Pierwszy dzień w przedszkolu

Pani Agnieszka Grusiecka, na co dzień pracująca w jednym z łódzkich przedszkoli jako wychowawca grupy.

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: kasieńka 85 » 21 wrz 2016, 9:01

kasia_m85, wydaje mi się że dzieci dłużej są w żłobku bo tam płaci się czesne, niezależnie od tego ile czasu dziecko jest w placówce. W przedszkolu każda godzina ponad podstawę jest płatna. Juz pewnie o tym pisałam, pracowałam w przedszkolu gdy nie było jeszcze godzinowego rozliczania. Garstka dzieci szła do domu po 15, głównie po 16 dzieci były odbierane. W kolejnym roku wprowadzili opłaty (wysokie bo 2,50 /h) to większość dzieci szła do domu po 13.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: jpuasz » 03 wrz 2018, 9:56

No to przyszedł ten dzień - pierwszy dzień w przedszkolu :) Adaś już od dawna pytał kiedy w końcu może iść do przedszkola. Dziś rano wstał, dobre 15 minut zajęło mu dobudzenie się i dojście do siebie ;) Przebrał się, wypił kubek mleka i wyszliśmy całą rodzinką. Mąż został z Kasią przed placówką a ja z małym weszliśmy do środka. Adaś założył pantofle, trochę przerażał go harmider w szatni, ale płaczu nie było - widziałam nawet uśmiech. Poszliśmy do sali, dałam mu buziaka i powiedziałam, że przyjdę po niego po obiedzie. Przejęła go ciocia, poszedł prowadzony za rękę a ja się odwróciłam i poszłam nie wchodząc do sali. Było dobrze i wierzę, że już tak zostanie :) Oj ja naiwna jestem, bo wierzę, że nie będzie płakał i że nie będzie chorował :D Po 12 idę go odebrać, więc dam znać :)

Mamy innych przedszkolaków, pochwalcie się jak waszym dzieciom minął pierwszy dzień :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: caixa » 03 wrz 2018, 15:49

jpuasz, fajnie.
U nas rano był dobry humor. Zapakował autka do plecaka. Mąż nas wsadził do samochodu i niestety mała zapytała czy jedzie z nami. Tu był pierwszy grymas bo on chce z tatusiem. Szybko go zagadałam i dojechaliśmy do przedszkola. Byłam w szoku. Sam podszedł do swojej szafki, rozebral się i powkładał wszystko do środka. Potem szybko wszedł do sali, zobaczył kolegę, przywitał się... I powrót do mnie. Złapał mnie za nogę i nie chciał puścić. Trochę biadolił, Pani go zagadała więc wrócił do szafki, spojrzał czy wszystko schował i wszedł do sali. Drzwi się zamknęły i podobno chwilę się złościł, że nie może wyjść do mamy. Szybko się jednak uspokoił i tak zeszło mu na buszowaniu z kolegą do 13. Odebrałam zadowolone dziecko. Ale jutro nie idzie :lol: .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: jpuasz » 03 wrz 2018, 18:23

ja jak poszłam, to mały wyszedł z sali, spojrzał na mnie, rozejrzał się i wpadł w histeryczny płacz. Kompletnie nie wiedziałam o co chodzi a po kilku minutach wyjąkał, że tatuś miał po niego przyjść :] Jak się uspokoił już było ok, przedszkole fajne, panie też, na obiadek pomidorowa :P Chce jutro też iść :) ufff

Musimy mu dokładniej wyjaśnić, że tatuś zaprowadza a mama i babcia odbierają :]
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: Patrycja11 » 03 wrz 2018, 18:41

caixa pisze: Ale jutro nie idzie :lol: .
:)) :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: malulu » 03 wrz 2018, 19:00

Mój Stanisław szczęśliwy. Mówi, że idzie jutro do przedszkola, a nie do żłobka, bo jest już duży. Panie zachwycone jak ładnie je i jest samodzielny <3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: AgaGrusiecka » 03 wrz 2018, 19:05

Małgosia też weszła z uśmiechem. W ciągu dnia trochę płakała, ale nie było jakiegoś wielkiego dramatu. Dużo opowiadała po powrocie, śpiewała... Ma nową koleżankę Lenę :) Zupełne przeciwieństwo Łukasza ;)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: malaJu » 04 wrz 2018, 21:54

AgaGrusiecka, Leo wrócił z przedszkola i zniesmaczony, bo jakieś "Chochliki stare" przyszły do nich :D No trudno, taki lajf ;) Czasem trzeba być najstarszym!
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: caixa » 05 wrz 2018, 6:03

U nas wczoraj był dramat przy rozstaniu. Po chwili był już spokój i świetnie radził sobie do 15. Nawet spał.
A dziś ma już katar =)))).
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: malulu » 05 wrz 2018, 7:40

caixa, ja miałam wczoraj zebranie u Stasia i Panie powiedziały, że w tamtym roku był dramat. Chodziło po 7-8 dzieci z grup 24-osobowych. Córka naszej nauczycielki przez cały rok była 26 dni w przedszkolu :|
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: MamaŻaby » 05 wrz 2018, 20:29

Moja Młodsza też zaczęła przedszkole w poniedziałek. Wprawdzie wiedziała że idzie do przedszkola ale jednak była zdziwiona, że rano nie idziemy w kierunku żłobka. Przed wejściem do budynku powiedziała mi tylko że się boi i spytała czy po nią wrócę. A potem bez oporów weszła do grupy i nawet nie zdążyłam się z nią pożegnać :lol: W poniedziałek po południu byłam "ciocia" a nie "mama" więc sądzę, że przeżywała ale dobrze się odnalazła. Ładnie się bawi, je i załatwia do toalety. No i nie śpią w dzień więc ja jestem zachwycona :D
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: caixa » 05 wrz 2018, 20:50

No to dziś było bez łez i histerii. Rano tylko usłyszałam "nie cię do psiedśkola " Ale potem się ubrał i wyszedł.
Pani mówi, że świetnie sobie radzi. Po obiadku mówi "dziękuję" i odnosi talerz. No i opiekuje się swoim przyjacielem, który też jest z nim w grupie. Podobno mówi co może A czego nie. :lol:
A gdy wychodzi z sali... och. Tyle miłych słów słyszę jak mnie kocha, i że "tęśknił" <3 .

Katar jest 8-) .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: aniablw » 13 wrz 2018, 8:45

Moja 2,5-letnia córeczka też poszła w tym roku do przedszkola. Zastanawiałam się, jak to będzie. Z jednej strony córeczka "nakręciła się" na przedszkole, bo dużo czytałyśmy o przedszkolu, rozmawiałyśmy o nim, poza tym przedszkolne place zabaw, mijane na spacerach i dostępne tylko dla przedszkolaków stanowiły dużą zachętę. Byłyśmy też wypytywać o wolne miejsca w przedszkolach, więc miała okazję kilka zwiedzić i w jednym nawet się trochę pobawić. Ale z drugiej strony od urodzenia dziecię przebywało niemal 24 h / dobę ze mną ;-) Więc obawiałam się płaczu i silnych emocji z powodu rozłąki.
W pierwszy dzień dziecię ochoczo wsiadło do samochodu i pojechało do przedszkola, zdążyłam tylko zmienić kapcie i córeczka pognała sama do sali. Nie zdążyłam nawet dać buziaka i powiedzieć, że przyjadę po obiedzie. A potem już pani przedszkolanka powiedziała, że lepiej nie wchodzić już do sali i nie robić zamieszania z pożegnaniem ;-) Myślę, że mógł to być spory szok, gdy w którymś momencie zorientowała się że mamy nie ma. Po 3 godzinach, gdy wróciłam, córcia była mocno zapłakana. Przedszkolanki mówiły, że to dlatego że inne dzieci płaczą, ale wieczorem przyznała się tacie, że tęskniła za mamą.
Drugi dzień - rozstanie przy sali było straszne. Od razu w płacz, bo wiedziała że muszę wyjść i że rodzice nie zostają w przedszkolu. Trzeci dzień - już troszkę mniej płaczu przy odstawianiu. A dziś, po ponad tygodniu, córcia daje po prostu buziaka i wbiega na salę, bo już wie "z czym to się je" ;-)
Także u nas pierwszy tydzień tak pół na pół (zadowolona z przedszkola, ale tęskniąca za mamą i tatą). Ale od tego tygodnia już jest lepiej :-) Dziecię lubi chodzić do przedszkola i bardzo się z tego cieszę, bo odzyskałam trochę czasu dla siebie i swojej pracy ;-)
Awatar użytkownika
aniablw
 
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 14:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: jpuasz » 01 paź 2018, 7:04

Miesiąc minął, Adaś był w przedszkolu 9 dni z 20 :) Gdyby nie to, że w zeszłym tygodniu trzymałam go w domu ze względu na Kasie (muszę ją zaszczepić a nie chciałam, żeby Adaś coś przyniósł), to w sumie pewnie byłby jakieś 11-13 dni. Chyba i tak nieźle :D Dziś znów poszedł i chyba ta przerwa dobrze mu zrobiła.



A jak u Was po pierwszym miesiącu?
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: malulu » 01 paź 2018, 7:08

jpuasz, u nas super. Staś dni opuszczonych - 0. Zadowolony wchodzi, wszystko chce robić sam, uśmiechnięty wychodzi. Kuba opuścił kilka dni ze względu na wizyty wyjazdowe. Póki co nie chorujemy :ymparty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: caixa » 01 paź 2018, 10:54

U nas też super. Nieobecności- 4 dni. Wbiega sam. Angażuje się we wszystko. Nawet sam się zapisał na dodatkowo płatne zajęcia :lol:.
Co prawda co jakiś czas słyszę, że nie cię iść do psiedśkola... Ale potem idzie. I jest siupel.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: Paulina S. » 04 paź 2018, 9:26

U nas w ubiegłym roku początki były ciężkie. W ciągu roku bywało różnie. Jeśli była ulubiona nauczycielka - to w miarę ok, jeśli jej nie było - różnie. W czerwcu i lipcu nagle córce nagle się coś odwidziało i nie chciała wchodzić do sali przedszkolnej. Namawianie, zachęcanie trwało to dość długo. Po przerwie wakacyjnej znowu ciężkie wrześniowe początki. Potrzebowała trzech tygodni na oswojenie się. Do przedszkola od zawsze chodzi chętnie. Czasem nie chce wychodzić. Opowiada o ciociach i dzieciach. Tylko ten moment wejścia do sali bywa trudny.

Co mnie hmm nie tyle uspokoiło, ale potwierdziło moje zdanie: gdy rok temu córka poszła do przedszkola, to miała skończone dwa lata i 8 miesięcy (jest z grudnia). Nowych dzieci z jej rocznika było raptem czworo w grupie. Część z początku roku, a między dziećmi styczniowymi a grudniowymi jest duża różnica :) Pozostałe dzieci z grupy miały już cztery, prawie pięć lat. W tym roku doszły nowe trzylatki i większość miała trudne początki. Moje dziecko nie jest już jedyne, które rozpacza w szatni ;)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: camille » 23 lis 2018, 10:33

My mamy teraz pierwsze dni z żłobku i dla mnie to jest jakiś horror. Tymek tak płacze, że mam ochotę płakać z nim. Ja jeszcze mam miesiąc urlopu, więc stopniowo go przyzywczajamy, zaprowadzamy na 2 godzin np. Ostatnio jest już lepiej trochę, Pani ze żłobka nam mówiła, że jak już przestanie płakać to nawet się bawi z dziećmi, ale pierwsze dwa dni nie przestawał płakać w ogóle. Wracał tak zmęczony płaczem, że usypiał od razu. Serce mi się kraja ale co zrobić? :( zachęcam go jak mogę :(
link usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
camille
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2018, 10:23
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 07 sty 2019, 13:33

Dziś był u nas pierwszy dzień ::)
caixa pisze: rano był dobry humor. Zapakował autka do plecaka
W szatni bez problemów rozebrał się i zmienił buty, ale jak przyszło do wejścia do sali to
caixa pisze:Złapał mnie za nogę i nie chciał puścić.
oraz oczywiście zaczął płakać. Przytuliłam go, zapewniłam, że przyjadę po obiedzie, dałam całusa i przekazałam go nauczycielce. Po czym cała we łzach poszłam do samochodu :((((( Na szczęście nikt mnie nie widział ;;) Ponoć trochę jeszcze popłakał, wyrywał się w stronę drzwi, ale potem już było bez łez. Kiedy przyjechałam po niego przybiegł i od razu się rozpłakał, ale chyba nie z tęsknoty, tylko dlatego, że nie wiedział gdzie jest jego ukochane autko ;) Nauczycielka zaraz mu je podała i od razu się uspokoił. Ponoć nic nie jadł, był grzeczny, ale jeszcze widocznie zagubiony w tej nowej rzeczywistości. Ciągle trzymał się blisko Wojtka, nawet poszedł za nim do toalety ::) Wojtek za to spisał się super, pomagał mu, pokazywał zabawki, przytulał <3
Zapytany czy mu się podobało i czy jutro też idzie, Misiu mówi, że tak - ale bez specjalnego entuzjazmu. Grunt, że pierwsze koty za płoty ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: malulu » 07 sty 2019, 13:48

ava, dzielny chłopak! I dzielna mama ;;)
Jakie były powody puszczenia ich razem do grupy?
Pytam się, bo zastanawiam się co zrobić z chłopakami od września. Dyrektora mówi, że lepiej jak będą osobno. Z drugiej strony Kuba ma super wychowawczynie i grupę mieszaną wiekowo, więc nie ma problemu by dołączył do nich 3-latek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 07 sty 2019, 14:09

malulu, główny powód to to, że w naszym przedszkolu jest tylko jedna grupa dzieci :lol: Niby ma być utworzona druga grupa - w ramach jakiegoś projektu unijnego. Właściwie miała ruszyć już w październiku, ale są jakieś problemy z dofinansowaniem i nie wiadomo kiedy to się zmieni. Michał pierwotnie miał iść do tej nowej grupy i możliwe, że jeśli jednak powstanie, to dyrektor będzie chciała go do niej przenieść. Też się zastanawiałam jak będzie lepiej, ale cieszę się, że są razem, głównie ze względu na Michała, który obecnie jest najmłodszym dzieckiem w grupie. Poza tym to tylko stan przejściowy, po wakacjach Wojtek i tak pójdzie do zerówki, która działa w ramach szkoły podstawowej (ale zmieni tylko salę, szkoła i przedszkole są w jednym budynku).
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 07 sty 2019, 14:11

malulu pisze:super wychowawczynie
To kolejny powód >D
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: caixa » 07 sty 2019, 19:33

ava, super. Daj znać jak jutro.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: gohnia » 07 sty 2019, 19:46

ava, dobre wieści :) oby tak dalej
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: hatifnatka » 07 sty 2019, 19:46

ava, super! trzymam kciuki za dzielnego przedszkolaka :ymhug:
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: Fijołkowa Mama » 07 sty 2019, 20:40

ava, świetnie, że Michałek tak dobrze sobie poradził :) i brawa dla starszego brata, że tak się troszczył :ymapplause:
Fijołkowa Mama
SuperMama
 
Posty: 1402
Rejestracja: 24 lis 2015, 22:02
Has thanked: 44 times
Been thanked: 10 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 08 sty 2019, 13:08

Dzięki Dziewczyny ::) Dziś było spoko. Rano pojechał uśmiechnięty, w szatni jak tylko zmieniłam mu buty od razu sam ruszył w stronę sali. Niestety w tym momencie głupia matka się nie popisała, bo odruchowo zawołałam za nim a buziak? No i wrócił się z niewyraźną miną, złapał mnie za nogi, ale nie płakał. Nauczycielka szybko go zagadała, więc chwycił Wojtka za rękę i popychając go przodu :lol: wszedł z nim do sali. W ciągu dnia ok, nawet już jego pierwsza praca wisi w galerii w szatni ::) Obiadu trochę zjadł. Zastanawiam się czy jutro nie zostawić go z godzinę dłużej :XC Pierwotnie planowałam cały tydzień odbierać go o 12, ale szkoda mi Wojtka, który traci część zajęć, bo oczywiście wraca z nami.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: Patrycja11 » 08 sty 2019, 13:37

ava, zostawiłabym skoro nie płacze za bardzo i całkiem nieźle odnalazł się w nowej roli :)

Ta błoga cisza w domu co?
Zazdraszczam :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 08 sty 2019, 17:18

Patrycja11, cisza aż uszy bolą :lol:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: szaraczarownica » 08 sty 2019, 17:29

ava, super, że Michałowi tak gładko poszło :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 08 lut 2019, 15:20

Minął miesiąc odkąd Misiek zaczął przedszkolną przygodę i póki co jest super >D Chodzi bardzo chętnie, choć sam do sali nie wejdzie, zawsze musi wejść razem z Wojtkiem. Początkowo były problemy z leżakowaniem, nie chciał tego robić, ale panie dały mu luz w tym temacie, a potem jakoś dał się przekonać i ostatnio nawet zdarzyło mu się zasnąć kilka razy. Myślę, że obecność Wojtka dużo mu daje. Natomiast Wojtkowi obecność Michała na początku chyba nie do końca odpowiadała, tzn. w stosunku do brata był bardzo ok, ale obie nauczycielki zwracały mi uwagę, że z grzecznego przedszkolaka zrobił się łobuziakiem. Ewidentnie był zazdrosny o uwagę, którą Miśkowi poświęcały panie - bo nie dość, że nowy, to jeszcze najmłodszy w grupie. Na szczęście potem się uspokoiło. Odkąd chłopcy są razem w przedszkolu widocznie poprawiły się ich relacje w domu - nadal codziennie są wojny o zabawki, ale umieją się też razem pobawić, bo wcześniej to tak średnio było w tym temacie.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 08 lut 2019, 15:23

Aaa i co najważniejsze (choć nie wiem, czy powinnam o tym "głośno" pisać, żeby nie zapeszyć :lol: ) - póki co do Miśka nie przyczepiły się żadne przedszkolne wirusy. Jestem w szoku :o ale oby tak dalej.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: zbroziu » 08 lut 2019, 15:29

ava pisze:póki co do Miśka nie przyczepiły się żadne przedszkolne wirusy

powiem Ci, że u nas to samo, ale ja sobie to tłumaczę tym, że Kuba jednak będąc w domu łapał wirusy od Wojtka chodzącego do przedszkola i może to pomogło mu się uodpornić.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 08 lut 2019, 15:37

zbroziu, też tak myślę. Kiedy Wojtek coś złapie to nie ma bata, żeby nie podzielił się tym z bratem :lol: Dlatego ten pierwszy rok w przedszkolu... wrrr... nawet nie chcę tego wspominać.
Ale ja chyba przegapiłam, że Kuba poszedł do żłobka?
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: zbroziu » 08 lut 2019, 21:18

ava pisze:Kuba poszedł do żłobka?

no tak, od września chodzi do żłobka i super się w nim odnajduje, wręcz rozstawia dzieci i ciocię po kątach 8-) Jeśli chodzi o chorowanie to od września był tylko łącznie dwa tygodnie w domu z powodu choroby.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 08 lut 2019, 21:25

zbroziu pisze:rozstawia dzieci i ciocię po kątach
Hehe, dobre :lol:

zbroziu pisze:d września był tylko łącznie dwa tygodnie w domu z powodu choroby.
Wow, jaki wynik :o I to w żłobku :o
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: malulu » 08 lut 2019, 21:37

Jutro jest dzień otwarty w przedszkolu Kuby i wybieram się ze Stasiem. Od poniedziałku można zapisywać dzieci i cały czas nie wiem czy zapisywać ich razem do grupy czy nie. Kuba ma grupę Montessori i świetne wychowawczynie. Szkoda mi, by Staś to stracił, a tak naprawdę nawet jak będą razem, to 1-2 lata. Z drugiej strony, może lepiej ich rozdzielić by zatęsknili za sobą... Po cichu liczę, że jutro dowiem się, kto będzie prowadził nową grupę i wtedy może będzie łatwiej podjąć decyzję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 09 lut 2019, 11:57

malulu, nie doradzę Ci, bo tak jak pisałam u nas nie było wyboru ze względu na to, że w przedszkolu jest tylko jedna grupa. A w Waszym przedszkolu są jedynie grupy mieszane wiekowo? Bo jeśli jest podział wg wieku, to chyba jednak bym ich rozdzieliła. Jeśli grupy są mieszane (a tak zrozumiałam) to sama nie wiem... A jakie są relacje między chłopcami? Może warto dziś na tych dniach otwartych podpytać profesjonalistów, tj. nauczycielki co one o tym sądzą?
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: malulu » 10 lut 2019, 11:20

ava, na 6 grup tylko jedna jest 4-rocznikowa. Reszta jest 2-rocznikowa. Dowiedziałam się tyle, że kwiecień-maj będą ustalone wychowawstwa dla nowej grupy. Chłopcy bardzo siebie kochają, ale potrafią też kłócić się.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: martonia » 01 wrz 2020, 8:30

Wczoraj wieczorem ryczałam, dzisiaj poszliśmy w trójkę, ale jeden rodzic mógł wejść, wybrała mnie, więc musiałam być dzielna.
Pomogłam jej w szatni, dostała medal na szyję z imieniem i nazwiskiem, weszła do sali powoli, bo ona zwykle na początku jest zdystansowana, poszła z Panią umyć ręce.
Ja wypełniłam dokumenty i jeszcze zerknęłam do sali, to siedziała przy stoliczku, leżała już cerata, więc pewnie przygotowanie do śniadania.
Zerknęłam na listę, jest 12 dziewczynek, 13 chłopców i prawie każde dziecko z innym imieniem :)
Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze..
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: gohnia » 01 wrz 2020, 9:43

martonia, dzielna mama ::)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: martonia » 01 wrz 2020, 9:52

mam wolne, więc siedzę i myślę.. sprawdziłam jadłospis, no ciekawa jestem co ona tam zje :roll:

szkoda, że nie ma kamerki z podglądem na salę, w sumie już taka cyfryzacja, to może i coś takiego.. ?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: martonia » 01 wrz 2020, 13:16

Zbieram się po Małą, stresuje się tak, że jeszcze musze zaliczyć toaletę.. :-\
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: caixa » 01 wrz 2020, 15:42

martonia, za każdym dniem coraz lepiej będzie.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: ava » 01 wrz 2020, 15:57

martonia, napisz jak wrażenia małej ::) Jak Cię czytam, to jakbym siebie widziała parę lat temu, gdy Wojtek szedł pierwszy raz do przedszkola. Też przepłakałam cały wieczór przed, a jechałam go odebrać ze ściśniętym żołądkiem :lol: Będzie dobrze :ymhug:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: Blue » 01 wrz 2020, 16:38

martonia-pierwsze koty za ploty:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: martonia » 01 wrz 2020, 19:12

Mała zadowolona, pełna emocji, ale nie wiem ile mi mówi prawdy, bo raz mówi tak, raz siak..
raz, że cały dzień była w sweterku i nikt jej nie zdjął i było jej gorąco, a raz zimno, bo okno było otwarte
..że spali?! - miało nie być leżakowania - i spali w ubraniach
myślę, że niewiele zjadła, bo brzuch nieduży i kupa dopiero w domu..

ogólnie to szkoda, że to tak wygląda, że jak przyszłam po dziecko, to mi je wystawiają za drzwi i nie ma nawet możliwości zapytać się jak było, bo następny, następny..

ciekawe czy jutro jeszcze wpuszczą, żebym mogła jej zmienić jeansy na getry, czy tylko pierwszego dnia można było wejść, bo papiery, a jutro wezmą za drzwi i do widzenia

w przedszkolu można odbierać od 14:45, byłam wcześniej to drzwi zamknięte

Dzięki Dziewczyny za wsparcie :ymhug:
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: niesia2708 » 01 wrz 2020, 19:15

martonia, może podpytaj Pani o jakiś kontakt. U nas można napisać mail lub na messenger
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: martonia » 08 paź 2020, 16:41

U nas dzisiaj było pasowanie, w trakcie dnia, bez rodziców. Niestety Małą ominęło, bo w tym tygodniu jest w domu z kaszlem :(
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postautor: martonia » 13 sty 2021, 14:14

Zapytam tutaj. Kiedy przedszkola dają info o wakacyjnych dyżurach. Dzwoniłam, ale nie potrafią jeszcze powiedzieć co zdecyduje UM. Z Waszego doświadczenia kiedy jest taka informacja. Musze w pracy podać plan urlopu..
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron