Wyjazdy w ciągu roku

Gdzie, za ile i na jak długo pojechać i się zrelaksować :)

Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: martonia » 19 paź 2017, 15:48

Dziewczyny jak często w ciągu roku wyjeżdżacie? Jak długie są to wyjazdy? Czy macie ulubione pory roku/miesiące wyjazdów?

U nas zanim zostaliśmy rodzicami to wyjeżdżaliśmy około 3-4 razy do roku, biorąc po uwagę wyjazdy jednodniowe, czy weekendowe.
Przed sezonem (koniec czerwca) lub po sezonie (koniec sierpnia - początek września) kierunek góry, na jakieś 7 dni.
Morze raczej w sezonie - głównie lipiec na jakieś 5 dni.
Weekendowe podróżowanie to raczej duże miasta np. Warszawa, Wrocław, Bratysława, ale to tak na 1,2,3 dni. Głównie też w ciepłe miesiące maj-sierpień. Ewentualnie odwiedziny u rodziny np. Kraków.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: malaJu » 19 paź 2017, 16:33

martonia pisze:Dziewczyny jak często w ciągu roku wyjeżdżacie?
wcale. Taka praca.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Blue » 19 paź 2017, 16:49

Ale służbowo,wczasowo,naukowo,zdrowotnie?Rozumiem,że wszystko jedno;)
Bo bywało że nie było mnie raz 6 mies (studiowałam poza Polandią),raz 3 miesiące (praca za granicą).Ale to zanim miałam dzieci.
Potem wczasy najdłuższe 3 tyg. w Polsce (cele zdrowotne dla Starszej) a 2 tyg za granicą.
Weekendowych wyjazdów nie lubię,bo więcej pakowania i szykowania niż pobytu (zmęczenie) więc jak wyjeżdżamy w weekend to
raczej do rodziny,bo działki nie liczę;)Generalnie im dłuższy wyjazd tym się lepiej kalkulują koszty za dobę,więc weekendy mnie raczej nie interesują,chyba że blisko Łodzi.
Miast zwiedzać nie lubię ani do nich jeżdzić,podobnie jak mój mąż,tłum i hałas miejski nie służy mojemu wypoczynkowi.
Tak więc odkąd mamy dzieci są to góry i morze w miesiące ciepłe-co nawet system wakacyjny w szkole narzuca.Wyjazdy raczej dłuższe niż krótsze w sensie minimum tydzień,choć mieliśmy też kilkudniowe utrwalanie opalenizny w te wakacje;)Ogólnie 1 długi wyjazd by nam się znudził więc są to 2-3 krótsze w ciągu roku-mowa o wypoczynku.Dzieci narazie same nie wyjeżdżają tzn na kolonie,jedynie z dziadkami lub do rodziny.Jak wskoczą kolonie dla obu,to pewnie zredukuje się jeden wyjazd wakacyjny choćby z powodów finansowych.Tak więc u nas natężenie wyjazdów przypada na okres maj-wrzesień,w ciągu roku raczej nie wyjeżdżamy poza rodziną,może były ze 2 wyjątki.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: martonia » 22 paź 2017, 21:09

Miałam na myśli wyjazdy każdej kategorii. Ja nigdy nie byłam na takim w celach zdrowotnych typu sanatorium itp.
Jeśli chodzi o wyjazdy weekendowe to myśle, że u nas to się teraz zmieni i zdecydujemy się na jeden czy dwa wyjazdy(oby) minimum tygodniowe, właśnie po to żeby urozmaicić.
Co do zwiedzania miast to lubię, szczególnie w ciepłe dni spacerować innymi uliczkami niż znane mi z łódzkiej codzienności, dla mnie to ma to coś, czuje ogromne zaciekawienie.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: 19anioleczek92 » 22 paź 2017, 21:35

My w tym roku byliśmy w Oświęcimiu i Wadowicach,w zeszłym we Wrocławiu i w tym roku planujemy jeszcze Poznań ponieważ do końca roku musimy zrealizować voucher który M. Wygrał w pracy ;;) Oświęcim i Wadowice to była wycieczka jednodniowa,Wrocław 2 dni i Poznań też weekend ;;)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Justinaa » 23 paź 2017, 9:42

Wyjazdy w ciągu roku sa super, my poza wakacjami staramy się wyjeżdzać na parę dni na wiosnę i na jesień i tak np. w sobotę wybieramy się do Resortu Stara Wieś, miejsce ma jeden niezaprzeczlany plus, jest bardzo blisko Łodzi, więc można dosłownie wyjechać na weekend, poza tym ośrodek jest położony w lesie, jest ruska bania, salka zabaw dla dzieci z kominkiem i strefa Spa :)
natomiast wiosną byliśmy w Energylandii, połączyliśmy to zresztą z parkiem w Inwałdzie i kremówką w Wadowicach :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: szaraczarownica » 23 paź 2017, 11:14

U nas raz, a porządnie. Nie znoszę pakowania, zawsze mam wtedy ochotę rzucić wszystko w.... i nie jechać. W sumie ogarniania po wyjeździe też nie lubię, więc lepiej jak robię to tylko raz w roku.
Mąż natomiast wyjeżdża czasami służbowo. Do tej pory jeździł po różnych krajach europejskich, od niedawna już głównie do Szwecji. Teraz wiemy, że będzie leciał raz na kwartał, w razie potrzeby częściej.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: ava » 23 paź 2017, 11:24

U nas bardzo skromnie, jeden wyjazd typowo wakacyjny w sezonie (tj. czerwiec-sierpień), zazwyczaj na tydzień, choć teraz myślimy o 10 dniach, 2 tygodnie to póki co dla nas za dużo :lol:
Wyjazdy weekendowe bardzo rzadko - z dziećmi to w sumie jeszcze na takich nie byliśmy, bo
Blue pisze:więcej pakowania i szykowania niż pobytu
;)
Zdarzają się jakieś wycieczki jednodniowe np. do Wrocławia, ale tak 1-2 razy w roku, zawsze w okresie wiosna-wczesna jesień.

Blue pisze:Miast zwiedzać nie lubię ani do nich jeżdzić,podobnie jak mój mąż,tłum i hałas miejski nie służy mojemu wypoczynkowi
To u mnie odwrotnie, też je
martonia pisze: lubię, szczególnie w ciepłe dni spacerować innymi uliczkami niż znane mi


Na przyszły rok mam plan, żeby oprócz tego typowego "dłuższego" urlopu nad morzem, wybrać się jeszcze na dwa krótkie wyjazdy - jeden wiosną, 3-4 dni, całą rodzinką, najlepiej gdzieś w górach, a drugi wyjazd we wrześniu (rocznica ślubu ;) ) weekend tylko z Mężem, raczej w jakimś mieście. Zobaczymy czy się uda.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: caixa » 28 paź 2017, 16:48

Dużo
malaJu pisze:Taka praca.

Jeżdżę po całej Polsce. Na jeden , dwa dni. Lubię wyskoczyć z mężem na weekend ale odkąd jest dwójka w domu, dużo trudniej z opieką. Zawsze 2 tygodnie wakacji w lato i tydzień zimą.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Deco-Ania » 28 paź 2017, 18:11

Justinaa pisze:Resortu Stara Wieś
Justinaa podaj namiary. Nie mogę znaleźć na szybko w necie.

szaraczarownica pisze:U nas raz, a porządnie
O nie! Nie wyobrażam sobie tak.
Obowiązkowo wakacje, ferie, najczęściej także długie weekendy i jeszcze jakieś weekendy się zdarzają. :-) No bo jak nie wykorzystać na przykład przyszłorocznego weekendu majowego, kiedy wystarczą 3 dni urlopu a można wyjechać na 9 dni?

szaraczarownica pisze:Nie znoszę pakowania
A ja wręcz przeciwnie :-) Owszem - psioczę sobie pod nosem, że wszystko na mojej głowie, ale... lubię. (Tylko Ciiii.... nie wydajcie mnie, bo już w ogóle te moje chłopiska wszystko na mnie zwalą).

-------------
Edit:
Justinaa Chyba już znalazłam.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: kakonka » 29 paź 2017, 23:15

Deco-Ania pisze:
szaraczarownica pisze:U nas raz, a porządnie
O nie! Nie wyobrażam sobie tak.
Obowiązkowo wakacje, ferie, najczęściej także długie weekendy i jeszcze jakieś weekendy się zdarzają. :-)


zdecydowanie :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: 19anioleczek92 » 30 paź 2017, 8:01

My właśnie dziś wracamy z Mazur a dokładniej z Ełku. Co prawda byliśmy na weselu ale jesteśmy tu od piątku tylko pogoda jest okropna niestety... ale miejsce fajne jeśli ktoś uwielbia las,ciszę i nie przeszkadza mu ,że do centrum jest z 10 min autem to Polecam Perła Mazur.
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Patrycja11 » 30 paź 2017, 11:13

kakonka pisze:
Deco-Ania pisze:
szaraczarownica pisze:U nas raz, a porządnie
O nie! Nie wyobrażam sobie tak.
Obowiązkowo wakacje, ferie :-)


zdecydowanie :D


U nas do tej pory tak było,w tym roku ze względu na mój stan odpuściliśmy, byliśmy tylko na wakacjach.

Ale w poprzednich latach zawsze w styczniu, w maju, urlop w sierpniu i jeszcze we wrześniu. Mam nadzieje, że od następnego roku wrócimy do tego :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Deco-Ania » 30 paź 2017, 13:41

Patrycja11 pisze:w tym roku ze względu na mój stan odpuściliśmy, byliśmy tylko na wakacjach
Nam też się zdarzały lata, gdzie tych wyjazdów było mniej. Wiadomo, że różnie bywa. Ale lubimy wyjeżdżać i jak zbyt długo siedzimy w domu to zdecydowanie nam czegoś brakuje.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: martonia » 30 paź 2017, 13:59

Deco-Ania pisze:jak zbyt długo siedzimy w domu to zdecydowanie nam czegoś brakuje.
my w tym roku odpuściliśmy i chyba ja niedługo zwariuje, dlatego w przyszłym roku już musimy się nastawić tak, żeby się udało :)

a tak przy okazji.. Malta, polecacie? słyszałam, że jest tam sporo.. karaluchów <boi się>, ale ile w tym prawdy?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: martonia » 07 maja 2018, 14:13

martonia pisze:w przyszłym roku już musimy się nastawić tak, żeby się udało
pierwszy krok za nami, zaliczki rezerwacyjne wpłacone, będzie i morze i góry :)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: ava » 07 maja 2018, 22:02

martonia, super, pochwalisz się gdzie jedziecie?
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: martonia » 08 maja 2018, 6:43

Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Blue » 08 maja 2018, 8:21

Martonia-jest teraz dosłownie lato nad morzem to co się dziwic:)Ani 1 chmury i dzis 23 stopnie w cieniu.Ludzie oszaleli,na plazy tłum:)Nie zawsze takie majówki były jak w tym roku,do tego 9 dni wolnego.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: anetka910 » 06 lip 2018, 20:23

Więc tak my z mężem wyjeżdżamy z 4 razy do roku, 2 razy w te same miejsca i 2 razy w jakieś inne. Zawsze musimy odwiedzić Kotlinę Kłodzką, a nad morzem Trzęsacz i okolice, w tym roku oprócz tego była Malta i Wrocław na długi weekend. Co do Wrocławia, jak byście się kiedyś wybierały to serdecznie polecam przewodnika link, pojechaliśmy razem ze znajomymi i dziećmi, więc byliśmy w większej grupie i nam się to opłacało. W każdym razie nie to najważniejsze, a fakt, że przewodnicy zazwyczaj przynudzają, a z ytm nawet dzieci się nie nudziły, polecam, ciekawy człowiek z humorem i wiedza spora.
anetka910
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2018, 20:16
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: TatianaLolipop » 23 paź 2018, 9:24

Ja jestem ogromną fanką morza, nie mogę go sobie odpuścić, każdego razu muszę je odwiedzić. Nie ma to jak się poopalać i poleżeć w cudownej, morskiej bryzie. Można na prawdę dobrze się zrelaksować przy świeżym, nadmorskim powietrzu. Moim ulubionym miejscem są domki letniskowe w Sarbinowie. Do tej miejscowości jeżdżę odkąd byłam mała i jestem z niej niesamowicie zadowolona, nigdy mi się nie znudzi. Jest to też świetne miejsce dla dzieci, co dodatkowo do mnie przemawia.
TatianaLolipop
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2018, 9:19
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Patrycja11 » 23 paź 2018, 9:48

TatianaLolipop, tak na prawdę powinnam post usunąć, ale ponieważ może się komuś przydać to zostawię.
Odsyłam mimo wszystko do regulaminu forum.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Justinaa » 25 paź 2018, 19:34

Deco-Ania, oczywiście nie widziałam wcześniej Twojego pytania :-/ https://www.starawies.com.pl/
swoją drogą właśnie rozważamy coby tam pojechać skoro 12.11 jest wolny B-)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Della » 04 gru 2018, 12:18

Staram się podróżować po Polsce jak najczęściej, zdecydowanie najlepiej czuję się nad wodą, dlatego też uwielbiam jeziora. Wszystkim tym, którzy również lubią relaksować się nad wodą polecam wypoczynek nad pięknym, malowniczym Jeziorem Powidzkim, które słynie z niezwykle czystej wody. Podczas wypadku nad jezioro zawsze zatrzymuję się w sprawdzonym pensjonacie, który oferuje [link].
Della
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2018, 12:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Deco-Ania » 04 gru 2018, 13:29

Della, i wcale nam tego pensjonatu nie reklamujesz, prawda?? :))
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Tasia » 04 wrz 2019, 7:21

Odnośnie aquaparków polecam park wodny w hotelu Warmia Park w Pluskach koło Olsztynka. 3 zjeżdżalnie, rwący strumyk, podwodne akwarium, jacuzzi niestety widziałam jedno /może kiedyś dobudują/, basen z grotami z masażami, łączka do opalania, sauny itd.

Jeśli Wolisz spokój, polecam Kotlinę Kłodzką; Polanica, Duszniki, Kudowa Zdrój, Wambierzyce, Karłów -
stolica Gór Stołowych :-)
Polska jest piękna ... Na tej stronie jest wpis jakie miejsca warto jest owiedzić https://www.e-wczasy.pl/blog/te-miejsca ... -tym-roku/
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: kari » 04 wrz 2019, 7:31

Tasia, gdzie tam było akwarium? Chyba go nie widziałam, a byliśmy w tym roku w tym aquaparku. Ja siedziałam zazwyczaj w brodziku dla dzieci, mąż sobie pozjeżdżał.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: monia25 » 11 wrz 2019, 6:57

Ja również nie wiedziałam, a ostatnio tam byłam. Kurczę widocznie nie dopatrzyłam :)
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: dommk » 11 sty 2020, 15:59

cieżko wyjechać czesto ale trzeba się starac :)
dommk
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2020, 15:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: martonia » 11 sty 2020, 16:59

skoro temat został "podbity" to kolejny weekend za pół ceny 20-22 marca
https://polskazobaczwiecej.pl/
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: Agnieszka87 » 15 maja 2020, 17:01

Ja wyjeżdżam 2-3 razy w miesiącu. Najczęściej w weekendy, bo w tygodniu nie pozawala na to moja praca :) wyjeżdżam z całą rodziną w miejsca, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu :) tylko zimą ograniczamy takie wyjazdy i jeździmy na łyżwy albo na basen :)
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Agnieszka87
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2020, 16:53
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Podróże po Polsce i świecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość