Niedalekie podróżowanie

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: kasieńka 85 » 31 lip 2015, 13:17

kochecka pisze:kasienka 85 ile czasu potrzeba żeby na spokojnie zwiedzić Afrykarium? :)
myślę że z dwie godziny. Ale tak jak napisała szaraczarownica wszystko zależy od zainteresowania. Choć wątpię żeby było małe ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Kurczak » 01 sie 2015, 10:39

Widzę, że wycieczki do wrocławskiego ZOO coraz popularniejsze. Jako że to moje rodzinne strony, to z czystym sumieniem mogę Wam polecić rewelacyjną cukiernię niedaleko ogrodu: https://www.facebook.com/CosSlodkiegoWi ... pa?fref=ts
Mają przepyszne lody robione na miejscu, wielki wybór ciast i kaw :) I przemiłą obsługę :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Fuente » 21 sie 2015, 20:37

może to nie jest niedalekie podróżowanie, ale gdyby któraś z Was w okresie wakacyjnym była na Kaszubach, to baaaaardzo serdecznie polecam dwa miejsca:

1. Sea Park w miejscowości Sarbsk (pod Łebą)- genialne fokarium, gdzie w okresie czerwiec-sierpień, co dwie godziny odbywaja sie pokazy umiejętności fok, oraz pokazy karmienia. A oprócz samego fokarium, mnóstwo dodatkowych atrakcji do zwiedzania. Naprawdę świetne miejsce dla dzieciaków- Amelka w ogóle nie chciała stamtąd wyjść i właściwie co atrakcja to było wielkie łał. Baaaardzo polecam :) http://www.seapark.pl/

2. Dino Park w Malborku- do zwiedzania ścieżka dinozaurów oraz smoków, a oprócz tego mnóstwo atrakcji dla dzieciaków. Dinozaury i smoki sa rewelacyjne, wszystkie rzeczywistych rozmiarów i każdy wydaje dźwięki oraz się porusza, robi niesamowite wrażenie.... nasz Dino Park może się schować... Jestem pewna że tam wrócimy jak nasze dzieciaki będą starsze. Amelka była oczarowana... Buzia śmiała jej się cały czas, a i my byliśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Również bardzo polecam :) http://www.dinopark.malbork.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: MamaŻaby » 26 sie 2015, 12:19

Fuente, ja mam niestety odmienne zdanie do Sea Parku w Sarbsku. Mało zwiedzania a pokazy fok myślę, że o wiele fajniejsze są w fokarium w Helu. Co do Dino Parku to ja polecam ten Łebski, dużo zwiedzania i dinozaury rzeczywistych rozmiarów. Z tych dwóch atrakcji w Łebie Dino Park był numerem jeden.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: kakonka » 26 sie 2015, 12:57

Fuente pisze:2. Dino Park w Malborku- do zwiedzania ścieżka dinozaurów oraz smoków, a oprócz tego mnóstwo atrakcji dla dzieciaków. Dinozaury i smoki sa rewelacyjne, wszystkie rzeczywistych rozmiarów i każdy wydaje dźwięki oraz się porusza, robi niesamowite wrażenie....

ooo dobrze wiedzieć :) bo byliśmy w Łeba Park czy jakoś tak i tam też są dinozaury, niby dużo ale poniszczone- farba z nich odpryskuje, aż dwa niby wydają odgłosy a wygląda to tak, że w krzakach za nimi są głośniki - nawet nasz syn zorientował się ska faktycznie dobiega głos.
Po Dinozaurii odwiedzonej na Krecie byliśmy bardzo rozczarowani (tam każdy!! dinozaur sie poruszał i wydawał dżwięk- który "wychodził " ze środka dinozaura)
wracając jeszcze do Łeby- nie licząc dinozaurów to cały park całkiem ciekawy- można sie pojazdem Flinstonów przejechać, rowerkiem wodnym, mini pole golfowe, dziki zachód, bajkolandia, zamek strachów, małpi gaj, kolejki - słowem dla każdego coś fajnego.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Fuente » 26 sie 2015, 13:40

MamaŻaby, a dawno byliście? Znajomi byli dwa lata temu bodajże i byli niezadowoleni, a w tym roku doszło sporo nowych atrakcji. Nam sie bardzo podobało. Mąż z kolei był w tym fokarium na Helu i zdecydowanie nie poleca, bardziej podobało mu się w Łebie, znacznie więcej atrakcji dla dzieciaków , zwiedzania było na pół dnia. poza fokami, zwiedzaniu statku piratów, na dwóch kondygnacjach, sporo figur zwierząt wodnych, w cenie biletu dodatkowo pokazy dla dzieciaków, animacje, świetnie zorganizowne "muzeum" dawnych morskich stworów w 3d, odwrócony statek też na dwóch kondygnacjach do zwiedzania, oprócz tego place zabaw, park linowy, ścieżka miniatur polskich latarni morskich... Naprawdę jest co robić, ale tak jak pisalam, oni sporo atrakcji uruchomili dopiero w tym roku, na przyszły rok planują kolejne atrakcje :) My na pewno wrócimy :)

kakonka pisze:Po Dinozaurii odwiedzonej na Krecie byliśmy bardzo rozczarowani (tam każdy!! dinozaur sie poruszał i wydawał dżwięk- który "wychodził " ze środka dinozaura)


Tu też każdy smok i dinozaur sie porusza i wydaje dźwięki, dodatkowo niektóre "plują" woda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: MamaŻaby » 26 sie 2015, 13:47

Fuente pisze:MamaŻaby, a dawno byliście?

rok temu w sierpniu
Fuente pisze:poza fokami, zwiedzaniu statku piratów, na dwóch kondygnacjach, sporo figur zwierząt wodnych, w cenie biletu dodatkowo pokazy dla dzieciaków, animacje, świetnie zorganizowne "muzeum" dawnych morskich stworów w 3d, odwrócony statek też na dwóch kondygnacjach do zwiedzania, oprócz tego place zabaw, park linowy, ścieżka miniatur polskich latarni morskich...

Fuente, z tego co opisałaś to w zeszłym roku nie było pokazów dla dzieci, animacji, placu zabaw i parku linowego. My do odwróconego statku weszłyśmy ale przez moją ciążę bardzo źle się tam poczułam i wyszłyśmy. Na statek piratów w ogóle nie weszliśmy bo Szwagierka nie chciała a to "muzeum" dawnych morskich stworów w 3d to była dla mnie osobiście porażka bo raz że gigantyczna kolejka, stałyśmy ponad 30 min w skwarze, nie było przy tym gdzie usiąść a zaawansowanej ciąży nikt nie widział a w środku Żaba na początku ogromnie się wystraszyła i musiałyśmy uciekać. Może po prostu dla nas to nie był dobry czas na zwiedzanie tego kompleksu.
Co do Dinoparku w Łebie to ponieważ w innych nie byliśmy to ten zrobił na nas pozytywne wrażenie.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Blue » 26 sie 2015, 18:11

Ja znów uważam,że fokarium w sezonie na Helu to głównie tłum ludzi i nuda.Nasze dzieci się nudziły,pisałam chyba kiedyś o tym na FW.No ale trochę młodsze były,teraz może by je to zainteresowało.
Skoro już polecamy "wakacyjne" atrakcje,to sząłu nie ma też w western city zarówno koło Kołobrzegu jak i w Ustroniu Morskim.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Justinaa » 26 sie 2015, 22:14

Fuente pisze: Znajomi byli dwa lata temu bodajże i byli niezadowoleni, a w tym roku doszło sporo nowych atrakcji. Nam sie bardzo podobało


otóż to! moja mama była dwa lata temu i teraz ze mną i też obecnie była zachwycona, a dwa lata zażenowana :) Mnie się Sarbsk też podoba i karmienie fok wg, mnie też znacznie ciekawsze niż na Helu, przede wszystkim można usiąść i jest niezła widoczność
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Paulinka » 27 sie 2015, 6:55

Kurczak pisze:Widzę, że wycieczki do wrocławskiego ZOO coraz popularniejsze. Jako że to moje rodzinne strony, to z czystym sumieniem mogę Wam polecić rewelacyjną cukiernię niedaleko ogrodu: https://www.facebook.com/CosSlodkiegoWi ... pa?fref=ts
Mają przepyszne lody robione na miejscu, wielki wybór ciast i kaw :) I przemiłą obsługę :)


oj tak,potwierdzam :) w niedzielę bylismy w parku szczytnickim i spacerowaliśmy w okolicach hali stulecia,fontanny,wiec żal bylo sie nie skusić skoro byliśmy tak blisko ;) co prawda testowaliśmy tylko lody,ale byly przepyszne :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: hatifnatka » 27 sie 2015, 11:21

a propos lodów we Wrocławiu to my polecamy Kulkę na św. Antoniego. rewelacyjne lody naturalne w wielu ciekawych smakach, a słony karmel podbił moje serce. Mąż za to został fanem lodów o smaku truskawek i kiwi >D
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: elinka3 » 12 wrz 2015, 19:53

Jutro piknik na łódzkim lotnisku :) może być ciekawie, mój coraz starszy i zaczyna interesować się różnymi atrakcjami
elinka3
 

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Justinaa » 12 wrz 2015, 20:01

hatifnatka pisze:a propos lodów we Wrocławiu to my polecamy
Lody Roma :-)
co prawda kawałek drogi i od zoo i od centrum, ale za to lody o smaku zielonej herbaty z limonką boskie :)

a co do podrówanie, to gdybyście były na Mazurach polecam Park Zwierząt w Kadzidłowie, rewelacja, zwierzaki dosłownie na wycięgnięcie reki :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: hania.milecka » 30 maja 2016, 19:04

Witam, zostałam odesłana do tego wątku :)
jestem mamą czterolatka. Zastanawiam się, dokąd pojechać na weekend latem? Raczej w Polsce lub niedaleko za granicą. Może auqapark jakiś, lunapark? Co sądzicie? Proszę o pomysły! Ktoś już mi podrzucił [nazwa], szukam też opinii o tym miejscu ;)
hania.milecka
 
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2016, 18:28
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Patrycja11 » 30 maja 2016, 19:21

hania.milecka pisze:Zastanawiam się, dokąd pojechać na weekend latem?
gdybyś była rzeczywiście zainteresowana to grzecznie przewertowałabyś wątek, a nie wklejała nazwy zupełnie nic nie wnoszące do wątków, oprócz nachalnej reklamy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: mikron123 » 21 wrz 2016, 8:09

Dziewczyny my ostatnio odwiedziliśmy Płock. Było naprawdę fajnie. Zoo o wiele fajniejsze niż łódzkie, gdyż mniejsze,kameralne ale zwierzątka super widoczne, mój młody jak zaczarowany przyglądał się sloniom, zyrafom, ale najbardziej podobały mu się węże i robale. Cena 14zł bilet normalny, 8 ulgowy. Spędziliśmy tam ponad 2 godz. Jedynym minusem jest brak własnego parkingu- goście zoo parkują na parkingu szkolnym ok 800m od zoo. Dla nas nie był to wielki problem. Potem pojechaliśmy nad Wisłę i ponad godzinkę spacerowalismy po fajnym molo z widokiem na amfiteatr .na końcu molo w kawiarni zjedliśmy pyszne gofry. Było naprawdę super i przy pogodzie jaka byla w zeszła sobotę fajnie się tam spacerowalo. Polecam! A ja chciałabym podpytac o Warszawe : ) byłam ją ostatnio zwiedzać jako dziecko w podstawówce a przecież tyle się tam zmieniło. Co warto tam odwiedzić z 3 latkiem? Raczej myślimy o wyjeździe na cały weekend ale chciałabym dowiedzieć się jak sobie ten czas rozplanowac by dużo zobaczyć i dziecka nie znudzić i nie wymeczyc. Czy któraś z Was była tam ostatnio?
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: martonia » 21 paź 2016, 12:56

mikron123, Twój post pomógł mi w pomyśle na jednodniowy wypad w pierwszy weekend października, kiedy jeszcze było ciepło i słonecznie :) również polecam pospacerować po molo, wypić coś ciepłego i zjeść brownie w kawiarni na molo, można też pospacerować promenadą na wzgórzu wzdłuż Wisły, pierwszy raz tam byliśmy, ale myślę, że wrócimy :) jak będzie cieplej to dodatkową atrakcją może być rejs Wisłą, z Łodzi to niewiele ponad godzinę drogi, częściowo droga autostradą
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: mikron123 » 21 paź 2016, 14:13

Tak, mi się Płock też bardzo spodobał, nie pomyslalabym ze może być tak atrakcyjny. My też z pewnością wpadniemy tam jeszcze raz.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: martonia » 27 lip 2017, 14:34

temat trochę przycichł, a z takim Maluszkiem, jak u nas to właśnie takie niedalekie podróżowanie wchodzi w grę, może odkryłyście jakieś nowe, ciekawe miejsca?
ja ze swojej strony mogę polecić zalew w Rawie Mazowieckiej, godzina drogi od Łodzi, spokojne miejsce na spacery z wózkiem, można zjeść lody czy frytki w barze przy zalewie, wynająć rowerek wodny lub łódkę, ale to na razie nie dla nas
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: lmyszka » 28 lip 2017, 5:11

Czy macie pomysł gdzie można z dzieciakami pojechać pociągiem?
Chce zabrać chłopaków w tygodniu na krótką wycieczkę ( max 20-30 min jazdy ) bede z nimi sama.
Macie jakiś pomysł gdzie można pojechać aby to było fajne dla chłopaków?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: martonia » 28 lip 2017, 8:58

lmyszka może zwiedzicie zamek w Łęczycy? tylko widzę, że pociąg jedzie 44 minuty
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: lmyszka » 28 lip 2017, 9:30

Myślałam o Kołacinku ale tam nie jedzie nic :(
A ten zamek muszę zobaczyć, dzięki
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: ola » 10 lut 2018, 19:03

Czy zoo i afrykarium we Wrocławiu (bardziej chodzi o afrykarium) warto odwiedzić luty-kwiecień ? Czy lepiej poczekać na wiosnę, jak będzie cieplej. Albo odpuścić zoo i skupić się na afrykarium?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: szaraczarownica » 10 lut 2018, 19:22

ola, do Afrykarium możesz pojechać o dowolnej porze roku. Całe jest zadaszone
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: ola » 02 mar 2018, 23:29

szaraczarownica, dzięki dzięki :)

Także polecane hotele we Wrocławiu ? :) blisko rynku :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: niesia2708 » 03 mar 2018, 8:13

ola, nie blisko rynku a zaraz tuż przy Wrocławiu polecam Orient Palace. My byliśmy tam 2 razy i mam nadzieję że jeszcze wrócimy. Często mają promocje na gruponach.
Stamtąd łatwy i prosty dojazd i do Centrum
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: kochecka » 03 mar 2018, 21:08

We Wrocławiu byliśmy w Silver Apartments. 5 minut piechotą od Rynku i naprzeciwko Galerii Dominikanskiej. Polecam :)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: monia25 » 16 kwie 2018, 13:14

Dziewczyny polecam odwiedzić Kraków. Droga jest prosta, a jest to jedno z ładniejszych miast Polski. W okolicy warto jest zahaczyć o Wadowice ( niewielkie ale urokliwe miasteczko) oraz o Wieliczkę. Kopalnia soli robi wrażenie :)

W górach zarezerwujcie sobie coś w Wiśle albo w Istebnie, ewentualnie Ustroniu. Miejscowości dobrze skomunikowane, tereny wokół piękne.Jednocześnie bardziej kameralne niz Zakopane, jest taniej oraz możńa wypocząć
Przy rezerwacji wejdźcie sobie na stronę www.sunandsnow.pl .Można zarezerwować wygodne mieszkanie z kuchnią, bardziej przestrzenne niż pokój w hotelu.Co przy podrożowaniu z dzieckiem jest wygodniejsze.
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Paulina S. » 22 maja 2018, 12:19

Niedawno byłam z rodzinką w parku w Arkadii. Po raz pierwszy w życiu. Bardzo się nam podobało. Spokojnie można spędzić popołudnie czy nawet cały dzień na świeżym powietrzu. Niedaleko jest też pałac w Nieborowie (nasz cel na któryś z letnich weekendów). Można kupić wspólny bilet i do Nieborowa i do Arkadii.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Deco-Ania » 22 maja 2018, 12:30

Paulina S., po drodze polecam też Żelazową Wolę.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: malulu » 22 maja 2018, 13:02

Deco-Ania pisze:Żelazową Wolę
w Żelazowej co jakiś czas organizowane są warsztaty muzyczne dla dzieci, latem w weekendy często są koncerty na żywo.

Jak Żelazowa ,to polecam jeszcze muzeum kolei wąskotorowej w Sochaczewie. Tylko na podróż kolejką trzeba mieć więcej czasu (ok. 5-6 h).http://mkw.e-sochaczew.pl/media/tresc/p ... o/1113/188

Może kogoś zainteresuje muzeum wsi łowickiej w Maurzycach: http://muzeumlowicz.pl/skansen_w_maurzycach/. Na Dzień Dziecka mają tam być dodatkowe atrakcje. W sierpniu będzie Biesiada łowicka (zawsze zaczyna się od tradycyjnego koszenia zboża kosą).

Do Arkadii i Nieborowa jest wstęp wolny w poniedziałki (jak do wszystkich muzeów państwowych). Na przeciwko Pałacu w Nieborowie znajduje się restauracja Biała Dama - polecam na obiad.

Ah... jeszcze jest muzeum w Sromowie. Bardzo dużo drewnianych figurek, które się ruszają. Dla panów - zaprzęgi konne. Dawno tam nie byłam, ale zamierzam zabrać rodzinkę. http://www.muzeumludowe.pl/o-nas/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: martonia » 23 maja 2018, 13:48

Dziewczyny, a możecie polecić jakieś miejsce, gdzie warto pojechać, bo jest gdzie pospacerować z wózkiem (np. jak w Szczawnicy), tak żeby nie było tak daleko, ale w grę wchodził też kilkudniowy nocleg?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Blue » 23 maja 2018, 14:06

Ale co masz na myśli pisząc jak w Szczawnicy?Bo nic tam szczególnego w stosunku do innych miejsc nie widzę.
Chodzi Ci o jakis park,alejki,deptak?
Bo jesli tak to nawet Ciechocinek lub Inowroclaw z tezniami.Daj znac co masz na mysli;)Kazimierz Dolny po ryneczku i przy Wisle?Rabka Zdoj duzy park?Naleczow?Jesli parki to miejscowosci uzdrowiskowe "Zdrój";)Niebieskie zrodla a nocleg w Smardzewicach?Goluchów z parkiem,zamkiem i zubrami?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: martonia » 23 maja 2018, 14:21

właśnie takie miejsca z deptakami, ryneczkami, właśnie oglądam Kazimierz Dolny :)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: niesia2708 » 23 maja 2018, 14:27

Niebieskie źródła to raczej spacerek.....
Może szybciej Spała?
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: malulu » 23 maja 2018, 14:31

niesia2708, jeden spacerek na źródła, drugi do żubrów i kilka dni wokół zalewu :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Blue » 23 maja 2018, 15:11

Jest jeszcze jaskinia tam,ale to nie z dzieckiem i wozkiem;)My bylismy w Smardzewicach 5 dni i sie nie nudzilam,ale fakt ze zajmowalam sie innymi rzeczami niz spacerki;) :))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: malulu » 23 maja 2018, 15:14

Blue, to są groty. W tamtym roku byliśmy z wózkiem. Trasa jest tak przygotowana, że bez problemu dało sie przejść.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Blue » 23 maja 2018, 15:39

No tak,cos w tym stylu.Wiesz,z wozkiem nie probowalam bo ja szalenstwa nad zalewem i okolicach mam pare ladnych lat temu;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Justinaa » 26 maja 2018, 20:44

a słyszałyscie o Sadach Klemensa niedaleko Rawy Mazowieckiej? nie będę się może rozpisywać bo moja subiektywna opinie znajdziecie tutaj http://boatmummy.blogspot.com/2018/05/b ... w.html?m=1
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: agnieszka19 » 26 maja 2018, 20:56

Justinaa ostatnio, ktoś na forum o tym pisał więc weszłam na stronę zobaczyć co i jak... Jednak nawet nie będąc tam, tylko oglądając fotki stwierdziłam, że cena za takie atrakcje jest masakryczna... Zatem odpuściłam...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Justinaa » 27 maja 2018, 8:19

agnieszka19, fakt, owszem można tam spędzić cały dzień zwłaszcza jeśli pojedzie się z grillem :) ale w zasadzie jeśli ktoś ma np. działkę to na to samo wychodzi:) ale może się rozkręca
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: szaraczarownica » 28 maja 2018, 21:22

Mnie dzisiaj szczęka opadła jak zobaczyłam tegoroczne ceny w Borysewie :shock: Ktoś chyba upadł na głowę. Miałam jechać w Boże Ciało z mamą i ze Stasiem, ale za tę cenę nie mam zamiaru.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Paulina S. » 29 maja 2018, 15:00

szaraczarownica, czyli nie tylko ja uważam, że to przesada. 1 maja ceny podskoczyły w Borysewie (wiadomo - sezon się zaczął), ale jak podsumowałam opłaty za bilet, dodatkowe atrakcje (kolejka, dmuchańce, bo chyba bym musiała zasłonić oczy małej, by nie chciała się tam pobawić ;)), to spora suma wyszła :(

Oglądam zdjęcia z Sadów Klemensa. Fajne miejsce, ale właśnie, chyba to jednak zbyt mało jak na cenę biletu. Może gdyby to było bliżej...

Żelazowa Wola (byłam w podstawówce) i Lipce Reymontowskie też są na mojej liście :) Jeszcze kolejka wąskotorowa w Rogowie. A propos, może któraś z Was już jechała kolejką (pewnie tak:)). Myślicie, że w długi weekend, w Boże Ciało czy w Dzień Dziecka będzie baaardzo dużo ludzi? Jest sens się pchać?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: lmyszka » 12 cze 2018, 20:48

Szukam miejsca gdzie mogła bym pojechać z dziećmi. Dojazd PKP. Nie chce Rogowa, coś fajnego dla dzieci aby mogły się wyszaleć :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Paulina S. » 06 lip 2018, 19:15

W tym tygodniu byliśmy na Farmie Iluzji :) Podobało się nam. Naprawdę cała nasza trójka dobrze się bawiła. Rozsądne ceny biletów (49 zł za osobę), dzieci do 100 cm wzrostu płacą tylko złotówkę. Lubimy magię, iluzję i łamigłówki ;) Bardzo fajnie zrobiona kopalnia. Do Latającej Chaty ja już nie weszłam ;) Młoda zachwycona m.in. Tunelem Zapomnienia, tradycyjną ciuchcią, kaczuszkami, karuzelami, łódkami, dmuchańcami, kolejką-smokiem... Bardzo miła obsługa. Dużo młodych, uśmiechniętych ludzi z podejściem do dzieci. Szkoda, że Farma nie jest bliżej Łodzi. Trzy godziny drogi w jedną stronę wymęczyły nas ;) https://www.youtube.com/watch?v=h_RWcFogsN4
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: agunia » 06 lip 2018, 22:35

Paulina S. wyglada naprawde super.Musimy sie wybrqc z dziewczynkami
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: AgaGrusiecka » 08 lip 2018, 10:00

Paulina S., my byliśmy rok temu i wróciliśmy zachwyceni. Dzieciaki pytają czy pojedziemy w tym roku. I chętnie bym się wybrała, ale ta odległość...
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: Paulina S. » 17 lip 2018, 16:43

agunia, polecamy :) AgaGrusiecka, naprawdę szkoda, że Farma nie jest bliżej :( Wybralibyśmy się kolejny raz w sierpniu :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Niedalekie podróżowanie

Postautor: ursynow-ame » 18 lip 2018, 6:27

Oj dużo tutaj zalezy i od naszego czasu i od pieniędzy Ale polecam:
Kazimierz Dolny
Sandomierz
na dłuższe wyprawy: Zakopane oraz Łebę ( znajduje się tam wiele atrakcji dla maluchów tak wiec mozna im zorganizować czas)
ursynow-ame
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2018, 6:23
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości