Chusteczki nawilżane

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: agnieszka19 » 07 gru 2014, 14:36

Wiecie co nie pamiętam gdzie- czy na tvn style czy w "dzień dobry TVN" słyszałam jak jakiś ekspert wypowiadała się właśnie o prabenach i mówił, że nie wie o co cały szum, bo one nie są szkodliwe dla zdrowia w ogóle... Gdybym wiedziała czy mówiła o tym Kasia Bosacka to bym poszukała tego frgamentu, ale takto to szukanie igły w stogu siana. Wiem, że mówili coś na zasadzie, że ktoś sobie wymyślił hasło, że bez parabenów i ludzie od razu podchwycili- na zasadzie "bez konserwantów", a że to nie ma specjalnego znaczenia dla naszego zdrowia... Ale ja osobiście aż tak w temat się nie zagłebiałam...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: kari » 07 gru 2014, 21:39

agnieszka19, znalazłam coś takiego http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/p ... 68340.html
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: agnieszka19 » 08 gru 2014, 0:05

Dzięki KAri :) Nie wiem już czy to to, ale potwierdza moje słowa :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: jpuasz » 08 gru 2014, 11:43

Nie no dla mnie ten wywiad, to jest jedna wielka komedia i śmiech na sali... Że zacytuję "specjalistkę z linka" i jej odpowiedź na pytanie czy parabeny są szkodliwe:
"Szkodliwe nie są, bo gdyby były, to by nie były dopuszczone do stosowania na tak szeroką skalę w przemyśle. (...) są one całkowicie bezpieczne, oczywiście mogą one powodować alergie i reakcje nadwrażliwości..." itd

Jak odsłuchałam to pierwsze zdanie, to dosłownie się roześmiałam. A co z papierosami, alkoholem itp? Są dopuszczone do produkcji i stosowania na bardzo szeroką skalę ale czy to znaczy, że nie są szkodliwe? Jak dla mnie sytuacja jest jasna - jeśli jakiś sztuczny, chemiczny składnik da się zastąpić naturalnym i otrzymać produkt o niemal identycznych właściwościach, to po co pakować tą całą chemię?

Nie wiem, może przesadzam, ale w dalszej części wywiadu jeszcze był tekst o tym, że alergia na parabeny może pojawić się u osób, które mają do tego predyspozycje. Ja ogólnie jej słowa odebrałam tak, że to nie wina parabenów, tylko ludzi (alergików itp). Na zasadzie, że to nie jej sprawa, że ktoś ma problemy skórne. A tak naprawdę wystarczy porównać ilość alergików wśród dzieci teraz i kilkanaście czy więcej lat wstecz. Kiedyś tyle dzieci nie miało takich problemów skórnych. Może warto się zastanowić, że przyczyną może być nadmiar chemii?
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Misiunia » 05 lut 2015, 22:19

My używamy tylko i wyłącznie biedronkowych Fitti. Odpowiada nam ich nawilżenie, zapach i cena. Miałam okazję spróbować Pampers sensitive, które nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia i zapach bardzo mi się nie podobał. Spróbowałyśmy też chusteczek Babydream (niebieskich) z Rossmana i niestety uczulały Elizę. Zatem Fitki są dla nas najlepsze, a i Biedronkę mamy pod nosem, zatem same plusy :)
Obrazek
Misiunia
 
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2015, 20:01
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: szaraczarownica » 05 lut 2015, 22:23

Bo po zmianie opakowania Pampersy najwyraźniej zmieniły też skład. Kiedyś uwielbiałam ich zapach, teraz mi przeszkadza (i czuję, że się zmienił). A jak ostatnio musiałam nimi wytrzeć miękką kupę i poczułam ten połączony zapach, to miałam odruch wymiotny. Na szczęście chusteczki nie są nam już tak często potrzebne, bo miałabym problem. Fitti nie odpowiadają mi w 100%, ale jest to rozsądny kompromis pomiędzy tym, co odpowiada mnie i Stasiowi.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Misiak » 05 lut 2015, 22:43

Mąż kupił ostatnio do wypróbowania w Rossmanie Tami Cotton.
Obrazek
Unikajcie jak ognia... tak klejące, że musiałam po nich przemywać wodą. Nie wiem jak dałam radę do końca, chyba po prostu było mi żal wyrzucić, bo same w sobie są grube i dobrze podcierają. Ale to klejenie się... i jeszcze straszny zapach.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: malulu » 06 lut 2015, 9:12

Niedawno dostaliśmy paczkę chusteczek Labell z intermarche. Pachną podobnie do kremu nivea i dla mnie są super. Wyciągają się pojedynczo i są ładnie nawilżone. Nie wiem tylko jak stoją cenowo.

Opakowanie podobne do tych, z tym, że jest biało niebieskie i przeznaczone dla dzieci:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: MamaŻaby » 06 lut 2015, 10:34

Misiunia pisze:My używamy tylko i wyłącznie biedronkowych Fitti. Odpowiada nam ich nawilżenie, zapach i cena.

my tak samo, są rewelacyjne i niedrogie a w dodatku bez tego całego syfu w składzie :)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: jpuasz » 07 lut 2015, 10:55

my używamy tibelly niebieskich z netto. Dobry skład, netto pod ręką czyli nie ma problemu z dostępnością a i cena chyba przyzwoita (normalnie 3,99 za 80szt a my w promocji kupiliśmy za 3 zł). A tak z ciekawości po ile są te biedronkowe fitti?
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: kasieńka 85 » 07 lut 2015, 11:14

jpuasz, 9.99 za trzy paczki. W paczce są 72 chusteczki.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: jpuasz » 07 lut 2015, 12:07

kasieńka dzięki :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: szaraczarownica » 30 kwie 2015, 21:10

U nas ostatnio hitem na wyjścia są chusteczki Nivea Toddies
Obrazek
Mają bardzo mało balsamu i chyba są nasączone alkoholem. Do czyszczenia brudnych rączek, które przydało by się trochę zdezynfekować są idealne.
Moja mama kupiła je dosyć dawno, ale wtedy mi się nie spodobały właśnie z tych wyżej wymienionych względów, ale teraz są to niewątpliwe plusy.

Znacie może podobne chusteczki innych firm? Lubię mieć alternatywę. Tych takich małych paczuszek chusteczek dezynfekujących nie chcę, bo u nas by szły jak woda.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: lmyszka » 01 maja 2015, 10:30

szaraczarownica, wiem, że nie w temacie chusteczek ;) ale może te płyny dezynfekujące do mycia na "sucho".
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: szaraczarownica » 01 maja 2015, 10:55

Fakt, lepsza alternatywa niż chusteczki dezynfekujące, ale czasami muszę coś z tych rączek zebrać, więc Nivea się jednak przydaje. Liczyłam na to, że ktoś jeszcze coś takiego produkuje, ale nie mogę znaleźć. Jestem szczególnie zawiedziona Rossmannem.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: lmyszka » 01 maja 2015, 10:59

Powiem szczerze, że ja kompletnie nie zwracam uwagi na skład, zwłaszcza, że używamy 2 firm i one na pewno alkoholu nie mają,
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Misiak » 01 maja 2015, 12:20

Ja najpierw wycieram zwykłymi chusteczkami, a potem żelem antybakteryjnym. Ale raczej tylko po wizycie w przychodni/markecie/innym mało fajnym pod względem zarazek miejscu.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: kakonka » 01 maja 2015, 12:27

Obrazek
i ręce, i dupkę po wizycie w toalecie wycieramy tymi chusteczkami- wierni im jesteśmy :) aaa i butki fajnie też się nimi czyści.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: szaraczarownica » 09 lip 2015, 11:11

Fitti przy biegunce były do d.... e nie, właśnie nie były, bo się do niej kompletnie nie nadawały. Miałam w domu akurat kilka opakowań Pampersów Sensitive (białych) i one dopiero były świetne. Zielone też, ale białe lepsze. Przerzucam się z powrotem na Pampki.
Niestety Fitti są dobre na przykład przy malowaniu rączkami, gdzie u nas schodzi na raz 1/4 paczki. Ale do rzadkiej kupy się kompletnie nie nadają, bo są cienkie i mają takie mniej gęste miejsca, przez które przesiąkał biegunkowy stolec, więc miałam całe ręce brudne.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: MamaŻaby » 28 lip 2015, 10:11

ja mogę polecić dla dzieci korzystających już z nocnika / toalety nawilżany papier toaletowy dla dzieci Queen z Biedronki. Jest grubszy niż standardowe chusteczki i można go spuszczać w toalecie. Moja Żaba używa tylko tego papieru dziecięcego do pupy po "dwójce" ;) Jak na urlopie nam się skończył to był dramat :lol:

Chodzi o taki
Obrazek

W czasie urlopu skończyły nam się też chusteczki Fitti z Biedronki i kupiłam rossmanowe różowe i są lepsze niż te biedronkowe, grubsze, bardziej jednolite i mam wrażenie, że delikatniejsze. Różnica w cenie raczej niewielka więc chyba się przerzucimy
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Paulinka » 18 sie 2015, 10:32

Zanim urodziłam, myślałam naiwnie, że głównie do pupy będziemy używać wacików i przegotowanej wody, ale już w szpiatlu poznałam tą wygodę używania chusteczek, no i tak nam zostało ;;) Helenki nic nie uczula, więc testujemy różne marki, i tak:

Obrazek
+ niska cena;
+ duża ilość (80 szt.) w opakowaniu;
- bardzo cienkie;
- baaardzo suche - i z tego powodu raczej na pewno do nich nie wrócimy;

Obrazek
+ w porównaniu do rossmanowskich dużo bardziej wilgotne i grubsze;
+ cena też ok - kupiliśmy w mega promocji w superpharm;
- grubsze, ale przez to aż takie "tekturowe", sztywne - przez co też średnio nam pasują;

Obrazek
+ bardzo wilgotne (może nawet aż za bardzo - czsami zastanawiam się, czy po przetraciu nimi pupy nie było jeszcze siku na przewijaku, taka pupa jest wilgotna, ale z drugiej strony super dają radę z kupkami)
+ grubość w sam raz;
+ ładny "dziecięcy" zapach;
- czasami wyciąga się więcej niż jedna;
co do ceny - nie wypowiem się, bo te kilka paczek, które zużyliśmy dostaliśmy;

w kolejce do "testów" czekają jeszcze HIPP, J&J, Dada i Nivea ;;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: dorotatre » 18 sie 2015, 11:34

Paulinka pisze:Zanim urodziłam, myślałam naiwnie, że głównie do pupy będziemy używać wacików i przegotowanej wody, ale już w szpiatlu poznałam tą wygodę używania chusteczek, no i tak nam zostało

Paulinka odnośnie wacików i wody to nie jest wcale naiwne myślenie :D Ja w szpitalu po porodzie używałam wyłącznie chusteczek, po powrocie do domu również, jednak jak zauważyłam w jakiej ilości i jak szybko one schodzą stwierdziłam, że jest to drogi interes :D

I tak, w domu do pupy używamy wody (początkowo przegotowana a teraz po prostu cieplutka prosto z kranu) i płatków kosmetycznych Bella zamiast wacików, o takie dokładnie
Obrazek
(sprawdzają się super bo są duże i mięciutkie).
Na wyjście używamy chusteczek Huggies Pure
Obrazek
kupiliśmy jeszcze przed porodem w świetnej promocji w Tesco, zakupiliśmy wtedy chyba 6 opakowań 4x64. Przy naszym użytkowaniu starczy nam to chyba do 6 m-ca życia Olusia, albo i dłużej :D
Co do samych chusteczek to są bardzo mięciutkie, grube, bardzo dobrze nawilżone, czyszczą super, nie uczulają :) Póki co na żadne inne nie zmieniam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotatre
 
Posty: 264
Rejestracja: 22 sie 2014, 7:25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: jpuasz » 18 sie 2015, 12:03

dorotatre pisze:Ja w szpitalu po porodzie używałam wyłącznie chusteczek, po powrocie do domu również, jednak jak zauważyłam w jakiej ilości i jak szybko one schodzą stwierdziłam, że jest to drogi interes


Serio? Ja też miałąm taki sam plan jak Paulinka :P Ale po pierwsze wygoda a po 2 właśnie cena. Płatki kosmetyczne kosztują ok. 5zł/50 szt a chusteczki nawilżane (my kupujemy tibelly z netto) w promocji 3,33 za 80szt... Chusteczki są większe od płatków i nie ma tyle "zabawy" co z płatkami, a wychodzi o połowę taniej.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: malinka1984 » 18 sie 2015, 12:58

Teraz jest promocja w Netto za 3 opakowania chusteczke Tibelly 10 zł :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malinka1984
SuperMama
 
Posty: 2339
Rejestracja: 11 cze 2013, 20:15
Has thanked: 972 times
Been thanked: 81 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: dorotatre » 18 sie 2015, 13:30

serio :) no może rzeczywiście nie w każdym wypadku wychodzi taniej. Ja płatki do tej pory kupowałam po około 9 zł za zestaw 3 opakowań po 60 płatków w każdym. Może z płatkami rzeczywiście jest więcej zabawy ale wyszliśmy z mężem z założenia, że co woda to woda, trochę zdrowsza dla skóry maluszka :) No ale nie mówię, że za jakiś czas nie przestawię się wyłącznie na chusteczki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotatre
 
Posty: 264
Rejestracja: 22 sie 2014, 7:25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: jpuasz » 18 sie 2015, 14:01

malinka dlatego napisałam 3,33 za opakowanie w promocji :P Teraz kupię pewnie tylko 3 szt bo z ostatniej promocji mi jeszcze zostało :P
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: niesia2708 » 19 paź 2015, 19:35

Nie wiem czy któraś z Was już miała nowe Fitti?? Mi się nie podobają. Zrobiły się serwetkowe :twisted:
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: ava » 19 paź 2015, 21:50

niesia2708, nie, nawet nie wiedziałam, że są jakieś nowe.

Ostatnio przetestowałam jedną paczkę chusteczek z Lidla:
Obrazek
Nie są złe, ale dla mnie były trochę za suche.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Paulinka » 20 paź 2015, 1:51

niesia2708, ja tez nie wiem czy to nowe,w każdym razie fitti rumiankowych - nie dość,że cienkie (powiedziałabym nawet bardzo) to ten rumiankowy zapach - dla mnie masakra! Także u nas juz na pewno nigdy więcej.

w miedzyczasie,od ostatniego mojego wpisu trochę znów przetestowaliśmy i tak absolutnym nr 1 jest Nivea - miękkie,delikatne, wręcz kremowe,o cudnym zapachu :) jedyną wadą jest oczywiscie cena...

Pozostałe,których używaliśmy: Hipp,J&J, Huggies, Dada New born i Dada sensitive są ok - wystarczająco wilgotne, nie za cienkie (dodatkowo dada dość duże),i wszystko ładnie pachną,nie mam zastrzeżeń ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: szaraczarownica » 20 paź 2015, 6:49

niesia2708, ja nie miałam ich w ręku. Od czasów salmonelli nie używamy już Fitti, bo okazały się beznadziejne przy biegunce. Wolę wydać trochę więcej, ale mieć porządne chusteczki. Od tej pory najpierw były białe Pampersy, a potem zielone.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Paulina S. » 28 paź 2015, 10:08

U nas najlepiej sprawdzają się chusteczki Bobini. Mieliśmy też Pampersy, Dady, Nivea - ok, ale wracamy zawsze do Bobini. We Włoszech używałam chusteczek Humana - genialne, niestety nie mogę ich u nas znaleźć.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: lmyszka » 28 paź 2015, 15:49

Paulina S., w Leclercu bodajże są, ale głowy nie dam.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: szaraczarownica » 28 lis 2015, 22:37

Wczoraj kupiłam w Netto chusteczki Johnson's baby, które kiedyś były moimi ulubionymi. Boże, jak one pięknie pachną <3 Chyba dokupię kolejny 6-pak :D

A w międzyczasie okazało się, że jednak Rossmann produkuje chusteczki dla starszych dzieci na wyjścia, tylko leżą w innym miejscu. Na razie używaliśmy tych
Obrazek
Są super. Ostatnio była promocja, to kupiłam chyba z 8 opakowań.
Opakowanie malutkie, idealne do torebki dla starszych dzieci, które już nie zużywają tak dużo chusteczek. U nas schodzą głównie przy wycieraniu rączek.
Teraz jeszcze będziemy testować Lilliputz, ale są droższe i jest ich mniej w opakowaniu, więc pewnie zostaniemy przy Babydream
Obrazek
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: MamaŻaby » 20 sty 2016, 20:34

aktualny przegląd chusteczek nawilżanych dla maluchów
Obrazek
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: ewwe » 23 lis 2016, 19:24

Wybierając chusteczki chyba najważniejszy jest skład i kompozycja substancji chemicznych a nie marka i cena. Wbrew pozorom na skórze pozostaje warstwa chemii która wnika i kumuluje się w tkankach dziecka. Ja zawsze wybieram hipoalergiczne/ naturalne/do skóry wrażliwej, gdyż mają najbezpieczniejszy skład bez dodatku parabenów i alkoholu, który podrażnia naskórek. Poza tym rozumiem, że w podróży i poza domem są niezbędne ale w domu lepiej użyć zwilżonej pieluchy albo ściereczki bambusowej żeby ograniczyć ekspozycję dziecka na chemię.
ewwe
 
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2016, 0:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: 19anioleczek92 » 18 lut 2018, 10:21

Kupiłam ostatnio w Lidlu nowe chusteczki z tej serii lupilu i tragedia mokre bardzo,sklejone tak,że nie da się pojedynczych wyciągać tylko w pliku ,że tak powiem... osobiście mimo składu bo sroka pisała,że są ok to ja ich nie polecam no i cena powala jednak prawie 6 zł za paczkę...
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: niesia2708 » 18 lut 2018, 11:03

Ja kupuję Huggies takie błękitno/kremowe opakowanie. Dla mnie super
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Marta » 18 lut 2018, 12:05

niesia2708 pisze:Ja kupuję Huggies takie błękitno/kremowe opakowanie. Dla mnie super

Ja tez je kupuje, lub tesco w kremowym opakowaniu
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: gohnia » 18 lut 2018, 19:51

Ja, za wskazaniem srokao, kupuje niebieskie chusteczki Lula. Mają dobry skład, są w sam raz mokre, ładnie pachną i są tanie.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Kurczak » 20 lut 2018, 5:53

gohnia, gdzie można je dostać?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: gohnia » 20 lut 2018, 7:33

Kurczak, na pewno w Selgrosie, ale widziałam je też ostatnio w Kauflandzie. Kupowałam je też na rynku na Tatrzańskiej/Rydla
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Ada29 » 06 kwie 2018, 12:24

U mnie nr 1 to były chusteczki Fitti lub Dadda z Biedronki, nr 2 Babydream . Pampersa i Johnsona nie znosiłam bo zbyt nawilzone i się pieniły bleee :P
Awatar użytkownika
Ada29
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Angell01 » 30 maja 2018, 12:55

Dada z Biedronki to najlepsze chuteczki...jak za tę cenę :P Tych droższych nie kupuję, bo nie ma takiej potrzeby.Jeśli chodzi o zapach oczywiście to chyba z Nivea najładniej pachną :)
link z podpisu usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
Awatar użytkownika
Angell01
 
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2018, 12:45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: emilkaczma » 04 wrz 2018, 8:33

Hej, a co myślicie ogólnie o produktach rosmanowskich? Myślicie, że za taką cenę jakość tych produktów może być dobra? Ja osobiści dość sporo kupuje takich produktów, a w tym mokre chusteczki. Chyba nie umiem funkcjonować gdy nie mam ich w torebce...
emilkaczma
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2018, 8:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Justinaa » 04 wrz 2018, 9:45

te mają mega skład, sama woda :) ale cena tez odpowiednia
Obrazek
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Marta » 08 wrz 2018, 8:45

Justinaa, taaa cene maja boska :lol: Czasami je kupuje jak sa na promocji bo moje dziecko z tych delikatnych, ostatnio kupilam lidlowe bo byla sytuacja awaryjna to pozniej 3 dni walczylam z czerwona pupcia
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Justinaa » 10 wrz 2018, 9:13

Marta pisze:Czasami je kupuje jak sa na promocji
nie wiem czy ta cena nadal obowiązuje ale w zeszłym tygodniu w Rossmannie można je było z kartą kupić po ok. 10 zł :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: gohnia » 10 wrz 2018, 11:22

Justinaa pisze:te mają mega skład, sama woda ale cena tez odpowiednia

Tak sobie myślę, że zamiast płacić tyle za chusteczki nasączone wodą, to wolałabym już użyć namoczonego ręcznika papierowego albo zabrać bobasa pod bieżącą wodę. To idealny przykład tego, że im coś jest prostsze tym więcej kosztuje.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: niesia2708 » 10 wrz 2018, 11:35

Justinaa, polecam
https://www.rossmann.pl/Produkt/Huggies ... 07186,7236

Mają super skład. A cena bardzo przyjemna. Ja kupuję na Allegro. Wychodzi około 4-4,50 za paczkę
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Chusteczki nawilżane

Postautor: Patrycja11 » 10 wrz 2018, 11:37

gohnia pisze:
Justinaa pisze:te mają mega skład, sama woda ale cena tez odpowiednia

Tak sobie myślę, że zamiast płacić tyle za chusteczki nasączone wodą, to wolałabym już użyć namoczonego ręcznika papierowego albo zabrać bobasa pod bieżącą wodę. To idealny przykład tego, że im coś jest prostsze tym więcej kosztuje.
dokładnie tak.. 10 zł za wodę, dziękuję mam w kranie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron