Wybór szkoły

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Re: Wybór szkoły

Postautor: martonia » 04 sty 2017, 13:50

Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: _Bella_ » 04 sty 2017, 13:52

A ja właśnie się zastanawiam na ile dobra jest taka szkoła jak Salezjanie. Taka elitarność, mundurki i oderwanie od kolegów z podwórka. No i na ile nie "wypiorą" mózgów pod względem pro kościelnym (in vitro jest złe, antykoncepcja itp. itd.)
To są moje główne obawy, nie chciałabym żeby moje dziecko było zmanierowane, bo chodziło do "lepszej" szkoły niż cała reszta.
Ale może demonizuję, może wcale tak nie jest?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Wybór szkoły

Postautor: szaraczarownica » 04 sty 2017, 14:12

_Bella_, znasz wirtualnie przynajmniej jedną osobę, która skończyła tę szkołę ;) Uwierz mi, że znasz ;)
Jest normalna pod tym względem :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: caixa » 04 sty 2017, 14:16

_Bella_ pisze:To są moje główne obawy, nie chciałabym żeby moje dziecko było zmanierowane, bo chodziło do "lepszej" szkoły niż cała reszta.

Wszystko jest odbiciem rodziców. Jeśli nastawia tak dziecko, ono będzie tak to odbierać. Jeśli z założenia prywatna szkoła ma dać możliwości pod kątem edukacyjnym (w programie nauka pływania, wiele języków, indywidualne podejście do ucznia) to dziecko będzie skupiać się na tym aspekcie.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: martonia » 04 sty 2017, 15:00

czy ta szkoła pobiera czesne w zakresie nauki w szkole podstawowej, a gimnazjum i liceum są nieodpłatne?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: _Bella_ » 04 sty 2017, 17:33

martonia, nie to nie jest szkoła prywatna, nie ma czesnego w żadnej ze szkół.
Tylko po prostu robią ostrą selekcję przy naborze ;)

Pewnie macie rację, myślę że jak przyjdzie co do czego to może Tymka tam zapiszę (o ile nas przyjmą :P ), bo to moja parafia, a mając do wyboru podstawówkę przy Miedzianej, to nie wiem czy jednak Salezjanie nie są lepszą opcją. Nie wiem jak u Salezjanów, ale na Miedzianej jest niestety catering, a do szkoły chodzi dużo Cyganów (z Targowej głównie), także mam mieszane uczucia.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 04 sty 2017, 20:28

Jakby ktoś chciał info z prawej ręki, to polecam się. Jestem blisko źródła ;) Co prawda, trzecie, licealne piętro, ale coś tam wiem XDD Np znam wychowawczynię klasy pierwszej (nie wiem, której, ale jeśli będzie podział, to chłopięcej) i jest BOSKA! Przechodzi z PM220, czyli montessoriańskiego.

A no i jestem absolwentką. Nie, nie wyprali mi mózgu religią.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 28 sty 2017, 9:01

No i na 80% zdecydowałam, że tam pójdą i moje dzieci. Argumenty za: mundurki, szafki, zajęcia dodatkowe, w tym plastyczne i teatralne z prawdziwego zdarzenia, bo znam kadrę za STO zł na miesiąc, drugi język od 4kl i to 3xtyg. W klasach 1-3 praca domowa odrabiana w szkole do 16:00 z nauczycielami swietlicowymi. Tylko te dojazdy....
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Agania » 28 sty 2017, 11:46

malaJu pisze:Tylko te dojazdy....


U mnie to był jeden z kluczowych argumentów. Kurcze przez 8 lat wozić... Dlatego po wielu wahaniach wybraliśmy prywatną podstawówkę, która jest najbliżej domu i do tego dzieci są wożone busem, który podjeżdża pod bramę.
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Fionka » 28 sty 2017, 12:10

malaJu, jeśli chodzi o dojazdy, to faktycznie jest jakiś minus. Pytanie, czy szkoła jest warta takiego poświęcenia z Waszej strony. Jeśli tak, nie wahałabym się. Coś o codziennym wożeniu wiem. I nie żałuję :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: caixa » 28 sty 2017, 13:35

Ja wożę codziennie. Da się zorganizować wszystko. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 28 sty 2017, 17:20

Mnie przekonuje fakt, że większość kadry przenosi tu dzieci. Tyle osób nie może się mylić ;) Dodatkowo, wiem od administracji, że jest już sporo chętnych do klas 4-7, które ruszają. Dyrektor bał się, czy uzbierają się chętni, a okazuje się, że jest sporo ludzi, którzy nie chcą zostawiać dzieci w obecnych rejonówkach. Byłoby więcej chętnych, gdyby nie to nieszczęsne dzielenie klas na jednopłciowe... Ale nie przetłumaczysz, jak się ktoś uprze 8-)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: _Bella_ » 29 sty 2017, 21:56

malaJu pisze:Byłoby więcej chętnych, gdyby nie to nieszczęsne dzielenie klas na jednopłciowe... Ale nie przetłumaczysz, jak się ktoś uprze

Oo.. to jeśli tego nie zmienią za 6 lat, to nie dam tam Tymka. :shock: Co za beznadziejny pomysł...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Wybór szkoły

Postautor: Malwina » 30 sty 2017, 12:56

Powiem szczerze, że też mnie to uderzyło po przeczytaniu oferty :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 30 sty 2017, 13:02

Dla mnie nie ma dramatu, bo szkoła ogólnie jest koedukacyjna, do tego w świetlicy siedzą razem, więc tylko lekcje mają osobno. Ja akurat mam takie dzieci, że przeżyją. Niemniej, wpływa to znacząco na liczbę chętnych, bo w PL ludzie nie są przyzwyczajeni tak, jak np. w krajach anglosaskich, gdzie takich szkół jest dużo więcej i często za nie się słono płaci. Dla mnie widoczny jest kierunek, w jakim zmierza Dyrektor: osobne klasy, mundurki i marmury, co da szkołę elitarną. Nie będę komentować, czy mi się to podoba, czy nie. To nie ja tu zarządzam. Ja tu tylko pracuję na zastępstwo :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: _Bella_ » 30 sty 2017, 17:10

Nie rozumiem co to ma dać... Wszędzie później te dzieci będą i tak zmieszane z drugą płcią, im wcześniej będą ze sobą obcować/szanować się/ nie bać się siebie - tym lepiej.

No i nie wszystkie dzieci zostają po lekcjach w świetlicy, a nawet jeśli to i tak bardzo mało czasu będą wspólnie.
Kobiety i mężczyźni mają różne spojrzenia na świat, nawet już jako dzieci. To jest ze szkodą dla nich, że nie będą się mogły wspólnie rozwijać i poznawać.

Dla mnie to nie do przeskoczenia, jednak licze na to, że to się zmieni zanim będziemy wymierać Tymusiowi szkołę :twisted:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 30 sty 2017, 18:31

_Bella_, niestety, trudno będzie o zmianę. Tzn, wszystko w "nogach" rodziców - jeśli nie będzie chętnych na klasy jednorodne, to będzie musiała góra się ugiąć. Jednak jest sporo takich, którzy są "za". Np. rodzice, którzy doświadczyli takich klas (mam znajomą, która przenosi dziewczynki ze szkoły baletowej i nie widzi problemu). Są też tacy jak ja, którym to nie przeszkadza, bo wiem, że w wieku wczesnoszkolnym dzieci naprawdę mają inne potrzeby i inaczej się rozwijają. Tak jak piszesz, trzeba dbać o to, by mieli kontakt z drugą płcią, więc dobrze, że szkoła jest koedukacyjna. A co do świetlicy, to dla klas 1-3 jest obowiązkowa do 16:00. Tyle że w tym wieku akurat dziewczynki i chłopcy nie szukają swojego towarzystwa, jak wspomniałam.
Rozmawiałam dziś z nauczycielką z mojej rejonówki i powiedziałam, że mi ta jednorodność nieco nie leży (<- brak doświadczenia, stąd lęk). A Ona ku mojemu zaskoczeniu powiedziała, że jest za. Pracowała wiele lat z klasami mieszanymi oraz z klasami jednorodnymi - klasy gimnastyczek - i uważa, że dziewczynki mają swój świat i osobno pracują lepiej. Cóż... nie spodziewałam się takiej odpowiedzi, powiem szczerze.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: _Bella_ » 06 lut 2017, 11:30

malaJu pisze:A co do świetlicy, to dla klas 1-3 jest obowiązkowa do 16:00.

Jak to obowiązkowa? Tzn, że dziecko musi tam siedzieć nawet jeśli lekcje skończyło dużo wcześniej, a ja mogłabym je odebrać już koło 13? :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 06 lut 2017, 16:49

_Bella_, tak, mają dodatkowe zajęcia artystyczne plus odrabiają lekcje. Oczywiście można ustalić wcześniejszy odbiór, bo np. do lekarza idziecie, ale zasadniczo to są zajęcia obowiązkowe. Dla mnie bomba, bo nie będę musiała w domu po nocach lekcji odrabiać. Przy moim trybie pracy byłaby to porażka.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Fionka » 06 lut 2017, 19:02

Nasza szkoła to typowy moloch, jeden z największych( o ile nie największy). Na plus : klasy 1-3 mają oddzielny budynek, tzw. Małą Szkołę :) Nie ma luksusów, ale za to nauczyciele <3 Dziecko frunie do szkoły uśmiechnięte i takie wraca. Jestem o niego całkowicie spokojna, a to niełatwe do osiągnięcia w naszej sytuacji ( nauczyciele oprócz świadomości zaburzeń autystycznych wiedzą o padaczce i psychotropach - zero problemów)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 06 lut 2017, 19:36

Fionka pisze: nauczyciele <3
to najważniejsze! Ważne, żeby dzieci nie ginęły w molochach. Żeby uczniowie byli ludźmi, a nie numerami w dziennikach. Przychodzą do mnie dzieciaki z LO, które w renomowanych szkołach są nieznane nauczycielom, mimo dwóch lat znajomości.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: caixa » 06 lut 2017, 19:59

malaJu, dobrze napisane. ;;))
Ja ostatecznie zmieniłam szkołę. Nie pisałam tutaj. W poprzedniej niestety zbyt często zmieniali się nauczyciele. To nie było na moje nerwy. Stabilizacja jest bardzo ważna.
Jesteśmy w nowej szkole od października i póki co nie mam żadnych zastrzeżeń. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Paulina S. » 30 mar 2017, 21:24

Przy okazji weekendowej konferencji miałam okazję troszkę poznać Szkołę Podstawową nr 81 a konkretniej dyrektor placówki, wizję szkoły, innowacyjność i kreatywność w podejściu do ucznia. Zgłębiłam też temat Budzącej się szkoły (wcześniej tylko o tym czytałam), SP 81 właśnie jest taką szkołą :) Może któreś z forumiątek chodzi do tej podstawówki lub Wy, mamy, myślicie o posłaniu tam dziecka? Ciekawa jestem Waszych opinii. Gdybym mogła, to (na podstawie informacji, które mam teraz) bym posłała do tej szkoły moje dziecko w przyszłości. ;)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: lmyszka » 31 mar 2017, 6:28

Paulina S., to jest ta na Brackiej? Jeśli tak to niestety znam opinie niektórych rodziców dzieci ktore do niej chodziły.
Szkoła na pewno super, ale dla dziecka które jest obowiązkowe i lubi się uczyć oraz dla rodzica który ma czas aby posiedzieć z dzieckiem.
Szkoła ta wychodzi z założenia, że dziecko uczy się jeśli tego chce, nie jest do niczego namawiane.
Do nas do klasy w 1 klasie trafił uczeń z tej szkoły. Nie umiał nic, nie był w stanie usiedzieć w ławce 5 minut. Do dziś odstaje z wiedzą od reszty klasy.
Wielu uczniów z tej szkoły jest przenoszonych do innych szkół, bo właśnie styl nauki przerósł rodzica.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 31 mar 2017, 8:24

lmyszka pisze: dziecko uczy się jeśli tego chce, nie jest do niczego namawiane.
i to by było super dla mojej córki - uczyłaby się i tak wszystkiego. Natomiast Leo... jak Mu się nie odmieni, to tylko konstrukcje, matma, fizyka.

NA Wodnej ruszają wszystkie klasy z planowanych. Niesamowite.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: sardynka » 31 mar 2017, 8:28

Dziewczyny a w Łodzi w tym roku też taka ścisła rejonizacja? Bo u nas w Aleksandrowie dramat...ludzie z mojej ulicy będą się przemeldowywać żeby wysłać dziecko do szkoły w Aleksandrowie (bo my jesteśmy administracyjnie Ruda Bugaj i tam mamy podstawówkę...nie dość, że za polami w drugą stronę niż Łódź, to jeszcze świetlica do jakieś 13 czy 14...także dla bezrobotnych chyba ;) )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: caixa » 31 mar 2017, 17:24

sardynka, w zeszłym roku była. Jak byłam na rozmowie w jednej z najlepszych podstawówek to tylko zmiana adresu wchodziła w grę. A to po drugiej stronie ulicy było. :roll:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: mikołajkowa » 29 gru 2017, 22:49

Polecicie (albo zdecydowanie odradzicie) szkoły podstawowe na Dąbrowie/Chojnach lub w Śródmieściu? Przewertowałam wątek, ale sporo się zmieniło od czasu tych dyskusji (np likwidacja gimnazjów), co może mieć wpływ na obecną sytuację.

Skąd czerpiecie wiedzę o tym, że szkoła jest dobra (poza oczywiście opinią rodziny i znajomych)?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 30 gru 2017, 9:50

mikołajkowa, myślę, że trudno polecać jakąkolwiek szkołę, bo ani nie wiemy, czego pragnie druga osoba, ani na jakich ludzi trafi. Na pewno trzeba zbadać, jak szkoła reaguje na problemy, bo te zdarzają się wszędzie. Czasem wyskakują mi podobne rozmowy w grupach fejsbukowych, ale to raczej licytacja plus peany vs. obelgi. Nic konstruktywnego. Poszukaj ludzi, z którymi możesz porozmawiać na spokojnie, jak jest w ich szkole.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 30 gru 2017, 12:09

mikołajkowa pisze:Skąd czerpiecie wiedzę o tym, że szkoła jest dobra (poza oczywiście opinią rodziny i znajomych)?
głównie od rodziców...osiedlowe ploteczki. Chociaż mam świadomość, że trzeba to dzielić przez 2. To, co chwali sobie jeden rodzic, drugi może uznać za wadę. Ot, pierwszy z brzegu przykład- podnoszona ostatnio kwestia prac domowych. Jednym odpowiada ich brak. Inni martwią się, że dzieci niczego w domu nie robią. Sama przez dwa lata zadawałam baaardzo mało prac. Natomiast mieliśmy z dziećmi i rodzicami umowę, że każdego dnia dzieci czytają. W tym roku na pierwszym zebraniu, jeden rodzic poprosił mnie, żeby zadawać prace. Ocenianie kształtujące...dla jednych świetne, inni pytają na jaką ocenę umie coś ich dziecko(szczęśliwie nie są to moi rodzice).
Już wcześniej pisałam, że przy wyborze(obecnie ograniczonym przez rejonizację) bierzemy pod uwagę:
wyposażenie placówki, otwarcie na nowości, jej rozwój, udział w projektach, konkursach.
Teraz dorzucamy bezpieczeństwo i organizację świetlicy. Nadal stawiamy na mniejszą szkołę. Choć obecnie może to być trudne do zrealizowania.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Blue » 30 gru 2017, 12:15

U nas znaczenie miało:

-moje własne doświadczenie (choć przez tyle lat kadra prawie się wymieniła)
-lokalizacja
-basen i zaplecze sportowe
-zajęcia dodatkowe
-wyposażenie klas (tu raczej na minus)
-atmosfera i relacje

Co do nauczycieli to robiłam ograniczony wywiad bo każdy rocznik natrafia (przynajmniej w nauczaniu początkowym) na inny zestaw nauczycieli.A i program szkolny,wybór podręczników się zmienia.
Pewniaków wcale nie ma dużo,raczej więcej zmiennych.
Kto się będzie chciał uczyć to to zrobi i w słabszej szkole,a nawet najbardziej osławiona nie pomoże leniwym lub niechętnym do nauki,więc aż tak na poziom nie patrzyłam.Generalnie chciałam by moje dzieci chodziły do tej szkoły.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 30 gru 2017, 17:08

kasieńka 85, u nas podobne warunki i ten sam kłopot. Od nowego roku na pewno dwie zmiany. Cena sukcesu. I dlatego paradoksalnie moje dzieci poszły do innej.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 30 gru 2017, 17:23

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 30 gru 2017, 18:36


Szkoła do której chodzą/będą chodzić moje dzieci jest "przyszłościowa". Nad jakością i nowoczesnością pracy kadry czuwam osobiście B-), natomiast sam budynek pomieści jeszcze więcej dzieci, choć teraz to 830 osób, więc nie ma mowy o kameralnej atmosferze, bo wciąż jest co odzyskiwać. To szereg trzech budynków, gdzie funkcjonują szkoła, kościół, dom zakonny i bursa dla chłopców. I ta ostatnia właśnie się kurczy. Od września podstawówka przejmuje kolejne skrzydło i będą 4 pracownie więcej. Dlatego pewnie ruszą 4 klasy pierwsze, po dwie dla każdej płci. Tak, tak, pomysł ma się dobrze. Niestety :roll: :twisted: Ja już w każdym razie kupiłam synowi czarne spodnie na zaś, bo za półtora roku idzie do szkoły na Wodnej!
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kata100710 » 31 gru 2017, 22:29

szkoła podstawowa nr 41 to może być rejonowa dla moich dzieci. A powiedzcie mi jak wygladają plany jak są dwie zmiany: Czy na przykład klasy młodsze chodza na rano czy to można róźnie trafić?
I może wiecie gdzie na necie jest lista szkól podst które mają oddział zerówki?
kata100710
 
Posty: 80
Rejestracja: 02 lut 2013, 19:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 02 sty 2018, 10:40

kata100710, planów nikt nie zna, bo nawet osoba układająca nie myślała o tym. Póki co, najpóźniej zaczynają o 9:50. Jeżeli od września będą dwie zmiany, a będą, bo na 3 godz. lekcyjnej wszystkie sale są zajęte w tej chwili, to sporadycznie ktoś będzie zaczynał od 10:45. Tyle że nie umiem powiedzieć kto.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Paulina S. » 10 sty 2018, 12:36

Ktoś orientuje się w temacie szkół podstawowych na Olechowie? SP 205 na Dąbrówki i 141 na Zakładowej?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: mikołajkowa » 13 sty 2018, 10:43

Ja nadal w temacie :-). Może kogoś zainteresuje informacja, że rozpoczynają się dni otwarte w szkołach. Np tu 81: http://sp81lodz.edu.pl/, na stronie UMŁ nie znalazłam zestawienia, ale pewnie będą informacje na stronach poszczególnych szkół.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 13 sty 2018, 12:14

Paulinka S. poszedł priv :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: ola » 27 sty 2018, 20:06

Mimo że jeszcze daleko do wyboru szkoły tak ostatnio zastanawiałam się nad szkołą ,


W Łodzi jest dużo podstawówek, do wyboru do koloru (pewnie problem jest wymarzona szkoła jest poza rejonem zamieszkania). Każda szkoła coś oferuje, każda ma swoje jakieś mocne i słabe strony.
U nas teoretycznie nie będzie problemu z wyborem - bo jest jedna... niby dobrze. Ale nie wiem czy tak do końca dobrze. Mimo że ja nie chodziłam tam do szkoły, bo najstarsza poszła do Bełchatowa (zresztą podoba droga, bo miałam z 3-4km do szkoły) i tak później druga siostra do Bełchatowa i ja też mimo że już była ta podstawówka obok na wsi.
Później gimnazjum i tu już widać było różnicę. Bo w moim gimnazjum była klasa w której były same dzieci "ze wsi" ja z racji tego że już chodziłam do szkoły do MIASTA nie byłam w tej klasie. Tam były same osoby z pobliskich miejscowości. Szkoda było mi tych osób (ale to pewnie przez to że też byłam ze wsi) bo oni w szkole byli sami, za bardzo nikt z nimi nie chciał się kolegować, bardziej na zasadzie wyśmiewania. Jedynie pod koniec 3 klasy trochę się ruszyło ale to było na zasadzie takiej żeby dowiedzieć się jakie pytania były na klasówce.

Może teraz będzie inaczej. bo jeśli Hania pójdzie do tej szkoły to 8 lat i później liceum i tu już będzie w Bełchatowie.
Chociaż czy nie najważniejsza jest podstawówka, żeby wybrać dobrą, żeby w dziecku wyrobić nawyk jak się uczyć, jak ma postępować itp. Ja wspominam moją Panią z 1 klasy podstawówki która mówiła żeby lekcje zawsze odrabiać po przyjściu ze szkoły, ja tak sobie wzięłam to do serca że mama musiała czekać z obiadem bo ja szybko lekcje musiałam odrobić, chyba że coś trudniejszego to zostawiałam sobie na później.

Czy podstawówka nie ma żadnego znaczenia, a bardziej liceum/ technikum? Tylko bez dobrej podstawówki nie dostanie się do dobrego liceum. A później tym samym lepiej przygotowana do matury.

Moje liceum nie było z tych lepszych, ale udało mi się pójść na studia dzienne na Politechnice. Nie było większego znaczenia. Chociaż jak się porówna całą klasę tylko dwie osoby poszły na dzienne studia.

Tak kwestia tej podstawówki - świetlica czynna do 16. Nie wiem od której klasy dziecko może samo wracać. Ale na pewno zerówka i 1,2 klasa to chyba jeszcze nie mogą. Nie wiem jak te dzieci są odbierane, ale pewnie babcie itp. Dla mnie trochę jest to średnie rozwiązanie. w Bełchatowie na pewno dłużej są otwarte szkoły.
To w tej naszej rejonowej na pewno jest mniej dzieci. Może i to na plus, większa integracja, więcej nauczyciele znają dzieci interesują się nimi.

Kwestia nauczycieli hmmm tutaj też średnio w tej naszej rejonowej. Chociaż mogę się mylić.


Do Bełchatowa jest bardzo blisko, więc to też nie problem. Tylko ciężko będzie do tych publicznych bo będziemy z poza rejonu. Chociaż nawet znalazłam jedną prywatną, ale jaki tam jest poziom też nie wiem.

W ogóle na stronie kuratorium znajdę ranking szkół podstawowych?

Ufff to się rozpisałam :mrgreen:
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: martonia » 27 sty 2018, 21:22

ola na stronie http://www.oke.lodz.pl/info.php?i=7
w lewej kolumnie rozwiń SPRAWDZIAN (ARCHIWUM) WYBIERZ Raporty i plik pdf z 2016 Wyniki Szkół - sprawdzian 2016 :)
tylko jest cały okręg, więc musisz poszukać np. Bełchatów - ale to masz w sumie od 1 strony
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: niesia2708 » 28 sty 2018, 8:06

ola, Twój post jest strasznie chaotyczny ;)
Ale mówiąc szczerze wiem o co Ci chodzi bo pomimo iż u nas 2 lata to też myślałam nad tematem.
Nasza wiejska szkoła niby ma swietlice ale chybs maks 14-15. Generalnie najmłodsze klasy 12.30 sa już po lekcjach. Więc u nas to niewykonalne żeby o tej porze ktoś ją odebrał.
Zastanawiam się jak to jest przy rejonizacji z przyjęciami do innych stron szkół.
No i jest szkoła prywatna. 520 zl czesne i 8 zl za wyżywienie.
W tym codziennie angielski,od 2 klasy drugi język, basen, różne kółka.... także zobaczymy jak będziemy stać finansowo. Bo z drugiej strony płacić osobno dodatkowe zajęcia to też jest jakiś miesięczny koszt. No i świetlica jest czynna do 17
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: caixa » 28 sty 2018, 8:28

niesia2708, dla mnie argumenty za szkołą prywatną skłoniły mnie do wyboru właśnie takiej. Ważną sprawą przy wyborze szkoły prywatnej jest to czy pretenduje do najlepszej szkoły świata bo niestety w takim przypadku "zajeżdżą" dziecko.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: ola » 28 sty 2018, 12:30

Pewnie chaotycznie bo chciałam wszystko napisać o czym pomyślałam :D :)

Generalnie ciężki wybór będzie na pewno. Czy rejonowa będzie odpowiednia czy prywatna, czy inna nie rejonowa.
Prywatna jest stosunkowo młodą szkołą, bo patrząc na plan lekcji jest IV klasa. Także żadnych sprawdzianów jeszcze nie pisała, więc też ciężko stwierdzić jaki jest poziom. Jaki koszt prywatnej, też nie wiem - na stronie nic takiego nie znalazłam.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: juta79 » 28 lut 2018, 18:47

A czy wiecie może jakie ma opinie Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 67 na Maratońskiej ? Myślę o wysłaniu tam Wojtka a ciężko znaleźć jakieś opinie o niej w necie . Na szczęście mamy jeszcze rok ale już zaczynam powoli myśleć nad tym :roll:
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: gohnia » 28 lut 2018, 19:55

juta79 pisze:Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 67 na Maratońskiej

Moja pierwsza szkoła :) ale niestety nie pomogę bo przez te dwadzieścia kilka lat na pewno zaszły jakieś drobne zmiany :lol:
Ale pewnie dużym plusem jest jej kameralność, zwłaszcza w porównaniu do 19
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: AgaGrusiecka » 28 lut 2018, 21:31

juta79, dwoje dzieci z mojej grupy tam chodzi i rodzice bardzo chwalili tę szkołę. Ale ostatnio rozmawiałam z nimi jakieś 3-4 lata temu ;)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: juta79 » 01 mar 2018, 7:42

gohnia pisze:Moja pierwsza szkoła :) ale niestety nie pomogę bo przez te dwadzieścia kilka lat na pewno zaszły jakieś drobne zmiany :lol:

To też moja pierwsza szkoła :lol: Niestety to też było 30 lat temu >D
gohnia pisze:Ale pewnie dużym plusem jest jej kameralność

No właśnie też tak myślę, a jak zobaczyłam z dwa lata temu że teraz jest to integracyjna to pomyślałam o Wojtku tym bardziej że chyba będziemy mieszkać na Retkini.
AgaGrusiecka pisze:juta79, dwoje dzieci z mojej grupy tam chodzi i rodzice bardzo chwalili tę szkołę. Ale ostatnio rozmawiałam z nimi jakieś 3-4 lata temu ;)

O widzisz, to fajnie, dziękuję za informacje >D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 01 mar 2018, 18:54

Po drzwiach otwartych w rejonowej szkole jestem załamana.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Blue » 01 mar 2018, 19:06

Kasieńka-ale to odnośnie zmian jakichś w szkolnictwie?Nie straszcie mnie.Ten tryb jakim idzie Starsze dziecko,odpowiada mi.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron