Łazienka - wystrój

Łazienka - wystrój

Postautor: Audiolka » 31 paź 2012, 15:14

Jak to u Was wygląda? Wanna czy prysznic, a może jedno i drugie? Jaką kolorystykę oraz jakie dodatki preferujecie?
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Łazienka

Postautor: kari » 31 paź 2012, 15:19

no to będzie temat dla mnie, jak na razie mamy łazienkę po starych właścicielach, płytki pod róż, do tego różowa zasłonka wannowa i wanna "profilowana" ja preferuję, beże, brązy takie klimaty
bardzo, ale to bardzo podoba mi się łazienka Ju i chyba na niej będę się wzorować remontując swoją :D
jak będę remontować swoją to chcę wannę prostą od ściany do ściany i do tego szklany (z tworzywa) parawan
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Łazienka

Postautor: malaJu » 31 paź 2012, 15:51

ja też chce taki parawan czyli albo suwaną kurtynę, albo chociaż skrzydło ruchome. Nie wiem tylko jak to się sprawdzi przy dwójce dzieciaków siedzących w wannie. Wtedy zabrakło nam na to kasy, teraz niby jest, ale musze zbadać temat ;)
Kari, dzięki ;) jak cos to służę info dotyczącą użytych materiałów.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łazienka

Postautor: agnieszka19 » 31 paź 2012, 17:08

My póki co mamy wanne narożną ( taka tu była jak się wprowadziliśmy), ale chciałabym założyć na niej takie drwi prysznicowe bo bez prysznica jakoś mi ciężko.
Kolorystycznie też jest nie w moim typie bo jest niebieska...
Ja bym chciała albo jakieś brązy, albo czerwoną białą ( taką meliśmy w Pradze w hotelu- pięknie wyglądała )
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Łazienka

Postautor: kakonka » 31 paź 2012, 17:42

My mamy zielono-białą łazienkę :D Maleńką, ale miejsca starczyło na to co jest w łazience niezbędne;mamy prysznic - z głębokim brodzikiem- 2 lata temu już myślałam o tym, że kiedyś będzie się tam mała istotka pluskać- co też co wieczór czyni :P pralka pakowana od góry także jest, muszla wc- stojąca i 80l bojler. Szału nie ma, dupska nie urywa ale mi się podoba :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Łazienka

Postautor: Emi » 31 paź 2012, 17:44

My na razie mamy głęboki brodzik i prysznic, łazienki nie remontowaliśmy po przeprowadzce.
W przyszłym roku zamieniamy się na mieszkania z teściami a oni mają wannę. Niestety żadne ruchome skrzydła tam nie wejdą :( a właśnie coś takiego by mi odpowiadało. Remontu też robić nie będziemy bo niedawno był.
Co do kolorów to, ponieważ jest to malutkie pomieszczenie, są one raczej jasne: beż, krem, szary
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Łazienka

Postautor: Marcka » 31 paź 2012, 21:09

my mamy narożną wannę i bardzo ją sobie chwalę ;) zawsze wolałam bardziej wannę od prysznica. Mamy w niej kafelki jasno-zielono białe, gdyż łazienka była już urządzona gdy się tam wprowadziłam.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Łazienka

Postautor: szaraczarownica » 01 lis 2012, 13:00

My mamy wannę i w każdej mojej łazience będzie ona musiała być. Kiedyś z własnego widzimisię, teraz ze względów zdrowotno-praktycznych - pod prysznicem nie wygrzeję sobie porządnie nereczek podczas ataku kolki nerkowej, a nawet jak mi się uda, to zbankrutuję płacąc za zużytą wodę ;)
W starym mieszkaniu łazienka była w odcieniach niebieskiego - taką zastaliśmy, nic w sumie nie ruszaliśmy. Teraz mamy taką rudo-beżową, bo takie płytki podobały się mojej babci. Jeśli miałabym robić po swojemu, to pewnie też była by bardzo podobna w stylu do łazienki Ju :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Łazienka

Postautor: Fionka » 02 gru 2012, 10:57

Audiolka pisze:Jak to u Was wygląda? Wanna czy prysznic, a może jedno i drugie? Jaką kolorystykę oraz jakie dodatki preferujecie?


My mamy jaśniutką łazienkę - jasnoszarą glazurę, białą terakotę. do tego grafitowa półokrągła kabina i szklana grafitowa umywalka na białym stoliku :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Blue » 02 sty 2014, 9:16

Łazienkę mamy również jasną (m.in. dzięki temu że jest okno) i dużą jak na bloki.Zmieściła się tu i wanna narożna i kabina prysznicowa,jak również spora pralka,kibelek,szafka z umywalką,liczne półki i ławeczka:-)Co do kolorystyki-jest biało-szaro-zielona,z brązowymi dodatkami.Chociaż np moja teściowa twierdzi że ta zieleń u nas to turkusowy;)Myślałam,że jestem fanką beżowych łazienek (taką mieliśmy w poprzednim mieszkaniu),ale wyleczyłam się z tego i jak będziemy robić kiedyś remont całkowity łazienki i aranżować ją na nowo,to przynajmniej w chwili obecnej wydaje mi się że będzie inna niż beżowa.Mój brat połączył u siebie zgniłą zieleń z bielą-i wiem że ciężko z opisu uwierzyć-ale jest przepiękna.A inspirował się naszą zieloną łazienką,mimo że nasz odcień zieleni jest jaśniejszy i przygaszony.Teraz nawet łazienki teściowej (jedna brązowa,druga jasnobeżowa/ecru) wydają mi się mniej ciekawe,mimo że jedna z łazienek jest duża i myślę że ma ok 16 m2-tak strzelam,to już nie podoba mi się tak jak dawniej.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: ola » 31 gru 2014, 12:57

Ostatnio przeglądałam wanny z wbudowaną szafką :) bardzo spodobała mi się ta opcja - żele itp.nie muszą leżeć na wannie. Albo jak wejdzie się do wanny a nagle się okaże że żel się skończył.
Super rozwiązanie :)
Jestem ciekawa czy bardzo pojemne są te szafeczki.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: magda86 » 16 sty 2015, 22:11

W tym roku planuje remont łazienki. Oglądałam już wiele płytek w różnych sklepach budowlanych. Najbardziej podobają mi się płytki łazienkowe firmy Paradyż (https://sklep.paradyz.com/produkty/plytki--lazienka)
Czy dobrym rozwiązaniem do małej łazienki są jasne płytki i ciemniejszy pionowy pasek na jednej ze ścian. Do tego ciemne dodatki
magda86
 
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2014, 18:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: malaJu » 17 sty 2015, 8:00

magda86, nie wiem, o jaki pasek Ci chodzi, ale my mamy mozaikę w strefie prysznica i super to wygląda (ogólnie, bo nasza była fatalna do położenia, więc mimo 5h prób jest krzywa jak....).
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Bian » 17 sty 2015, 8:38

magda86 u mnie są duże jasne płytki plus taki pasek ciemnych, tyle, że pociągnęliśmy go na podłogę i na ścianę tylko do wysokości zabudowy kibelka. Łazienkę mamy niedużą, duże i jasne płytki optycznie powiększają, a pasek ciemnych na szczęście nie robi pomieszczeniu krzywdy. Według mnie ciemne dodatki będą ok, jeśli nie będzie ich za dużo.

Obrazek

malaJu a to duże płytki są? W sensie mozaika? Bo płytki mają jakąś tam normę odchylenia. My mamy gres chyba ok 30 na 40 cm. Płytka z dekorem wjeżdża do pieca dwa razy, a to oznacza, że w końcowym efekcie odchylenie od poziomu może wynieść 2 cm! My chcieliśmy sobie dwa takie dekory wpleść w płytki, ale cała partia w sklepie była niemalże pofalowana tak, że nie sposób było położyć płytkę prosto.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: jpuasz » 17 sty 2015, 11:43

w kwestii wymiarów i jakości płytek - polecam nie kupować w marketach, tylko w sklepach stacjonarnych np. brukowa itp. My akurat kupowaliśmy u znajomych ("sąsiedzi" z pracy męża) i nie dość, że można wytargować fajną cenę, to jakość jest zupełnie inna. Płytki w marketach są tańsze, bo to jest odrębna linia produkcyjna (zresztą ze wszystkim tak jest, z ceramiką łazienkową też). Znajomi z tego sklepu opowiadali, że nie raz mieli takie historie, że klient kupił płytki w markecie, bo były tanie i np. w promocji, czy wyprzedaż. Potem się okazywało, że płytek brakło a market już nie miał i szli do nich dokupić od producenta. Paczka płytek przychodziła (wiadomo, że nie ten numer serii, ale klienci byli uświadomieni) i okazywało się, że płytki od nich są grubsze o dobre kilka mm - ogólnie mówiąc widoczna gołym okiem inna jakość.

To samo jest z ceramiką. Ponoć rzeczy kupowane w marketach nie mają położonej ostatniej warstwy ochronnej i przez to np. wc bardzo szybko zaczyna się niszczyć, zmieniać kolor itp. Dlatego warto jednak poszukać sklepu, który zaopatruje się u producenta. Chyba, że cena jest ważniejsza niż jakość, albo remont jest robiony powiedzmy na max 5-7 lat
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: malaJu » 17 sty 2015, 12:52

Bian, mozaika, takie pypcie maleńkie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Melissa » 23 lut 2015, 18:58

jpuasz pisze:w kwestii wymiarów i jakości płytek - polecam nie kupować w marketach, tylko w sklepach stacjonarnych np. brukowa itp. My akurat kupowaliśmy u znajomych ("sąsiedzi" z pracy męża) i nie dość, że można wytargować fajną cenę, to jakość jest zupełnie inna. Płytki w marketach są tańsze, bo to jest odrębna linia produkcyjna (zresztą ze wszystkim tak jest, z ceramiką łazienkową też). Znajomi z tego sklepu opowiadali, że nie raz mieli takie historie, że klient kupił płytki w markecie, bo były tanie i np. w promocji, czy wyprzedaż. Potem się okazywało, że płytek brakło a market już nie miał i szli do nich dokupić od producenta. Paczka płytek przychodziła (wiadomo, że nie ten numer serii, ale klienci byli uświadomieni) i okazywało się, że płytki od nich są grubsze o dobre kilka mm - ogólnie mówiąc widoczna gołym okiem inna jakość.

To samo jest z ceramiką. Ponoć rzeczy kupowane w marketach nie mają położonej ostatniej warstwy ochronnej i przez to np. wc bardzo szybko zaczyna się niszczyć, zmieniać kolor itp. Dlatego warto jednak poszukać sklepu, który zaopatruje się u producenta. Chyba, że cena jest ważniejsza niż jakość, albo remont jest robiony powiedzmy na max 5-7 lat


Masz rację. Myśmy remont łazienki robili przed narodzinami Bąbla i też w pewnym momencie podziękowaliśmy marketom. W Łodzi jest dobry “oficjalny” salon GRES na Wigury. Jakościowo i jeśli chodzi o wybór biją na głowę OBI czy CASTORAMY. Braliśmy tam nasz prysznic RADAWAY. Zdecydowanie warto było. I cenowo i patrząc po kilkunastu miesiącach na jakość. Znajomi kupili pierwszą z brzegu kabinę w sieciówce i już im cieknie coś.
Awatar użytkownika
Melissa
 
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, 19:49
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: martonia » 07 lis 2016, 11:17

my mamy oddzielnie łazienkę od wc, uważam, że to bardzo wygodne rozwiązanie
na razie nie remontowaliśmy łazienki, płytki są błękitne i mamy wannę, co dla mnie jest najlepszym rozwiązaniem, bo umożliwia zarówno kąpiel, jak i szybki prysznic, dodatkowo nad wanną mogę suszyć rzeczy, nie przepadam za oddzielnymi rozkładanymi suszarkami, które zajmują przedpokój/pokój
jeśli za jakiś czas zdecydujemy się na remont to najbardziej obecnie podobają mi się płytki imitujące panele
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Tasia » 22 lut 2017, 13:17

Mnie czeka remont łazienki. Sama w sumie się go nie boję ponieważ lubię planowanie wystroju mieszkania ale mąż już teraz narzeka. Jeszcze sporo czasu bo planujemy latem a on się już stresuje jak on to wytrzyma :D NO trudno. Będzie musiał dać sobie radę bo łazienka jest już w tak opłakanym stanie,ze juz nie jestem w stanie się na nią patrzeć ( płytki z początku lat 90tych brrrr).
Zastanawiam się nad położeniem mozaiki: https://www.rawdecor.pl/plytki-ceramicz ... atowy.html . Jak się na to zapatrujecie? Sprawdzi się? Czy lepiej jest jednak zdecydować sie na płytki?
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: martonia » 22 lut 2017, 13:46

Tasia, bardzo podobne widziałam w nowej ulotce Leroy Merlin, aktualnej od dzisiaj (można obejrzeć na stronie), tam mi się podoba to, że kolor nie jest jednolity, a wymieszany, poza tym miętowe są bardzo przyjemne :) to teraz mega modny kolor
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: kari » 22 lut 2017, 21:10

Tasia, ładne, ale ja chyba tradycjonalistką jestem i wybiorę bardziej standardowe, skłaniam się do prostokątnych, ale w tym roku pewnie jeszcze nie zrobimy remontu, może za rok
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: 19anioleczek92 » 22 lut 2017, 21:30

Bardzo ładne ale chyba położyłabym je tylko na jednej stronie bo cała to tak nie wiem czemu ale że szpitalem mi się kojarzy :p
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: szaraczarownica » 22 lut 2017, 21:55

Jak dla mnie bomba :D I kolor i same płytki :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: sardynka » 22 lut 2017, 22:17

My mamy 2 łazienki, jedna z wanną a druga z prysznicem. Generalnie w wannie od prawie 3 lat (tzn od przeprowadzki) kąpałam się może z 2 razy ;) zdecydowanie wolę prysznic...no ale dzieciaki w sumie kąpaliśmy głównie w wannie i czasem przydaje się do umycia włosów w dzień :p
Co do wystroju to jednak nie jest do końca taki jakbym chciała...ale podczas wyboru płytek miałam akurat mega mdłości w ciąży z Gajką i było mi wszystko jedno bylebym nie musiała jeździć po sklepach ;) No i łazienki u nas to jedyne pomieszczenia z projektami architekta - jednak wg mnie samemu ogarnąć dobrze rozmieszczenie płytek aby wszystko wyglądało w miarę fajnie to dość ciężka sprawa
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: kakonka » 23 lut 2017, 8:37

sardynka, widziałam Waszą łazienkę z wanną i uważam, że prezentuje się świetnie :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: ava » 23 lut 2017, 10:50

kari pisze:Tasia, ładne, ale ja chyba tradycjonalistką jestem i wybiorę bardziej standardowe, skłaniam się do prostokątnych
U mnie podobne. Ładne i ciekawe te miętowe płytki, ale nie wyobrażam sobie w nich całej łazienki.

sardynka, to u nas zdecydowanie odwrotnie :lol: W poprzednim domu mieliśmy prysznic z głębokim brodzikiem, w tym mamy wannę i (dopiero od grudnia) prysznic. Z prysznica korzystaliśmy po kilka razy, najczęściej używa go Wojtek (czytaj: zamiast się myć to leje wodą po ścianach i szybach :evil: ). Jakoś przyzwyczailiśmy się do wanny.
sardynka pisze:Co do wystroju to jednak nie jest do końca taki jakbym chciała.
I tu też odwrotnie :lol: Oczywiście coś tam bym zmieniła (możliwe, że wybrałabym nawet inne kolory), ale biorąc pod uwagę, że wszystko "projektowaliśmy" sami, a nie mamy za bardzo zdolności w tym temacie, to uważam, że to pomieszczenie wyszło nam chyba najlepiej. A sam wybór płytek to była droga przez mękę :evil: Nie mogłam się zdecydować przez miesiąc, a jak już się zdecydowałam, to okazało się, że kupione ciemniejsze płytki i tak są o wiele za jasne i na biegu kupowaliśmy inne (tym razem wybór zajął nam 10 minut, nie ma to jak działać pod presją czasu :lol: ). Ostatecznie mamy na ścianach Ceramika Paradyż - Maloli Bianco i Yoshioka Grafit
Obrazek
Obrazek
a na podłodze Stargres Cardiff Smooth
Obrazek
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: martula_87 » 23 lut 2017, 11:00

ava, wyślę Ci pw bo mam prośbę.

Nas to czeka we wrześniu już jestem chora. Remont łazienki i kuchni...
Na łazienkę mam dwa pomysły biało-szara lub biała z dodatkiem drewna. Małe pomieszczenie więc musi być jasno.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: ppola » 23 lut 2017, 11:03

Tasia, mi się kształt płytek bardzo podoba i zestawienie mozaiki z dużymi w tym samym kształcie jest super a co do koloru no cóż mam podobny w kuchni i nie mogę już na niego patrzeć :lol:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Blue » 23 lut 2017, 21:00

Tasia-ciekawy kształt,jestem tradycjonalistką w tym względzie i wolę proste geometryczne formy (prostokąty) niż takie.Kolor u mnie na kompie wygląda jak zielony,ale jeśli jest miętowy to fajny:)Grunt,że nie żółty/beżowy bo przy tej geometrii kafli to byłoby trochę jak w ulu (skojarzenie z plastrami miodu) :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: sardynka » 23 lut 2017, 22:12

kakonka pisze:sardynka, widziałam Waszą łazienkę z wanną i uważam, że prezentuje się świetnie :)


dzięki ale wiesz, marzyło mi się coś innego a jak doszło do wybierania to było mi już wszystko jedno byleby mnie P po sklepach nie ciągał ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: caixa » 25 lut 2017, 19:29

sardynka, u nas podobnie było. Remontowalismy mieszkanie jak byłam w pierwszej ciąży. Byłam tak niezdecydowana, że zaproponowano mi usługę architekta =)))) . Mąż myślałam, że pęknie ze śmiechu. To on ostatecznie wszystko wybrał. A ja teraz staram się ratować sytuację. ;)
Heksagony dopiero wchodzą do nas. To nowa moda (w NY) już 10 lat temu je stosowali. Dla mnie cudowne <3 . Mięta to też raczej moda więc jest szansa, że szybko minie .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: szaraczarownica » 09 lip 2018, 20:01

Dziewczyny, ma może któraś z Was łazienkę z minimalną ilością płytek? Rozważamy opcję żeby płytki neutralne kolorystycznie były tylko dookoła wanny, przy WC i umywalce, a resztę planujemy pomalować wyrazistą farbą. Sprawdza się coś takiego?

Coś w tym stylu, tylko uprzedzam, że to akurat absolutnie nie jest nasz typ kolorystyczny ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: ava » 09 lip 2018, 20:07

szaraczarownica, moja siostra tak ma. Póki co jest zadowolona.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: gohnia » 09 lip 2018, 20:49

szaraczarownica, ja akurat w wc jestem zwolenniczką ścian w płytkach, bo przy tych, że tak powiem, obszczymurach muszę porządnie myć sciany co jakiś czas. Nie wiem na ile farby zniosły by takie przypadki.
Natomiast co do reszty łazienki, to faktycznie ładnie i lżej wyglądają płytki tylko tam gdzie potrzeba.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: szaraczarownica » 09 lip 2018, 20:57

gohnia, mamy wc w jednym pomieszczeniu z łazienką. Zawsze można przeciągnąć płytki na ścianę, chociaż ja akurat mobilizuję moich facetów do załatwiania swoich potrzeb na siedząco.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Paulinka » 10 lip 2019, 9:16

szaraczarownica, my aktualnie mamy kafle przy wannie, na ścianie gdzie jest umywalka (ale dość nisko, tylko do lustra) i taki pas za wc, reszta bez płytek na ścianach, teraz tez w nowym domu chcemy płytki kłaść tylko tam gdzie to niezbędne (wanna/prysznic, umywalka, za wc), nie jestem fanką wykafelkowanych łazienek po sufit ;) u nas farba jest biała, przeznaczona do łazienek, daje radę pomimo częstego robienia przeze mnie „sauny” w łazience ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: szaraczarownica » 10 lip 2019, 10:00

Paulinka, u nas stanęło w końcu na tym, że 3 ściany (nie w całości) będziemy mieć w płytkach do mniej więcej 180 cm. Płytki będą od drzwi przez umywalkę i cały kąt z WC, potem następna ściana i zakątek z wanną. Wanna będzie od tyłu obudowana ścianką i na tej ściance płytki się skończą. Wnęka na pralkę i cała ściana z kaloryferem będą pomalowane. Tylko jeszcze nie wiem na jaki kolor :) Albo biały, albo jasnoszary.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Blue » 05 sty 2020, 9:26

Aktualnie w bloku mamy dużą łazienkę 6,5m2 z oknem (sąsiad w pionie ma tu np.kuchnię zamiast łazienki)..Tzn dużą to pojęcie względne porównując do "salonu kąpielowego"u teściowej.Jest u nas w niej i wanna i prysznic.Pralka też.
Po przeprowadzce żadna z 2 łazienek nie będzie miała okna-szkoda!Są one akurat na ścianie sąsiadującej z innym szeregiem.Jedna ma 6m z groszami i jest w niej wanna a druga mała na górze ma prysznic.Pralki w obu brak bo włascicielka ma jedną w piwnicy (piwnica ma mini "lufciki"tuż nad ziemią na 1 ścianie,więc jest odrobinę doświetlona) a drugą na strychu ale mnie się nie uśmiecha latanie po schodach z miską prania.Spróbujemy umiejscowić pralkę w większej łazience,jak nie da rady to w kuchni.Teoretycznie nic w tym złego mieć pralkę gdzie indziej niż w łazience (prawie w każdym domu tak było),ale ja blokowa i jakoś na tym etapie nie umiem sobie tego wyobrazić:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: sardynka » 05 sty 2020, 18:24

Blue, pralkę postaw tam gdzie będzie "suszarnia" wtedy odpadnie bieganie po schodach z praniem ;)
My mamy wszystko w "kotłowni", tzn pralkę, suszarkę na suficie i taka zwykła stojąca na podłodze. Jak jest pogoda to ta zwykła z podłogi wynosze na dwór (zawsze zabieram na noc i tak bo mam wizję że ja koty obszczają jak zostawię na dworze ;) )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Blue » 05 sty 2020, 18:50

Mąż też mówi że wydziwiam z tą pralką;)No nie wiem jeszcze,waham się.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: sardynka » 05 sty 2020, 19:45

Blue, no jak masz miejsce to bez sensu zagracać sobie pralką łazienki a tym bardziej kuchnie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Blue » 06 sty 2020, 11:15

Wprawdzie nie ładne co modne,a to co się komu podoba,ale podrzucam nowe trendy łazienkowe:

https://internityhome.pl/inspiracje/zie ... -lazienka/

https://www.homebook.pl/artykuly/5078/m ... -2020-roku
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Paulinka » 06 sty 2020, 12:24

Widzę, ze wpiszemy się w trendy :lol: w naszej górnej łazience będą za wanna zielone płytki ułożone w jodełkę (nawet są w tym pierwszym linku, pod koniec artykułu - Equipe, kolor Moss Green)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Łazienka - wystrój

Postautor: Blue » 01 sty 2021, 17:56

Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Łazienka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość