Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: ittka » 11 cze 2015, 21:54

U nas nie sprawdziły się kaftaniki, więc widać po waszych wypowiedziach, że są naprawdę rzadko stosowane ;) U nas też przeleżały różnego rodzaju rożki, otulacze takie większe, małe buciki itp. W ogóle sukienki i spódniczki z grubszych materiałów również nie. W tych najmniejszych rozmiarach to przede wszystkim takie ubrankach, które szybko można ściągnąć i które nie będą dziecka uwierały. My unikamy zamków, szczególnie tych niezabezpieczonych u góry i dużej ilości zbędnych aplikacji naszywanych.
ittka
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:47
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: paaaat » 12 cze 2015, 10:55

To u mnie zupełnie inaczej niż u większości. Przez pierwszy miesiąc królowały pajace oraz kaftanik + śpiochy. Rajstop nie używam jeszcze w ogóle, za to bardzo dużo skarpetek. Obecnie pajace zakładam na noce, w ciągu dnia w cieplejsze dni uwielbiam rampersy, bodziaki to oczywiście podstawa, ale wolę te rozszerzane na ramionach niż z napami, no i w zależności od pogody do bodziaka zawsze zakładam spodnie/półśpiochy lub krótkie spodenki, mam obsesję żeby ten pampers nie wystawał, zwłaszcza jak idziemy na dwór. Właśnie, jeśli o wyjścia to w chłodniejsze dni zakładałam polarowy kombinezon, welurowy pajac, lub misiową bluzę i spodnie dżinsy lub dresiki.
Czapki w domu nie używałam, na dwór bawełniane lub na upały bandamka.
Obrazek
Awatar użytkownika
paaaat
SuperMama
 
Posty: 886
Rejestracja: 22 paź 2014, 19:05
Has thanked: 0 time
Been thanked: 74 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Paulinka » 18 sie 2015, 10:46

No to u nas z racji upałów, które nam towarzyszą praktycznie od urodzin Helenki, głównie samo body z krótkim rękawem (w te mega upały, w domu tylko pampers, a czasami nawet trochę leżakowania na golaska), na początku na wyjścia czapeczka bawełniana (w domu nigdy). Jak były jeszcze chłodniejsze noce, to do spania pajac, póżniej body z długim rękawem i skarpetki ( i w rożku), a w szczyt upałów tylko body z krótkim rękawem + przykrycie pieluszką.

Póki co jeszcze w ogóle nie zakładałyśmy śpiochów, półśpiochów czy kaftaników. Kilka razy spodenki na body na spacer.

Jeśli chodzi o rodzaje body - na sam początek zdecydowanie kopertowe, ale już po kilku dniach przyzwyczailiśmy się do tych wkładanych przez głowkę. O ile te z zakładkami lepiej się ubiera, to jednak wkurza mnie takie "rozmemłanie" pod szyją i teraz jak już kupuję, to z napkami.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: maga23 » 23 sie 2015, 14:51

Po doświadczeniach z synkiem uważam, że pajace, body i półśpiochy to najlepsze ubranka dla nowo narodzonych maluszków. Z czasem można dokładać jakieś fajne spodenki czy bluzeczki, ale na początku lepiej postawić na wygodę maleństwa. Ja dla synka kupowałam pajace i body w mother care, ale oczywiście zlikwidowali ten sklep w łódzi i jest tylko w Wawie, a wzorki dla dziewczynek, których aktualnie poszukuję mają boskie :)
maga23
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2015, 14:29
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Paulinka » 07 lut 2016, 22:43

Jesli chodzi o body czy pajace to ja najbardziej lubie next albo mothercare (jesli komus sie ta informacja przyda,to we Wrocku jest sklep w Magnolii),mam tez kilka par body f&f,reserved i ze smyka.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: ostrygi » 01 mar 2016, 9:53

chyba body, tylko nie wiem gdzie kupować?
Awatar użytkownika
ostrygi
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2016, 9:45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: lmyszka » 01 mar 2016, 10:42

ostrygi, gdybyś się z nami przywitała w odpowiednim dziale i napisała coś o sobie na pewno byśmy pomogły wiedząc a jakim wieku dziecko masz czy np. w ciąży jesteś >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: asia-koral » 19 maja 2016, 11:09

W moim przypadku najlepsze były rozpinane body i koszulki z guzikami. Niestety widziałam też sporo ubranek, które moim zdaniem były niezbyt wygodne i dla mamy i dla dziecka, bo nie miały żadnego zapięcia przy buzi, a jakoś wciągania przez głowę nie mogłam sobie wyobrazić u takiego malucha. Zresztą moja Hania niezbyt lubiła się przebierać. Teraz już sie to zmieniło i nie mamy problemu. Ale gdyby nie ubranka, które praktycznie całe się rozpinają to chyba "chodziłaby" w tym samym przez kilka dni :P
Awatar użytkownika
asia-koral
 
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Dorota211 » 13 cze 2016, 13:12

pajace rozpinane po całej długości, bodziaki rozpinane, półśpiochy, na lato rampersy. Ważne żeby na początku nie trzeba było przekładać przez główkę.
Dorota211
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2016, 11:44
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Malena » 28 sie 2017, 21:50

ja uwielbiam dla Zośki body z długim i krótkim rękawem dresowe spodenki. Latem - kombinezoniki.

W ogóle nie sprawdzają nam się sukienki - oczywiście na wyjątkowe okazje miała - jak Wigilia czy komunia kuzynki - zawsze jednak dbałam, żeby to były wygodne egzemplarze, nie sztywne tiulowe spódniczki "bo to przecież dziewczynka", tylko bawełniane, miękkie i wygodne kiecki. Jednak podsumowując 9 miesięcy - prawie żadnych sukienek nie założyła, a na pewno nie na codzień. Wygoda i luz wygrywają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Malena
 
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:54
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: niesia2708 » 28 sie 2017, 22:02

Malena, spódniczki lekkie i miękkie polecam z Pinokio
http://sklep.pinokio.net.pl/pl/pikolina ... a-bez.html
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Bian » 29 sie 2017, 9:07

niesia2708, nawet nie wiedziałam, że Pinokio robi też większe rozmiary. Mamy od nich sukienkę na 92 cm i myślałam, że to maks, a bardzo ją lubię. Twój link bardzo mi się przyda, bo moje dziewczyny to prawdziwe "tiulewny" :P
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: kamilliap » 25 sty 2018, 10:28

ja na początku miałam sporo bodów kopertowych bo najłatwiej nam sie je ubierało, miałam je z hm, sporo z drugiej ręki :) dbałam o to by ubranka były bawełniane.
kamilliap
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:17
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Anita999 » 07 mar 2018, 15:11

Dla mnie zawsze najwygodniejsze były body , kaftaniki i półśpiochy :)
Mama Anitka pozdrawia ! :)
Awatar użytkownika
Anita999
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: malulu » 11 gru 2019, 14:14

Aligru, dziękujemy, że w pierwszym poście dajesz nam reklamę Aligru, :evil:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Renata » 05 sty 2020, 13:08

Najważniejsze jest to aby ubranka były wykonane z naturalnych tkanin:)
Renata
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2020, 13:06
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Patrycja11 » 05 sty 2020, 13:10

Renata pisze:Najważniejsze jest to aby ubranka były wykonane z naturalnych tkanin:)
mhmmmm no no, Ameryki nie odkryłaś ;))))))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: TadeuszKowalski » 24 lut 2020, 10:04

Ja ubranka dla naszego Maciusia wydziergałem własnoręcznie, taniej i prościej
TadeuszKowalski
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2020, 10:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Patrycja11 » 24 lut 2020, 14:34

TadeuszKowalski pisze:Ja ubranka dla naszego Maciusia wydziergałem własnoręcznie, taniej i prościej
w sensie że wszystkie? :-o

Usunęłam kilka PANA komentarzy w wątkach totalnie od czapy, zatem może napiszę tutaj. Bardzo proszę sobie darować dziwne podbijanie postów, TYLKO PO TO, żeby jeden z nich zapodać nam z reklamą. Będę czujna i nie zawaham się użyć bana.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Smerfi09 » 06 sie 2021, 12:23

TadeuszKowalski pisze:Ja ubranka dla naszego Maciusia wydziergałem własnoręcznie, taniej i prościej


no ceny włóczek raczej niskie nie są, nie sądze że wyszłoby taniej, zrozumiem szycie, ale dzierganej garderoby w całości sobie nie wyobrażam
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Smerfi09
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:15
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Poprzednia

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron