednia

Wróć do Początki Karmienia Piersią

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość