Lęki nocne

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Lęki nocne

Postautor: lmyszka » 14 lut 2018, 22:13

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale mamy problem z Kacprem.
Problem zaczął się jakiś tydzień temu. Na początku myśleliśmy, że boli go brzuch, potem że nóżki a teraz po poczytaniu w necie myślę że są to lęki nocne:

Lęki nocne (łac. pavor nocturnus, ang. night terror) to zaburzenie snu pojawiające się u dzieci w wieku od 6 miesięcy do 12 lat (najczęściej od 2 do 6 lat), występujące jednak (rzadko) u ludzi w każdym wieku. Epizody lęku nocnego zaczynają się w pierwszych godzinach po zaśnięciu i mają dość dramatyczny przebieg.
Śpiące spokojnie dziecko nagle siada na łóżku i zaczyna rozpaczliwie krzyczeć. Jest spocone, nierzadko rzuca się lub trzęsie niczym osika. Ma szeroko otwarte oczy, poszerzone źrenice, a twarz wyraża skrajne przerażenie. Na ogół odpycha od siebie rodziców, chcących mu pomóc. Nawiązanie kontaktu z dzieckiem okazuje się niemożliwe - jest bowiem nieświadome, nieprzebudzone. Po kilkuminutowym ataku ciało nagle się rozluźnia a maluch spokojnie zasypia. Rano na ogół niczego nie pamięta.
Przyczyny występowania lęków nocnych nie są do końca poznane, jednak nie wyklucza się czynników genetycznych (80% dzieci, których dotyczą lęki nocne, ma w swoich rodzinach osoby lunatykujące lub wykazujące inne zaburzenia snu). Ze względu na fakt, że częstość występowania lęków nocnych maleje wraz z wiekiem, uznaje się że znaczenie ma tu wolniejsze dojrzewanie układu nerwowego - co może być rodzinne. Dodatkowo obserwacje wykazały, że pojawieniu się lęków nocnych sprzyja wysoka gorączka, stresy dnia codziennego, ciężkostrawny posiłek spożyty przed snem czy niektóre leki.

Czy miałyście z tym do czynienia? Jak sobie radzić?
Bo krzyk dziecka i moją bezradność jest nie do wytrzymania.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Lęki nocne

Postautor: Kurczak » 14 lut 2018, 22:25

lmyszka, u nas od kilku nocy to samo. Nawet teraz Dianka od godziny kwiczy i stęka przez sen, nie jesteśmy Jej w stanie ani dobudzić, ani wydobyć o co chodzi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Lęki nocne

Postautor: 19anioleczek92 » 14 lut 2018, 22:38

My z Igorem mieliśmy to samo trwało to od około 1 roku do 4 lat dopiero od nie długiego czasu jest spokój...
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Lęki nocne

Postautor: caixa » 14 lut 2018, 22:54

U małej to było dość częste ale ja sama jako dziecko lunatykowałam.
Co robić? Przeczekać.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Lęki nocne

Postautor: zbroziu » 15 lut 2018, 12:25

Kurczak pisze:lmyszka, u nas od kilku nocy to samo. Nawet teraz Dianka od godziny kwiczy i stęka przez sen, nie jesteśmy Jej w stanie ani dobudzić, ani wydobyć o co chodzi.


Uff to ja też jestem spokojniejsza. U nas to samo, nasila się bardziej podczas choroby. Nasze dzieci są w podobnym wieku, więc może rzeczywiście to lęki.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Lęki nocne

Postautor: Anita999 » 07 mar 2018, 15:08

Moja córka też miała taki okres. Trzeba przeczekać , u nas minął po ok 2 tyg. Teraz już nie płacze, ale jak się przebudzi to bierze przytulankę i przychodzi spać do mnie ;;)
Mama Anitka pozdrawia ! :)
Awatar użytkownika
Anita999
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lęki nocne

Postautor: patrycjzlenk » 24 kwie 2018, 13:13

A może warto w tym temacie doradzić się znajomych? Moim zdanem to może być naprawdę dobre rozwiązanie ;)
Papierowy przekaz myśli miał w sobie ten sam urok, co tradycyjne aparaty fotograficzne z prawdziwym filmem w środku.
Awatar użytkownika
patrycjzlenk
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:31
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lęki nocne

Postautor: mamastasia » 18 lip 2018, 8:14

Hej, radzę przejść się z tym do lekarza aby to skonsultować ze specjalistą
link z podpisu usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
Awatar użytkownika
mamastasia
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2018, 16:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lęki nocne

Postautor: HannaSzym » 27 lip 2018, 9:23

Też tak myślę. Trudno jest sobie poradzić nocnymi lękami dziecka. Czasami może samo przejść, ale trzeba czekać. To trochę ryzykowne, bo po co tak męczyć dziecko a po drugie nigdy nie wiadomo ile to będzie trwało
Są takie chwile, kiedy czekolada naprawdę jest odpowiedzią na wszystkie modlitwy.
Awatar użytkownika
HannaSzym
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2018, 9:14
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lęki nocne

Postautor: marlina » 22 sie 2018, 10:19

Sama na początku przyzwyczaiłam córkę do tego aby ze mną spała. Ale był to kiepski pomysł bo potem miałam problemy aby ją odzwyczaić!
Awatar użytkownika
marlina
 
Posty: 89
Rejestracja: 05 lut 2016, 10:33
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości