autor: Puma » 29 mar 2013, 20:06
SERNIK Z BRZoSKWINIAMI
Ciasto:
3 szkl mąki
kostka margaryny Kasia
3-4 łyżki cukru
5 żółtek
3 łyżeczki proszku do pieczenia
Ser:
kilogram sera białego zmielonego
4 jajka
kostka margaryny Kasia
1 szkl cukru
1-2 budynie waniliowe lub śmietankowe
Puszka brzoskwiń
Piana:
5 białek
1 szkl cukru
Wykonanie:
Wszystkie składniki ciasta wymieszać, zagnieść i podzielić na dwie
części. Jedną część schować do zamrażalnika, a drugą rozłożyć
na brytwannie. Jajka ubić z cukrem na puszystą masę. Do masy dodać
zmielony ser, potem budyń i na końcu roztopioną margarynę. Do masy
serowej można dodać rodzynek jak ktoś lubi. Brzoskwinie kroimy w
plasterki. Ubijamy pianę na sztywno. Warstwy: ciasto,
ser,brzoskwinie,piana i ciasto (kruszonka lub paseczki jak kto lubi).
Pieczemy ok. 60min w temp. 180C.
SMACZNEGO
Ja nie dodaje brzoskwini ale pozatym bardzo mi podpasowal ten przepis oczywiscie jako jeden z wielu sernikow