Strona 1 z 1

Zdrowe dziecko - czyli koniec ze zwolnieniem chorobowym

Post: 11 gru 2013, 21:21
autor: Audiolka
Tytuł może nieco pokrętny, ale chodzi o to, kiedy Wasze dzieci przestały chorować i zaczęły systematycznie chodzić do żłobka/przedszkola, bez robienia większych przerw?

U Nas dwa pierwsze lata przedszkola to była kratka, czasem nawet cały miesiąc nieobecności, cztery dni przedszkola i znowu dwa tygodnie chorobowego. W trzecim roku w okresie zimowym Wojtek miał mały przestój i troszkę na wiosnę też go choroba zmogła. Teraz (odpukać w niemalowane) gdy zaczął chodzić do zerówki, od września chorował tylko raz (nie był w szkole 5 dni). I zanosi się na to, że do końca roku będzie ok :)

Re: Zdrowe dziecko - czyli koniec ze zwolnieniem chorobowym

Post: 11 gru 2013, 21:24
autor: lmyszka
U nas Wiktor wychorował się w żłobku. Trwało to około 10 miesięcy.
Na początku były 3 dni w żłobku i dwa tygodnie w domu :p i tak w kółko.
A potem jak ręką odjął.
Aktualnie nie choruje wcale ( tfu tfu tfu ) w przedszkolu a chodzi już ponad rok ani razu nie chorował.

Re: Zdrowe dziecko - czyli koniec ze zwolnieniem chorobowym

Post: 11 gru 2013, 21:24
autor: MamaŻaby
U nas bardzo podobnie. Pierwszy rok żłobka to była masakra, ciągłe choroby i zwolnienia na zmianę ja i mąż. Po roku trochę się poprawiło czyli dłużej chodziła do żłoba między chorobami. Teraz, rewelacja, w tym roku kalendarzowym były 2 przeziębienia. Trzeba przeczekać ale początki to porażka.