Wymagania Pan z przedszkola

Pani Agnieszka Grusiecka, na co dzień pracująca w jednym z łódzkich przedszkoli jako wychowawca grupy.

Wymagania Pan z przedszkola

Postautor: kasicaforever » 18 paź 2018, 15:52

Witam, proszę o pomoc i porade. Jestem już zmęczona i załamana sytuacja, sama nie wiem czy to ja zwiariowalam czy Panie z grupy mojego dziecka.
Szymek za tydzień skończy 3 latka. Od września posłaliśmy go do przedszkola. Wcześniej zajmowaliśmy się nim w domu na przemian ja i mój partner, ale on musiał zmienić pracę i obecnie godziny kiedy pracujemy pokrywają się nam.
Panie w przedszkolu mają dosyć wysokie wymagania. Ja rozumiem, samodzielność samodzielnością, ale czy normalne jest, że Pani ma pretensje o to, że syn nie sika na stojaco? Ja nie mam możliwości przystosowania toalety w domu, żeby go tego nauczyć. Poza tym główne pretensje są o to, że dziecko jest w przedszkolu od 6 do 16. Tak została wypełniona przez nas deklaracja przedszkole jest czynne od 6 do 17. Ja od 6 do 16 pracuje i tylko dlatego, że udało mi się dogadać z przełożonymi mogę się spozniac do pracy żeby odprowadzić dziecko. Mąż pracuje od 1 w nocy w transporcie. Doszło już do tego, że pani zasugerowala, że niemożliwym jest że ja pracuję po 10 godzin. Czuje się upokorzona każda rozmowa, bo ton wychowawczyń jest pogardliwy. Nie czuję obowiązku tłumaczenia się tym Paniom dlaczego dziecko jest w przedszkolu tyle godzin, przeciez ja za to płacę! Pani zasugerowala mi jednak dość jednoznacznie że może powinna się nami zainteresować opieka społeczna skoro nie mamy czasu dla syna. Jesteśmy normalna rodzina, jako młodzi ludzie musimy pracować, żeby utrzymać rodzinę. Żadne z nas nie robi tego dla przyjemności a przedszkole moim zdaniem jest instytucja, która ma obowiązek traktowania rodzicow z szacunkiem i zapewnienie im odpowiedniej opieki. Tymczasem personel przedszkola nieustannie wpędza mnie w poczucie winy i dodatkowo zastrasza. Proszę o pomoc i jakaś poradę bo jestem już w stanie takiej depresji że rozważam zwolnienie się z pracy i zostanie w domu z dzieckiem. Tylko nie wiem za co je wtedy utrzymam.
kasicaforever

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wymagania Pan z przedszkola

Postautor: Misiak » 18 paź 2018, 20:46

kasicaforever, poproś pracodawcę o wystawienie zaświadczenia o tym w jakich porach pracujesz, jeśli pani nie wierzy.
Ewentualnie zmień przedszkole na takie, które zrozumie sytaucję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama

Has thanked: 31 times
Been thanked: 58 times

Postautor: Justinaa » 20 paź 2018, 20:23

kasicaforever, popieram poprzedniczke, komentarze o opiece społecznej są absolutnie nie na miejscu!! może porozmawiaj jeszcze z dyrekcja i ewentualnie rozważ zmianę placówki
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama

Has thanked: 50 times
Been thanked: 16 times

Postautor: Camillee29 » 07 lis 2018, 13:48

To jest niewyobrażalne dla mnie :o ale u nas w przedszkolu podobne akcje odchodziły, o których mówiła mi moja koleżanka, dlatego ja staram się jak najdłużej Jasia trzymać w domu. Póki mamy teściów pod ręką i pracujemy zmianowo jakoś nam się to udaje. Ja zresztą też mam niezbyt fajne wspomnienia z przedszkola i może to dlatego. Ale to co robią te Panie w twoim przedszkolu to ludzkie pojecie przechodzi. Niech się zajmą swoim życiem, one są tam tylko w pracy, i ich pracą jest opieka nad dziećmi, a nie nad Państwa życiem... #-o
dreaming of a west coast <3
Awatar użytkownika
Camillee29

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postautor: Fuente » 07 lis 2018, 13:53

Camillee29, nie zgodzę się absolutnie. Uważam, że wśród dzieci w przedszkolu, Maluchy najlepiej się rozwijają. Tez mogłam zostawic dzieciaki w domu, bo teściowie są cały czas na miejscu, ale widze jak fantastycznie moje dzieci rozwijają się w przedszkolu i za nic bym ich tego nie pozbawiła... Na pewno dużo zależy od przedszkola, ale jak jest źle to może warto poszukać innej placówki?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator

Has thanked: 42 times
Been thanked: 87 times

Wróć do Nauczyciel wychowania przedszkolnego