Projekty unijne realizowane w szkołach i przedszkolach

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Projekty unijne realizowane w szkołach i przedszkolach

Postautor: Blue » 19 paź 2019, 10:03

Zdecydowałam się założyć osobny temat bo jest wysyp projektów unijnych realizowanych w szkołach i przedszkolach.A także tych nieunijnych.

Możemy tu wypisywać jakie zajęcia są realizowane w placówkach naszych dzieci i podrzucać pomysły nauczycielom i dyrekcji na przyszłość.

W naszej szkole realizowany jest projekt UE Wszechstronny uczeń - na drodze do lepszej przyszłości.
https://sites.google.com/view/projektsp184/
Juz o nim pisałam.Obejmuje różne zajęcia i warsztaty oraz koła zainteresowań dla uczniów z różnych klas i różnych przedmiotów oraz umiejętności.
Nasza klasa załapała się na dodatkowy angielski,dodatkowo teraz dla klas 5 ruszają cotygodniowe warsztaty wsparcia i rozwoju, doskonalące umiejętność uczenia się oraz kompetencje społeczne. Uczniowie poznają m. in. metody robienia notatek, techniki szybkiego zapamiętywania i czytania.

W szkole koleżanki realizowany jest projekt z edukacji ekonomicznej,tylko że pod patronatem Ministerstwa Finansów "Od grosika do złotówki".

https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/

który uważam za bardzo potrzebny i napisałam do naszej dyrekcji w tej sprawie.Lekcje lekcjami,program nauczania programem nauczania ale jest wiele potrzebnych innych umiejętności i kompetencji,czasem istotniejszych niż nauka z książek na pamięć.To czego mogą nauczyć się nasze dzieci,leży też w naszym interesie jako rodziców.

Lista dotychczasowych projektów z pozytywną weryfikacją:

https://rpo.lodzkie.pl/images/2018/565- ... cjacji.pdf
Blue
SuperMama
 
Posty: 13337
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 12 times
Been thanked: 171 times

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości