Sernik

wszystko co związane z tematami kulinarnymi

Sernik

Postautor: niesia2708 » 29 mar 2013, 18:46

Czy mogłybyście się podzielić sprawdzonymi przepisami na sernik??
Ja ostatnio robię na kruchym cieście, ale może macie jakieś ciekawsze przepisy?? :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9289
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 121 times

Re: Sernik

Postautor: klara76 » 29 mar 2013, 20:01

robię sernik wg tego przepisu i zawsze wychodzi

a dzisiaj upiekłam ten sernik - po świątach podzielę się wrażeniami
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4725
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 113 times
Been thanked: 43 times

Re: Sernik

Postautor: Puma » 29 mar 2013, 20:06

SERNIK Z BRZoSKWINIAMI
Ciasto:
3 szkl mąki
kostka margaryny Kasia
3-4 łyżki cukru
5 żółtek
3 łyżeczki proszku do pieczenia
Ser:
kilogram sera białego zmielonego
4 jajka
kostka margaryny Kasia
1 szkl cukru
1-2 budynie waniliowe lub śmietankowe
Puszka brzoskwiń
Piana:
5 białek
1 szkl cukru
Wykonanie:
Wszystkie składniki ciasta wymieszać, zagnieść i podzielić na dwie
części. Jedną część schować do zamrażalnika, a drugą rozłożyć
na brytwannie. Jajka ubić z cukrem na puszystą masę. Do masy dodać
zmielony ser, potem budyń i na końcu roztopioną margarynę. Do masy
serowej można dodać rodzynek jak ktoś lubi. Brzoskwinie kroimy w
plasterki. Ubijamy pianę na sztywno. Warstwy: ciasto,
ser,brzoskwinie,piana i ciasto (kruszonka lub paseczki jak kto lubi).
Pieczemy ok. 60min w temp. 180C.
SMACZNEGO
Ja nie dodaje brzoskwini ale pozatym bardzo mi podpasowal ten przepis oczywiscie jako jeden z wielu sernikow
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Sernik

Postautor: Puma » 29 mar 2013, 20:08

Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Sernik

Postautor: klara76 » 30 mar 2013, 8:15

sernik z truskawkami - pierwsze wrażenia:
- sernik z typu "cięzkich"
- dla miłośników mało słodkich deserów
- ja zrobiłam z żurawiną więc jest dość kwaśny, ale z cukrem pudrem na wierzchu jest ok - moje łasuchy zjadły już przed śniadanie
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4725
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 113 times
Been thanked: 43 times


Wróć do Kuchnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość