Stomatolog poszukiwany !

Na pytania odpowiada dr n. med. Dorota Czubińska-Grodecka, http://stomatologiabezprzemocy.pl/

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: Patrycja11 » 10 lut 2020, 14:40

malulu pisze:Dziewczyny, Wy miałyście wyrżnięte te zęby? Jak się czułyście po zabiegu? Ile czasu dochodziłyście do siebie?
ja co prawda nie miałam usuwanych dwóch, tylko jedną, poprosiłam na starcie o zaszycie dziąsła (w obawie, że będę cierpiała jak kiedyś gdy inny chirurg usuwał mi zęba i pomimo moich wyraźnych próśb nie zaszył mi dziąsła i walczyłam z ogromnym bólem przez dwa tygodnie) i muszę Ci powiedzieć, że zniosłam to naprawdę bardzo dobrze. Próbowałam udawać przed mężem, żeby się wyspać, ale w zasadzie nie odczuwałam żadnego bólu więc się nie udało :ymdevil:
Marta przeżyłaś TRZY porody, usuwanie nawet 4 ósemek naraz to byłby dla ciebie pikuś :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: malulu » 10 lut 2020, 15:01

Patrycja11, ja jestem tak przerażona, że nie wiem. Po porodzie patrzysz na dziecko i zapominasz o bólu, a tutaj zabiorą zęba i tyle :lol:
Czyli mam pamiętać, by zaszyli mi dziąsło. Potem zdejmują te szwy? Czy to rozpuszczalne?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: Patrycja11 » 10 lut 2020, 15:09

malulu pisze:Czyli mam pamiętać, by zaszyli mi dziąsło
trudno powiedzieć czy robią tak zawsze. Ja poprosiłam, pani nie robiła problemów.
Ja jechałam po dwóch tygodniach na zdejmowanie szwów.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: szaraczarownica » 10 lut 2020, 16:10

malulu, mnie na WAM na oddziale zszyli, ale wtedy miałam usuwane zęby zatrzymane, czyli z głębi dziąsła. Teraz jak miałam usuwanego zęba, to nie miałam zaszywane, ale nie bolało jakoś bardzo nie do zniesienia. Bałam się, że będzie gorzej.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: niesia2708 » 10 lut 2020, 18:54

Temat dla mnie. Też mam do usunięcia ósemkę. Niestety jeszcze cała nie wyszła a rośnie krzywo w stronę policzka.
Dwie ósemki górne wyrwałam bez problemu. Baaa nawet do pracy wrócilam po rwaniu :lol:
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: martonia » 10 lut 2020, 20:13

malulu pisze:martonia, ja jestem umówiona na Żeromskiego w WAM.
byłaś ich pacjentką wcześniej, czy można się umówić tam na wyrwanie, trzeba mieć skierowanie itd. ?
żadna z Was nie miała robionego tomografu, żeby sprawdzić czy korzeń ósemki nie dotyka nerwu twarzowego?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: gohnia » 10 lut 2020, 20:19

malulu pisze:Po porodzie patrzysz na dziecko i zapominasz o bólu, a tutaj zabiorą zęba i tyle
mi pokazali moją ósemkę i to było najgorsze z całej wizyty :lol:
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: malulu » 10 lut 2020, 21:30

martonia, nie byłam ich pacjentką. Od lekarza rodzinnego dostałam skierowanie do chirurga szczękowego, byłam na wizycie - pokazałam pantomogram i ustaliliśmy termin rwania. Miałam też karteczkę od ortodonty, żeby usunąć te ósemki, ale nie patrzyli na nią.

Ja mam 1 wyrżniętą i 3 w dziąśle. Już lekarz powiedział, że z górą nie będzie problemu, gorzej z dołem. Będę mieć robione w poradni w znieczuleniu miejscowym, bo na oddziale robią w narkozie.
niesia2708, moja jedna rośnie poziomo w stronę zębów, jakby napiera na nie :?
Mi powiedzieli, że 2 tygodnie będę do siebie dochodzić, a przez kilka dni mam nie dźwigać, nawet dzieci nie podnosić, a najlepiej leżeć w łóżku. No już siebie widzę w łóżku :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: Bian » 10 lut 2020, 22:11

malulu mam wrażenie, że to nie ma reguły. Mój mąż wyrywał ósemkę górną 2 tygodnie temu w znieczuleniu miejscowym, sam zabieg trwał 3 minuty, następnego dnia normalnie poszedł do pracy, jadł i pił. Moja przyjaciółka po wyrwaniu ósemki dwa dni nie mogła łykać śliny nawet.

Ja się powoli szykuję mentalnie, moja ósemka tak jak Twoja malulu, leży i wychodzi w stronę zębów. Na bank idę pod narkozę, nie dam rady inaczej.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: malulu » 10 lut 2020, 22:31

Bian, tylko narkoza to 3 dni w szpitalu, przynajmniej na WAM i obciążenie organizmu (ja przy ostatniej cesarce zaczęłam odpływać po znieczuleniu i bali mi się podać narkozę).
Dam znać jak się mną zajmą (termin mam na początek marca).
Nastraszyć mnie nastraszyli, bo powiedzieli, żebym z kimś przyjechała i później nie prowadziła samochodu, ale narkozę odradzali.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: martula_87 » 11 lut 2020, 7:32

malulu, bez przesady z tymi 2tygodniami może tyle bedzie sie goic ale tak to nawet znajoma która ostatnio rwala i ja bolało tylko kilka dni. Ja gorne mialam usuniete przez panią stomatolog. Jedna dolna kilka lat temu pan chirurg nie założył szwów nie dal antybiotyku i tylko może dwa dni brałam ibuprofen. Jak ponad rok temu rwałam druga 8 to było gorzej. Ząb się pokruszyl, pani chirurg musiała dłutować, naciąć dziasło,dlugo siedzialam na fotelu. Miałam antybiotyk i szwy ale z nimi byl problem bo to te rozpuszczalny troszke się paprało ale poszłam pani chrurg usunęła, nałożyła jakąś piankę i nic nie czułam. Po tym wyrywaniu bylam troche spuchnieta i bolała mnie szczeka ale bez tragedii. Z dzwiganiem rzeczywiście dzień dwa odradzali.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: malulu » 11 lut 2020, 11:38

martula_87, dzięki za pocieszenie ;;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: martula_87 » 11 lut 2020, 14:36

malulu, ja ogólnie podchodzę bardzo zadaniowo do takich rzeczy trzeba usunąć i tyle. Wiadomo nic przyjemnego ale będzie dobrze. Ja na każde rwanie szłam z miękkimi kolanami ale ja mam problem taki że mnie znieczulenia słabo działają te NFZ wcale. Zawsze wybieram płatne i zaznaczam że mam taki problem. Przerażało mnie jedynie to że podczas rwania będzie mnie bolało. Jak mus to mus gorzej chyba jak bolą i nie dają żyć ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: malulu » 03 mar 2020, 19:32

Lutową wizytę musiałam przełożyć. Termin dostałam na dzisiaj i byłam, nie uciekłam :lol:
Ale zobaczyli jeszcze raz zdjęcie i jednak stwierdzili, że wolą mi to zrobić na oddziale. Mam się stawić 20 marca i jak wszystko będzie dobrze, to wieczorem wyjdę, także będzie to jednodniowy pobyt. Znieczulenie miejscowe. Plan jest, żeby zrobić mi jedną stronę, po miesiącu drugą.
Nie powiem, ucieszyłam się, że jednak dzisiaj mi tego nie zrobią :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: gohnia » 03 mar 2020, 21:10

malulu, :lol: jak dobrze Cię rozumiem
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: szaraczarownica » 03 mar 2020, 23:04

Jezu, a ja nie mogę się doczekać piątkowej wizyty. Mam do wyrwania 8-kę. Miałam poczekać dwa tygodnie i w międzyczasie wyleczyć jeszcze dwa ubytki, ale nie dam rady. Miałam więcej szczęścia, niż rozumu, że jak lecieliśmy na Kanary, to ząb się pięknie zatruł i nie bolał. To już drugi ząb po tamtym "kanaryjskim", który znienacka ukazał kanały i drugi, który po zatruciu i tak potwornie boli.
Zresztą im szybciej, tym lepiej, bo muszę się końcu wziąć za wstawianie implantu. I tak już za długo zwlekałam.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: malulu » 04 mar 2020, 8:59

szaraczarownica, tylko mnie nic nie boli. Wyrywam ze wskazań ortodontycznych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: szaraczarownica » 07 mar 2020, 14:04

Dobra, wiecie co, bójcie się do woli...
Ja miałam wczoraj wyrwaną górną ósemkę, bo była do kanałówki i uznaliśmy z dentystą, że tak będzie najlepiej, bo dolnej od dawna nie mam, więc ta nie spełnia swojego zadania w ogóle, a leczenie kanałowe ósemek jest bardzo trudne, już do siódemki mój lekarz ledwo dosięgał. Poprzedni ząb poszedł łatwo i przyjemnie, w zasadzie nic strasznego się nie działo, gorzej bolał właśnie przed wyrwaniem (pęknięty ząb na pół w trakcie kanałówki). Wczoraj była tragedia. Raz, że to ósemka, więc ciężko sięgnąć, dwa ułamał się korzeń. Namęczyłam się, bo lekarz musiał go usunąć, więc powiercił sobie w kości, żeby się do niego dostać. Potem ze 3 razy sprawdzaliśmy, czy nie ma przetoki do zatok - no nie ma. Jeszcze przed wyjściem rtg - wszystko ok. Zdążyłam wrócić do domu, a tu mi zaczęło świstać i bulgotać - przetoka jednak jest. W międzyczasie rozkręcił się koszmarny ból. Poltram Combo nie pomaga. Wieczorem powrót do stomatologa (umówiony przez telefon) na zszycie dziąsła, żeby osłonić przetokę i ochronić zatoki. Jak zeszło znieczulenie po szyciu ból był jeszcze gorszy. Na szczęście dostałam antybiotyk i dużo większą dawkę tramalu, ale zadziałał dopiero koło północy. Wczoraj byłam naćpana i umierająca z bólu. Rano było tak sobie, na szczęście teraz jest co raz lepiej.
Mam naprawdę dużą motywację do leczenia kolejnych zębów zanim trzeba je będzie wyrwać ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: malulu » 12 mar 2020, 13:10

Odwołali mi zabieg :lol: No chyba nie dane mi jest wyrwać te ósemki =))))
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: szaraczarownica » 12 mar 2020, 13:47

malulu, =))))
A ja przed chwilą dzwoniłam się upewnić, że są otwarci, bo jutro mam zdjęcie szwów i już odliczam godziny, bo mi te cholerstwa przeszkadzają strasznie. Jakby się zamknęli, to bym dzisiaj męża przymusiła do zdjęcia
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: axelbach » 26 sie 2020, 8:34

Dziękuję za przydatne informacje.
axelbach
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2020, 8:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: ppola » 05 kwie 2022, 10:57

Lodka, faktycznie z Łodzi będziemy jeździć do Gdyni, chociaż wróć, jednak jakoś nie po drodze jest ;;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Poprzednia

Wróć do Stomatolog

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości