Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Pani Patrycja Wenderdaum-Rock, położna z łódzkiego szpitala im. Pirogowa, chętnie odpowie na Wasze pytania.

KARMIENIE PIERSIĄ

Postautor: Europejka34 » 23 paź 2013, 16:11

Witam serdecznie wszystkie mamy. Jesteście w ciąży i zastanawiacie się czy karmić piersią, jesteście świeżo upieczonymi mamami i borykacie się z problemami laktacyjnymi. Bardzo chętnie odpowiem Wam na wszystkie nurtujące Was pytania. Zapraszam do wpisów.
Europejka34
Ekspert
 
Posty: 18
Rejestracja: 09 kwie 2013, 21:22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: malulu » 23 paź 2013, 17:57

Ja na początku korzystałam z nakładek na piersi, żeby ułatwić złapanie. Wkładałam też pierś głęboko w usta dziecka i przytrzymywałam podczas karmienia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: KARMIENIE PIERSIĄ

Postautor: gohnia » 23 paź 2013, 19:41

Oooo... to ja mam pytanie :)
Łukasz budzi się w nocy na cyca (2-3 razy), a pamiętam, że Wojtek w tym wieku przesypiał już noc (ale był na mm). Czy powinnam Łukasza odzwyczajać od jedzenia w nocy czy pozwolić mu ciągnąć ile chce? ;;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Fuente » 24 paź 2013, 12:28

malulu pisze:Ja na początku korzystałam z nakładek na piersi, żeby ułatwić złapanie.


Ja dokładnie tak samo. W ogóle na początku nie było szans, nakarmić jej bez nakładek bo wypluwała, prężyła się, urządzała dantejskie sceny. Ja polecam nakładki, ale nie za długo. My odstawiłyśmy około 3 miesiąca. Amelka umiała już wtedy ładnie zassać pierś i ładnie sobie radziła z jedzeniem. Od tamtego czasu w ogóle nie używamy nakładek :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: KARMIENIE PIERSIĄ

Postautor: Europejka34 » 24 paź 2013, 17:36

Nie mam najważniejszej informacji jaką jest wiek dziecka. U niemowląt zwłaszcza do 6 m-ca taka ilość karmień nocnych jest normą. W przypadku dzieci powyżej 6 m-ca kiedy mają rozszerzaną dietę też taka ilość nie dziwi. Dzieci często nadrabiają ssaniem w nocy zwłaszcza w okresie intensywnego rozwoju psycho- ruchowego.
Europejka34
Ekspert
 
Posty: 18
Rejestracja: 09 kwie 2013, 21:22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: KARMIENIE PIERSIĄ

Postautor: kari » 24 paź 2013, 18:23

Europejka34, w suwaczku jest, Łukasz ma 9,5 miesiąca
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: KARMIENIE PIERSIĄ

Postautor: gohnia » 25 paź 2013, 7:10

kari pisze:w suwaczku jest, Łukasz ma 9,5 miesiąca

Otóż to ;;)
Tak właśnie podejrzewam, że on sobie nadrabia w nocy, bo ostatnio mało jada w dzień (nie ma czasu, nie może się skupić 8-) ). Tylko nie chcialabym "wyhodować" w ten sposób nocnego podjadacza ;;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Myski » 25 paź 2013, 9:32

Próbowałam nakładki, ale nici z tego - mały w ogóle nie wie co z silikonem zrobić. Doszłam do tego, że on ma chyba po prostu problem z uchwyceniem brodawki. Wczoraj np. cały dzień udawało mu się bez problemu - może dlatego, że prawie cały czas wisiał na cycku (kryzys laktacyjny? mało mleka?) i te sutki się jakby "wyrobiły". Zobaczymy co będzie dalej. Tak czy inaczej dzięki za rady.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Fuente » 06 lis 2013, 21:41

Połączyłam istniejący już temat o problemach z karmieniem z nowym wątkiem ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: zbroziu » 15 cze 2014, 11:38

Nie mogłam znaleźć odpowiedniego tematu, więc zapytam tu. Czy to normalne, że po 6 miesiącach od skończenia karmienia piersią po naciśnięciu sutków wypływała biała wydzielina/mleko?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Emi » 15 cze 2014, 17:17

zbroziu pisze:Czy to normalne, że po 6 miesiącach od skończenia karmienia piersią po naciśnięciu sutków wypływała biała wydzielina/mleko?

mi jeszcze wypływało przez kilka miesięcy
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Fuente » 15 cze 2014, 19:19

zbroziu, po dwóch tygodniach od zakończenia laktacji nic już nie wypływało, więc raczej nie pomogę, ale może warto skonsultować to z lekarzem? Bo nie jestem do końca przekonana, czy po kilku miesiącach jeszcze powinien być pokarm... :?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: zbroziu » 15 cze 2014, 19:35

Fuente pisze:zbroziu, po dwóch tygodniach od zakończenia laktacji nic już nie wypływało, więc raczej nie pomogę, ale może warto skonsultować to z lekarzem? Bo nie jestem do końca przekonana, czy po kilku miesiącach jeszcze powinien być pokarm... :?


Pytanie tylko czy to pokarm :roll: jutro skontaktuje się z lekarzem, ale jakim? Pierwszego kontaktu, ginekolog?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Fuente » 15 cze 2014, 19:38

zbroziu, no jeśli to inna wydzielina, to nie wiem czy nie gorzej nawet... Ja bym poszła do ginekologa, w razie czego jeśli stwierdzi, że to jednak pokarm, może zlecić USG piersi, albo przepisać jakieś leki/hormony - lekarz pierwszego kontaktu raczej takich uprawnień nie ma...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: zbroziu » 15 cze 2014, 19:52

Fuente, dzięki
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Deco-Ania » 15 cze 2014, 19:54

zbroziu pisze:Czy to normalne, że po 6 miesiącach od skończenia karmienia piersią po naciśnięciu sutków wypływała biała wydzielina/mleko?
Jak skończyłam karmić Antosia to jeszcze długo długo mogłam wycisnąć kropelki, nawet na pewno dłużej niż 6 m-cy
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: malulu » 16 cze 2014, 21:03

zbroziu, idź do ginekologa. Prawdopodobnie dostaniesz bromergon na obniżenie prolaktyny odpowiedzialnej za wydzielanie mleka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: maskotka » 11 lip 2014, 7:14

A ka mam pytanie tak trochę na zapas. Termin mam na 9 września. Od października zaczynam zaocznie studia. I panicznie boje się, że jak synek w wieku 3 tygodni przez cały weekend będzie dostawał butle, to po tym weekendzie już nawet na cycka nie spojrzy :/ A bardzo nie chciałabym, żeby nasze karmienie zakończyło się tak szybko. Macie jakieś pomysły jak rozwiązać problem na tych pierwszych 3-4 zjazdach, żeby mały nie przyzwyczaił się zbytnio do butli zanim nie ustabilizujemy laktacji?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: milencja83 » 11 lip 2014, 7:44

maskotka ja z perspektywy ukończonych studiów prędzej opuściłabym kilka pierwszych zjazdów niż zostawiła takiego maluszka w domu, ale to tylko moje zdanie. Świat się nie zawali, że nie będzie Cię na pierwszych zajęciach a z wykładowcami zawsze można się dogadać. Co do laktacji nie pomogę, bo nie byłam w takiej sytuacji... Myślę jednak, że od kilku karmień butlą nic się nie stanie.
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Fuente » 11 lip 2014, 8:18

milencja83 pisze:maskotka ja z perspektywy ukończonych studiów prędzej opuściłabym kilka pierwszych zjazdów niż zostawiła takiego maluszka w domu, ale to tylko moje zdanie.


Amelka miała 1,5 miesiąca jak wróciłam na uczelnię a i tak chodziłam tylko na te zajęcia na których musiałam być ;) Nie wytrzymałabym z nieodciągniętym mlekiem cały dzień a na uczelni średnio była możliwość żeby to zrobić, więc chodziłam tylko na ćwiczenia, ważne wykłady, egzaminy i zaliczenia... Wystarczyły 4 godziny na uczelni a miałam wrażenie, że piersi mi rozsadzi... :? Tak czy inaczej, Amelka w tym czasie dostawała mój pokarm odciągnięty wcześniej. Mąż podawał jej wyłącznie mleko w butelce Medela ze smoczkiem Calma, nie było problemu... po moim powrocie i tak wolała cycka od butelki... ale ona w ogóle mało butelkowa była- cycuś rządził :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Laktacja

Postautor: Maddie94 » 10 wrz 2014, 22:23

Wiatm.. POTRZEBUJE POMOCY!!! :cry:
Karmie piersia juz prawie 7 tyg. i od kilku dni moje piersi zrobily sie bardzo miekkie i mam mniej mleka. Moj synek sie nie najada i denerwuje przy jedzeniu, poniewaz oproznia mi obie piersi i juz nie ma w nich takiego cisnienia. Jeszcze przed tygodniem gdy sciagalam mleko, z kazdej piersi udalo mi sie uzyskac 150 ml. Teraz z obu sciagam 150 ml. Czy mam sie martwić? Czy to znaczy ze trace pokarm? Pije duzo wody okolo 2-3 litrow na dobe. Nie moge przykladac malego do piersi czesciej poniewaz polozna kazala przystopowac, bo kiedy mierzyla go w piatym tygodniu mial juz 5 kg. tzn jest grubo nad norma swojego bmi. Karmie co 3 godziny.. wczesniej robilam to co 2, wiec duzej roznicy nie zrobilam... Nie mam pojecia co robic..
Jak pobudzic laktacje??? Proszę pomozcie mi..
Maddie94
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2014, 22:06
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Fuente » 10 wrz 2014, 22:29

Maddie94, witam... na wstępie proszę nie umieszczaj kilku identycznych postów w rożnych tematach. Po drugie, odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania znajdują się w tym temacie, wiele razy już poruszałyśmy ten temat, więc w tym wątku zapewne znajdziesz wszystkie odpowiedzi. No i zapraszam do działu powitań :)

Co do karmienia, dzieci piersiowe karmi się na żądanie, więc kiedy dziecko woła, to należy podać mu pierś... karmienie co 3 godziny dotyczy dzieci butelkowych. Jeśli dziecko woła częściej, należy mu pierś podać. Twój synek ma 7 tygodni, co oznacza że obecnie ma zapewne kryzys laktacyjny (6 tydzień życia), powinnaś podawać mu pierś tak często jak to konieczne, zazwyczaj kryzys taki trwa kilka dni, potem sam mija, bo piersi przestawiają się na większą produkcję mleka.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Karola5 » 10 wrz 2014, 23:53

Maddie94, jesteś pewna że synek się nie najada? Jeśli tak, to przystawiaj go częściej. Moja córka cały lipiec jadła w dzień co 2godziny bo albo chciało jej się pić, albo bo ja ja przystawiałam, a ona nie protestowała. Ale też się zdarzały nam takie okresy wcześniej, że pieluszka sucha, brzuszek miękki i się nie prężyła a płakała - to wtedy ja przystawiałam i przestawała płakać czyli mogła być głodna. Jeśli dziecko się nie najada to nie sugerowałabym się normami tylko karmiła.
Być może jednak unormowała ci się produkcja w piersiach i masz mleka tyle ile potrzeba a twój synek ma np problemy z brzuszkiem?
Spróbuj może skontaktować się z położna, albo z doradca laktacyjnym, który obejrzy was i będzie mógł coś podpowiedzieć.
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Myski » 11 wrz 2014, 17:32

Maddie94 jeśli potrzebujesz namiarów na sprawdzoną doradczynię laktacyjną, napisz na priv.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Weira » 28 lis 2014, 19:03

Witajcie dziewczyny, może coś poradzicie.. bo jakoś tak nie wiem co mam zrobić, a jak zawsze gdy coś w "cyckach" szwankuje to zawsze akurat musi to być weekend.
Otóż, coś zrobiło mi się pod brodawką sutkową, na otoczce, takie zgrubienie, jakby napuchnięte, bolące. Kanaliki są drożne, żadnych zastojów nie ma. Ponieważ nie mogłam się dodzwonić do doradcy lak. to wybrałam się dziś do internisty (niestety trafiłam na mężczyznę) dał antybiotyk, bo stwierdził, że to jakaś infekcja a nawet nie obejrzał tej piersi.
Nie jestem pewna jego diagnozy i muszę się z kimś skonsultować... szukać doradcy laktacyjnego czy może od razu udać się do ginekologa?
Awatar użytkownika
Weira
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 lis 2012, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Karola5 » 28 lis 2014, 21:56

Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: milencja83 » 28 lis 2014, 22:15

Weira myślę, że Karola5 ma rację. Ja bym tak zrobiła tylko pech bo to weekend ....
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Karola5 » 28 lis 2014, 22:57

Weira, ewentualnie może podjechać gdzieś na oddział ginekologiczny do szpitala i zagadać czy by lekarz nie zerknął.
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: andziaw » 11 kwie 2016, 9:53

Witam, obecnie karmie piersią i od pewnego czasu pojawiły mi się problemy z sutkami, karmie 3 miesiące, a dopiero niedawno pojawiły mi się problemy z suchością i podrażnieniami. Mąż powiedział, że jak kupował sobie leki na przeziębienia to w aptece mają w promocji krem alantan plus, czy jest on dobry czy polecacie coś lepszego? jest stosunkowo tani więc też się zastanawiam nad jego jakościa. Link do składu i opisu http://www.apteka-melissa.pl/produkt/al ... g,368.html
andziaw
 
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2016, 9:33
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: caixa » 11 kwie 2016, 20:10

andziaw, Bepanthen jest bardzo dobry. I nie trzeba go zmywać.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: MamaŻaby » 07 gru 2016, 18:40

Na stronie Akademii NFZ pojawiło się szkolenie e-learningowe o karmieniu piersią. Są 2 bloki - jeden dla mam i przyszłych mam a drugi dla położnych i doradców laktacyjnych
http://akademia.nfz.gov.pl/
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: igor543 » 07 maja 2017, 6:25

a co z tym wątkiem jest nie tak
igor543
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2017, 6:22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Emi » 07 maja 2017, 17:11

igor543 pisze:a co z tym wątkiem jest nie tak

a to, że ktoś tu nie potrafi czytać regulaminu
link z podpisu usuwam
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Anitamamita » 09 lut 2018, 11:33

Ja ratowałam się sama , w sumie to nie musiałam bo nie miałam parcia na karmienie piersią za wszelką cenę . Moje bliźniaczki od urodzenia były i na piersi i na mm , bo gdy zostawałam z nimi sama to jedna do cycka , a druga do butli i tak na zmianę... a ściągać nie było z czego bo wypijały na bieżąco. Po 3 miesiącach same odrzuciły pierś i wolały butlę :)
Depilacja laserowa - sprawdź zalety tej formy depilacji: https://stopnadwadze.pl/zdrowie-i-uroda/porady-zdrowie/depilacja-laserowa-2/
Awatar użytkownika
Anitamamita
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Paulina S. » 02 cze 2018, 21:01

Aktualnie polecani doradcy laktacyjni w Łodzi to...?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: malulu » 02 cze 2018, 21:25

Paulina S., 2 lata temu byłam u Ireny Rychty w Pro Familii - polecam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Doradcy laktacyjni, pogotowie piersiowe - wątek pomocowy

Postautor: Paulina S. » 06 lut 2023, 12:35

Uaktualnię wątek i polecę serdecznie Karolinę Karp, która jest położną i doradczynią laktacyjną. Można ją znaleźć w necie, na FB pod jej nazwiskiem lub jako Lawendową Położną :) Korzystałam z jej pomocy kilkakrotnie. Rozkręcanie laktacji, spadek wagi u dziecka, różne problemy - na pewno pomoże.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Poprzednia

Wróć do Położna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron