Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Dokąd jechać z małym dzieckiem? Co zabrać? Nasze doświadczenia podróżnicze.

Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: malaJu » 29 paź 2012, 15:55

Przeniesione z działu Dziecko/Podróżowanie


W jakich miejscowościach, regionach czy krajach warto spędzić letni odpoczynek z dzieckiem? Czy wycieczki "do ciepłych krajów" albo w szczyty górskie z niemowlakiem są waszym zdaniem wyjazdami ekstremalnymi?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: agnieszka19 » 29 paź 2012, 20:32

Pierwszy raz byliśmy na wakacjach z Nati jak miała 5 miesięcy. Nad Bałtykiem w Pobierowie.
Wyjazd uważam za udany i poza brakiem imprezowania w mieście, nasz wypoczynek kompletnie się nie różnił od tego co było wcześniej. Młoda spała wszędzie- na plaży, w wózku na mieście, w łóżeczku- było jej obojętne. Wieczorem kąpaliśmy ją, odkładaliśmy spać do wózka i usypialiśmy w pokoju, a jak już zasnęła wychodziliśmy z nią na miasto. Spacerowaliśmy i po centrum miejscowości i po plaży. Młoda grzecznie spała.
Poza tym jeździliśmy zwiedzać, plażowaliśmy, więc było ok :)

Drugi wyjazd to były Włochy. Natalka miała 1,5 roku i już tak fajnie nie było.. Fakt, że generalnie spała też wszędzie, więc można było spacerować podczas jej drzemek w wózku, ale była już mobilna i nie zawsze posłuszna. Miała swoje humorki, a że dodatkowo byliśmy tam z moimi rodzicami to dawała czadu grymaszeniem- wiem, że przy mojej mamie to normalka.
Po tych wakacjach zdecydowałam, że jednak wyjazdy z moimi rodzicami to nie najlepszy pomysł- mimo, że cudowni z nich dziadkowie.

Potem jak Nati miała 2,5 roku byliśmy w Łebie i było tak sobie. Dla rodziny z dzieckiem w szczycie sezonu raczej ciężko, z uwagi na wąskie chodniki i plażę... No i daleko do morza...

W tym roku jak Nati miała 3,5 roku byliśmy w Dębkach i również średnio oceniam tę miejscowość.
Ma swoje plusy- takie jak wielka plaża- nie było nigdy problemów ze znalezieniem miejsca.
- spokój wieczorami ( dla niektórych ważny)
Minusy- to brak chodnika- chodzi się po deptaku po którym jeżdżą auta i te śmieszne czterokołowe rowerki, więc oczy trzeba mieć dookoła głowy.
-Poza tym wieczorem nie ma kompletne gdzie pospacerować. "Centrum" to kilka knajp i kilka straganów. Nic absolutnie się tam nie dzieje, więc jak dla mnie porażka.
Plus taki że młoda już "fajna", kumata, grzeczna, umiejąca wytłumaczyć o co jej chodzi :)

Podsumowując uważam, że wyjazdy nawet z malutkim dzieckiem nie są jakoś bardzo problematyczne, ale trzeba sobie uświadomić, że są inne. Trzeba wszystko przemyśleć, ale nie przesadzać ( wiem, że łatwo się mówi).
A prywtanie uważam, że łatwiejszy jest wyjazd z 5cio miesięcznym maluchem niż z 1,5 roczym brzdącem :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: yuna » 03 lis 2012, 7:41

My póki co z Emilką zaliczyliśmy pierwszy wyjazd. Miała 3,5 miesiąca i pojechaliśmy na tydzień do Jastrzębiej Góry. Pensjonat w miejscu spokojnym, kilka par z dziećmi, więc dość sympatycznie. Sezon się właśnie kończył, więc mimo tego, że tłoczno, to jakoś tak przyjemniej.
Faktycznie jest tak, że na wyjazd z małym dzieckiem trzeba się dobrze przygotować - przemyśleć co bierzemy i w jakiej ilości. Zapakowaliśmy samochód po brzegi swoimi rzeczami i rzeczami dla Emilki (połowa bagażnika to wózek). Nie żałuję niczego co zabraliśmy.
Z pogodą było różnie, a chwilami to nawet i lepiej, że nie było słońca i wysokich temperatur bo pewnie byśmy się umęczyli. Tak to Emilka spała w wózku praktycznie wszędzie gdzie byśmy nie poszli. Nawet jak wieczorem skoczyliśmy na drinka przy dyskotece na powietrzu, hałas jej nie przeszkadzał i spała w najlepsze.
Na plaży byliśmy z nią kilka razy. Na typowe plażowanie wybraliśmy się raz - obowiązkowo z namiotem plażowym - jak ktoś nie kupi stabilnego, to przy wietrze ciężko to rozłożyć (choć da się oczywiście).
Wakacje jak najbardziej udane.
W przyszłym roku pewnie powtórka...

Choć mąż już coś teraz przebąkuje, że chcialoby mu się z nami polecieć do jakiejś Grecji czy Turcji.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Pepsi » 04 lis 2012, 21:37

Jest taka stronka jak gufik.pl która wybiera miejsca przyjazne dzieciom :)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Deco-Ania » 07 lis 2012, 17:05

agnieszka19 pisze:A prywtanie uważam, że łatwiejszy jest wyjazd z 5cio miesięcznym maluchem niż z 1,5 roczym brzdącem
Popieram w 100%

Może nie zaliczyliśmy jakiś spektakularnych wyjazdów, ale kilka podroży już zaliczyliśmy, m.in.
- góry, Antoś 3 miesiące, okolice Rabki
- jeziora, Antoś 10 miesięcy: zaliczyliśmy żagle na Mazurach
- morze: Antoś 1 rok i 10 miesięcy, Sarbinowo
- mnóstwo innych krótszych i dłuższych weekendów na przestrzeni 3 lat.

To co zaobserwowałam, to z maluchem (do 3 lat) chyba jednak morze.
Co prawda Antoś mając dwa latka dzielnie maszerował na górskie spacery i zdobył samodzielnie swój pierwszy tysięcznik :-), to jednak woda i ogromna ilość piachu to jest to co lubi najbardziej. Rok później ponownie zdobyliśmy ów tysięcznik (w tempie szybszym niż na drogowskazie) i dołożyliśmy drugi - ciut wyższy.
Dla nas pobyt nad morzem, wiąże się również z licznymi wycieczkami rowerowymi, co jest kolejnym argumentem ZA (ja nie nadaję się na górskie rowerowanie, ale jestem przekonana, że za jakiś czas i w góry pojedziemy z rowerami).
Problem tylko u nas taki - że my "starzy" - nie przepadamy za plażowaniem, więc nie przepadamy za nadmorskimi klimatami. Dlatego częściej lądujemy w górach.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Sybel » 09 lis 2012, 14:41

My jeszcze nie jechaliśmy nigdzie, bo Wit przyszedł na świat w połowie czerwca i ciężko by było z dwumiesięcznym się gdzieś tłuc. Na bank za to pojedziemy do Kopalina nad morze. To są w sumie 2 wioski - Kopalino i Lubiatowo. Zalety są takie, ze wioski są małe, mają sklepy, jest blisko do Choczewa, gdzie jest supermarket, jakby coś, godzinę od wiosek jest Łeba i Wejherowo, 2h dalej - Trójmiasto, Hel. Noclegi są tanie - maks 40 zł na kwaterach, można jechać stadem i wynająć domek, np. 240 zł za dobę w 9-osobowym domku z łazienką, TV z kablówką, kominkiem, tarasem, ogródkiem, grillem, chuśtawką. Do morza jest kawałek, jakieś 20 minut pieszo przez las piaszczystą trasą, ale można pojechać na rowerze (są wypożyczalnie), albo podjechać autem, jeśli dużo bambetli. Plaża jest piękna, dzika, ale szeroka, są bary, wokół piękne, mało zniszczone i grzybne lasy. Wieczorem można na plaży spokojnie wypić piwko, a nawet kąpać się na waleta (przynajmniej pod koniec sezonu :P ). Jest masa ludzi z dziećmi, z psami, ale jest bardzo fajnie, bo większość ludzi się zna, są sami swoi, wielu z Łodzi i okolic. Ja tam uwielbiam jeździć, bo jest stosunkowo dziko, a przy tym dosyć komfortowo.
W Lubiatowie są domki dosłownie przy samej plaży, ale ceny mają kosmiczne. Są też pola namiotowe, ale tam jest dziki tłum zawsze i tak jakoś nie za fajnie.
Sybel
 

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Audiolka » 05 gru 2012, 0:06

Wojtek miał 6-7 miesięcy i pojechaliśmy nad Jezioro Głuszyńskie na kilka dni. Praktycznie cały wyjazd przespał na molo, albo na leżaczku.
Gdy miał dwa lata pojechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej i droga była średnia, bo troszkę marudził i płakał mimo postojów.
Niedawno w Warszawie byliśmy, to było mu mało :)
Ogólnie bardzo lubi jeździć autem. Teraz w czerwcu mamy w planach lot samolotem do Bułgarii.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: caixa » 11 gru 2012, 22:16

agnieszka19 pisze:A prywtanie uważam, że łatwiejszy jest wyjazd z 5cio miesięcznym maluchem niż z 1,5 roczym brzdącem


Też tak myślałam ale w tym roku wybraliśmy się z 2-u latkiem do Włoch. Samochodem. Całą noc jechaliśmy a mała pięknie spała. W ogóle nie zmęczyłam się tą podróżą.
Oprócz tego dalekiego wyjazdu zaliczyliśmy góry zimą (6 miesięcy), morze latem (1 rok) i okoliczne jeziora (co roku na majówkę i dłuższe weekendy). Ponieważ ja w ciąży dużo jeździłam (również po Polsce) mam wrażenie, że to przyczyniło się do posiadania dziecka- podróżnika.

A teraz co warto. No Włochy bardzo polecam. To zupełnie nieporównywalny standard. Mnóstwo atrakcji i przyjemności. ::) No i pogoda gwarantowana.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: mls » 28 lut 2013, 18:40

Im dziecko mniej mobilne tym lepiej.Lepiej wypoczęłam jak mała miała 9 miesięcy, niż rok temu. Zauważyłam, że dziecku obojętne gdzie, to raczej my mamy nie wiadomo jakie wymagania, że musi być to czy tamto. My z mężem jesteśmy minimalistami i nie mamy nie wiadomo jakich wymagań. Teraz szukamy czegoś na wakacje (Turcja) i zależy nam na placu zabaw, bo mała uwielbia.

Byliśmy na Zakhyntos i Rodos i mała lepiej mała znosi podróże i o wiele lepiej wypoczywa niż my :lol:
A i największą podróż odbyła autem z PL do Szkocji. Większość przespała :shock: a my ledwo żyliśmy :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: kari » 22 mar 2013, 20:58

Dziewczyny gdzie można pojechać z małym dzieckiem na wiosnę na kilka dni najlepiej województwo łódzkie, wielkopolskie?
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: klarysa » 22 mar 2013, 22:10

kari, Jura krakowsko-częstochowska (moje ulubione miejsce na krótkie wypady).
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Androsace » 27 lis 2013, 15:09

W związku z tym, że jesteśmy rodzicami podróżującymi rowerami postanowiliśmy podróżować razem z dzieckiem. Oczywiście na okres ciąży byłam uziemiona jeśli chodzi o rower i kiedy Krzyś był mały również.
Po raz pierwszy wybraliśmy się na dłuższą eskapadę kiedy miał 9 miesięcy. Przez trzy tygodnie objechaliśmy kraje nadbałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię. Wszystko w sakwach rowerowych i wózeczku dopiętym do roweru, spanie głównie w namiocie, mycie w Bałtyku i czasami na polach namiotowych.
Było super więc dziecko jak najbardziej nie ogranicza pasji rodziców, a tego się troszkę bałam decydując się na dziecko.
Androsace
 
Posty: 36
Rejestracja: 26 lis 2013, 15:25
Lokalizacja: Łódź/ Aleksandrów Łódzki
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: grafitowa » 27 lis 2013, 16:43

Androsace pisze:Było super więc dziecko jak najbardziej nie ogranicza pasji rodziców, a tego się troszkę bałam decydując się na dziecko.

Super, aż zazdroszczę takiej wyprawy :)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Deco-Ania » 27 lis 2013, 16:45

Androsace, ale super wyprawa.
My troszkę też rowerowi - ale w znacznie mniejszym zakresie jednak. I niestety - ostatnio "życie" nam zabrało czas na rower.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: caixa » 27 lis 2013, 17:05

Androsace, ja również zazdroszczę. Takiej pasji i odwagi.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Androsace » 28 lis 2013, 8:31

Dzięki dziewczyny ale to naprawdę da się zorganizować. Wystarczy odrobina logistyki, ogarnięcie najpotrzebniejszych rzeczy (moich zawsze jedzie najmniej;) i tanim kosztem nawet da się pojechać w daleki region świata.
Androsace
 
Posty: 36
Rejestracja: 26 lis 2013, 15:25
Lokalizacja: Łódź/ Aleksandrów Łódzki
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: BubiBaby_pl » 06 gru 2013, 11:40

Pewnie że się da,w końcu wszystko można tym bardziej jeżeli są chęci,dobra organizacja oraz określone fundusze na ten cel. Teraz kiedy mamy zimę warto pomyśleć o wypadzie w góry na narty z dzieckiem:)
BubiBaby_pl
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2013, 10:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: alamakota » 24 sty 2014, 12:59

Deco-Ania pisze:Może nie zaliczyliśmy jakiś spektakularnych wyjazdów, ale kilka podroży już zaliczyliśmy, m.in.
- góry, Antoś 3 miesiące, okolice Rabki
- jeziora, Antoś 10 miesięcy: zaliczyliśmy żagle na Mazurach
- morze: Antoś 1 rok i 10 miesięcy, Sarbinowo
- mnóstwo innych krótszych i dłuższych weekendów na przestrzeni 3 lat.

Mam pytanie odnośnie żagli - czy spaliście na łódce czy na lądzie?
Bo my też żeglujemy i ciekawa jestem kiedy będzie można wybrać się z małą.
W góry to my na deskę, ale z małą pozjeżdżamy sobie dopiero za 3 lata... ;) wcześniej to tylko wymiennie ja lub mąż a drugie będzie się opiekować Adą.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alamakota
 
Posty: 123
Rejestracja: 22 sty 2014, 8:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Deco-Ania » 24 sty 2014, 13:12

alamakota pisze:Mam pytanie odnośnie żagli - czy spaliście na łódce czy na lądzie?
na łódce.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: alamakota » 24 sty 2014, 13:17

Deco-Ania, o to super - czyli można z maluchem :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alamakota
 
Posty: 123
Rejestracja: 22 sty 2014, 8:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Deco-Ania » 24 sty 2014, 13:25

alamakota pisze:czyli można z maluchem
Zdecydowanie.
A nawet powiem więcej - z takim maluszkiem jest o wiele łatwiej niż np. z 3-latkiem.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: caixa » 26 sty 2014, 13:35

alamakota pisze:W góry to my na deskę, ale z małą pozjeżdżamy sobie dopiero za 3 lata... ;)

I to też nie takie proste. Kaja w zeszłym roku miała 2,5 roku i zdecydowanie była za mała na narty. W tym roku mamy zarezerwowany (znowu :roll: ) jeden wyjazd a drugi w planach i liczę, że załapie o co chodzi. Mimo wszystko nie będzie w stanie, jak my, zjeżdżać cały dzień. Jeśli jest opieka to nie ma problemu, jeśli będziemy sami musimy liczyć się z tym, że zjeżdżać będziemy wymiennie.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: MamaŻaby » 26 sty 2014, 20:05

Ja nie polecę żadnego miejsca ale z polecę portal dla podróżujących. Czasem z niego korzystamy gdy chcemy zwiedzić jakieś fajne miejsce
http://tamizpowrotem.com/
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Deco-Ania » 26 sty 2014, 20:18

alamakota pisze:ale z małą pozjeżdżamy sobie dopiero za 3 lata...
Też tak mówiłam. Pamiętam jak mówiliśmy, że tegorocznej zimy to już narty obowiązkowo! - i co? Kolejny rok w plecy.
Ale na przyszły już mamy patent - zabieramy babcię i nie ma zmiłuj. Nie odpuszczę kolejnego roku.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: MamaŻaby » 26 sty 2014, 21:07

Deco-Ania pisze:zabieramy babcię

babcia rozumiem też lubi narciarstwo?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Patrycja11 » 26 sty 2014, 21:36

MamaŻaby pisze:
Deco-Ania pisze:zabieramy babcię

babcia rozumiem też lubi narciarstwo?
bardziej lubi wnuki i się nimi zajmie :lol: Tak Ania?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Deco-Ania » 26 sty 2014, 21:45

Patrycja11 pisze:bardziej lubi wnuki i się nimi zajmie Tak Ania?
Dokładnie o to chodzi. Nawet sama to zaproponowała.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: alamakota » 27 sty 2014, 12:34

No oczywiście, jeśli małe okaże się za małe na narty to albo babcia, albo wymiennie.

Co do zjeżdżania cały dzień, to my siostrzeńca mojego męża (miał 4.5roku) daliśmy najpierw na godzinę do instruktora i staliśmy tam z nim trochę (żeby nie miał traumy, bo najpierw wyjazd z wujkiem i ciocią na tydzień 400km od domu i jeszcze gdzieś z kimś ma zostać sam...), potem miał godzinną przerwę i daliśmy go do sali zabaw a sami poszliśmy jeździć i potem znów godzina z instruktorem a my już w długą na stok :)
Na drugi dzień to samo, tylko od razu poszliśmy sobie na stok i jak przyszliśmy odebrać juniora to instruktor już z nim zjeżdżał trasą z orczyka i powiedział że na następny dzień mamy go już zabrać normalnie z nami na trasę.
Poszliśmy na trzeci dzień na niebieską i zjeżdżaliśmy z nim 1.5 godź, przerwa na herabtkę i frytasy i znów 1.5 godź...i tak od 10 zrobiła nam się 14 - daliśmy go do sali zabaw na 2 godź i jeżdziliśmy sami na czerwonej trasie do 16.
Od następnego dnia to samo, tylko że nie chciał schodzić na przerwy już :lol:

W tym roku młody jeździł z mężem do 16 (ja niestety już odpadłam bo z brzuchem), z dwoma przerwami na herbatę i coś na ząb...
Najlepszy był jak chciał się odwracać na stoku na nartach, tak jak wujek na snowboardzie tyłem do stoku...fajne gleby wtedy zaliczał hehe może jakby miał inne narty to jeszcze ale w tych standardowych niestety tak się nie da - nie dało mu się tego wytłumaczyć bo uparcie tweirdził że on tak będzie potrafił >D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alamakota
 
Posty: 123
Rejestracja: 22 sty 2014, 8:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: caixa » 27 sty 2014, 20:40

alamakota pisze:miał 4.5roku

No to już dobry wiek do nauki z instruktorem. Kaja ma teraz 3,5 roku i liczę, że załapie. Bardziej martwi mnie, że ona jest cykor po mamusi więc zanim się przekona to zejdzie jej 2 tygodnie. :lol:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: alamakota » 28 sty 2014, 8:54

caixa pisze:
alamakota pisze:miał 4.5roku

No to już dobry wiek do nauki z instruktorem. Kaja ma teraz 3,5 roku i liczę, że załapie. Bardziej martwi mnie, że ona jest cykor po mamusi więc zanim się przekona to zejdzie jej 2 tygodnie. :lol:

Młody chciał jechać z nami na narty już rok wcześniej, ale poczekalismy jeden sezon bo trochę baliśmy się że 3.5 latek jednak nie da rady tygodnia bez rodziców czy dziadków 400km od domu...swoje dziecko na pewno byśmy już dali na naukę :)
Mój brat dopiero teraz uczy swoją najstarszą, a mała ma prawie 7 lat. No ale oni nie jeżdżący są więc młoda musi sama śmigać..
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alamakota
 
Posty: 123
Rejestracja: 22 sty 2014, 8:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: ola » 19 gru 2014, 11:56

Możecie polecić miejscowości nad morzem z dość długą promenadą żeby można było spokojnie spacerować.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: agnieszka19 » 20 wrz 2016, 16:54

Wiem, że jeszcze sporo czasu, ale zaczynamy już planować ferie zimowe... Łódzkie zaczyna jako pierwsze w tym roku więc zleci szybko... W zeszłym roku byliśmy ze znajomymi i dziećmi w Zakopanem. Natalia zaczęła jeździć na nartach i bardzo jej się podobało, więc chcemy w tym roku to kontynuować... W Zakopanem jednak byłam już ze 4 razy, więc teraz chcielibyśmy pojechać gdzieś indziej, ale... To musi być miejsce gdzie oprócz stoków będą jakieś "atrakcje", bo ani ja ani Martyna ani nasi znajomi nie jeździmy na nartach... Nam wystarczają sanki :lol: W każdym razie może macie jakieś sprawdzone miejscówki?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: kochecka » 20 wrz 2016, 18:25

Karpacz :) na prawdę jest tam co robić a jeśli chodzi o miejsce w którym byliśmy to wstawialam chyba link w wątku o polecanych hotelach
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Nikita » 27 gru 2016, 10:40

My staramy się chociaż raz do roku pojechać w góry albo nad morze. Ja bardziej wole morze, mąż góry, więc zawsze staramy się o kompromis. :)
Nikita
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2016, 9:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: szaraczarownica » 27 gru 2016, 16:17

Nikita pisze:Ja bardziej wole morze, mąż góry, więc zawsze staramy się o kompromis.

Przepraszam, ale niezmiernie mnie to rozbawiło =))))
Zatem jedziecie do Warszawy, bo jest w połowie drogi?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: mikita » 06 sty 2017, 18:16

U mnie jest podobnie, ostatnio kompromisem były Mazury! :lol:
mikita
 
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2017, 18:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Jacominus » 09 sty 2017, 9:47

U nas takiego konfliktu nie ma, bo wolimy oboje wakacje nad morzem. I tu pytanie, dokąd się wybieracie jak wyjeżdżacie nad morze? My ostatnio jeździliśmy do Dębek i jest tam bardzo ciekawie, ale bardzo dużo ludzi się tam przewija :)
Przy wybieraniu kosmetyków zwróćcie uwagę na ich skład! http://bez-sls.pl/
Awatar użytkownika
Jacominus
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2017, 15:48
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: marlina » 31 sty 2017, 8:29

Jacominus pisze:U nas takiego konfliktu nie ma, bo wolimy oboje wakacje nad morzem. I tu pytanie, dokąd się wybieracie jak wyjeżdżacie nad morze? My ostatnio jeździliśmy do Dębek i jest tam bardzo ciekawie, ale bardzo dużo ludzi się tam przewija :)


My kierujemy się głównie do wiekszych miejscowości. Tak aby maluchy mialy co robić. Ostatnio odwiedzilismy Gdańsk i bardzo nam się podobalo. Szczególnie w zoo w Oliwie.
Awatar użytkownika
marlina
 
Posty: 89
Rejestracja: 05 lut 2016, 10:33
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: Mucha_Kasia » 20 lut 2017, 11:52

u nas sprawdzają sie wszelkiego rodzaju agroturystyki :D dzieciaki mogą pohasać na świeżym powietrzu, odetchnąć od miasta i zazwyczaj są zachwycone otaczającymi je zwierzakami :)
Mucha_Kasia
 
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2017, 11:27
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Góry, jeziora i morza czyli dokąd warto

Postautor: plagit » 24 cze 2021, 16:51

gródek nad Dunajecm lub nad soline wybiercie się tam
plagit
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2021, 17:23
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Podróżowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron