Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Czyli to, co My kobiety kochamy najbardziej (poza Naszymi dziećmi oczywiście :) )

Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Sybel » 13 gru 2012, 12:34

Dziewczyny, tak się zastanawiam, jakie macie doświadczenia z kurierami? Pytam po tym, jak GLS zmasakrował paczkę z zooplusa dla moich zwierzaków - chyba rzucali pudłem o wadze 30kg, bo 15 kg karmy rozwalone, 2 paczki psich ciastek rozgniecione, taśma GLSu, a nie zooplusa i rachunku w środku brak. No żenada. Do tego gość nigdy nie dzwoni, nie zostawia awizo, albo czasem bez pytania zostawia u sąsiadów, o czym my się dowiadujemy od nich, a nie z nieobecnego awizo - wchodzimy na stronę, a status przesyłki "doręczona". Raz, jeszcze w ciąży, cały dzień siedziałam w domu, żeby dziada złapać, nie zadzwonił nawet domofonem, tylko wrzucił status "niedoręczona - odbiorca nieobecny". Jakoś potem z mordą przyjechał i mnie zaczął opieprzać, ale się naciął, bo też umiem być paskudna...
Za to UPS ma bardzo miłego pana, który zawsze dzwoni, przedstawia się, pożartujemy sobie. No i dostawa jest ekspresowa. Siódemka też jest spoko, nigdy nie miałam z nimi problemu, podobnie z DHL.
Sybel
 

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 13 gru 2012, 12:51

To chyba wszystko zależy od samego kuriera. Ja nigdy nie miałam żadnych problemów z kurierem.
DPD dzwonił, albo liściki mi zostawiał, a jak miałam do niego pewną sprawę to tez mi załatwił bez problemu.
GLS zawsze przysyła mi sms'a o której godzinie można się go spodziewać. Kiedyś moją paczkę zawiózł na taka sama ulicę, ale do Rawy Mazowieckiej. Biedny był tak przestraszony, że późnym wieczorem chciał mi po nią jechać :lol: siałam sie wtedy, ze 13 piątek zadziałał.
SIÓDEMKA no cóż. najmilszy to ten Pan nigdy nie był. Zrobił się za to bardzo uprzejmy po tym jak zarysował mi auto :evil: nigdy nie dzwonił przed przyjazdem, ale jeśli mnie nie było to wtedy się kontaktował.
UPS jeżdżą we dwoje. Panowie rewelacyjni. Nawet jak jest potrzeba, żeby coś wnieść dalej niż za bramę czy tez odebrać z domu bo jest cięzkie to nie mam problemu. Zawsze pomocni i uprzejmi.
DHL, OPEK też dzwoni jeśli nikogo nie ma, choć z ich usług korzystam bardzo rzadko.
Generalnie żaden z kurierów nie zostawił paczki bez mojej wiedzy. No dobra raz DPD, ale taki mam z nim cichy układ :p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Fuente » 13 gru 2012, 13:13

Pepsi pisze:To chyba wszystko zależy od samego kuriera. Ja nigdy nie miałam żadnych problemów z kurierem.


W pracy współpracowałam z Siódemką i UPSem, z żadnym z nich nie miałam większych problemów. Przesyłaliśmy dokumenty, więc zawsze wszystko przychodziło w terminie, papiery nie były pogniecione. UPSowi zdarzały się spóźnienia, SIódemka jak miałą się spóźnić to kurier zawsze dzwonił i uprzedzał, że są korki i przyjedzie pół godziny później. Nie wiem czy taki mają standard, czy to rzeczywiście kwestia samego człowieka... :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: martula_87 » 13 gru 2012, 13:33

Ja w sumie nie miałam kłopotów z kurierami DHL i UPS.ZA to Siódemka mi podpadła. raz specjalnie cały dzień siedziałam w domu, a pan wrzucił i tak awizo. dodam że byłam w zaawansowanej ciąży, zadzwoniłam wyjaśniłam i na 2 dzień paczka była. raz nas nie był,o kolejny raz zaszantażował sąsiadkę że musi odebrać bo ja tak kazałam przez telefon, dodam że pan do mnie nigdy nie dzwonił. biedna sąsiadka wzięła wyjaśniłam jej przeprosiłam.Dodam że jako jedyni nigdy nie dzwonią przed przyjazdem mimo że zawsze to zaznaczam drukowanymi literami.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: justine » 13 gru 2012, 20:21

Zgadzam się, że wszystko zależy od kuriera jako osoby a nie od firmy kurierskiej.
Ja miałam kiedyś przygodę z DPD albo OPEK'iem, już nie pamiętam. Jeszcze wtedy pracowałam i kurier przyjechał jak mnie nie było, oczywiście nie zadzwonił i nie zostawił awizo. Weszłam sobie wieczorem na status paczki - odebrana, hmmm, ja paczki nie mam, więc do nich dzwonię. Powiedzieli, że sprawdzą i się skontaktują - zadzwonił do mnie ten kurier co u mnie był i powiedział, że zostawił u sąsiadów tylko nie pamięta u których. Przyjechał do mnie jeszcze raz i chodził po sąsiadach i pytał, niestety wszystkich nie było w domu, więc powiedział, żeby poczekać do następnego dnia. Miał się do mnie odezwać. Tego samego dnia wieczorem przyszli do mnie sąsiedzi z bloku obok, którym paczkę przekazała ich sąsiadka. Mieli ten sam numer mieszkania co ja tylko w innym bloku. Całe szczęście trafiłam na uczciwych ludzi a kurier się nie odezwał - cham jeden !
Ostatnio w Siódemce zgubili moją paczkę, sprzedający wysłał mi towar jeszcze raz, po czym Siódemka odnalazła paczkę i dostałam dwie :D
Z DHL'em nie mam problemów, pan zawsze dzwoni, może nie jest jakiś mega sympatyczny i rozmowny ale jest ok. - dziś mi dostarczył Misia Czesia, zadzwonił do mnie, żeby zapytać czy jestem w domu i mówi: "Miśka Pani wiozę" :D
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Bian » 13 gru 2012, 20:50

W ciagu ostatniego miesiąca zamawiałam kilka rzeczy przez kuriera i wykątkowo tym razem każdy wywiązał się ze swojej roboty solidnie i uprzejmie przy tym. Z DHL-em nigdy nie miałam problemów. Z DPD mam rzadko do czynienia. Ostatnio dostałam od nich sms-a, że w dany dzień przywiozą mi paczkę. Czekałam jakoś do 14 i pojechałam do rodziców na weekend. Dzień później dzwoni kurier, że on ma dla mnie paczkę. No to ja mu tłumaczę, że miał być wczoraj. Oczywiście mnie przeprosił i bez problemu dogadaliśmy się na inny dzień. Z Siódemki też ostatnio mi się trafił porządny kurier, który nawet rano zadzwonił, że przyjedzie, choć raz miałam przeboje jak martula_87.

martula_87 pisze: zaszantażował sąsiadkę że musi odebrać bo ja tak kazałam przez telefon, dodam że pan do mnie nigdy nie dzwonił. biedna sąsiadka wzięła wyjaśniłam jej przeprosiłam

Dokładnie taką samą sytuację miałam. Wiecie ja rozumiem, że gość miał dla mnie wielką pakę, ale mógł do mnie chociaż naprawdę zadzwonić, bo wtedy poprosiłabym inną sąsiadkę.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: martula_87 » 13 gru 2012, 21:04

Bian, no Siódemka widac ma takie szantażowe problemy.U nas była głupia sytuacja bo kompletnie nie znaliśmy sąsiadki a ona nas a jeszcze się martwiła bo na następny dzień wyjeżdżała na miesiąc i bała się że nie zdąże od niej odebrac.
Teraz już kilak razy nam odebrała paczka ale ją poinformowałam o tym i zapytałam czy by mogła zupełnie inna sytuacja.

A no i u nas na dzielnice kurier z Siódemki jest bardzo niemiły.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: monika » 13 gru 2012, 22:12

A ja dziś rano dosłownie w drzwiach minęłam się z kurierem DPD, za moment by mnie nie było, a to prezent dla męża i wolałabym aby nie przywiózł go kiedy będzie w domu. Nikt nie dzwonił, zero smsa, w szoku byłam:-(
Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: tulipan87 » 13 gru 2012, 22:22

Ja póki co w osobistych kontaktach nie mogę narzekać na kurierów. Mamy bardzo miłego pana z Siódemki, kiedy nie było mnie w domu zostawił liścik, a potem sam zadzwonił i zaproponował, że dowiezie następnego dnia.
Natomiast miałam też kontakt z kurierami w pracy i tutaj mogłabym książkę napisać. GLS i DPD byli najgorsi - straszne cwaniaki i najwięcej było z nimi problemów. Bardzo dobrze współpracowało mi się z panami z firm Opek, UPS, Siódemki, PeKaEs i Jas.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Patrycja11 » 16 gru 2012, 14:13

tulipan87 pisze:Natomiast miałam też kontakt z kurierami w pracy i tutaj mogłabym książkę napisać. GLS i DPD byli najgorsi - straszne cwaniaki i najwięcej było z nimi problemów.
to tak jak u mnie. Jak pracowałam to przesyłki wysyłaliśmy DPD. Odbieraliśmy wiele skarg od klientów na tych kurierów. Że nie kontaktują się (choć podobno nie mają obowiązku wcześniejszego kontaktu telefonicznego) że są niesympatyczni, że nie chcą wypełniać tych kwitów reklamacyjnych albo tych odnośnie zwrotów. Masa problemów z nimi była.

Ja osobiście często otrzymuje przesyłki Siódemki i jestem zadowolona. Pan który u nas je rozwozi jest miły, choć nigdy do mnie nie zadzwonił że będzie.
Kiedyś nawet zapukał czy nie mogłabym odebrać paczki dla sąsiadki ( ale nie powiedział, że kontaktował się z nią i ona powiedziała żeby zostawił u mnie) odebrałam, przekazałam i nie było problemu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: kochecka » 16 gru 2012, 14:25

Ja pracując korzystałam najczęściej z DPD. I mam zupełnie inne zdanie tzn zawsze na czas, mili, dzwonili jak coś było dla nas, zawsze szli na rękę itp. Natomiast narzekać mogłabym na Siódemkę i GLS. Zawsze były jakieś opóźnienia.
Mam wrażenie, że sporo zależy od kuriera. Tych od DPD znam chyba już wszystkich na Zd-Wolę i oni moje nazwisko też już kojarzą więc jak mają jakąs paczkę do mnie to wiedzą, że muszą ją szybko dostarczyć ::)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: yuna » 16 gru 2012, 16:22

U mnie SIÓDEMKA jeździ jak chce. Informacji jakichkolwiek brak. Całe szczęście, jak jakiś sąsiad jest i odbierze paczkę, bo inaczej to nie wiem co by było.
Z GLSu zawsze dostaję numer do śledzenia paczki przez internet, a rano w dniu dostarczenia z reguły dostaję smsa "mam dla Pani paczkę. Proszę o kontakt." Młody facet, sympatyczny.
Ci z DHLu też w Brzezinach robią co chcą. Nawet jak im kartęczkę w drzwiach zostawiam z numerem i prośbą żeby dzwonił, to nie dzwoni. Ten z siódemki przynajmniej zadzwoni i mówi, że gdzieśtam u kogoś zostawił.
Ale z tym ich dzwonieniem i smsowaniem to też ciekawa sprawa, bo słyszałam opinie, że oni nie wszyscy mają teleony służbowe i czasem jak się kontatkują z klientem to na swój prywatny koszt... Nie wiem na ile to prawdziwe.

No i przygodę miałam będąc w ciąży. Z siódemką bodajże. Jak przed Wielkanocą trafiłam do szpitala, robili mi KTG, więc nawet nie wiedziałam że ktoś dzwonił. Kurier był, sąsiedzi byli, a paczki nie zostawił... I paczka wróciła do nadawcy. Napisałam im jak wyglądała sprawa, więc bez problemu i na swój koszt wysłali mi paczkę jeszcze raz.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Patrycja11 » 19 gru 2012, 15:01

Wczoraj kurier z Siódemki miał dla mnie paczkę. Jestem z Gabrysiem na spacerze, dzwoni kurier.
-Mam dla Pani przesyłkę.
- Tak wiem, jestem po drugiej stronie ulicy na spacerze, może Pan podjedzie i ja ją odbiorę.
-Niestety nie mam czasu, czy mogę ją Pani wrzucić na balkon ??
- :shock: yyyyyyyyyyyyyyy no chyba tak, ale ja mieszkam na I-szym piętrze.
- To nic nie szkodzi ja spokojnie dorzucę. Pani balkon to ten na którym stoją sanki ?
- Tak to ten.
- Ok. To ja Pani ją wrzucę i za panią podpiszę bo ja nie mam czasu.

Zasuwałam jak wściekła zobaczyć czy paczka leży czy aby mu się balkony nie pomyliły.
Była, leżała.
Ale mimo tego, że mogę zrozumieć, że święta, że dużo pracy to jednak w szoku byłam.
Tak wiem mogłam się nie zgodzić, ale mnie tak zaskoczył, że z rozpędu powiedziałam tak.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: martitka » 19 gru 2012, 15:27

Patrycja11, :lol: wiem, że to nie śmieszne ale nie mogę się powstrzymać. Wyobrażam sobie, co by było, gdyby w paczce była zastawa stołowa dla 12-tu osób :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
martitka
 
Posty: 92
Rejestracja: 28 paź 2012, 19:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: malaJu » 19 gru 2012, 15:48

martitka pisze:Wyobrażam sobie, co by było, gdyby w paczce była zastawa stołowa dla 12-tu osób :D
dlatego przecież zapytał :D :D
Nie no sorry, padłam ;) Pan bardzo pomysłowy. Swoją drogą, to ciekawe czy wie, ile grozi za fałszowanie podpisu? B-)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: klarysa » 19 gru 2012, 16:05

Taaa, fajnie, że kurierzy piszą sms-y lub dzownią, żeby się umówić na dostawę. Szkoda tylko, że o 6 lub 7 rano. :evil:
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Patrycja11 » 19 gru 2012, 16:26

martitka pisze:Patrycja11, Wyobrażam sobie, co by było, gdyby w paczce była zastawa stołowa dla 12-tu osób :D

nie nie, jeszcze powiedział : To są buty prawda ?
Powiedziałam że tak. Więc powiedział, że wrzuci na balkon.
Mój mąż buzie otwierał jak mu opowiadałam... Pierwszy raz się spotkałam z takim pomysłem, przyznacie że pomysł na "sąsiadkę" wymięka :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 19 gru 2012, 16:29

=)) dobre. Faktycznie pomysłowy.
Do mnie dziś dzwonił DHL i jak poprosiłam, żeby zostawił paczkę na oknie, bo brama jest otwarta to spytał kto mu pokwituje. Mówię mu, żeby sobie sam pokwitował, a on na to że on tak nie może i że przyjedzie później :-o pierwszy raz się z tym spotkałam, bo zawsze bez problemu się podpisywali i jechali dalej a tu mi się rodzynek trafił :p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Patrycja11 » 19 gru 2012, 16:39

Pepsi pisze:zawsze bez problemu się podpisywali i jechali dalej
widzisz Ju to normalne ;;))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: martula_87 » 20 gru 2012, 10:17

Pepsi, bo wogóle podpisywanie sie za kogś jest karalne.
Patrycja11, akurat przeczytała Twoja historię mojej mamie i mężowi (mam nadzieję że nie masz za złe?)
I normalnie szczęki im opadły.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Patrycja11 » 20 gru 2012, 12:33

martula_87, nie ma sprawy ;;)

Dzisiaj mnie to śmieszy. Wiecie to była paczka na kwotę 50 zł, gdyby tam były rzeczy na kwotę 200 zł to nie zgodziłabym się na rzucanie przez balkon :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Blue » 02 sty 2013, 15:37

Potrzebuje wyslac duza przesylke krajowa o wadze 15-19 kg,mysle ze zamknie sie do 20 kg spokojnie.
Ktorego kuriera wybrac by wyszlo najkorzystniej cenowo?Orientujecie sie co do cen w tym przedziale wagowym?Podono wiele firm kurierskich zmienilo cennik od nowego roku a nie na kazdej stronce online sa te cenniki dostepne...
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 02 sty 2013, 19:15

Blue http://www.tanikurier.com/ Korzystam bardzo często i nigdy nie miałam żadnych problemów. To najtańsze co znalazłam. Jest jeszcze sendit.pl ale za dużo złych opinii o nich krąży. Zresztą ostatnio kupiłam przedmiot na allegro, facet zamówił u nich kuriera a ten przez 3 kolejne dni się wcale nie pojawił.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Blue » 02 sty 2013, 22:35

dzieki Pepsi:)))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 02 sty 2013, 23:52

Blue oni wyceniają paczkę wg wymiarów i wg wagi. Jeśli wg wymiarów wyjdzie ci większa kwota to możesz trochę minąć się z prawdą ;;) pod warunkiem że wagą nie przekroczysz.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: ela » 03 sty 2013, 20:24

klarysa pisze:Taaa, fajnie, że kurierzy piszą sms-y lub dzownią, żeby się umówić na dostawę. Szkoda tylko, że o 6 lub 7 rano. :evil:

uwielbiam tel. przed 6:00... :twisted:

Bardzo chwalę UPS i DHL. Kurierzy punktualnni, kulturalni, przesyłki w stanie bdb.
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Deco-Ania » 21 lut 2013, 22:04

a ja się dziś z lekka wkurzyłam na Siódemkę.
Dostałam informacje od sprzedawcy o nadaniu przesyłki. Ponieważ jutro przez większość dnia nie będzie mnie w domu - chciałam przekierować pod inny adres. I co? - nie można.
To znaczy można - ale tylko nadawca. Nie będę facetowi d... zawracała przecież.
Tylko nie rozumiem: dlaczego gdzie indziej się da??
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 21 lut 2013, 22:15

Deco-Ania pisze:To znaczy można - ale tylko nadawca.

i chyba musi za to dodatkowo dopłacić
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Deco-Ania » 21 lut 2013, 22:45

Pepsi pisze:i chyba musi za to dodatkowo dopłacić
niech spadają... Już ich nie lubię - FOCH
Jak kurier będzie spoko to się z nim przez tel. dogadam. Zobaczę rano co z tego wyjdzie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 21 lut 2013, 22:47

Deco-Ania ja jak dzwonią i proszę, żeby podjechali gdzieś indziej a nie chcą to zapraszam ich np. po 17, bo tak będę w domu. Bardzo szybko proszą o powtórzenie adresu :p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: caixa » 22 lut 2013, 21:05

Pepsi pisze:Deco-Ania ja jak dzwonią i proszę, żeby podjechali gdzieś indziej a nie chcą to zapraszam ich np. po 17, bo tak będę w domu. Bardzo szybko proszą o powtórzenie adresu :p


U mnie też tak działa.
Moja firma współpracuje z UPS-em. Jeszcze się nie zawiodłam.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Deco-Ania » 22 lut 2013, 21:20

Widocznie w Siódemce jeszcze nie doszli do takiego rozwiązania.

Przesyłka nadana wczoraj o 8:25
Jak dzwoniłam o 14:30 - nie była jeszcze wprowadzona do systemu.
Problem ze zmianą adresu - znacie.
Aktualnie - status przesyłki "w doręczeniu", tyle, że nie było ani jednego telefonu od kuriera - dobra, może nie dzwonią. Ale nie ma też żadnej informacji, że był. Wnioskuję więc, że nikt się dziś nie pofatygował.
Jak będę miała w przyszłości wybierać to na pewno nie Siódemkę.

Dla równowagi - paczka do męża, przesyłka DPD.
Informacja o przesyłce wysłana sms-em. Chyba był tam tez numer kontaktowy.
Nie było nas w domu, ale korzystając z uprzejmości sąsiadki - u niej zostawił nam paczkę (po wcześniejszym zapytaniu męża czy wyraża zgodę). Dodatkowo - informacja, że był i podany numer telefonu. A później jeszcze zadzwonił upewnić się czy odebraliśmy i czy wszystko OK.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: lmyszka » 23 lut 2013, 9:32

Deco-Ania, Siódemka nigdy nie informuje. Oni po prostu dzwonią do drzwi, jak kogos nie ma zostawiają u sąsiada, taka prawda. Fatalna firma.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Deco-Ania » 23 lut 2013, 9:51

lmyszka pisze:jak kogos nie ma zostawiają u sąsiada
tylko jakby zostawili to OK - dla mnie lepiej.
Wysmarowałam wczoraj do nich maila - to mi się lepiej trochę zrobiło.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 23 lut 2013, 11:22

Deco-Ania ale u Siódemki to często jest tak, że paczki idą np. tydzień. Taka super szybka paczka :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 23 lut 2013, 11:23

caixa pisze:Moja firma współpracuje z UPS-em. Jeszcze się nie zawiodłam.

z UPS ostatnio jakaś zadyma wyszła o naliczaniu dodatkowych opłat za paczki.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: agnieszka19 » 15 mar 2013, 20:16

A czy ktoś z Was wysyłał kiedyś wózek kurierem? Upatrzyłam sobie mój wymarzony, ale Pani nie bardzo wie jak go spakować i jak zamówić kuriera. Poprosiła abym ja się tym zajęła...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 15 mar 2013, 20:19

agnieszka19 pisze:A czy ktoś z Was wysyłał kiedyś wózek kurierem?

Ja wysyłałam. Nie miałam kartonu więc zapakowałam w folie sterczową i zamówiłam jako paczkę niesortowaną.

Przy okazji kurierów - nie zamawiajcie UPS, bo maja jakiś nowy system mierzenia i jajca z tego wychodzą. Koleś wysyłała dwa takie same przedmioty w dwóch identycznych kartonach i wg nowego systemu każda paczka była inna :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: agnieszka19 » 15 mar 2013, 20:27

Pepsi pisze:Ja wysyłałam. Nie miałam kartonu więc zapakowałam w folie sterczową i zamówiłam jako paczkę niesortowaną.


A pamiętasz ile zapłaciłas za przesyłkę?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Pepsi » 15 mar 2013, 20:36

Chyba 33zł. Ale to była parasolka więc wagowo pewnie jest różnica. agnieszka19 spróbuj sprawdzić na www.superpaczka.pl z wyborem DPD
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Audiolka » 15 mar 2013, 21:00

Przez 2,5 roku korzystalismy z usług kurierów praktycznie 2-3 razy w tygodniu, z większośćią chłopaków juz na Ty bylismy. Różne firmy były brane pod uwagę, ale najlepsza współpraca z DHL-em była.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Emi » 15 mar 2013, 22:30

Ja wysyłałam wózek ostatnio (spacerówka, gondola, fotelik). Opakowaliśmy w karton i owinęliśmy streczem. Karton musiałam dopasowywać bo paczka była bardzo duża, ponad 20 kg (choć z tego co wiem, to folia też mogła być). Wysyłałam za pośrednictwem wysylajnajtaniej.pl (DHL) Zapłaciłam 35 zł.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Bian » 17 mar 2013, 21:49

Pepsi pisze: www.superpaczka.pl z wyborem DPD

Strasznie się na nich zawiodłam. Chcieliśmy wysłać trzy paczki w ten sposób. Na ubranka czekała dziewczyna i jej świeżo urodzona córeczka. Kurier miał być jeszcze tego samego dnia. Nie było go, następnego dnia też nie przyjechał. Mąż zadzwonił, okazało się, że nasze zgłoszenie "wisi" jako "do załatwienia", ale system go automatycznie nie przestawia na następny dzień jeśli kurier nie odhaczy paczki jako odebranej. Ostatecznie czekaliśmy na kuriera 11 dni, wielokrotnie dzwoniąc do nich. Trzy razy pani na infolinii "osobiście przepisywała zlecenie na następny dzień", a na koniec w dziale interwencji okazało się, że żadna z pań nic w systemie nie przeklikała. Kurier wprawdzie koniec końców zabrał paczki, ale skargę i tak złożyliśmy.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: malaJu » 25 cze 2014, 23:20

Przemiły pan z K-Ex przyniósł mi dziś paczkę. Ok, wzięłam, pan poszedł. Znowu ja głupia nie otworzyłam przy kurierze. Gorzej - nawet nie zauważyłam, że strasznie ta paczka poklejona z jednej strony.
Otwieram i co widzę? Wszystko zniszczone! Kupiłam gry planszowe dla dzieciaków, super, prosto z UK, napaliłam się koszmarnie, że może jeszcze zdążę się z nimi pobawić, a tu d..... Dzwonie do pana i pytam, czy wie, co się stało. On że tak, tak, on wie, że paczka w systemie jako uszkodzona i to oni to zrobili, że on przyjedzie wieczorem i raport spisze, ze przy nim otwierane etc. OK, fajnie z jego strony, że dla mojego dobra skłamał, ale na miłość boską, skoro widzieli, że paczka uszkodzona, to nie mogli mi o tym powiedzieć w momencie odbioru? Na co liczyli? Że nie zauważę? Że się nie odezwę, gdy 125zł poszło w pył???
Zobaczymy, jak się teraz zachowają...
Dobrze, że kupowałam od dobrych znajomych z branży, to chociaż my mamy do siebie cierpliwość i zaufanie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Deco-Ania » 26 cze 2014, 9:57

Pepsi pisze:DPD
Oj, wkurzają mnie ostatnio. Jakiś czas temu otworzył się jakiś ich punkt niedaleko naszego domu. Od tego czasu za każdym razem dzwonią z sugestią, żeby odebrać paczkę osobiście. WRRR - M. już się dwa razy dał nabrać.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

porozmawiajmy o kurierach

Postautor: magda86 » 06 maja 2016, 19:56

Ostatnio wymieniliśmy mieszkanie na nowe i z tej okazji zamawiałam dość dużo rzeczy w internecie z dostawą kurierem. Miałam okazję korzystać z usług wielu firm i niestety nie wszystkie są idealne. Dla mnie najlepszą firmą jest DHL, szczególnie jestem zachwycona ich dodatkowymi usługami [tu był link do strony] m.in odbiorem w punkcie czy możliwość podania alternatywnego adresu dostawy.
Jestem ciekawa waszych wrażeń dotyczących firm kurierskich i ich jakości obsługi. Pracuje zawodowo i w domu jestem zazwyczaj po 16 i jak się okazuje jest to dość duży problem dla kurierów przyjazd w godzinach popołudniowych. Kilka razy moja paczka została zostawiona u sąsiada z klatki obok bo akurat była w pobliżu swoich drzwi wejściowych a ja nie zostałam nawet o tym fakcie poinformowana.
magda86
 
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2014, 18:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: Patrycja11 » 06 maja 2016, 21:19

magda86, zupełnie niepotrzebnie zakładany temat który już istnieje... Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, nie jest to zbyt skomplikowane. Link który podałaś bezpośrednio do strony JEDNEJ firmy kurierskiej też kompletnie niepotrzebny, rozumiem że jesteś zadowolona, ale żeby aż taaaaak...

Zapoznaj się proszę z regulaminem w którym wyraźnie jest napisane że REKLAMA NA FORUM jest ZAKAZANA !!

Patrycja11
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: daria34 » 24 maja 2017, 6:48

Najmniej problemów miałam z DPD. Wszystko na czas ;)
Awatar użytkownika
daria34
 
Posty: 86
Rejestracja: 27 kwie 2016, 11:28
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Jak zakupy przez internet, to i kurier - który?

Postautor: glageja » 13 lip 2017, 8:55

ja zazwyczaj zamawiam dhl, mają lepszą obsługę i podają numer od kuriera z którym możesz się dogadać co do godziny odbioru paczki, a nawet zdarzały mi się akcje ze kurier wrócił do mnie jak zadzwoniłam, że już jestem w domu. Na UPS się zawiodła, zero kontaktu z klientem, mówią ze bedą od xx do xx godz a są po 8... no i jeszcze niemiła obsługa. Miałam do czynienia jeszcze z Fedex - tutaj nie ma zastrzeżeń, a nawet zaleta są mega szybcy w dostawach produktów! na 2 dzień mam zamówiony produkt z 2 końca polski. Co do Poczty Polskie i Pocztex to jest ok, tyle tylko, że jak Cie nie ma w domu to nie zadzwoni i nie zaproponuje innego terminu tylko zostawia paczkę na poczcie, a ty potem stoisz w mega długiej kolejce po odbiór. No nie po to płace 15 zł za kuriera aby stać na poczcie. A drugi minus to czas realizacji zdecydowanie za długi.
glageja
 
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2017, 12:50
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

usługi kurierskie

Postautor: mamenka » 13 lip 2018, 20:19

jak robicie zakupy online to jakie wysyłki wybieracie? ja przewaznie kurierem i jestem zadowolona. A z jakich firm najczesciej korzystacie? która jest najbardziej rzetelna?
mamenka
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2017, 18:49
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Następna

Wróć do Kobieta na zakupach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości