Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: malaJu » 30 gru 2012, 16:34

Ile wydałyście? Czy w ogóle jesteście w stanie oszacować wydatki? Od czego one zależą i gdybyście teraz miały kupować wszystko od nowa, to czy udałoby się na czymś zaoszczędzić? A może wydałybyście więcej, by mieć lepiej/szybciej/łatwiej?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: szaraczarownica » 30 gru 2012, 16:57

Mąż oszacował, że do połowy września wydaliśmy ok 4 tys. A potem pojawiło się kilka nagłych, niespodziewanych wydatków.
Co bym zmieniła?
Na spokojnie kupiłabym przewijak (kupowaliśmy na szybko już po porodzie). Nie zakładałabym, że skoro mamy tylko 42m2 to nie potrzebna będzie mi niania, więc zamiast samego monitora kupiłabym monitor z nianią - nianię też dokupywaliśmy na biegu - 1 urządzenie zamiast dwóch.
Zdecydowanie przemyślałabym zakupy ubraniowe. Mam kilka par spodni, których Staś zapewne nie założy, bo i tak chodzi głównie w kombinezonie zimowym, a pod nim spodnie tylko przeszkadzają. To samo z koszulkami, bluzami i innymi częściami garderoby.
No i kupiłabym porządny leżaczek-bujaczek z dużym przedziałem wagowym. Nasz pierwszy dostaliśmy w prezencie, bo ja leżaczka w ogóle nie chciałam i teraz musiałam kupić drugi, bo tamten jest tylko do 9 kg. A tak to mogłabym wymyślić coś innego na prezent.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Fuente » 30 gru 2012, 17:06

nie wiem ile, bo wyprawkę kompletujemy, ze tak powiem w ratach...
Ale jak to ostatnio podliczyłam to razem z wózkiem, fotelikiem samochodowym wychodzi mi, że około 4000 tys to lekką ręką...
A jeszcze planuję zakup niani elektronicznej (tyle że zastanawiam się właśnie czy nie lepiej tak jak piszę Szara zainwestować w urządzenie 2 w 1 z monitorem)- to zakupimy pewnie po porodzie już, wtedy okaże sie na ile będzie nam to potrzebne. Musze jeszcze zakupić laktator elektryczny i termometr dziecięcy...

Sporo udało nam się zaoszczędzić na wyprawce, dzięki forum :D Bo większość ciuszków kupiliśmy używanych. Część na szafingu, część bezpośrednio od dziewczyn z forum, kilka rzeczy używanych zamówiłam też na allegro.
Z wyprawki zostały mi jeszcze kocyki, śpiworek, pieluszki, wózek (już zamówiony, zaliczka wpłacona) oraz fotelik do samochodu i kilka rzeczy dla mnie do szpitala... tak to wszystko już mamy więc teraz tylko uzupełniać na bieżąco...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: malaJu » 30 gru 2012, 17:09

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Fuente » 30 gru 2012, 17:19

Kalkulator super...
Jak w morde strzelił nie chce byc inaczej... 3949 zł (juz podliczone razem z wózkiem i fotelikiem)
Liczę że jeszcze z 1000 złotych może do tego dojść jak dokupimy, nianię, laktator i termometr :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: kari » 30 gru 2012, 17:26

nie chce mi się liczyć, ale coś pewnie ok 2500-3000 zł, dzięki temu że ubranka dostaliśmy od kuzynki, a nowych kupiłam bardzo mało, teraz już dokupuję głównie używane na szafingach i od dziewczyn z forum, wózek mamy używany, pierwszy fotelik też łóżeczko za darmo, więc oszczędność rzędu ok 1000-1500 zł,
ogólnie to kupiłabym od razu termometr Thermo Flash, a nie później i sterylizator, laktator musiałam na biegu kupić, bo pożyczony połamałam :oops: , z innych rzeczy zbyt dużo nie dokupowaliśmy to co mieliśmy wystarczyło w zupełności,
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: kochecka » 30 gru 2012, 20:24

użyłam kalkulatora wklejonego przez Ju ::) wyprawka dla Laury to na chwilę obecną jakieś 700zł i już bardzo się nie zwiększy bo większość rzeczy mam. Ale dla Maksa to się chyba nie przyznam ile mi wyszło :oops:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Pepsi » 30 gru 2012, 20:30

Wg kalkulatora prawie 3000 a ile faktycznie to nie pamiętam. W sumie to nie liczyłam, bo bym się pewnie przeraziła 8-)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Patrycja11 » 30 gru 2012, 20:32

Pepsi pisze:W sumie to nie liczyłam, bo bym się pewnie przeraziła
tak samo.
Sam wózek kosztował nas ponad 2 tys, więc wolę nie wiedzieć ile ostatecznie nas wszystko wyniosło. Myślę, że koło 4 tys spokojnie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: martula_87 » 30 gru 2012, 20:33

U mnie wychodzi że przed narodzinami Dominika wydaliśmy ok 3tys zł. Później doszły kolejne dodatkowe wydatki które wyniosły ok 1 tys zł.
Tylko że my zaoszczędziliśmy na wózku ok 700zł i łóżeczku bo mam za darmo. Niestety sporo nas wyniosły ubranka bo niestety nikt nam nic nie ofiarował więc musieliśmy wszytko kupować.
Ale wiadomo pierwsze dziecko wszytko chciałam jak najfajniejsze i nowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: sardynka » 31 gru 2012, 11:47

My wydamy coś ok 4 tys, chociaż niby zaoszczędziliśmy trochę na wózku, łóżeczku i foteliku, bo te 3 rzeczy odkupiliśmy od rodziny za 1500 zł... resztę rzeczy (w tym ubranka) kupowaliśmy nowe no i na wielu dodatkowych rzeczach nie oszczędzaliśmy (np. termometr, materac do łóżeczka, nawilżacz powietrza itp.)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: MagdaKCh » 31 gru 2012, 12:52

U nas wyszło prawie 4 tys., na szczęście duuużą część zasponsorowali dziadkowie, więc można było przeżyć ;) W tym najdroższy był wózek+fotelik (2 tys.) i niania z monitorem (500 zł) i łożko z materacem (400 zł) i szkoło rodzenia (200 zł). Reszta to takie pierdółki, ale jak się zsumuje, to koszt się powiększa.
Oszczędziłam na ciuszkach, bo kupiłam tylko 3 body i 3 pajace, resztę miałam używaną, do tej pory nie mam nawilżacza i termometru. Planuje zakup podgrzewcza, sterylizatora nie. No i fotelik bujaczek muszę wymienić, bo kupiliśmy fantazyjny motoleżaczek ;), ale robi się już za mały (żałuję, ze od razu nie kupiłam takiego do 18 kg).
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: elao » 01 sty 2013, 23:14

Ciężko tak oszacowac ile wyniosła nas wyprawka (może to i dobrze :D ). Pamiętam że wózek z fotelikiem kosztował nas 1600 zł, potem jeszcze wydaliśmy 800 zł na większych zakupach. Poza tym ubranka (we wrześniu mała miała już skompletowaną garderobę)i rózne pierdoły (np. termometr, karuzele nad łożeczko) kupowalismy pojedyńczo więc nie pamiętam wszystkich cen. Sporo rzeczy aptecznych kupiliśmy dopiero jak się Asia urodziła (bo nawet nie wiedzielismy co jest potrzebne) - teraz mój mąż się dziwi że w aptece dwa razy po 100 zł zostawił :twisted: Jesli chodzi o kosmetyki to na razie korzystamy z próbek ze szkoły rodzenia i szpitala.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
elao
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 gru 2012, 17:47
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 18 times
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: MamaŻaby » 02 sty 2013, 18:47

z kalkulatora, opierając się na pamięci, wyszło ok 1500 zł
Sporo ubrań kupowałam w szmateksach. Wanienkę, przewijak i fotelik samochodowy oraz leżaczek pożyczyliśmy od znajomych. Wózek kupiliśmy na allegro. Niektórych rzeczy w ogóle nie kupowaliśmy, np. monitora oddechu, niani elektrycznej. Termometru też jakiegoś bajeranckiego nie mieliśmy.

Nie mieliśmy wielkiego budżetu i założyliśmy, że skoro decydujemy się na dziecko to nie powinniśmy oczekiwać finansowej pomocy od rodziców. Daliśmy radę sami. Żaba miała wszystko co potrzebne i dobrej jakości.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Bian » 10 sty 2013, 14:00

Heh według tego kalkulatora to wyprawka wyniosła nas mniej więcej coś ok. 4 tysięcy, a przecież mnóstwo ubranek i trochę gadżetów dostaliśmy od rodziny :shock: No i muszę zaznaczyć, że część kosztów pokryli dziadkowie.

Na pewno się cieszę, że na "zaś" nie kupiliśmy niani i monitora oddechu. Mimo iż Hania od początku śpi w swoim pokoju, to nigdy nic niepokojącego się nie zdarzyło.

szaraczarownica pisze:kupiłabym porządny leżaczek-bujaczek z dużym przedziałem wagowym

A ja zrobiłabym zupełnie odwrotnie, gdybym wiedziała, że moje dziecko tak wolno będzie przybierać na wadze, bo ona jeszcze 9 kilo nie osiągnęła, więc spokojnie mogłaby użytkować taką huśtawkę, która się sama buja :P Bo jednak z naszego bujaka zaczęła dość szybko uciekać i teraz bujak stoi schowany i czeka aż go przerobimy na krzesełko.

Ale muszę przyznać, że jestem z naszej wyprawki bardzo zadowolona, bo faktycznie kupiłam rzeczy, które mi się przydały. Mogłam wprawdzie kupić mniejszą ilość pieluch flanelowych i tetrowych, ale to akurat nie był duży wydatek :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Deco-Ania » 10 sty 2013, 14:18

malaJu pisze:Ile wydałyście? Czy w ogóle jesteście w stanie oszacować wydatki?
Ja jako osoba "tabelkowa" - oczywiście, że jestem w stanie to oszacować.
Nas wyprawka (prawie 3,5 roku temu) wyniosła: 3 524,19zł :-) Włączając w to rzeczy dla mnie (piżama dla mnie, szlafrok do szpitala, biustonosze do karmienia, podkłady poporodowe itp.). I mieliśmy część ubranek na pierwsze miesiące pożyczonych
Nie mieliśmy niani, monitora oddechu, podgrzewacza do butelek. Teraz też pewnie bym ich nie kupiła - ale to pewnie dlatego, że u nas wszystko przebiegło gładko i nie mam takich doświadczeń, ze względy na które byłyby mi potrzebne.

czy bym coś zmieniła? - jedno: kupiłabym nieco więcej bodziaków niż maiłam zaplanowane, bo te jako jedyne musiałam dokupić.

Ale myślę, że teraz wyprawka to koszt: 4000-5000 zł i to bez szczególnych szaleństw.


Nie doliczyłam tu oczywiście kosztów wizyt u lekarza, USG, leków/witamin w ciąży - bo to osobny temat: ile kosztuje ciąża. Jest taki??
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Sybel » 10 sty 2013, 14:24

Nam wyszło z kalkulatora około 3828, ale ubranka kupiła moja mama, podobnie butelki, a tetry i flanelki teściowa. Zabawek też nie kupowaliśmy. Przy zakupie butelek, ciuszków itd. to chyba z 5000 by nam wyszło. No ale zakupy robiliśmy 2 dni po ślubie i uznaliśmy, ze na naszym Potworze nie będziemy oszczędzać. Wyprawka dla mnie - laktotor, podkłady i cała reszta bambetli to chyba koło 600-700 zł
Sybel
 

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: wiolancia » 10 sty 2013, 15:31

Około 3,5 tysiąca,a i tak wszystkiego dokładnie nie podliczyłam,bo rubryczek zabrakło :shock:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: agnieszka19 » 10 sty 2013, 19:42

Jejku mnie bez ciuchów wyszło raptem około 1 tyś zł...
ALe tak:
Wózek używany- 200 zł
Wanienka- pożyczona
Łóżeczko- pożyczone
Materacyk- pożyczony
Podgrzewacz do butelek- pożyczony
Sudocrem- dostaliśmy duże opakowanie w szpitalu
kocyk- jeden kupiła moja mama, drugi moja babcia

Ciuszki natomiast nie sądze żeby kosztowały nas więcej niż 500 zł (mieszkaliśmy w Anglii i prawie wszystko kupowałam używane na targu)
Także można taniej-można 8-)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Malwina » 10 sty 2013, 19:57

Wózek z fotelikiem używany 900 zł;
Łóżeczko 300 zł
2 komplety pościeli - 450 zł (nie mogłam sobie odmówić zakupu lepszej pościeli w Słoniu :) Ale nie żałuję. Od 1,5 roku w ciągłym użytkowaniu "na zmianę" i nawet nie wyblakły w praniu, a zmieniam mu raz na miesiąc :)
kołdra i poduszka Gluck - ok 200 zł
ubranka może ze 100 zł, większość miał używanych.
Materac - 90 zł
Wanienka - 25 zł
Kocyki i becik - 100 zł

Myślę, że po odwiedzeniu apteki i zakupie pierdół dla mnie - ok 2700 zł
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: kasia_m85 » 10 sty 2013, 20:49

My wydaliśmy dużo, bardzo dużo. Drugie tyle kosztował pokój dziewczynek.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Deco-Ania » 10 sty 2013, 21:13

kasia_m85, to jasne, że w przypadku bliżniaków wyprawka jest "droższa"
No i chyba żadna z nas nie uwzględniła w kosztach wyprawki urządzenia pokoju dla dziecka.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: agnieszka19 » 10 sty 2013, 21:24

Deco-Ania pisze:No i chyba żadna z nas nie uwzględniła w kosztach wyprawki urządzenia pokoju dla dziecka


Nie, bo chyba w więkoszści przypadków dzieci na początku były w pokoju z rodzicami ;;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: szaraczarownica » 10 sty 2013, 21:27

Gdybym miała podsumować wszystkie koszty związane z narodzinami Stasia, to nam by wyszło coś ok 10 tys. Do kosztów wyprawki musiałabym doliczyć koszt zamiany mieszkań, remontu i wymiany części sprzętów oraz mebli :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Deco-Ania » 10 sty 2013, 22:10

agnieszka19 pisze:Nie, bo chyba w więkoszści przypadków dzieci na początku były w pokoju z rodzicami ;;)
Kolejna teza potwierdza, że jesteśmy wyrodnymi rodzicami :-) Antoś konsekwentnie od pierwszego dnia w domu był przyzwyczajany do swojego pokoiku.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: agnieszka19 » 10 sty 2013, 22:21

Tu raczej chodzi o wygode- przynajmniej w moim wypadku... ;;) Nienawidzę wstawać w nocy, więc łóżeczko miałam tak ustawone koło swojego, że nie musiałam z mojego wychodzić:) Sięgałam małą, przewijałam u nas na łóżku,karmiłam na leżąco,odkładałam do łóżeczka i wtulałam się w ciepłą pościel ::) Do swojego pokoju wyemigrowała jak miała 6 miesięcy :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Sybel » 10 sty 2013, 22:26

Wiecie, z drugiej strony u nas na przykład cały ślub plus impreza po ślubie kosztowały łącznie 5.000 zł (np. moja kiecka 9fashion 238 zł plus bolerko solar 200). Stwierdziliśmy, ze wolimy wydać na dziecko, niż na ślub :)
Sybel
 

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Deco-Ania » 11 sty 2013, 0:21

agnieszka19, ale my mamy micro-M i wejście do Antosia jest z naszego pokoju, wiec i tak było blisko :-)
Za to teraz nadrabia spanie z nami, bo sam przyłazi i żadne z nas nie ma siły go odnieść.

Sybel, ale zaszaleliście z budżetem ślubno-weselnym.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Misiak » 11 sty 2013, 1:32

Wydaliśmy zapewne sporo, nie chcę tego nawet podliczać...;) Ale jestem zadowolona ze wszystkich wyborów, a najbardziej z tego, że pierwsze ciuszki mamy wszystkie używane. Chyba bym się wściekła gdybym nowe, drogie ciuszki po miesiącu czasu musiała schować na dno szafy. Przykrótkich ubranek mam już całą reklamówkę, a jeszcze miesiąc temu nie miałam co jej założyć, bo we wszystkim się topiła. :shock: Czas leci i kilogramy Poli w górę też.:)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: martula_87 » 11 sty 2013, 8:19

Deco-Ania, no tak ale u nas pokoik kosztował tyle co kupiłam naklejki na ściane i fotoplakat plus firaneczka z Kubusiem.
A Dominik na dzień dobry spał obok naszego łóżka jak miał 4 miesiące wyemigrował do siebie.Ale to też z wygody było żebym za daleko chodzic nie musiała. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Sybel » 11 sty 2013, 9:09

Deco-Ania, u nas był skromny ślub cywilny i obiad na 16 osób potem. Bo ja nie cierpię ślubów, białych kiecek, kwiatków, gołąbków - a najbardziej wesel. Dla mnie osobiście jest to zbędne. Mieliśmy podjazd autem - Warszawą, ale bez ozdób. Miałam bukiet tulipanów, ale robiła zaprzyjaźniona kwiaciarka, wyszedł śliczny :)
Dlatego my chcieliśmy przeznaczyć kasę na Młodego :) Na dobry materacyk, pościel itd. Jestem zadowolona z wyboru :)
Sybel
 

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Deco-Ania » 11 sty 2013, 9:19

Sybel,Z mojej strony nie było w żadnej złośliwości w podtekście.
Nasi przyjaciele - mieli bardzo podobnie :-)
Tyle, że jak "siedzę" w branży i słyszę ile ludzie przeznaczają teraz na organizację ślubu/wesela, to można odnieść wrażenia, że nie da się inaczej - a da się.

martula_87, My też nie robiliśmy specjalnej reorganizacji w pokoju. Pozbyliśmy się sofy (żeby zrobić miejsce na łóżeczko) i w miejsce biurka wstawiliśmy komodę.
Więc koszty - też niewielkie stosunkowo. Nie było specjalnego malowania ścian, wymiany mebli na dziecięce.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Sybel » 11 sty 2013, 9:37

Deco-Ania, ja tego nie odebrałam jako złośliwość. Ja wręcz jestem dumna, że nam się tak ładnie wszystko udało, tym bardziej, jak od kolegi usłyszałam, ze mam kieckę, w której bym mogła oscary rozdawać :) Miałam prostą fryzurę, włosy rozpuszczone, część podpięta z tyłu w koszyczek spięty prostym ażurowym kwiatkiem za 12 zł, perły po babci i buty z ccc. Moja koleżanka dała kilkadziestą tysięcy na samo wesele. Dla mnie po rpostu to straszna strata kasy, skoro może być ładnie za niewielkie pieniądze. Na dodatek wszyscy na ślubie się świetnie bawili :)

Co do wątku - pokój dopiero będziemy urządzać. Nie wiem, czy liczyć farby i panele :D
Sybel
 

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: ava » 11 sty 2013, 16:29

szaraczarownica pisze:Gdybym miała podsumować wszystkie koszty związane z narodzinami Stasia, to nam by wyszło coś ok 10 tys. Do kosztów wyprawki musiałabym doliczyć koszt zamiany mieszkań, remontu i wymiany części sprzętów oraz mebli
>D U nas najdroższym elementem wyprawki był nowy laptop :mrgreen: - żeby wstawić łóżeczko musimy pozbyć się z pokoju biurka, a co za tym idzie starego stacjonarnego komputera (mimo, że nadal sprawuje się całkiem ok) ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Bian » 11 sty 2013, 19:42

Deco-Ania pisze:chyba żadna z nas nie uwzględniła w kosztach wyprawki urządzenia pokoju dla dziecka

U nas wprawdzie Hania spała od początku w swoim pokoju, ale ponieważ wynajmujemy mieszkanie, to wiadomo było, że się nie będziemy porywać na specjalne urządzanie. Zrobiliśmy tylko podstawowy remont, który i tak sfinansowała właścicielka w zamian za robociznę :) Aczkolwiek na pewno jak kupimy własne mieszkanie to się szarpniemy na fajne urządzenie dziecięcego pokoju.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Fuente » 11 sty 2013, 19:59

My pokój dla Amelki mamy. Był malowany jakiś rok temu, więc nie wymaga nawet odświeżenia. Mebelki w tym pokoju sa więc nie zamierzamy kupować. Jedynie łóżeczko zostało zakupione, ale kolorystycznie staralismy sie dopasować je do mebelków w pokoju. Wywalamy stamtąd biurko, więc jesli chodzi o przygotowanie pokoju dla Małej to nie ponieśliśmy żadnych kosztów...

Nie mniej na początku Amelka będzie spała z nami w sypialni... :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: hatifnatka » 04 lut 2013, 13:30

kosztów pierwszej wyprawki nie chcę podliczać ;) myślę, że ok 5 tys. mogło to być niestety... nic nie dostaliśmy, praktycznie wszystko trzeba było kupować od zera.
teraz będzie znacznie mniej. największym zakupem będzie w sumie 'dorosłe' łóżeczko dla naszego synka, a córcia będzie miała to niemowlęce.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: marciami » 06 lut 2013, 11:52

U nas wyszło tyle: 2189 zł
Już podliczyłam fotelik itp.
Nie ma w tym rzeczy do szpitala dla mamy i remontu pokoju. Niewiele nam wyszło, bo 80% wyprawki mamy albo używaną od kogoś albo pożyczoną. Pewnie z remontem pokoju dobijemy do 4000 zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: mls » 28 lut 2013, 14:24

Ciężko powiedzieć ile Nas kosztowała wyprawka. Skorzystałam z kalkulatora i wyszło 2735zł (wózek, łóżeczko, materac, wanienka, przewijak, pościel, 2 ręczniki, karuzelka, mata, leżaczek i 2 butelki ), a gdzie ciuszki, pieluszki, kosmetyka, laktator, mały remont mieszkania i inne rzeczy. Myślę, że wyszło ok 4500 bez remntu
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: niesia2708 » 23 cze 2013, 16:49

Na początku ciąży zastanawiałam się skąd Wam takie kwoty wychodzą, ale już wiem #:-s Jak podliczyłam na chwilę obecną wydaliśmy ok 2200 zł. I jeszcze pare rzeczy zostało do kupienia- przewijak, kosmetyki. Praktycznie wszystkie rzeczy z wyjątkiem pieluszek, kosmetyków, niani, butelek kupiliśmy używane. Jeszcze ok 1000 zł pójdzie kiedyś na mebelki do pokoju małej.
Kosztów jego urządzania już nie liczę, bo praktycznie wszystko kupiliśmy wcześniej i tylko czekało na zamontowanie, pomalowanie...
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: MadMar » 24 cze 2013, 19:42

ja starałam się wszystko pisać, oprócz ubranek i jak wiadomo- czasem mi coś umknęło.
W każdym razie całkowita wyprawka (bez ubranek) wyniosła nas 2773 zł
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: ava » 05 lip 2013, 20:46

My też wydaliśmy
niesia2708 pisze:ok 2200 zł
Nie kupowaliśmy wózka, największe zakupy dotyczyły fotelika samochodowego, łóżeczka i półszafy na rzeczy młodego. Ubranka prawie wszystkie były używane, albo dostałam albo kupiłam w lumpku, na nowe wydałam ok. 100 zł, max. 150 zł.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: jpuasz » 12 paź 2014, 16:20

Jak tak sobie liczę i liczę od kilku dni i jakbym nie patrzyła, to wychodzi mi min. 5000zł. W tym jest urządzenie pokoju, czyli np meble i materac, ale nie liczę remontu pokoju. Raczej nie uda się nic pożyczyć, bo nie ma od kogo, ponoć gdzieś jakieś ubranka są po bratankach, ale najmłodsze z dzieci ma 7lat, więc może się okazać, że dla niemowlaka nie ma nic - jeszcze nie wiem. Myślałam, że to będzie dużo niższa kwota, ale przede wszystkim poraziły mnie ceny wózków czy fotelika. I tak liczę max 1000zł na wózek (co nie jest dużą kwotą), 1000 na meble no i 1000zł na fotelik z bazą - to są te najkosztowniejsze rzeczy. Ja tak jak niektóre z Was jestem tabelkowa, wszystko zapisuję i jak będę miała ostateczną wycenę, to wtedy napisze jaka wyszła ostateczna kwota.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: sardynka » 12 paź 2014, 21:39

szaraczarownica pisze:Gdybym miała podsumować wszystkie koszty związane z narodzinami Stasia, to nam by wyszło coś ok 10 tys. Do kosztów wyprawki musiałabym doliczyć koszt zamiany mieszkań, remontu i wymiany części sprzętów oraz mebli :lol:


To my w sumie moglibyśmy doliczyć budowę domu (zdecydowaliśmg się właściwie jedynje ze względu na dzieci - tzn. Wtedy Miśka) i kupno kombi - także dodatkowo wyszłoby duuuużo więcej :p
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: szaraczarownica » 12 paź 2014, 21:47

sardynka, pobiliście jak na razie wszystkich =))))
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: jpuasz » 12 paź 2014, 22:11

e no to my z rzeczy mało wyprawkowych tylko okno wymieniliśmy :P
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: ava » 14 paź 2014, 13:34

szaraczarownica pisze:sardynka, pobiliście jak na razie wszystkich
Dokładnie :lol:
jpuasz pisze:e no to my z rzeczy mało wyprawkowych
wymieniliśmy biurko z komputerem stacjonarnym na laptopa (trzeba było zrobić miejsce na łóżeczko ;;) ) i założyliśmy grzejnik w korytarzu :p
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: kari » 14 paź 2014, 14:19

no my nie z budową domu, ale był zakup mieszkania, też ze względu na młodego obywatela
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: malinka1984 » 29 gru 2014, 16:10

U Nas będzie z wózkiem i wyposażeniem pokoiku 6 tyś.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malinka1984
SuperMama
 
Posty: 2339
Rejestracja: 11 cze 2013, 20:15
Has thanked: 972 times
Been thanked: 81 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Elma » 07 sty 2015, 14:08

Ciężko podać jakieś sumy, bo wszystko kupuje się "na bieżąco", z ciuszków jak wiadomo maluch szybko wyrasta, więc to się szybko zmienia. Dużo pieniążków idzie też na produkty typu kosmetyki i pieluszki.
Teraz jestem w drugiej ciąży, wyjdzie nas nieco taniej, bo część ciuchów i zabawek mam po pierwszym dziecku :)
Awatar użytkownika
Elma
 
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2013, 15:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Następna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron