Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: sardynka » 06 cze 2019, 22:13

Agata., ja byłam w ferie zimowe więc na plażę nawet nie zaglądałam ;) (jedynie co to raz pojechaliśmy z dzieciakami do portu w Gdyni Ale w zasadzie w ogóle można było nie wychodzić z hotelu)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 09 cze 2019, 6:16

http://www.omega-skorzecin.pl

Ośrodek Omega w Skorzęcinie-mowa o domkach rodzinnych.Niestety jak dla nas 3+.Pokoiki choć wyposażone są w porządku (lodówka,suszarka itp.),są ciasne.My mieszkamy w 106,na górze,i mamy 2 pokoje(zazwyczaj tak staramy się wybierać z pewnych względów;).Ten drugi pokoik jest mikroskopijny (1 łóżko i śpi w nim mąż) a okno dachowe nie ma rolety więc w słoneczne dni słońce daje czadu od wschodu słonca.Mężowi to nie przeszkadza wcale,budzi się ostatni;)Balkony maciupkie,akurat 106 jest na przeciwko tyłów sklepu więc nikomu nie zaglądamy w okna i vice versa ale inni takiego farta nie mają;)Na górze duszno.Ściany z karton gipsu,pusty odgłos przy stuknięciu,budowane po kosztach.Podobnie było w Proserpinie w Jastarni.No i prysznic stary z zasłonką z ceraty-dla mnie to nie jest "komfortowy"standard jak piszą w ofercie;)Poza tym obok dyskoteka-do północy hity disco polo lub elektro.Plusy-do plaży z 50m-dosłownie:)Mieszkamy niemal nad samym jeziorem,obok duże boisko.Ale bliskość jeziora to też hałas z centrum,a rozrywek jest tu dużo (dyskoteki,cymbergaje itp.).Zaparkowalismy w Ośrodku Karolinka-tam jest cień i bezpieczniej.Ogólnie Skorzęcin ma sporą plażę z przystaniami,molo,jezioro Niedzięgiel jest ładne (brak trasy szybkiego ruchu obok bo połowa zalewów jakie znamy to kąpiele w towarzystwie przejeżdżających tirów i autokarów),do jeziora Białego z hotelem Białym 15 min pieszo.Plac zabaw na plaży,a sumie to dwa.Ogólnie miejscowość jest spoko,ale na weekendy zjeżdża się tu mnóstwo starszej młodzieży na wieczory panieńskie,kawalerskie i podryw,lubiacej dyskoteki i popijawy.Rano pewnie plaża będzie pusta bo będą odsypiac;)Baza gastronomiczna niezbyt-głównie kebaby,pizze i inny fast food ale to w wielu miejscach tak jest.Przyjechać poopalac się można,jezioro jest czyste,pływają ryby,nie brzydzę się mimo że zawsze jestem zdania,że lepiej nadłożyć kilometrów i wybrać morze dla zdrowia bo jod,piasek inny,morze to morze.A ceny noclegów nad jeziorami rożnią się od morza niewiele.
Zmieniło się tu bardzo i rozbudowało odkąd byłam tu kilkanascie lat temu.Na stronie Omegi jest film promocyjny.Aha,jest przycisk że w razie zakłócania ciszy nocnej możns dzwonić po firmę ochroniarskś,ale nie chcieliśmy mieć przebitych opon choć hałas młodzieży byl do polnocy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: mikron123 » 09 cze 2019, 20:20

W zeszłym roku wybraliśmy się na weekend w te okolice - jeden dzień plazowalismy w powidzu i tam mieliśmy nocleg bardzo dobry a następnego dnia plasowalismy w skorzecinie właśnie. Rzeczywiście zrobił na mnie wrażenie imprezowni. Powidz ładny spokojny a tutaj poprostu wszedzie rozrywka muzyka i tłumy. Tez jestem zdania ze to miejsce głównie by się poopalac zwłaszcza jadąc z dziećmi. Ale plaża fajna długa jest gdzie poszwendać się, generalnie dla mnie miejsce max na weekend.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: mikron123 » 09 cze 2019, 20:30

Ja również chciałam wam polecić fajny hotel - w Gnieźnie. W zeszły weekend poczułam ogromna potrzebę wyjazdu gdzieś nad wodę ale żeby i połazić moznabylo i żeby daleko nie było ale i nie nudno No i coś dla dziecka fajnego z okazji dnia dziecka. Pomysłów miałam tysiąc w końcu wybrałam kujawsko pomorskie. Spaliśmy w hotelu Awo rzut beretem od rynku w Gnieźnie. Był to typowy nocleg bo dotarliśmy do hotelu na 19. Cena w weekend za nasza 3 to 190 zł ze śniadaniem - na prawdę pysznym bogatym śniadaniem i na ciepło i na zimno w bardzo ładnej restauracji. Obsługa bardzo miła. Pokój bez szału ale czysty z suszarka ręcznikami tv. I naprawdę się wszyscy wyspaliśmy. Minus brak windy na 2 piętro i parking 100 m od hotelu. My zaparkwalismy na miejskim monitorowanym parkingu pod targowiskiem w weekend bezpłatnym. Bez dwóch zdań polecam hotel za rozsądna cenę super lokalizacje i miła obsługę.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 09 cze 2019, 20:59

Mikron-czy to może były apartamenty na skarpie w Powidzu?Bo przyznam,że miałam ten namiar od koleżanki,ale w końcu natrafiłam na Omegę,plaża bardziej mi przypadla do gustu w Skorzęcinie,który pamietałam z nastoletnich lat.I sama plaża jest ok-przejrzysta, woda,widać dno i ławice ryb.Dno piaszczyste i długo płytkie,dzieciaki non stop w wodzie.Zalewy są róžne,niektóre mają oślizgłe lub żwirowe dno lub żołto-brunatną wodę,ohyda-tu się nie brzydziłam pływać.Albo są przy ruchliwej trasie-tiry śmigają,odbiera to urok.Z piaskiem juž gorzej-jest ostrawy i brudliwy-wszystko do prania:)Podobnie jak Ty,stwierdziliśmy że to miejscowość max na weekend bo dużo hałaśliwej młodzieży,ale koniec końców wróciliśmy,zadowoleni,opaleni i z zaliczonym programem wycieczkowym:)Z noclegiem nie trafiliśmy bo był obok dyskoteki a i nasi sąsiedzi byli hałaśliwi (wieczór kawalerski)-do północy hałasy.Ale przeżyliśmy,choć do tej kwatery już bym ze względu na te hałasy nie wróciła,nawet jak trafią się cisi sąsiedzi to dyskoteki nie przeniosą.Pospacerowaliśmy też trochę po okolicy do jeziora białego.
Aaa i napisz nazwę hotelu w Gnieźnie,zarówno do świętokrzyskiego jak i tutaj będziemy wracać bo blisko.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: mikron123 » 09 cze 2019, 21:21

blue napisałam wyżej. A nasz pobyt w tych okolicach opisałam w dziale o atrakcyjnych miejscach dla dzieci.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 09 cze 2019, 21:44

Mikron-widzę już.Szukałam linka,teraz doczytałam nazwę:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 10 cze 2019, 6:49

Dziewczyny,a macie cokolwiek do polecenia na nocleg na Szlaku Orlich Gniazd?Wprawdzie my ze znajomymi jeszcze przed ślubem spokojnie wyjeżdżając z Łodzi rano a wracając wieczorem zaliczyliśmy Pieskową Skałę,Ojców ze spacerem po Ojcowskim Parku Narodowym i Ogrodzieniec (nie kojarzę pośpiechu żadnego,wręcz długi piknik na trawie z opalaniem w Ogrodzieńcu),ale nie wiem czy z dziećmi to wyjdzie.Można by coś jeszcze oblukać przy okazji,totalnie nie mam pomysłu na nocleg:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: mikron123 » 10 cze 2019, 9:05

blue ja nic nie mam a tez mam plany na wypad w te okolice. Ale jest to tak rozległy obszar z ogromna ilością atrakcji ze nie wiem jak go ugryźć.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 10 cze 2019, 10:33

No dokładnie,chyba jakoś tematycznie.Jak zamki to zamki,nie powinny się znudzić bo każdy inny.Sama jeszcze nie obmyśliłam jak to zaplanować.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: martonia » 10 cze 2019, 14:37

dolinabedkowska.pl miałam zapisane coś takiego, ale to daleko i nie wiem w sumie czy nie z forum mam ten link.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: ola » 25 cze 2019, 8:19

Poszukuję kwater nad morzem z ukierunkowaniem na dzieci.
Mogą być apartamenty, domki drewniane itp. Tak do max 10-15 minut pieszo na plażę. Czym bliżej tym lepiej ;)

Miejscowości: Świnoujście, Międzyzdroje, Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek i okoliczne miejscowości.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: martonia » 27 cze 2019, 11:56

ola, udało się coś ciekawego wyszukać? Też chciałabym pojechać na zachodnie wybrzeże, ale nie znam tam żadnej polecanej miejscówki.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 27 cze 2019, 22:24

Dziwnówek Familijni.Info sprzed już ładnych kilku lat-4 lub 5 więc trzeba by poszperać jak jest tam teraz.Z animacjami.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: ava » 30 cze 2019, 22:38

W tym roku byliśmy tutaj https://www.jastrzebia-nord.pl/pl/apart ... -morski-34 i byliśmy zachwyceni miejscówką >D Właśnie wysłałam opinie na booking.com, więc wkleję ją też tutaj:
- świetna lokalizacja, przy spokojnej ulicy, a jednocześnie bardzo blisko do centrum miejscowości i na plażę;
- apartament przestronny, czysty i ładnie urządzony;
- bardzo bogate wyposażenie (oprócz typowych rzeczy są też pralka, zmywarka, toster, ekspres do kawy, żelazko z deską, odkurzacz);
- idealny dla rodzin z dziećmi - zestawy plastikowych naczyń i sztućców, kilka gier planszowych, książki dla dzieci, a nawet podkłady na łóżkach dla dzieci; jest też wanienka i krzesełko do karmienia;
- rolety zewnętrzne - dzięki nim nawet w upalne dni w apartamencie nie było gorąco; plusem jest też parking podziemny - auto nie nagrzewało się na słońcu;
- bardzo dobry kontakt z miłą właścicielką.

W Jastrzębiej Górze byliśmy pierwszy raz i spodobało nam się. Jedyny minus to te dość ciężkie zejścia na plażę (najbliżej mieliśmy do wejścia 24 i 23), nie polecam rodzinom z wózkami. Nie wykluczam, że za jakiś czas tam wrócimy, tj. gdy Michał podrośnie, bo trochę nas spowalniał na tych schodach ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Paulinka » 03 lip 2019, 19:23

My byliśmy w tym roku w Grzybowie, sama miejscowość kameralna i spokojna, choć oczywiście kilka lodziarni, smażalni i kramikow z bibelotami było ;) jak ktoś potrzebuje większych tłumów (plus zawsze jakas alternatywa dla gorszej pogody) to obok jest Kołobrzeg. Mieszkaliśmy w hotelu 5 zmysłów - dwa piętra (myśle, ze ok. 25 pokoi), do tego pokój zabaw, nieduży basen + brodzik ze zjeżdżalnia + jacuzzi + 2 sauny, restauracja (w ramach pakietu śniadania i obiadokolacje, bardzo dobre). Oprócz tego są tez domki, ale tutaj oferty nie znam. Obiekt na obrzeżach (od strony Kołobrzegu), blisko zejścia (trzeba przejść tylko ścieżka przez las). Ogólnie byliśmy bardzo zadowoleni z pobytu, także z czystym sumieniem polecam :) http://www.5zmyslow-kolobrzeg.pl/
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 03 lip 2019, 19:54

Paulinka-super,też polecam tę miejscowośc.W Grzybowie bylismy nie raz:)Cicho,spokojnie,kwatery nowe bo to młoda miejscowośc,fajna plaża,blisko Kołobrzeg:)Bardzo dobra miejscówka głownie pod małe dzieci (i tak jeździliśmy razem z Kuźnicą),dla dużych trochę mało rozrywek już.W drugą stronę od Grzybowa rzut kamieniem jest Dźwirzyno,Rogowo,Mrzeżyno.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: lmyszka » 03 lip 2019, 21:30

Moi rodzice po latach wracaja nad może i jadą do Krynicy Morskiej. Zabierają Wik, jest coś fajnego w okolicy co warto im polecić?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Patrycja11 » 12 sie 2019, 13:48

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 14 sie 2019, 11:55

Mieszkaliśmy już w różnych miejscach w Tatrach (tu gdzie było wolne gdyz rezerwację robię na ostatnią chwilę) i każde miejsce miało plusy i minusy.Ale zawsze było to dotychczas poza Zakopcem.
W Poroninie była to Willa Karina (pod małe dzieci super,jest strumyczek,taki pobyt trochę "eko/agro",plac zabaw,kozy i owce w sąsiedztwie itp.Tanie pokoje studio,ale ciasno i beż wyżywienia całkiem bo nie ma nawet kuchni dla gości czy choćby aneksu-to minusy duże.Dysponuje się lodówką i czajnikiem.I nie inwestują-takiego typu telewizory to nie wiem gdzie jeszcze są.No i widokowo słabo,bo Poronin jest w dole,widać Galicową Grapę a pasmo górskie to hen hen daleko.Mimo to nasze dzieci jak były małe,sporo się tam wybiegały.Właściciele życzliwi.U Ireny też ujdzie,ale nie o tym co było kiedyś tylko co było w tym roku.
Wybraliśmy tym razem Zakopane-na 1 sporej działce są 2 pensjonaty.Jeden jest tańszy "U Renaty" i tam mieszkaliśmy,a drugi droższy i targetuje w obcokrajowców (Francuzi,Niemcy,Arabowie)-Grand Podhale Resort & SPA.U Renaty pokoje ciasne i duszne (mieliśmy na poddaszu),kuchnia słabo wyposażona (na szczęście nic nie gotowałam tam) i mała na tyle osób.1 lodówka też dość zapchana.Ogólnie gdyby nie duchota na poddaszu i mikry wymiar pokoju oraz brak jakiejkolwiek półki w łazience to reszta ujdzie,choć jest skromnie.Usytuowanie działki blisko Kużnic,cisza,spokój,widok na Giewont,wybieg dla dzieci,miejsca wypoczynkowe.Z piwkiem miło się siedziało.Z minusów to jeszcze łaciata/dziurawa miejscami trampolina-choć nikomu nic się nie stało...Do spożywczaka też nienajbliżej niestety.W Grand Podhalu (ten sam właściciel ale dzierżawione) moje dzieci zakochane,tam chodziliśmy na jedzenie (oba budynki obok siebie).Śniadania smaczne,ale zabrakło mi w porównaniu do innych ośrodków:porządnego mussli, jogurtu/kefiru (jeśli nie w kubeczkach to choćby w dzbanku) i tostera.Bo nie każdy opycha się tylko wędlinami,serami,jajecznicą,parówkami i ciastami.No i ekspres do kawy zepsuł się w połowie pobytu-myślałam że na następny dzień naprawią,ale tak już zostało...Ogólnie jednak śniadania na plus.Przemiła obsługa,życzliwa.Jak chcieliśmy ziemniaki zamiast frytek do obiadu-zero problemu,wszystko pod życzenie gościa.W dobrej cenie można dokupić obiadokolację-tu trafiło się np.twarde ciasto na pierogi, ale poza tym smacznie,cena 20zł za dwa dania z kompotem to dobra cena.My to widzimy tak:pensjonat u Renaty który jest skromny i ma wady,ratuje ten drugi budynek Grand Podhale-choćby ze względu na jadalnię.Mimo wszystko cena 200zl za nocleg ze sniadaniami dla 4 osob w środku wakacji jest rewelacyjna,nawet nie myślałam o takiej w pełni sezonu.Bo że w czerwcu,końcu sierpnia czy wrześniu to tak.Zazwyczaj ustawiam filtry w górach do ok. 200zł za sam nocleg.Niektórzy byli tam po 4ty,5ty raz.Nie było żal tracić noclegu na pobyt w PTTK (za to oczywiście płaciliśmy podwójnie-w ośrodku i w pttk),bo pptk nie było ani pierwszej ani ostatniej doby tylko w środku.Także plusy i minusy,jak wszędzie dotąd gdzie nam się trafiło w Tatrach.Na idealne,całkowicie godne polecenia miejsce w Tatrach,tak aby było wszystko w pobliżu (od spożywczaka po inne rzeczy),z dużym wybiegiem dla dzieci,ciszą spokojem,widokiem na góry i ceną wg moich widełek jednocześnie jeszcze nie trafiliśmy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 14 sie 2019, 16:36

Yyyyyu...omg już wiemy gdzie nie jechać:

https://krakow.onet.pl/zakopane-turysci ... lm/h8f75lg
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: caixa » 14 sie 2019, 18:04

Masakra :shock:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 15 sie 2019, 8:08

Poczytałam opinie na google o Tatarzance i zdębiałam.Szok!Dom wariatów to mało.
A swoją drogą,opinie na bookingu bywają ustawione,powinni weryfikować ośrodki.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Patrycja11 » 15 sie 2019, 14:09

Blue pisze:Yyyyyu...omg już wiemy gdzie nie jechać:

https://krakow.onet.pl/zakopane-turysci ... lm/h8f75lg


Widziałam wczoraj filmik i komentarze na fb i przyznam szczerze, że jakaś chora akcja.
Niektóre komentarze na opiniach w google są wręcz przerażające i aż czasem nie do wiary, ale zastanawia mnie też inna rzecz, która również jest zauważona przez innych ludzi.
Po pierwsze Pan na wejściu zanim się rozpakowali obfotografował cały apartament/mieszkanie, nie wpadłabym na to, bo niby w jakim celu to robić?
Po drugie ludzie decydują się w dobie internetów na wynajęcie apartamentu nie czytając opinii. I nie tylko mam na myśli booking (bo czytałam, że tam właścicielka blokowała negatywne komentarze zaznaczając jakąśtam opcję w swoim profilu, ale na google, na innych portalach... Tego jest mnóstwo, nie problem wklepać, wyszukać, poczytać.
I po ostatnie, koleś stoi i nagrywa. Dwie rozwścieczone wariatki biją i rażą paralizatorem na oczach jego dzieci jego kobietę, a on dalej stoi i nagrywa. Latają te wariatki z łapami do niego, drze się facet RATUNKU RATUNKU, dzieci krzyczą, a on dalej stoi i nagrywa... :shock: Spakowałabym dzieciaki w samochód po pierwsze, a po drugie pomimo całej chorej sytuacji spierdzielałabym gdzie pieprz rośnie uprzednio wzywając policję. Dowody dowodami, ale to poszło o krok za daleko.

A sama sytuacja w głowie się nie mieści.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Deco-Ania » 15 sie 2019, 21:05

My raczej w okolice Zakopanego szybko nie wrócimy :-(
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Blue » 16 sie 2019, 6:50

Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Deco-Ania » 16 sie 2019, 8:59

Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: kochecka » 19 sie 2019, 11:24

W tym roku nad morzem byliśmy w miejscowości Wicie i mogę polecić domki "Pod Gruszą 2". Domki są na uboczu Wicia, parę metrów obok sklep spożywczy, do plaży ok 800m, do centrum mieściny ok 1,3 km. Domki bardzo zadbane, czyste i wygodne. Na wyposażeniu sprzęty kuchenne typu garnki, talerze, sztućce, szklanki, kubki itp. Oczywiście lodówka, telewizor. Każdy domek ma swój grill oraz zestaw plażowy czyli leżak, parawan i matę do leżenia. Właściciele bardzo mili a ceny przystępne.
Jeśli chodzi o Wicie to jest dość małe, jedna uliczka ze straganami i gastronomią. Nie ma marketów ale jest jeden sklep ABC, jedne delikatesy i jeszcze gdzieś tam w mniejszych uliczkach kilka mniejszych sklepów. Są również atrakcje typu gokarty, motorki itp. Plaża przy głównym zejściu jest kamienista i raczej ciężko się tam kąpać. Ale wystarczy przejść nieco na zachód lub wschód i jest ładna, szeroka i piaszczysta plaża. Jest bardzo blisko do Jarosławca (6km) i Darłowa (15 km).

Jeśli chodzi o drugi wyjazd to byliśmy w Czechach w małej mieścinie Horni Rokytnice w okolicach Szpindlerowego Młynu. I tutaj mogę polecić pensjonat "Pezion v Zeleny". Pokój czysty, zadbany, za budynkiem płynie strumyk, który cieszy ucho z rana. W pokoju nie ma telewizora. Każdy pokój ma łazienkę, mikrofalówkę, kubeczki, zlew ITP. Jedynie brakowało nam stolika i krzeseł, żeby w pokoju zjeść śniadanie. Ale na dole była kiedyś restauracja i można tam zejść i zjeść swoje śniadanie. Cena mocno przystępna. Pensjonat prawie pusty więc pomimo ustalonych godzin zameldowania i wymeldowania, mogliśmy zameldować się z samego rana jeśli byśmy chcieli a wymeldować się późnym wieczorem. Mieścina mała i bardzo spokojna, ludzi nie widać. Jest kilka restauracji, kilka sklepów.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Deco-Ania » 19 sie 2019, 19:52

Słoneczny Zdrój w Busko Zdroju.
Sama miejscowość może nie powala (chociaż mocno się zmieniła przez 40 lat, kiedy ostatnio tam byłam), ale sam hotel - polecam! Zimą ma to mniejsze znaczenie, ale latem warto przy rezerwacji poprosić o pokój z balkonem (te są od strony ogrodu).
Jedzenie - PYCHA! Najlepsze ze wszystkich hoteli, w których byliśmy.
No i ogromny plus za godziny otwarcia strefy wellness - do północy :-), a nie do 21:00 jak często bywa.

Fajne miejsce na weekendowy wypad.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: niesia2708 » 20 sie 2019, 10:27

Nie byłam, ale podrzucę bo fajnie wygląda
http://funpark.malutkie.com/
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: zbroziu » 20 sie 2019, 12:40

Nigdy nie byłam w Karpaczu, możecie coś dziewczyny polecić na wspólny weekend z mężem w Karpaczu?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: ava » 20 sie 2019, 15:04

zbroziu, my we wrześniu też jedziemy pierwszy raz, także nie wiem jeszcze czy polecam, ale mamy wynajęty pokój w Homestay Willa Anna. Zamawialam przez booking, opinie ma dobre, choć powtarzało się parę opinii, że z zewnątrz budynek nie jest zbyt atrakcyjny. Ale jedziemy na dwie noce, będziemy tam tylko spać, więc nie potrzebujemy wielkich luksusow.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: klara76 » 20 sie 2019, 18:06

zbroziu, jeśli nie potrzebujecie mega luksusów to ja polecam Willę Wil w Karpaczu http://www.wil.pl, widziałam ich ofertę na booking. Czysto, spokojna okolica, blisko szlaków,przemili gospodarze.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: martonia » 20 sie 2019, 18:44

Ja w tamtych rejonach nie byłam, ale rodzina męża jeździ i poleca znajomego w Szklarskiej Porębie, który prowadzi Rezydencje Piastowską.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: kochecka » 20 sie 2019, 19:17

My w tym roku w Karpaczu byliśmy tylko 1 dzień, bez noclegu a niestety nie pamiętam jak się nazywały te apartamenty, w których spaliśmy ostatnio. Ale wydaje mi się, że gdzieś wcześniej w tym wątku o ni h wspominałam.

Edit: wyszukałam. Apartamenty Vega
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: zbroziu » 20 sie 2019, 21:05

ava, klara76, martonia, kochecka, dziękuję dziewczyny na odpowiedzi. Zarezerwowałam pokój w Hotelu Vivaldi, ale już jestem szczęśliwa, bo okazuje się, że będziemy mieć dwa oddzielne łóżka. Super zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to nasz pierwszy wyjazd od urodzenia się dzieci X(
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: lmyszka » 20 sie 2019, 21:10

zbroziu, to jest pierwsze na co patrzę gdy jadę bez dzieci :lol: :lol: Łoże małżeńskie ;;)
Może da się zsunąć >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: niesia2708 » 20 sie 2019, 21:14

zbroziu, nie da rady zmienić?
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Paulinka » 20 sie 2019, 21:24

zbroziu, jeśli nie da się już zamienić pokoju to popros chociaż o złączenie i żeby już była położona taka nakładka dzięki temu będzie praktycznie tak jak przy łożu małżeńskim :) spóźniłam się z moja rekomendacja ale ja polecam z całego serca Hotel Artus, przemiła obsługa, pyszne jedzenie, w hotelu jest wszystko od basenu przez spa, ale nie traci przy tym swojej kameralności. Może komuś na przyszłość się przyda. Poza tym w Karpaczu byliśmy zazwyczaj w jakiś pokojach w centrum, żeby było blisko wszędzie piechotą (czasy sprzed Heli ;) ) i kiedy po prostu chodziliśmy po górach :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: zbroziu » 20 sie 2019, 21:42

lmyszka pisze:Może da się zsunąć

niesia2708 pisze:zbroziu, nie da rady zmienić?

Paulinka pisze:zbroziu, jeśli nie da się już zamienić pokoju to popros chociaż o złączenie

Piszę do nich kolejnego maila z taką prośbą. Zła jestem na siebie bo jeszcze wybrałam bezzwrotną rezerwację.
Paulinka pisze:spóźniłam się z moja rekomendacja ale ja polecam z całego serca Hotel Artus, przemiła obsługa, pyszne jedzenie, w hotelu jest wszystko od basenu przez spa,

Ojjj szkoda, bo na pewno bym go wybrała.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Paulinka » 23 sie 2019, 12:04

zbroziu, i jak, udało się porozumieć z hotelem :)?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: zbroziu » 23 sie 2019, 19:41

Paulinka pisze:zbroziu, i jak, udało się porozumieć z hotelem :)?

Na razie cisza.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: monia25 » 26 sie 2019, 12:35

Polecicie hotel w Krakowie, który jest przyjazny dla zwierzaków?
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: zbroziu » 26 sie 2019, 15:10

zbroziu pisze:
Paulinka pisze:zbroziu, i jak, udało się porozumieć z hotelem :)?

Na razie cisza.

Dziś dostałam informację, że złącza nam dwa łóżka.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Tasia » 27 sie 2019, 6:05

Ta grupa hotelowa ma sporo takich hoteli https://www.accorhotels.com/polska/them ... m.pl.shtml

Na liście są hotele, w których bez problemu mozna zameldować się ze zwierzakiem. Ostatnio kilka razy nocowaliśmy w hotelu z tej sieci. Jak byliśmy w Krakowie oraz jak bylismy w Poznaniu ( postanowiliśmy wybrać sie z dzieciakami na zwiedzanie tych miast a psa nie za bardzo chcieliśmy zostawiać w hotelu dla zwierzaków bo już raz to zrobiliśmy i wystraszyła się mała, tak wiec nie chcielismy ponownie zrobić tego błędu....).

Jeśli chodzi o standard to bardzo dobry, wybieraliśmy raczej hotele 2-3*, ale spokojnie zasługiwałyby na wyższy standard, szczególnie przez smaczne śniadania. Najlepiej będzie jeśli po prostu na miejscu dopytasz się czy jest mozliwość wybrania się na wakacje ze zwierzakiem. I nie tyczy się to jedynie tych hoteli ale również i kwater prywatnych.
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Paulinka » 28 sie 2019, 12:15

zbroziu, no to uff :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: martonia » 09 sty 2020, 19:34

możecie polecić nocleg w Świnoujściu?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Paulina S. » 10 sty 2020, 17:31

Kilkudniowy wyjazd w lutym z pięciolatką - dokąd (w Polsce)? :) My nie nartowi, ale marzy mi się śnieg, sanki, lepienie bałwana, kulig, grzaniec przy kominku... Ech, przynajmniej te sanki ;) Myślałam o górach lub głębokich Mazurach, Podlasiu. Może być pokój/apartament/chatka/domek z kuchnią, by samemu gotować. Hotel/pensjonat z wyżywieniem też ok, chociaż ceny pewnie wyższe od razu. Chyba, że jakąś ofertą basenową/SPA by nas skusiły. Pomysły? :) Gdzie byłyście lub jedziecie w tym roku? Czytałam wcześniejsze wpisy, ale te zimowe były głownie pod jeżdżących na nartach.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: martonia » 10 sty 2020, 21:04

Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Polecane hotele, pensjonaty, kwatery prywatne

Postautor: Paulina S. » 15 sty 2020, 10:49

martonia, dziękuję za polecenie. Wyjątkowe miejsce! Może latem się tam wybierzemy. Teraz, zimą, jednak nigdzie nie pojedziemy, ale pomysł na wakacje już mamy :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron