Witam serdecznie

Pani Agnieszka Grusiecka, na co dzień pracująca w jednym z łódzkich przedszkoli jako wychowawca grupy.

Witam serdecznie

Postautor: AgaGrusiecka » 30 lip 2013, 12:50

Witam serdecznie łódzkie Mamy. Chętnie odpowiem na Wasze pytania dotyczące adaptacji dziecka w przedszkolu, zasad funkcjonowania, metod pracy z dzieckiem, przygotowania dziecka do przedszkola... W miarę swoich możliwości mogę również służyć radą w przypadku zauważonych trudności w zachowaniu dziecka.
Pozdrawiam i czekam na Wasze pytania :)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: rajeczka » 30 lip 2013, 12:54

Witam na forum :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: grafitowa » 30 lip 2013, 12:56

Witam :)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Patrycja11 » 30 lip 2013, 13:01

AgaGrusiecka, witaj :)
Czy o żłobkowców też można pytać? ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Pepsi » 30 lip 2013, 13:05

AgaGrusiecka witam na forum :)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: kari » 30 lip 2013, 13:10

AgaGrusiecka, witaj :)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: malaJu » 30 lip 2013, 13:30

AgaGrusiecka, witaj :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Deco-Ania » 30 lip 2013, 13:50

AgaGrusiecka, witam na forum :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Malwina » 30 lip 2013, 15:00

AgaGrusiecka, i ja witam serdecznie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: niesia2708 » 30 lip 2013, 16:37

AgaGrusiecka, witaj :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: AgaGrusiecka » 30 lip 2013, 16:56

Żłobki podlegają pod inne Ministerstwo i rządzą się trochę innymi prawami. Jednakże oprócz tego, że pracuję w przedszkolu, mam 4-letniego synka, więc w sprawach nieco młodszych pociech też orientuję się nieznacznie :)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Emi » 30 lip 2013, 20:26

AgaGrusiecka, witaj :-)
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Fuente » 30 lip 2013, 20:43

AgaGrusiecka, witamy :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Puma » 02 sie 2013, 20:51

AgaGrusiecka, witaj
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: evelinka » 03 sie 2013, 9:58

Witam i ja :)
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Kurczak » 21 lut 2016, 20:41

AgaGrusiecka, pozwolę sobie odkopać Twój wątek :)
Mamy na to jeszcze dużo czasu, ale jestem ciekawa zdania eksperta. W wakacje przyjdzie na świat nasza druga pociecha. Jak uważasz, czy jak wrócimy z maluchem do domu, do Dianka powinna normalnie chodzić do przedszkola, żeby nie wprowadzać w Jej życie jeszcze więcej zamieszania, czy wręcz odwrotnie, zostawić Ją na kilka dni z domu, żeby przywykła do życia z braciszkiem?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: AgaGrusiecka » 21 lut 2016, 21:22

Kurczak, a Dianka normalnie całe wakacje będzie chodzić do przedszkola? Bo abstrahując od narodzin braciszka, jestem zdania, że dziecko potrzebuje przerwy w chodzeniu do placówki tak, jak dorosły potrzebuje urlopu od pracy.
A co do narodzin braciszka. Trudno przewidzieć jak Mała zareaguje i co dla niej będzie lepsze- czy normalny rytm, czy możliwość nacieszenia się braciszkiem. Druga sprawa czy oboje z mężem będziecie wtedy w domu, tak, byście mogli jej też poświęcić czas i uwagę, żeby nie czuła się odtrącona. Ja rodziłam w lutym i ze względu na to, iż jest to okres podwyższonej zachorowalności przetrzymałam Łukasza do pierwszego szczepienia, czyli 6 tygodni. Wiele osób uważa, że niepotrzebnie, ale moim zdaniem nie stracił zbyt wiele w przedszkolu, mnie nie przeszkadzał w domu (nie należę do matek, które najszczęśliwsze są gdy mają dzieci w placówkach), a wręcz pomagał i nie przynosił chorób. Ale pierwsze 2 tygodnie czułam się fatalnie, więc gdyby nie mąż w domu, najzwyczajniej w świecie ciężko byłoby mi ogarnąć dwoje dzieci, a Łukasz jest sporo starszy niż Dianka.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Kurczak » 21 lut 2016, 21:37

AgaGrusiecka, lipiec zawsze Dianka ma wolny od placówek, wtedy jest u Dziadków na wsi, ale w sierpniu normalnie już chodziła, a pewnie w tym właśnie miesiącu urodzę.
Ja się cały czas biję z myślami, jakie rozwiązanie jest lepsze. Planujemy, że Adam będzie z nami przez dwa tygodnie, więc z ogarnięciem raczej nie będzie problemu. Ale kiedyś w końcu będzie musiała wrócić do przedszkola i boję się, że po takim okresie domowym, z obojgiem rodziców i braciszkiem, będzie to dla Niej zwyczajnie trudniejsze. Jeszcze jest opcja taka, że może chodzić do przedszkola, ale nie na cały dzień, jak zwykle, tylko na parę godzin.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: kasieńka 85 » 21 lut 2016, 21:42

Kurczak, moim zdaniem jest jeszcze kwestia tego że Dianka chodzenie do przedszkola odbierze jako karę. To znaczy mama, tata i "nowy " braciszek, któremu siła rzeczy poświęcają więcej czasu zostaja w domu a Dianka musi iść do placówki. Oczywiscie nie jestem też za tym żeby została w domu. Zresztą jak we wszystkim wszystko zależy od Was jak to przedstawicie ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Kurczak » 21 lut 2016, 21:44

kasieńka 85, taka myśl też mi przyszła do głowy, stąd właśnie moje rozterki, jak to rozegrać najlepiej, z jak najmniejszą krzywdą dla Dianki. Pewnie skończy się na tym, że przetrawię wszystkie plusy i minusy, a decyzje będziemy podejmować na bieżąco, dostosowując się do aktualnej sytuacji.
Dziękuję Wam za rady :ymhug:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: malulu » 21 lut 2016, 21:45

Kurczak pisze:jest opcja taka, że może chodzić do przedszkola, ale nie na cały dzień, jak zwykle, tylko na parę godzin
'
U nas ta opcja wydaje się najlepsza.

Bardziej zastanawiam się nad tym jak Kubuś zareaguje jak nagle mama zniknie z domu na kilka dni. Potem pojawi się z braciszkiem i co dalej? Obrazi się, przytuli? Dać mu jakąś zabawkę od braciszka?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Kurczak » 21 lut 2016, 21:47

malulu, tego też się boję. Oczywiście życie pisze różne scenariusze, ale zakładam, że tak jak poprzednio, uda mi się wyjść ze szpitala po dwóch dniach. W tym czasie wesprze nas moja mama, którą Dianka uwielbia, więc mam nadzieję, że chociaż moja nieobecność nie będzie dla Niej przykrą i stresującą sytuacją.
Myślę, że zabawka to dobry pomysł. Wiele forumowych podwójnych Mam stosowało takie rozwiązanie i mi się wydaje słuszne. A na pewno nie zaszkodzi :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: kasieńka 85 » 21 lut 2016, 21:58

Wiele zależy od dziecka, tego jak czas bez Was spędzi i przygotowania do sytuacji.
Karolcia ten czas zniosła swietnke. Mimo że jest że mna związana. Rozmawialysmy o tym że będę musiala być bez niej kilka dni, itd. W czasie mojego pobytu w szpitalu byla pod opieka taty a gdy on przyjezdzal byla u dziadków. Co tu duzo pisac, byla w centrum zainteresowania. Ja bardziej za nia tesknilam niz ona za mna.
W temacie prezentu od rodzeństwa. Na szybko przed powrotem do domu z Gabrysią kupiłam jej pluszaka. Z perspektywy stwierdzam że niewiele on wniósł w ich relacje. Dla Karolci największym prezentem i atrakcją była siostra <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: agnieszka19 » 21 lut 2016, 22:28

u nas Natalia normlanie chodziła do przedszkola... Urodziłam Martyne w lipcu, i po powrocie do domu Natalka chyba przez 4 czy 5 dni siedziała ze mną. Później poszła do przedszkola normlanie i prawdę mówiąc- DZIĘKI BOGU. Pierwsze 3 dni były ok, ale potem zaczęło się bycie złośliwym i próba zwrócenia na siebie uwagi... Placówka to było wybawienie... Natalka jakoś specjalnie nie buntowała się. Chodziła normalnie i nie narzekała jakoś... W drugim tygodniu sierpnia wszyscy razem pojechaliśmy na działkę i tam spędzilismy 2 tygodnie. Potem wyjazd nad morze. Wydaje mi się, że Natalka nie czuła się pokrzywdzona. Przede wszystkim bardzo często jej powtarzaliśmy, że jak urodzi się siostra to ja będę z nią siedziała w domu.

Co do prezentu to kupiliśmy Natalce od Martynki laleczki syrenki, a Natalka kupiła Martynce grzechotkę.... Nie wiem czy to zmieniło ich relacje, ale Natalka była bardzo zadowolona z prezentu. Wszystkim powtarzała, że dostała od Martysi te laleczki... :) Także moim zdaniem mały gest a bardzo miły :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: Blue » 21 lut 2016, 22:59

Ja nawet nie pamiętam momentu w którym bym rozważała,by starsza miała nie chodzić do przedszkola gdy młodsza wróci ze szpitala.Po prostu chodziła normalnie do placówki:)Nie pamiętam też by to się w jakikolwiek sposób odbiło negatywnie czy pozytywnie-dni spędzała jak zawsze.Może to i dobry pomysł przytrzymać dziecko w domu,ale przez nas nie był sprawdzany:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: caixa » 22 lut 2016, 1:14

Ja też postawiłam na chodzenie do placówki. Fakt, że u nas już szkoła ale chciałam, żeby było jak najbardziej normalnie bo i tak mieliśmy w końcówce mnóstwo " atrakcji". Od chorób się nie uchroniliśmy , na szczęście bez zarazania małego.
Co do prezentu. Mała poszła z tatą do sklepu i sama wybrała prezent. Nie miało dla niej znaczenia ile będzie kosztować, sama chciała za niego zapłacić <3 . Oczywiście mąż dołożył jej do niego ale była strasznie dumna. Ja zresztą też , że tak chętnie wydała swoje oszczędności.
Ja od małego też kupiłam prezent. Bardzo się ucieszyła i wycałowała za to małego. Po kilku dniach analizy zapytała jednak jak mały kupił ten prezent. :lol: I czy przypadkiem ja mu nie pomogłam 8-) . Generalnie uważam za miły gest.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: AgaGrusiecka » 22 lut 2016, 12:29

Kurczak, tak sobie potem pomyślałam, że jak zostawisz Diankę 2-3 dni w domu, a ona zobaczy, że braciszek tylko je i śpi, to sama będzie chciała iść do przedszkola :lol: Mój Łukasz chciał, ale jak dzwoniłam i słyszałam, że mają jelitówkę albo dzieciaki z zielonym gilem czy gorączką to wolałam odpuścić. Gdyby to było wiosną czy latem, to pewnie by chodził ;) No i y nas był miesiąc szpitala przed, więc chcieliśmy spędzić trochę czasu razem :)
Co do prezentu. U nas były :) Małgosia "kupiła" bratu latarkę, a on sam wybrał dla niej grzechotkę i zapłacił ze swoich oszczędności. Chciał jej kupić karuzelę, ale miałam ją dostać od koleżanek, więc nakierowaliśmy go na grzechotkę. Potem doczytał, że jest od 3 miesiąca, więc chciał jej zabrać i dać jak będzie miała 3 miesiące :lol: Takie prezenty są fajne, ale jeśli chodzi o relację między dziećmi chyba nie wnoszą zbyt wiele ;) Ona i tak buduje się powoli.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Witam serdecznie

Postautor: ava » 22 lut 2016, 13:12

malulu pisze:Bardziej zastanawiam się nad tym jak Kubuś zareaguje jak nagle mama zniknie z domu na kilka dni. Potem pojawi się z braciszkiem i co dalej? Obrazi się, przytuli? Dać mu jakąś zabawkę od braciszka?

U nas było podobnie jak u kasieńki 85
kasieńka 85 pisze:Karolcia ten czas zniosła swietnke. Mimo że jest że mna związana
A przed porodem był chyba większy stres jak Wojtek zareaguje na moją nieobecność niż na pojawienie się brata. Ostatnie ok. 2 m-ce przed rozwiązaniem stał się strasznym przylepcem w stosunku do mnie.
kasieńka 85 pisze:W czasie mojego pobytu w szpitalu byla pod opieka taty a gdy on przyjezdzal byla u dziadków. Co tu duzo pisac, byla w centrum zainteresowania. Ja bardziej za nia tesknilam niz ona za mna
I znowu u nas podobnie ::)

Co do zabawki od nowego członka rodziny, to u nas Wojtek dostał, ale chyba trochę źle to rozegraliśmy - daliśmy mu od razu po przyjeździe do domu, ale to był pierwszy dzień świąt, w Wigilię dostał dużo prezentów, następnego dnia rodzeństwo Męża też mu coś przyniosło i chyba w natłoku tych prezentów nie do końca do niego dotarło, że ta konkretna rzecz jest od młodszego brata. Mogliśmy odczekać kilka dni. Wojtek miał też jechać z Mężem wybrać prezent dla Michała, ale Mąż zapomniał...

A pierwsza reakcja zależy od dziecka. U nas Wojtek przyjechał odebrać mnie i brata ze szpitala, jak Mąż przedstawił mu Miśka w foteliku zobacz to jest Twój braciszek to młody pokręcił głową i machając rękami powiedział To? Nie, nie :lol: a następnie po prostu brata olał. W samochodzie już zerkał na niego z ciekawością, a w domu już przyszedł go pogłaskać i całować (co mnie zszokowało, nie myślałam, że tak szybko okaże mu uczucia).
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times


Wróć do Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron