Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście?

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: mirabell86 » 19 lut 2017, 21:15

agnieszka19 ja za tort z masy płaciłam ok. 50 zł za kilogram
w cukierniach torty są droższe ja zamawiałam na fb >D nie mogę odwrócić zdjęć :roll:
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: agnieszka19 » 19 lut 2017, 21:16

ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: gorzatka » 11 maja 2017, 19:29

Szukamy lokalu na chrzciny może jakieś nowe miejsca gdzie nie wołają jak za zboże
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: klara76 » 12 maja 2017, 9:22

gorzatka, zobacz Sielsko-Anielsko
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: martonia » 02 lip 2017, 17:05

Jakieś aktualizacje w tym temacie? Kilka osób pisało o Cud miód, ale lata temu, aż boję się pomyśleć jakie tam teraz ceny?
gorzatka a Ty gdzie w końcu się zdecydowałaś wyprawić obiad?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Deco-Ania » 02 lip 2017, 20:34

martonia pisze:Jakieś aktualizacje w tym temacie?
Też chętnie się dowiem - bo czeka mnie wybór lokalu na komunię.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: martonia » 02 lip 2017, 21:29

Ja dziś wysłałam ponad 20 maili, poczekam kilka dni na odpowiedzi i zobaczymy.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: gorzatka » 03 lip 2017, 10:52

My mielismy wczoraj zrobilismy w Gospodzie 33 na Rzgowskiej 90 zl osoba obiad i zurek oraz przystawki menu na 100 wiecej przystawek i zamiast zurku zupa gulaszowa my bylismy zadowoleni
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: martonia » 03 lip 2017, 12:49

a na ile osób średnio robicie chrzciny?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: gorzatka » 03 lip 2017, 15:13

U nas bylo 33 osoby z czego 8 dzieci
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: tulipan87 » 06 sie 2017, 15:16

Jeśli dla kogoś odległość nie gra roli to polecam salę Korona przy ul. Kolumny 470. Administracyjnie to wciąż Łódź, ale jednak obrzeża, więc dojazd chwilę trwa. My jesteśmy bardzo zadowoleni - sala b.ładna, ale bez przepychu, oczywiście klimatyzowana, co nam uratowało życie, bo upał był niemiłosierny. W okół cisza i piękny ogród. Jedzienie bardzo dobre - my mieliśmy menu za 125 zł/os w tym dwudaniowy obiad, deser i dodatkowo jeszcze 2 ciepłe dania. W cenie oczywiście też zimne przystawki, ciasta, owoce, napoje. Tort płatny dodatkowo.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: mama Krzysia » 28 sie 2017, 12:46

My robimy zawsze w sali bankietowej Venge, to jest na ulicy tomaszowskiej. I zawsze jesteśmy bardzo zadowoleni :)
mama Krzysia
 
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2014, 18:35
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Amelinka85 » 29 wrz 2017, 19:19

Urodziny dla dzieciakow polecam w [reklama], ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że organizują przyjęcia tylko dla dzieci powyżej 5 roku życia. Mają bardzo dużo tematów przewodnich i totalny hit, który zachwycił mojego siostrzeńca (i myślę, że za jakiś czas świetnie sprawdzą się i u mojego malucha), czyli urodziny z psem :) poza tym są tam przemiłe Panie animatorki.:)
Amelinka85
 
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2017, 18:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malinka1984 » 01 paź 2017, 20:58

martonia pisze:a na ile osób średnio robicie chrzciny?
my chrzciny robimy na 13 osób plus 3 dzieci w Satynie na Komuny Paryskiej
Menu wybraliśmy za 115zł ale tort zamawiam sama i a ciasta robimy sami.
W menu dwudniowy obiad,deser i jeszcze ciepłe danie,przystawki i owoce,napoje w cenie.
W Satynie podoba mi się to że w zależności od tego czy idziemy w klasyczne menu czy bardziej wyszukane to wtedy cena rośnie.Za klasyczne menu to koszt już od 50 zł.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malinka1984
SuperMama
 
Posty: 2339
Rejestracja: 11 cze 2013, 20:15
Has thanked: 972 times
Been thanked: 81 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kasieńka 85 » 14 lis 2017, 16:08

My Karolci urodziny zorganizowaliśmy w Ballandii. Z ofertą można zapoznać się na stronie. Dzieci zachwycone. Zaprosiliśmy też rodzinę. Doliczono nam jedynie 50zl do oplaty za dzieci. W tej kwocie udostepniono zastawę, parowar, kawę, herbatę. I oczywiście mieliśmy salę. Obsługa wzorcowa. Polecam. W okresie wiosennym i letnim atutem jest duży teren na zewnatrz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: agnieszka19 » 18 sty 2018, 18:08

W tym roku urodziny Natki będą w Cotton Millu, ale dokładnie wszystko opiszę po imprezie... Cena może wyjdzie ciut niższa niż w semaforze... Może w 600 zł- 650 zł się zmieścimy... Generalnie wszystko to mega drogie... Niech ona już urośnie i robi imprezy w domu...
A swoją drogą co mnie zadziwia to u Martynki w 4ro latkach ludzie robią już urodziny dzieciakom... Dla mnie to już przesada i nie ugnę się 8-) bo już niektórzy mnie pytają czy skoro Martynka chodzi na takie urodziny to nie zamierzam też robić imprezy tego typu... Ano nie zamierzam... Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Na wszystko przyjdzie czas :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: AgaGrusiecka » 18 sty 2018, 19:54

agnieszka19, Małgosia dostała zaproszenie na 3 urodziny koleżanki z zajęć w Mozaice ;) Jeszcze do przedszkola nie poszły =))))
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: agnieszka19 » 18 sty 2018, 20:06

AgaGrusiecka pisze:agnieszka19, Małgosia dostała zaproszenie na 3 urodziny koleżanki z zajęć w Mozaice ;) Jeszcze do przedszkola nie poszły =))))
8-) :lol: :lol:

A tak poważnie to ja mam wrażenie, że jest jakiś taki trend, żeby wszystko przyspieszać... Tylko po co???
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: AgaGrusiecka » 18 sty 2018, 22:28

agnieszka19, od 2 lat robię urodziny pewnemu chłopcu. Zaczęłam jak miał 3 lata, ale pierwsze i drugie też miał wyprawiane w lokalu z animatorem. Choć mam wrażenie, że rodzice zamawiają te animacje raczej dla dzieci-gości. W ich przypadku to dzieci z rodziny, w różnym wieku, choć koledzy z przedszkola też byli, ale oni skupiali uwagę na zabawach przez 15-20 minut (jubilat również), a potem bawili się autkami ;)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: ava » 18 sty 2018, 22:40

AgaGrusiecka pisze:oni skupiali uwagę na zabawach przez 15-20 minut (jubilat również), a potem bawili się autkami ;)
To i tak nieźle. Mój młody był tylko raz na urodzinach w figloraju i jako jedyne dziecko od początku miał gdzieś starania pani animatorki (zabawiała dzieci ok. godzinę, drugą bawiły się jak same chciały) :lol: Ale po pierwsze był najmłodszy z grupy (głównie 5-6 lat, on wtedy trochę ponad 4), no i jak już dziś pisałam w innym wątku, on woli sam być panem swojego czasu ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Deco-Ania » 19 sty 2018, 8:54

A ja mam zupełnie inne podejście do tematu. Nie widzę nic złego w urządzaniu przyjęcia w sali zabaw dla dzieci.
Mamy bardzo małe mieszkanie i już nasza dwójka potrafi zrobić tu niezły sajgon, nie mówiąc o tym co by się działo gdyby dołączyły pozostałe dzieci - w sumie 10
Cenowo - u nas wychodzi na to samo (o ile nawet nie taniej niż spotkanie rodzinne w domu), a dla mnie oznacza to zdecydowanie mniej pracy, a dzieciaki się wyszaleją.

Tylko, że z tego co piszecie różnica u nas jest taka: u nas to są spotkania w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół (dzieciaki szaleją, my - w miarę spokojnie - siedzimy pijemy kawkę i plotkujemy co u kogo słychać) a nie w gronie przedszkolnym/szkolnym.
Dla dzieciaków - też atrakcja, bo raczej na co dzień nikt z nas nie chodzi do sali zabaw.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: agnieszka19 » 19 sty 2018, 9:03

Deco-Ania pisze:Tylko, że z tego co piszecie różnica u nas jest taka: u nas to są spotkania w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół (dzieciaki szaleją, my - w miarę spokojnie - siedzimy pijemy kawkę i plotkujemy co u kogo słychać) a nie w gronie przedszkolnym/szkolnym.
Dla dzieciaków - też atrakcja, bo raczej na co dzień nikt z nas nie chodzi do sali zabaw.


Dla mnie to znacząca różnica, bo urodziny dla rodziny i tak się organizuje, więc tylko kwestia gdzie... U nas akurat zawsze w domu-- nie przeszkadza mi tłok, a w domu nasze dzieciaki i tak szaleją... Ale to już kwestia wyboru...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: AgaGrusiecka » 19 sty 2018, 12:35

Jak byłam w ciąży, to zrobiłam Łukaszowi urodziny w figloraju. Chodził do kolegów, sam chciał, ja nie miałam siły niczego robić sama. Figloraj był idealnym miejscem dla dzieci w jego wieku (to były 5 urodziny, ostatni rok w przedszkolu). W pierwszej klasie nie robiliśmy, bo Łukasz obchodzi urodziny w październiku, więc nie zdążył nawet za dobrze poznać kolegów i koleżanek z klasy. Od dwóch lat robię mu urodziny w domu. Mamy małe mieszkanie, ale zawsze tak poprzestawiam, że 10 dzieci w dużym pokoju pomieszczę. A największą frajdą jest to, że impreza jest bez udziału rodziców ;) Dla mnie koszt sporo mniejszy, bo nie płacę za salę i animatora, tylko tort i przekąski oraz materiały potrzebne do zabaw.
Dla starszych dzieci, takich od 8 lat, figloraj wydaje mi się mniej atrakcyjny. Raczej poszłabym w urodziny tematyczne w jakimś klubie dla dzieci lub zabawy na podłodze interaktywnej jaką mają dziewczyny, z którymi współpracuję. Ostatnio dziewczynka z klasy Łukasza miała tam urodziny, byłam do pomocy, bo dzieci zaprosiła Sporo. To był jedne z najfajniejszych urodzin, przy których pomagałam :)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 19 sty 2018, 13:20

Dziewczyny chyba piszemy o tym samym w 2 wątkach równolegle =))))

Aga-jak zapraszasz dzieci do domu to rodzice nie wstępują na herbatę/kawę i plotki?
U nas się zdarza,że zostają;)Ale rzadko;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: AgaGrusiecka » 19 sty 2018, 14:33

Blue, w zaproszeniu piszę, że impreza jest bez udziału rodziców ;) W ubiegłym roku dwie mamy zostały po imprezie, a w tym roku Łukasz zaprosił dziewczynkę, którą poznał w szpitalu, więc rodzice i jej młodszy brat zostali. Mój mąż z Gosią w ubiegłym roku wychodzili, w tym też zostali, żeby zająć się rodzicami Zosi. No i jedna mama prowadziła ze mną animacje ;) W sumie było nas 5 dorosłych, 10 dzieci w wieku 6-10 lat i dwoje dwulatków na 42 metrach.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: agnieszka19 » 19 sty 2018, 14:45

Blue pisze:Dziewczyny chyba piszemy o tym samym w 2 wątkach równolegle =))))

Aga-jak zapraszasz dzieci do domu to rodzice nie wstępują na herbatę/kawę i plotki?
U nas się zdarza,że zostają;)Ale rzadko;)


Zostają jeśli chcą...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 19 sty 2018, 15:01

Aga-ejjjj,sprytne,nie wpadłam na to :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 11 lut 2018, 10:53

Połączyliśmy urodziny Starszej z półkoloniami:)Jej akurat wypadają głównie w trakcie ferii (ferie są ruchome),więc jest okazja świętować wśród dzieci albo podczas wyjazdu/zimowisk w ferie,albo półkolonii.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malaJu » 25 lut 2018, 16:41

Po tygodniu od imprezy w końcu usiadłam, by wszystko opisać.
Zorganizowaliśmy imprezę urodzinową naszej córce w Mozaika Klub Cafe pod czujnym i kreatywnym okiem Agnieszki i wikusi. Dziewczyny dały czadu i zrobiły wszystko idealnie! Są bardzo twórcze, zaangażowane i elastyczne ;) Nasi goście zaskoczyli dziewczyny apetytem, co wymusiło nieco zmian w programie przyjęcia, ale ogarnęły to błyskawicznie. Dowodem na to, jak było przyjemnie niech będą opinie gości, którzy narzekali jedynie na to, że .... było za krótko ;) Rozmowy o przyjęciu toczyły się jeszcze w poniedziałek w szkole, a w tygodniu odebrałam maila od jednej z Mam z prośbą o kontakt do naszych Forumowiczek ;*
I choć to żaden konkurs miło mi było usłyszeć, że ciężko będzie te urodziny przebić.
Prawda jest taka, że cała zasługa w tym dziewczyn.. Widać było DOŚWIADCZENIE. Od animatora bardzo wiele zależy.
Ofertę Mozaiki znajdziecie tu: http://mozaikacafe.pl/

Agnieszka z Wikusią ułożyły osobny scenariusz uwzględniając potrzeby Jubilatki. Były wyścigi, dużo artystycznego tworzenia, eksperymenty naukowe a na koniec dywan interaktywny. A wszystko wokół jednego tematu "Magiczny Las".

Jeszcze raz, dzięki, Dziewczyny!! :*
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Deco-Ania » 25 lut 2018, 16:58

malaJu, my mamy zaproszenie do Mozaiki na urodziny na najbliższą sobotę. Ale to od Antka zależy czy będziemy.


Natomiast ja niestety mam z Mozaiką kiepskie doświadczenia. Ale to były początki, więc dobrze słyszeć, że jednak poszło w dobrym kierunku. Mnie jednak skutecznie tamta akcja zniechęciła.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: AgaGrusiecka » 25 lut 2018, 17:34

malaJu, dzięki. Chociaż wiesz, wielu ciekawych zabaw nie zdążyłyśmy zrobić i ja mam niedosyt. Ale jak to powiedziałaś - lepszy niedosyt niż przesyt ;) I faktycznie, trochę za krótko było. Jeszcze godzinka by się przydała :)
Deco-Ania, w sobotę będzie wikusia. Ja mam dyżur przy własnych dzieciach ;)
A co do samej Mozaiki i niesmaku po tym pierwszym kontakcie. Nie wiem jak było, ale taka rada dla wszystkich, którzy chcieliby cokolwiek tam organizować. Właścicielki są fajne i elastyczne, ale trzeba z nimi konkretnie. Dokładnie wypunktować co chcecie, czego nie, najlepiej osobiście lub mailowo, bo telefonów i zapytań mają tysiące, więc potem może sporo rzeczy umknąć. Ale to chyba wszędzie trzeba pilnować ustaleń ;)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malaJu » 25 lut 2018, 21:22

Deco-Ania, ja Mozaiki nie oceniam, bo i oczekiwań nie miałam w sumie żadnych. Było w porządku, dzieci bezpieczne, mogłam przynieść swoje jedzenie, było gdzie przechować tort, etc. Od strony zaplecza też w porządku - zastawa była ;)
AgaGrusiecka pisze: Jeszcze godzinka by się przydała :)

Pewnie tak, tylko to już wtedy byłoby po prostu za drogo. Trudno, takie życie. Nie można mieć wszystkiego :) :) :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: szaraczarownica » 29 wrz 2018, 15:23

Dzisiaj były urodziny Stasia. Bardzo chciał, żeby zaprosić jego kolegów i koleżanki z przedszkola. Jakiś czas temu byliśmy na urodzinach w Twisterze i było fajnie, ale zdecydowanie za dużo dzieci. W tym samym czasie były jeszcze jedne urodziny i ilość dzieci w którymś momencie przekraczała możliwości figloraju. Chciałam więc, żeby urodziny Stasia były bardziej kameralne.
Skontaktowałam się z Asią z Power Kids, warunki cenowe i to, co nam zaproponowała nam odpowiadało, więc zarezerwowaliśmy termin.
Cóż mogę powiedzieć? Było świetnie. Animacje przez 2 godziny. Wpleciony motyw żółwia, bo na tym punkcie Staś mia fioła. Dzieci wyszły umęczone, szczęśliwe i nie chciały jechać do domów. Myślę, że powtórzymy kiedyś imprezę. Może za rok, a może później, to już zależy od tego, czy Staś dalej będzie chciał organizować urodziny w gronie rówieśników.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Argan12 » 13 sty 2019, 15:59

Witam wszystkich, czy ktoś poleciłby salę na chrzciny może być Piotrków Trybunalski na przykład. Radomsko też by mogło być?
Argan12
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2019, 0:06
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: rymka11 » 30 sty 2019, 21:29

Ja mogę polecić Radomsko, bo tam byłam na chrzcinach w Restauracji Las, nawet chrzestną byłam. Pierwszy raz byłam w tym lokalu i zrobił na mnie mega pozytywne wrażenie. Elegancko i z klasą wszystko podane, bardzo smaczne dania nie wspominając już o ciastach, pychotka. Sama restauracja ma ładny wystrój, jak dla mnie bardzo klimatyczne miejsce.
rymka11
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2019, 18:32
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 02 lut 2019, 10:45

Polecam pracownię Tytka.Pracownia organizuje warsztaty kulinarne dla dzieci-zarówno dla grup przedszkolnych i szkolnych,jak i urodziny.Sam budynek jest dość skromny,mało zauważalny,wnętrze w stylu rustykalnym.Nie są to "luksusy",ale jest przyjemnie.Pani która prowadzi warsztaty b.dobrze radzi sobie z dziećmi-ogarnia nawet sporą grupę.Dodatkowo,jest inna pani do pomocy.Wiek dzieci 9-10 lat nadaje się b.dobrze do takich warsztatów bo to są jeszcze dzueci które chętnie wykonują wszelkie polecenia (zero sprzeciwu),a jednocześnie umieją już podziałać coś ze sprzętami kuchennymi (mikser,koktailer,nóż),chociaż 6 latka też dała radę ze starszymi dziećmi.Urodziny trwają 3h,dzieci dostają fartuszki,same przygotowują potrawy (zestawy są do wyboru),wydrukowane przepisy dostają do domu.I ciężko pracują-one naprawdę wszystko robiły same (na stojąco),tort nie był piękny jak z cukierni,dosyć pokraczny,ale autentyczny:)Ogólnie fajna sprawa na integrację i zdobycie nowych umiejętności.Mimo,że miałam trochę chwil z wahaniem się,czy to się wszystko uda,to dzieci wyszły zadowolone,więc polecam:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: AgaGrusiecka » 02 lut 2019, 13:15

Blue, Łukasza klasa była tam na warsztatach. Robili krem z dyni, kurczaka w cieście francuskim i pieczone, faszerowane jabłko. Z racji alergii na kurczaka i jabłko Łukasz robił warzywa w cieście francuskim i faszerowaną gruszkę. Po warsztatach i jedzeniu omawiali jeszcze zasady zdrowego żywienia, sprawdzali jakie E mają w swoich śniadaniówkach ;) Koszt niemały, bo chyba 45 zł, ale dzieciaki bardzo zadowolone.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 02 lut 2019, 13:20

Aga-fajne menu mieliście:)U nas był koktail owocowy,pizza (każdy komponował swoją) i tort.Również dzieciakom b.się podobało.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Paulina S. » 09 kwie 2019, 8:18

Jesteśmy po chrzcinach w Smykawce. :) Naprawdę dobre miejsce na rodzinną imprezę. Oczywiście głownie ze względu na salę zabaw dla dzieci. :) Toaleta z przewijakiem, nocnikiem, podkładką na sedes, chusteczkami dla dzieci. Krzesełka do karmienia. Bardzo smaczne jedzenie. Jedynym minusem było zakręcone ogrzewanie. Na sali było dosyć chłodno. Nie można było włączyć kaloryferów samemu.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kari » 09 kwie 2019, 8:28

Paulina S., też miałam w planach robić tam chrzciny, ale pani w ciągu dwóch dni wysłała mi 2 maile, w których podnosiła cenę :lol: (chociaż podejrzewam, że i tak zapłacilibyśmy dużo mniej), wstępnie mam wybrane miejsce w naszym mieście, więc ciut bliżej, muszę dogadać szczegóły, nie jest to typowe miejsce dla dzieci, bo takiego w Zgierzu raczej nie ma, raczej klimatyczne, bo w Mieście Tkaczy
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Paulina S. » 09 kwie 2019, 11:12

kari, jak cenowo wszystko wygląda, to nie mam pojęcia. Na pewno są przynajmniej dwie wersje menu do wyboru.
kari pisze: pani w ciągu dwóch dni wysłała mi 2 maile
Niefajnie :/
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Patrycja11 » 09 kwie 2019, 14:08

Jagoda będzie miała 20.06 chrzest.

W sumie wcześniej jakoś nie miałam głowy, żeby o tym myśleć, a zimą nie chciałam.
Uznaliśmy, że nie zając nie ucieknie, więc tak jakoś z niczego wyszło, że w Boże Ciało.
Komplikuje to na tyle sprawę, że wtedy są procesje (jak widać bardzo jestem kościelna skoro zapomniałam, że w Boże Ciało są procesje :lol: ) i chrzest będzie o 13:00.

Więc po chrzcie w Pabianicach jedziemy na obiad+ tort+ ciasto i kawę/herbatę do hotelu Leszczyński by Zabost w Konstantynowie.
Mam nadzieje, że będzie smacznie, bo napewno jest pięknie <3

19.06 mamy 8 rocznicę ślubu, będzie co świętować razem :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: martula_87 » 09 kwie 2019, 14:13

Patrycja11 pisze:19.06 mamy 8 rocznicę ślubu, będzie co świętować razem

Pati nie pomyliłaś się???? Ty masz chyba większy staż małżeński niż my a my mamy w maju 8 rocznicę ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Patrycja11 » 09 kwie 2019, 14:18

martula_87, 9 no jasne :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: andziaw » 23 kwie 2019, 9:58

Z pewnością warto robić w restauracji polskie smaki, która znajduje się w Łodzi. Jeśli jesteście zainteresowane to warto zajrzeć na stronę: https://www.hotel-boss.pl/restauracja i przejrzeć pełną ofertę. :) My tam organizowaliśmy chrzciny naszego dziecka i wszystko było świetnie zorganizowane, a jedzenie przepyszne. Często też odwiedzimy tę restaurację w niedziele jeśli mamy ochotę na pyszne jedzonko, dlatego szczerze mogę polecić.
andziaw
 
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2016, 9:33
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: gebka » 21 maja 2019, 16:05

Ja właśnie jestem w trakcie poszukiwań restauracji troche mnie zmartwilo że ceny nie różnią się od komunii. Chciałam pod koniec sierpnia jak jeszcze będzie ciepło
gebka
 
Posty: 123
Rejestracja: 08 lis 2012, 21:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malaJu » 31 maja 2019, 8:15

gebka, a czemu miałyby się różnić? Myślę, że organizacja i czas podobny. Co innego wesele, gdzie i gości więcej, i czas dłuższy.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malulu » 31 maja 2019, 8:47

gebka, mnie bardziej przeraziła mała różnica cenowa między chrzcinami/komunią a weselem z poprawinami. Ale cóż, wszystko się zmienia. Mogę być zdziwiona, a i tak łatwiej mi zrobić imprezę na 20-30 osób w lokalu niż u siebie w domu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: caixa » 31 maja 2019, 16:48

Napisałam post i mi go zjadło wrrrr.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Patrycja11 » 31 maja 2019, 19:48

malulu, my na chrzcinach Jagodzi mamy 21 osób łącznie z dziećmi. W sumie rozważałam zrobić w domu, ale...
1. Nie mamy za dużo miejsca
2. Dzieciaki zanudzą się w 4 ścianach
3. Ktoś cały czas musi stać w kuchni/ donosić/ myć talerze/ robić kawę, herbatę...
4. W sumie pewnie więcej by nas wyniosło zrobienie w domu niż ostatecznie w lokalu.

Zastanawiam się z komunią Gabrysia, bo to już pora, a miejsca powoli się zapełniają. Zapytam po chrzcinach czy mają jakieś wolne jeszcze miejsca.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: agunia i 3 gości