Prywatny szpital MEDEOR

Nasze doświadczenia, czyli subiektywnie o naszych ciążach i porodach.

Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Fuente » 03 gru 2012, 21:56

Są tematy o wszystkich łódzkich szpitalach poza Medorem.
Ja do nie dawna nie wiedziałam nawet o jego istnieniu :)

Któraś może rodziła? Może ktoś ze znajomych rodził? Macie jakies informacje?

Ja moge powiedzieć tyle ile dowiedziałam się na szkole rodzenia. Ogólnie wszystko super (jak to w prywatnym szpitalu), maja umowe z NFZ, ogólnie atmosfera podobnie jak w SALVE, pacjentki bardzo zadowolone, położne w większości przeniesione z zamkniętego już oddziału w Koperniku, stawiają bardzo na ochronę krocza przed nacięciem, tak więc nacięcie wykonywane w razie konieczności, a nie w każdym przypadku. Nie mają oddziału neonatologii więc przyjmują tylko porody w planowanym terminie 38-40 tydzień (czyli podobnie jak Rydygier), w razie komplikacji dziecko jest przewożone do Matki Polki albo do Salve.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: justine » 03 gru 2012, 22:14

Ja rodziłam i byłam zadowolona z opieki, co prawda miałam wykupiony pakiet ale to dlatego, że chciałam mieć pewność, że zostanę przyjęta, bo nie brałam pod uwagę porodu w państwowym szpitalu.
Fuente pisze:maja umowe z NFZ
to prawda ale podobno coraz trudniej urodzić tam na NFZ, choć znam co najmniej 2 osoby, którym się to udało, tyle, że latem :) Nie wiem jak jest teraz.
Fuente pisze: stawiają bardzo na ochronę krocza przed nacięciem

Nie wiem czy wszystkie położne, jedna na pewno, miałam z nią rodzić tylko, że skończyło się cesarką, tak więc krocze pozostało w stanie nienaruszonym :)
Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego szpitala to chętnie odpowiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Justinaa » 03 gru 2012, 22:36

dziewczyny, niedługo na stronce będzie wywiad z panią Rychta, która jest tam położną
z tego, co mówiła, rzeczywiście stawiają na ochroną krocza, ponoć 95% pierworódek NIE nacinają krocza, poza tym, hmm, moja przyjaciółka tam rodziła,na NFZ, poszła na żywioł i pojechała tam, jak zaczęła się akcja porodowa, była bardzo zadowolona z opieki, natomiast sam poród, hmm, zakończyło się kleszczami, ale pewnie wszędzie tak mogło być
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Dorota Grodecka » 04 gru 2012, 0:27

od poloznej, ktora byla na pokazie filmu u nas wiem, ze sale (3 szt.)mniejsze niz w Salve, w tym jedna przechodnia....opieka dobra. pracuje tam polozna Dorota od porodow domowych....pracuje tez w Salve...obsada generalnie z Kopernika
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: martula_87 » 04 gru 2012, 7:43

Fuente, Frezja też się napewno wypowie z tego co słyszałam bardzo trudno już urodzic tam na NFZ.
No i z głosów znajomych wszytko pięknie ładnie ale nie dają znieczuleń bo twierdzą że poród szybko postępuje w kilku przypadkach tak powiedziano a w jendym poród trwał 20 h więc szybkiego postępu na moje oko nie było a znieczulenie nie podali.Sądze że wynika to z małej ilości anestezjologów a nie szybkiego postępu porodu.
Urodziło tak kilka znajomych osób i żadna przy naturlanym nie otrzymała znieczulenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Justinaa » 04 gru 2012, 8:37

martula_87, moja przjaciolka miala znieczulenie przy SN
co do pokoi - nie znam tych w Salve, ale te w Medeorze wygladaja niezle :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: martula_87 » 04 gru 2012, 8:45

Justinaa, no to przykład że jednak dają.Mówie w przypadku osób które zanm żadna nie otrzymała znieczulenie mimo iż ta co rodziła 20 h miała wykupiony pakiet.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Justinaa » 04 gru 2012, 10:17

martula_87, ano wiec wlasnie, a moja pryzjaciolka nie miala wykupionego pakietu, co ciekawe :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Fuente » 04 gru 2012, 10:59

Na NFZ rodzić rzeczywiście trzeba mieć farta... tak jak i w SALVE, ale dzięki temu, że mają umowe z NFZ to poród prywatny jest tańszy zdecydowanie, więc to duży plus.
Oreintujecie się jaki jest koszt porodu? Bo na stronie nie ma żadnej informacji na ten temat?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: justine » 04 gru 2012, 12:11

Fuente, poród naturalny 3000zł, ja taki pakiet właśnie wykupiłam, skończyło się cesarką ale nie musiałam dopłacać. Za cesarkę jest chyba 3200 ale nie jestem pewna, w każdym razie na pewno więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Justinaa » 04 gru 2012, 22:07

a co do pokoi w Medeorze to wyglądają tak :D

sala porodowa
Obrazek

i poporodowa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Frezja » 04 gru 2012, 22:33

ja rodziłam w Medeorze bez wykupionego pakietu,na NFZ,była to typowa loteria albo zostanę przyjęta albo nie i korzystam z planu B :D czyli innego szpitala,akurat tej nocy mnie się udało bo do szpitala trafiłam o 23,inne dziewczyny które dotarły grubo po północy a nie miały wykupionego pakietu niestety nie zostały przyjęte.Co do znieczulenia zzo,ja nie dostałam choć byłam na nie nastawiona,zapewniano mnie że proces porodu przebiega dość sprawnie a ja podobno doskonale radziłam sobie z bólem :lol: więc znieczulenie mogłoby opóźnić akcję,i tu się zgodzę bo rzeczywiście tak bywa,inna sprawa że w czasie mojego porodu były przeprowadzane 2 cc więc bardzo prawdopodobne że zwyczajne nie miał mi kto podać tego znieczulenia,no ale wytłumaczyłam to sobie że ktoś bardziej go potrzebuje wtedy niż ja :roll: z tego co się orientuję w innych szpitalach też może taka sytuacja się zdarzyć.Moja znajoma rodziła dzień później również w ramach NFZ i znieczulenie dostała bez problemu no ale tego dnia poród był tylko jeden, także myślę że to nie jest świadome działanie z ich strony, w końcu znieczulenie jest odpłatne i jego koszt to 500 zł,gdyby było za free to wtedy jasne by było to, że starają się "oszczędzać" .Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, położne miłe i pomocne,czysto,wyżywienie super.Ja miałam okazję przyjrzeć się szpitalowi i warunkom tam panującym dokładnie ponieważ spędziłam tam tydzień ze względu na antybiotykoterpię mojego synka,poznałam też sporo dziewczyn które również były zadowolone i zdecydowana większość nie miała wykupionego pakietu.Nie wiem jak jest teraz,ja rodziłam w lipcu,może coś się zmieniło,na pewno więcej osób dowiedziało się o istnieniu szpitala i możliwości porodu w ramach NFZ więc z dostaniem się może być ciężko ale zawsze warto spróbować i ewentualnie ułożyć sobie plan B :mrgreen
a to kawałek sali :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Martha_ » 06 gru 2012, 14:03

Moja koleżanka tam rodziła ( rodziła na stojąco) na NFZ, zapłaciła tylko za znieczulenie 500 zł. Sale, atmosfera, super, położne bardzo pomocne -zwłaszcza w nocy (położna przychodziła i mówiła, żeby się wyspała a ona się zajmowała maleństwem). Niestety w razie komplikacji dziecko jest przewożone do Matki Polki :(
Martha_
 
Posty: 71
Rejestracja: 27 lis 2012, 13:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: yuna » 07 gru 2012, 14:56

Z tym NFZetem co prawda to prawda. Mnie się udało tam rodzić, ale to czystym fartem chyba.
Trafiłam tam z "fałszywym alarmem" na dwa tygodnie przed terminem. Skurcze, wszystko i skończyło się na nocce w szpitalu i siup do domu. Od tamtego czasu mieli mnie pod ciągłą opieką.
Co drugi dzień praktycznie jeździłam na badania.
28 maja jeden z lekarzy stwierdził, że jak się samo nic nie ruszy, to mam następnego dnia na 9.00 rano przyjechać to będziemy wywoływać.
wróciłam tego samego dnia ok. 23. Później, od dziewczyn na sali dowiedziałam się, że gdybym przyjechała godzinę później, to by mnie nie przyjęli, bo akurat tej nocy do porodów przyjmowali co chwila praktycznie. Także miałam farta.
Położne mają sympatyczne, chociaż w trakcie tych kilku godzin wkurzało mnie niesamowicie to, że moja położna potrafiła zniknąć na pół godziny... Szczególnie pod koniec. Jak przyszło co do czego to była cierpliwa i sympatyczna. Nie było żadnego warczenia, poganiania i tego typu rzeczy.
No i nie upierają się, żeby rodzić na leżąco, co jest super. Ze mną położna próbowała różnych metod, ale ostatecznie i tak wylądowałam na łóżku, bo mi nogi posłuszeństwa odmawiały.
Opieka po porodzie też super. Pielęgniarki i położne bardzo pomocne. Jak zdecydowałam się z małą zostać na noc, to co jakiś czas zaglądały i pytały czy wszystko okey, czy nie ma problemów.
Pokazywały jak karmić, mężowi pokazały jak kąpać dziecko itd.
Ogólnie jestem zadowolona i jak rodzić jeszcze raz to tylko tam (bez względu na koszty).

Martha_ pisze:Niestety w razie komplikacji dziecko jest przewożone do Matki Polki

W zasadzie z każdego szpitala w razie komplikacji dziecko wiozą do Matki Polki, bo tam jest najwięcej specjalistów.

Martha_ pisze:położne bardzo pomocne -zwłaszcza w nocy (położna przychodziła i mówiła, żeby się wyspała a ona się zajmowała maleństwem)

Ja pierwszej nocy zostawiłam dziecko u położnych... Rodziłam przez pół nocy praktycznie, cały dzień nie spałam, więc wypadało się zdrzemnąć, a obawiałam się czy przy dziecku będę w stanie.
Jedyny minus tego to to, że karmiły małą butelką nad ranem.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: baila » 20 gru 2012, 10:31

Ja rodziłam w Medeorze w listopadzie i problemów z przyjęciem nie było, pytałam położnej o to czy dużo osób odsyłają, to powiedziała, że było kilka przypadków i fakt, że mają dużo porodów,ale póki co to ogarniają. Wiem też, że umowę z NFZ mają podpisaną do 2014. Pokój do porodu intymny, położne super, zapłaciłam za znieczulenie na życzenie 500 zł. Po porodzie byłam w sali 2osobowej , w każdej sali łazienka i prysznic. Fakt, że jest to mały szpital dał mi komfort psychiczny, dlatego ja ze swojej strony polecam.
Awatar użytkownika
baila
 
Posty: 128
Rejestracja: 17 gru 2012, 21:42
Has thanked: 11 times
Been thanked: 0 time

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: elutka » 31 sty 2013, 22:36

Hej, jakiego lekarza możecie polecić w medeor-ze?
elutka
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2013, 22:31
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: malaJu » 01 lut 2013, 23:17

@Frezja, @yuna, pomożecie (mojej) koleżance?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Frezja » 02 lut 2013, 11:06

Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: MagdaKCh » 04 lut 2013, 13:39

Ja miałam w Medeorze cc, ze wskazań medycznych, planowane, na NFZ. W 32. tyg. się umówiłam na wizytę kwalifikującą do dr. Krajewskiego, w 36. tyg. na nią poszłam, ale przyjął mnie dr. Laskowski, bo Krajewski był na urlopie. Umówiliśmy się na konkretny dzień na cc, jakby się coś wcześniej działo, miałam dzwonić na porodówkę i jechać, dostałam skierowanie do szpitala, z którym w dniu porodu pojawiłam się o 8 rano w recepcji. W "międzyczasie chodziłam na KTG.
Jeśli chodzi o lekarzy, obydwu mogę polecić - bardzo kompetentni i sympatyczni, a blizną po cięciu dr. Krajewskiego można się chwalić, taka ładna jest ;) (ciął Krajewski, ale Laskowski też przyszedł zobaczyć dzidziusia).
Na sali leżałam takiej, jak wkleiła Justinaa - czysto, komfortowo, ładnie. Obsługa, personal - super sympatyczna, począwszy od lekarzy, poprzez położne, aż po salowe.
Z czystym sumieniem mogę ten szpital polecić - i mówię to ja, przeciwniczka szpitali, która z Matki Polki prawie uciekła ;).
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: lmyszka » 04 lut 2013, 13:52

No to jak jest z tym szpitalem? Jak zaczynam rodzic to moge tam po prostu jechać i sprawdzić czy mnie na NFZ przyjmą a jak nie to jechać gdzie indziej? Czy nawet jak mam plan rodzić na NFZ to powinnam tam wcześniej jechać na wizytę kwalifikacyjną?

Normalnie mam rzut beretem do tego szpitala :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: martula_87 » 04 lut 2013, 14:13

lmyszka pisze:Czy nawet jak mam plan rodzić na NFZ to powinnam tam wcześniej jechać na wizytę kwalifikacyjną?

Tak.Inaczej nie masz szans tam urodzic.
Teraz mojej mamy koleżanki córka będzie rodzic chyba w czw przez cc jest umówiona na konkretną godzinę.Oczywiście na NFZ.
I powiedzilie jej żeby się nie martwiła bo napewno ją przyjmą.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: lmyszka » 04 lut 2013, 14:19

Ale jeżeli nie prowadzę tam ciąży to po 30 tc dzwonie i umawiam sie na kwalifikację? Zaznaczam wtedy, że chce na NFZ?
Wcześniej nawet nie brałam tej opcji pod uwagę, ale jak poczytałam o szpitalu i że jest realna szansa na poród w ramach funduszu zaczęło mnie to kusić :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: martula_87 » 04 lut 2013, 14:21

Musisz zapytac dziewczyn napewno Frezja nie prowadziła tam ciąży a urodziła w ramach NFZ.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: MagdaKCh » 04 lut 2013, 14:41

lmyszka pisze:Ale jeżeli nie prowadzę tam ciąży to po 30 tc dzwonie i umawiam sie na kwalifikację? Zaznaczam wtedy, że chce na NFZ?
Wcześniej nawet nie brałam tej opcji pod uwagę, ale jak poczytałam o szpitalu i że jest realna szansa na poród w ramach funduszu zaczęło mnie to kusić :)


Dokładnie tak. Dzwonisz koło 30. tygodnia i się umawiasz na tę wizytę - trzeba wcześnie dzwonić, bo terminy są długie - już w sierpniu długo czekałam, a z tego, co wiem, to teraz jest dużo większe zainteresowanie. Od 36. tyg chodzi się co tydzień na darmowe KTG, a w 38. i w. 39. tyg. chodziłam co drugi dzień.
Jeśli chodzi o planowane cc to z przyjęciem nie ma problemu, bo Cie wpisują w kalendarz i już. Jeśli chodzi o poród sn, to dostajesz skierowanie, ale uprzedzają, że może się tak zdarzyć (choć chyba jeszcze tak nie było),że dużo kobiet w tym momencie rodzi i Cię nie przyjmą, dlatego dają nr tel na porodówkę i przed przyjazdem radzą dzwonić.
Nie wiem, czy tu wolno wkleić linki do innego forum - wkleję, a jeśli nie wolno to proszę go wywalić :) - bo tam jest dużo wpisów i można się sporo dowiedzieć: http://forum.mamazone.pl/index.php?/top ... welacja-d/

Moim zdaniem, naprawdę warto tam się wybrać, no chyba, że wiadomo, że w ciąży są jakieś komplikacje i coś się może przy porodzie dziać -ale wtedy to oni i tak chyba nie przyjmują i nie kwalifikują.
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: kochecka » 04 lut 2013, 14:51

zapisałam się własnie na wizytę kwalifikacyjną do Medeora do dr Krajewskiego. Tylko termin dość odległy i ciekawe czy dotrwam do tego czasu w dwupaku...wizytę mam na 4 marca :roll:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: lmyszka » 04 lut 2013, 15:03

kochecka, za późno sie umówiłaś :) Obyś dała radę :)
Ja chyba tez się zdecyduje, mam jeszcze czas ale juz chyba o tym myslę :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: kochecka » 04 lut 2013, 15:09

lmyszka pisze:za późno sie umówiłaś

za długo nad tym myślałam...mam nadzieję, że może jednak się uda.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: elutka » 12 lut 2013, 12:16

Dzięki za odpowiedź. Przede wszystkim dodzwonienie się do Medeor-u to tragedia. Ale nie dziwię się, jak już się tam znalazłam to faktycznie ciemno przy rejestracji. Trafiłam do dr Anny Kośmider .... (drugiego nazwiska nie pamiętam). Do dr Krajewskiego zapisują tylko z patologiami i różnymi problemami. Dostałam skierowanie na usg i podstawowe badania. Wyznaczyłam się już na kolejną wizytę kontrolna, zobaczymy. Spóźniłam się na swoją godzinę, bo byłam nauczona doświadczeniem, że i tak wejdę później. A tu zaskoczenie! Nie przyszłam na czas, więc musiałam czekać aż reszta pań wejdzie i dopiero ja. Czyli wchodzimy wg swoich godzin. Pierwszą wizytę uznaję za bardzo trafioną. Czekam na kolejną.
elutka
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2013, 22:31
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: martula_87 » 12 lut 2013, 14:38

Mojej mamy koleżanki córka w czw urodziła przez cc córeczkę,Jest bardzo zadowolona poród na NFZ po niecałych 2 dobach była już z Malutka w domu.Z tym że mieli już stracha że ich odeślą wszystkie dziewczyny były odsyłane do innych szpitali ich tylko przyjęli ze wzg na to że była wcześniej umówiona na planowane cc inaczej też pewnie byłaby odesłana.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Deco-Ania » 07 mar 2013, 22:32

Rozmawiałam z kuzynką, która właśnie planuje urodzić w Medeorze.
Kilka rzeczy mnie zastanawia...
- o co tak właściwie chodzi z tą wizytą kwalifikującą? Bo dla mnie brzmi to jak jakiś casting.
Jedyne wytłumaczenie logiczne jakie znalazłam: przyjmują tylko niezagrożone ciąże, z dużym prawdopodobieństwem, że podczas porodu nie wystąpią komplikacje.

i to co najbardziej mnie zaskoczyło: szpital ma podpisaną umowę z NFZ. Kuzynka zakwalifikowała się na poród NFZ-towy. Rozumiem ,ze poród NFZ przebiega wg pewnych standardów i że szpital daje możliwość, żeby sobie ten standard podnieść (pokój do dyspozycji, łóżko dla męża, położna przez cały czas, opcja znieczulenia). tylko nie rozumiem, dlaczego ma za to zapłacić 3000zł (czyli tyle samo gdyby zdecydowała się wykupić poród prywatnie) skoro zakwalifikowała się na poród NFZ (co rozumiem tak ,że fundusz płaci za pewien pakiet usług), a nie dopłacić ewentualną różnicę.

Co do odsyłania pacjentek dostała info, że ma przyjeżdżać prosto do nich. Bez konieczności wcześniejszego telefonu czy jest miejsce. Odesłanie ma podobno miejsce sporadycznie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: malaJu » 07 mar 2013, 22:36

Deco-Ania, to normalne procedury
tak jak piszesz, ze wzgledu na braki w sprzecie (może) oraz ewentualne ryzyko ta jak w Salve przyjmują tylko bezpieczne porody. Fakt - kto normalny rozwiązuje zagrożoną ciążę w szpitalu innym niż specjalistycznym? Ale musza to sprawdzić, bo jednak wariaci są na świecie.
A z tym, że juz kazą dopłacić 3tys to mnie zaskoczyłaś, bo do tej pory było za free. Widac może realia się zmieniły?Inna umowa z NFZ? Taka jak w Salve, gdzie płacisz wlasnie za usługi dodatkowe taką kasę?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Malwina » 07 mar 2013, 22:37

To napisz potem opinię kuzynki, bo ja tez planuję starać się tam rodzić w ramach nfz. Jak się nie uda, to Matka Polka :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Deco-Ania » 07 mar 2013, 22:52

malaJu pisze:ak jak piszesz, ze względu na braki w sprzecie (może)
Tego bym tak nie określiła. Jak włączyłam "myślenie" to skojarzyłam, że prawdopodobnie mają I stopień referencyjny.
Ale informacja "wizyta kwalifikująca" brzmi mało fajnie. Tak jakby nie każda ciężarna, która zaczyna rodzić w planowanym terminie mogła tam pojechać.

Co do tych opłat - chyba, że nie do końca zrozumiałam - ale upewniałam się. Albo kuzynka w amoku ciążowym coś źle zrozumiała. Jeśli zobaczymy się wcześniej to jeszcze raz dopytam.
Zostało co najwyżej 3-4 tygodnie i będę wiedziała więcej. Byle do ... 18-go :-)

Malwina kuzynka to samo usłyszała od swojego lekarza: jeśli nie uda się w Medeorze, to ma jechać do Matki Polki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: szaraczarownica » 08 mar 2013, 8:07

Deco-Ania pisze:jeśli nie uda się w Medeorze, to ma jechać do Matki Polki

Całkiem słusznie, bo jak ja rodziłam, to z Madurowicza codziennie odsyłali. Nie wiem dlaczego oni mają takie obłożenie, a ICZMP nie. Fakt faktem Madurowicz jest mniejszy. Ale dlaczego tam się tyle kobiet pcha? :roll:
Tak więc lepiej już nie jechać w kolejne odsyłające miejsce licząc na to, że a nuż się uda, bo skończy się na porodzie w samochodzie ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: martula_87 » 08 mar 2013, 8:10

Deco-Ania pisze:Co do tych opłat

Z tego co wiem to nadal nie ma żadnych opłat jak rodzisz na na NFZ(tylko płatnie jest znieczulenie) z tym że jest zawsze ryzko że Cię odeślą(a ostatnio ja słyszę o tym coraz częsciej bo ilośc chętnych jest bardzo duża)
Wiadomo jak wykupisz ich pakiet to wtedy wezmą Cię bez żadnych problemów i zawsze miejsce się znjadzie.
O ile dobrze doczytałam tak ma byc do końca 2014 roku bo jest kontrakt z NFZ a później wszytko zależy od tego co im się uda podpisac.Salve niby też ma umowę ale tam bez tej dopłaty nie masz szans urodzic.A osobiście znam kilka osób co urodziło w Medeorze bez opłat.

A wizyta kwalifikacyjna cóż ja popieram oni nie są przygotowanie na przyjmowanie skomplikowanych przypadków więc się zabezpieczają.Napewno też nie są gotowi przyjmowac porodów w których wiadomo że dziecko będzie wymagac specjalisty bo ich nie mają.
Mojej mamy znajmej, córka została od razu zakwalifikowana na cc wyznaczyli konkretny dzień i godzinę wpisali w kalendarz i mimo że wszytkie dziewczyny odsyłali ze wzg na brak miejsc to ją przyjeli bo była to cc zaplanowana.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: martula_87 » 08 mar 2013, 8:12

szaraczarownica, dokładnie ostatnio znajomą z Rydygiera odesłali bo miejsc brak od razu kazali jej jechac do CZMP.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Deco-Ania » 08 mar 2013, 10:28

martula_87 pisze:Z tego co wiem to nadal nie ma żadnych opłat jak rodzisz na na NFZ
To też tak zrozumiałam. I tego nie kwestionuję.
Chodzi o to, że masz opcję podniesienia "komfortu" porodu (czyli wykupienie sali tylko dla Ciebie, że może w tej sali razem z Tobą spać mąż/partner na łóżku obok, że w czasie porodu masz położną do dyspozycji tylko dla Ciebie, i która jest na"telefon" - jeśli zaczyna się poród przyjeżdża do szpitala)- i za to kwota jest moim zdaniem dość wysoka, bo taka sama jak opłacony poród prywatny. Według mnie powinno się dopłacić tylko różnicę (bo za część płaci NFZ).

Zastanawia mnie jedno - jak w takiej sytuacji, kiedy przyszła mama zdecyduje się na tą dopłatę, zostanie rozliczony poród.
Mama zakwalifikowała się na poród, za który zapłaci NFZ a dodatkowo opłaciła ten poród (skoro nie dopłaca różnicy, tylko płaci całość) - czyli jak dla mnie szpital dostaje podwójne pieniądze za jedną usługę.
Mam nadzieję, że nie nakręciłam za bardzo i zrozumiałyście o co mi chodzi.
I tego się czepiam. Ale zaznaczam, że może czegoś nie zrozumiałam z informacji jakie otrzymałam i może jest inaczej. Dlatego napisałam, żeby się czegoś dowiedzieć.

Ale niedługo pewnie wszystko się wyjaśni.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: malaJu » 08 mar 2013, 10:34

Deco-Ania, jak dla mnie to tak jak w prywatnych z kontraktem. Szpital rozlicza z NFZ usługi podstawowe, bo to ma w kontakcie. I dostaje kasę za taki wlaśnie poród. Nie wiem dokladnie jaka to kwota. Mama doplaca za deluxe. Ja płaciłam w innym wlasnie za położną, za salę 1os etc.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Deco-Ania » 08 mar 2013, 10:45

malaJu pisze: Mama doplaca za deluxe
OK - tylko, że kwota dopłaty za to deluxe jest podobno taka sama jak gdyby opłaciła prywatny poród (bez udziału NFZ) I to mi nie pasuje.
Ale już odpuszczam temat.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: malaJu » 08 mar 2013, 10:46

Deco-Ania, no to faktycznie brzmi dziwnie... Ale nic - poczekamy na pewniejsze informacje :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: martula_87 » 08 mar 2013, 11:25

Deco-Ania, może się wypowiedzą dziewczyny co tam rodziły bo ja też znam to tylko z opowieści.No i zawsze mogło się coś zmienic.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: szaraczarownica » 08 mar 2013, 11:29

Wiecie zawsze moze to być na zasadzie "przy zakupie pełnego pakietu porodu catering gratis" i już sa te koszty porodu z NFZ. Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Frezja » 08 mar 2013, 11:48

Deco-Ania pisze:Chodzi o to, że masz opcję podniesienia "komfortu" porodu (czyli wykupienie sali tylko dla Ciebie, że może w tej sali razem z Tobą spać mąż/partner na łóżku obok, że w czasie porodu masz położną do dyspozycji tylko dla Ciebie, i która jest na"telefon" - jeśli zaczyna się poród przyjeżdża do szpitala)-

oraz zagwarantowane przyjęcie ;;) i to chyba tyle
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: baila » 08 mar 2013, 13:22

Deco-Ania chyba Twoja kuzynka coś źle zrozumiała, ja rodziłam w Medeorze na NFZ i zapłaciłam tylko 500 zł za znieczulenie, po porodzie mąż cały czas był z nami, bo chyba nie było miejsc w salach poporodowych, dlatego do rana zostaliśmy we trójkę w pokoju, w którym rodziłam, podobnież zazwyczaj męża po 2h wypraszają. Natomiast te 3000,- o których piszesz to wg mnie nie jest dopłata za dodatkowe udogodnienia typu osobna sala poporodowa i położna, ale jest to opcja porodu prywatnego gdzie rodząca ma pewność, że nikt jej nie odeśle. Wg mnie Medeor i tak jest lepiej pod tym względem zorganizowany od Salve, bo w Medeorze naprawdę da się urodzić na NFZ a w Salve i tak zawsze trzeba płacić.
Awatar użytkownika
baila
 
Posty: 128
Rejestracja: 17 gru 2012, 21:42
Has thanked: 11 times
Been thanked: 0 time

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Deco-Ania » 08 mar 2013, 15:09

baila pisze:Deco-Ania chyba Twoja kuzynka coś źle zrozumiała
Być może, dlatego tu napisałam, żeby wyjaśnić (nawet sama sobie).

baila, czyli z tego co piszesz są dwie opcje: albo w ramach NFZ, albo całkowicie płatny.
Szkoda, że nie wprowadzają w takim razie tej opłaty do pakietu delux, bo to byłoby chyba fajne rozwiązanie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: lmyszka » 28 maja 2013, 6:37

Malwina, możesz opisać jak wyglądała wizyta kwalifikacyjna? :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Malwina » 28 maja 2013, 7:14

lmyszka, musisz mieć ze sobą wszystkie wyniki badań, USG, dowód osobisty i książeczkę ciąży.
Wizyta kwalifikacyjna odbywa się po 36. tygodniu ciąży.
Masz zakładaną kartę w rejestracji.
Wizyta jak wizyta, badanie ginekologiczne i wywiad.

Lekarz bardzo miły, nie pospiesza, odpowiada na pytania :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: lmyszka » 28 maja 2013, 7:26

A USG też robią? Czy to taka zwykła wizyta?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: Malwina » 28 maja 2013, 7:33

Ja nie miałam USG.
Zresztą ostatnie będę miała w poniedziałek, więc konieczności nie było.
Od przyszłego tygodnia zaczynam na KTG chodzić 2 razy w tygodniu :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Prywatny szpital MEDEOR

Postautor: lmyszka » 28 maja 2013, 8:23

Malwina, ale to chyba płatne? Bo z tego co kojarzę to od 38 jest darmowe.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Następna

Wróć do Szpitale, lekarze i położne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości