Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: koksowa » 25 paź 2017, 12:02

W moim przypadku to są zawsze smaki na same okropnie niezdrowe rzeczy :). Coca-cola, pizza, kebab i zupki chińskie!!! A najgorsze jest to, że mam okropną ochotę na smak mojego ulubionego piwa, ale to musi jeszcze zaczekać >D . Ale mam pecha - moi "prześladowcy" jedzeniowi to rzeczy które powinny być zakazane, a przynajmniej ograniczone do minimum w ciąży :)
koksowa
 
Posty: 17
Rejestracja: 25 paź 2017, 11:52
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: Kociadło » 17 lut 2018, 19:54

mam nadzieję, że moja największa słabość ciążowa - śmiejżelki kwasne- pójdzie sobie po porodzie w niepamięć, bo inaczej tyłek nie schudnie:):):)
kapusta kiszona w ilościach hurtowych może zostać:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kociadło
 
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2014, 19:39
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: AgaGrusiecka » 17 lut 2018, 20:06

Kociadło pisze:śmiejżelki kwasne-

W pierwszej ciąży miałam niewiele zachcianek, ale jedną z nich były właśnie kwaśne żelki. Zachciało mi się ich po 23, nie mogłam zasnąć, więc mąż się ubrał i poszedł do sklepu. Jak przyniósł, zjadłam jednego i miałam dość :lol: =))))
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: Kociadło » 17 lut 2018, 20:10

Aga - ja jak je dorwę to dwie paczki na raz idą:( mąż ostatnio próbował mi jedne skubnąć to dostał po łapach:):)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kociadło
 
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2014, 19:39
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: Alka27 » 02 mar 2018, 16:36

Ja mam ochotę na jakieś dziwne połączenia. Przed ciążą myślałam, że to stereotyp ale tak naprawdę potrafię zjeść śledzia z frytkami albo coś na słodko i za chwilę coś na słono...dziwne to wszystko mam nadzieję, że mi przejdzie :D
Alka27
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2018, 16:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: altea » 22 lis 2018, 10:54

Paluszki rybne z sosem tysiąca wysp - cała paczka na raz. Dniem i nocą. Uwielbiam :oops:
Poznaj moc naturalnych składników i wypróbuj przeciwzmarszczkowy krem link usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
altea
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2018, 10:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: Tasia » 03 maja 2021, 7:07

Dziewczyny czy jadłyście w ciazy sery pleśniowe?
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: tinka » 03 maja 2021, 9:08

To zależy od rodzaju mleka z którego został wykonany jeśli W składzie napisane ze wyprodukowany z mleka pasteryzowanego to przeciwwskazań nie ma (chyba, ze przeokrutna zgaga jak to czasem bywa ) chodzi o bakterie Listeria monocytogenes, znajduje się ona nie tylko w serach pleśniowych, ale ogółem w produktach odzwierzęcych nie poddanych obróbce termicznej, z tego samego powodu nie wolno jeść np. Surowego miesa. Bakterie te giną w temp 70-100 stopni Celsjusza w związku z czym przy produktach poddanych psteryzacji nie ma się czego obawiać. Moim zdaniem lepszą opcja będzie parmezan https://lupiko.pl/parmezan-w-ciazy Ten można jeść bez problemu bo nie ma w sobie mleka niepasteryzowanego.
Awatar użytkownika
tinka
 
Posty: 85
Rejestracja: 26 sty 2014, 16:53
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: małamegi23 » 19 maja 2021, 9:34

Ja w ciąży miałam ciągle smaka na kiszonki. :D Gdzie normalnie za nimi nie przepadam.
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
małamegi23
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2021, 9:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mam smaka na - czyli ciążowe zachcianki

Postautor: Tasia » 14 gru 2021, 9:22

Jejku dziewczyny czy Wy też macie takie jak to się mówi niedozwolone zachcianki?? Normalnie non stop mam ochotę na jakiegoś energetyka, albo na cole albo grzyby w takim mocnym occie potrawy mocno przyprawione. No aż mnie skręca. Chodzę kilka razy w sklepie jak pajac przy tych półkach. Ostatecznie nie kupuję ale te zachcianki zaczynają być męczące. Najlepsze jest to, ze przed ciążą wcale nie ciągnęło mnie do takich rzeczy, Wiadomo, że raz na jakiś czas zgrzeszyłam oraz coś niezdrowego zjadłam ale maksymalnie raz na kilka tygodni, zwykle odżywiałam sie zdrowo Teraz w ciązy natomiast wszystko mi się poprzestawiało i nie mam ochoty na zdrowe pełnowartościowe jedzenie ale na jakieś niezdrowe fastfoody oraz słodycze czy wspomniane energetyki ( których nie pijam bo wiem, że jest to zło....).
Czytam sobie wczesne objawy ciąży i wśród nich są takie zachcianki i zmiana percepcji jedzenia.

Kiedy to jednak minie?
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Poprzednia

Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron