Dlaczego warto mieć dziecko?

Jak dziecko zmieniło Wasze życie rodzinne? O tym, co jest lepsze, co gorsze, co niepokoi, co bawi.

Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: malaJu » 09 lis 2012, 12:17

Temat dla uzmysłowienia sobie tego, co wszystkie wiemy, ale czasem nie umiemy zwerbalizować niż "nie wyobrażam sobie życia bez mojego Szkraba". No właśnie - dlaczego? Pocieszmy nieświadome plusów, nieraz przerażone Oczekujące ;)
Liczę na powody zdroworozsądkowe jak i te emocjonalne.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: Audiolka » 09 lis 2012, 13:42

Przede wszystkim na starość nie zostaniemy sami, będzie miał się kto nami opiekować. Wiem, że często bywa tak, że dzieci odsuwają się od rodziców, ale jak dla mnie jest to głównie kwestia wychowania oraz środowiska w jakim przebywa dziecko. W każdym razie chodzi mi o to, że dziecko daje nam poczucie przynależności do grupy, rodziny.
Dziecko jest najlepsze na wszystkie problemy, to takie prywatne lekarstwo, przy nim nie sposób się martwić, zawsze wywoła uśmiech na twarzy.
Dziecko uczy odpowiedzialności, a przede wszystkim sprawia, że niektórzy rodzice sami przestają być dziećmi (ok, w większości przypadków tak jest, bo czasem nie jest).
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: szaraczarownica » 30 lip 2013, 9:56

Czas odgrzebać :D
Warto mieć dziecko, żeby zmienić światopogląd. Nie jest to nagła zmiana, tuż po porodzie oboje z mężem ostro się buntowaliśmy (on w sumie dalej trochę to robi), ale z biegiem czasu uczymy się z tym żyć. Pewne rzeczy, które kiedyś były wysoko na liście priorytetów spadły o kilka oczek, a inne wylecialy z niej w ogóle. Gdyby ktoś mi to powiedział przed porodem, to bym nie uwierzyła, że tak się zmienię.
Można wyzbyć się pewnych fobii. Musiałam zabić pająka, który siedział na ścianie nad łóżeczkiem. Przecież nie mogłam go zostawić przy moim dziecku. Kiedyś bym wyszła z pokoju i kazała mężowi szukać tego pająka po powrocie do domu.
Ostatnio też Jacek zrezygnowany po tym, jak Młody wdeptał w dywan makaron z cukinią, stwierdził, że nie wyobraża sobie dziecka w domu osoby, która ma świra na punkcie czystości. Albo musi się poddać i zaakceptować brud, albo świra dostanie.

No i człowiek zaczyna się cieszyć z malych radości. Zamiast "znowu wieczór przed tv, ale mi się nudzi" jest "hurra, wieczór z tv i mały człowiek się nie obudził i nas nie wzywał, ale odpoczęliśmy" ;)

Kolejna rzecz to obserwacja, jak to malutkie zawiniątko, które przed chwilą przywieźliśmy ze szpitala najpierw na dłużej otwiera oczy, potem zauważa, że isnieje świat dookoła niego, następnie zaczyna interakcję z tym światem, potem wycieczki po domu, reakcje na przekazywane mu komunikaty. Nie ma nic bardziej fascynującego.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: Deco-Ania » 30 lip 2013, 10:42

szaraczarownica pisze:Warto mieć dziecko, żeby zmienić światopogląd.
Chwilowo się powstrzymam od komentarza (Szara - nic do Ciebie, żeby było jasne).
Ale wrócę do tego wątku jak mi przejdzie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: malaJu » 30 lip 2013, 10:57

Deco-Ania, hehehe, mam te same przemyślenia :D
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: kasia28 » 30 lip 2013, 11:51

Dlaczego warto mieć dzieci? No cóż odpowiedz nasuwa się sama,ponieważ to największe szczęście i radość. Dzieci są cząstką nas samych, naszym skarbem, nadzieją, wiarą, dla nich żyjemy i z myślą o nich robimy wszystko, by miały jak najlepiej, by były szczęśliwe.
Warto mieć dzieci,aby móc się nimi opiekować, być za nie odpowiedzialnym,troszczyć się o nie, uczyć wszystkiego ,by móc przekazać im najlepsze wartości, by się z nimi bawić, wygłupiać, pocieszać, ocierać łzy, gdy są smutne.By cieszyć się i przeżywać wszystkie najważniejsze chwile w ich życiu,począwszy od pierwszego uśmiechu, pierwszych kroków, pierwszych słów a to najcudowniejsze przeżycia dla mamy.
Warto mieć dzieci by móc, je kochać, przytulać i móc doświadczyć jak dziecko wtula się w nas, przytula i mówi że nas kocha. Warto mieć dzieci bo to one dają nam siłę do życia, do działania,do osiągnięcia wielu rzeczy, do poczucia własnej wartości. Trochę się rozpisałam, w skrócie mówiąc warto mieć dzieci bo to, najwspanialsza rzecz na świecie a bycie mamą to sama radość, duma i szczęście.

Poprawiłam pisownię - fuente
kasia28
 
Posty: 439
Rejestracja: 15 sty 2013, 11:17
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: Sybel » 19 sie 2013, 15:26

My z męzem doszlismy do wniosku, że dziecko otwiera oczy na rzeczywistość - nie tylko różową i słodką, wypełnioną małą, miękką pupką i bezzębnym usmiechem, ale też te ciężką, finansową, czasową. Pozwala dojrzeć - my długo czuliśmy się jak para studenciaków, choć sami się utrzynywalismy, to jednak tu piwko, spontaniczny wypad do kina, na rower, na basen, do pubu. I nagle to wszystko się skończyło, nagle trzeba miec porządek w domu, trzeba ogarnąć lekarzy, pilnowac terminów szczepień, zawsze wyprać, zadbać, zeby w domu było mm, jakieś owoce, kaszka, biszkopty, może kompot. Trzeba pokazać świat, wyjasnić, znaleźć odpowiednie słowa i skojarzenia, dojrzeć. Mam w tej chwili totalnie inny punkt widzenia, niż reszta mojego zespołu w pracy - ludzie w moim wieku, jeden gość ma 30, reszta mniej, single lub luźne związki, bez zobowiązań, w wynajętych mieszkaniach lub mieszkający u rodziców. Ich problemy kontra nasze to totalny kosmos :)
Sybel
 

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: Misiak » 19 sie 2013, 17:36

Ciężko odpowiedzieć na pytanie z tematu. Nie umiem wprost. Mając moją córkę jestem najszczęśliwsza na świecie. Takiego szczęścia nie da mi świetna praca, ciągłe imprezowanie, podróżowanie nawet do najpiękniejszych miejsc, bo to inny rodzaj szczęścia. Nie do podrobienia. I chociaż wiem, że już nigdy nie będę spokojna i już zawsze będę się o nią martwić i nawet gdy będzie mieć 50 dla mnie będziewciąż małą córeczką- warto było. Mimo kolek, płaczów, marud, mamoz, nieprzespanych nocy, niczego nie żałuję i niczego bym nie zmieniła. Mając moją córkę mam wszystko, czego potrzebuję do szczęścia.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: Hekate » 17 wrz 2013, 12:13

Ja przed urodzeniem córki nie czułam silnego instynktu macierzyńskiego, ani nie miałam ciśnienia, że muszę. Teraz myślę, że dziecko po prostu wypełniło jakąś pustkę w życiu, o której wcześniej nie miałam pojęcia. I nie da się tego wytłumaczyć osobie bezdzietnej. Dziś nie wiem, jak żyłam bez córki, jak mogłam obyć się bez takiej dawki szczęścia, jaką mi daje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: martonia » 19 wrz 2017, 10:03

Misiak pisze:Ciężko odpowiedzieć na pytanie z tematu. Nie umiem wprost. Mając moją córkę jestem najszczęśliwsza na świecie. Takiego szczęścia nie da mi świetna praca, ciągłe imprezowanie, podróżowanie nawet do najpiękniejszych miejsc, bo to inny rodzaj szczęścia. Nie do podrobienia. I chociaż wiem, że już nigdy nie będę spokojna i już zawsze będę się o nią martwić i nawet gdy będzie mieć 50 dla mnie będzie wciąż małą córeczką- warto było. Mimo kolek, płaczów, marud, mamoz, nieprzespanych nocy, niczego nie żałuję i niczego bym nie zmieniła. Mając moją córkę mam wszystko, czego potrzebuję do szczęścia.

jakiś czas temu polubiłam ten post i nic się nie zmieniło tylko utwierdziło <3
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: Blue » 19 wrz 2017, 19:04

Żeby nie zwariować z własnym mężem,zawsze to jakies dodatkowe towarzystwo w domu.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: wiolancia » 20 wrz 2017, 13:19

Blue ,czytając Twoje posty często mam wrażenie ,że siedzisz w mojej głowie i piszesz wszystko to co i ja bym napisała ... :lol:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Dlaczego warto mieć dziecko?

Postautor: Blue » 25 mar 2018, 9:46

Poza powyższym;), w kontekście uczestnictwa w ostatnich smutnych uroczystościach, doszłam do wniosku,że dzieci to w sumie jedyna rzecz jaka po nas pozostaje.Bo co da napis "pamięć nie umiera nigdy",jeśli nie ma w czyjejś pamięci tych wspomnień?Macierzyństwo to wspaniałe doświadczenie,mimo że nie raz człowiek ma ochotę wyjść z siebie ze złości czy bezsilności.Ogólnie do wielu wniosków dochodzi się po latach i patrząc na mojego ojca (a dziadka moich dzieci),to do człowieka różne rzeczy docierają.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Z dzieckiem na ręku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości